Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 19:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 15-02-2019 15:53 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
a pewnie, ze sie poprawily. mozna uprawiac narciarstwo, ale trza sie spieszyc, bo snieg bystro topnieje.
ech, te boty, takie nieogarniete.
w zimie chca na kemping.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 15-02-2019 23:34 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
mazeno pisze:
a pewnie, ze sie poprawily. mozna uprawiac narciarstwo, ale trza sie spieszyc, bo snieg bystro topnieje.
ech, te boty, takie nieogarniete.
w zimie chca na kemping.



Obecnie można się spokojnie rozbić z namiotem u samego spodu 'zalewu-klimkówka'.

Pamiętam krajobraz tameczny z lat osiemdziesiątych. Stara Łemkini pozwoliła nam rozbić namiot wedle swej chaty. Zapora była już zbudowana. Czekali wszyscy tylko na wodę. 'Ja umrę prędzej, jak to się zapełni'.

Czy Jej się udało?


Na górę
Post: 26-02-2019 19:14 
Offline

Rejestracja: 14-02-2019 17:51
Posty: 2
@mazeno Chodzi mi o warunki latem, dostępność i jakość ubikacji pryszniców oraz bary restauracje. Botem jesteś Ty, bo nabijasz posty nie wnosząc nic merytorycznego do tematu poza ironiczną atmosferą. Pozdro.


Na górę
Post: 27-02-2019 07:57 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
W zeszłym roku chciałem (a właściwie to dzieciaki) rozbić się na jakimś polu namiotowym bliżej cywilizacji*. Nęciła Klimkówka, objechałem ją parę dni wcześniej na moto. Rozpoznanie mnie zniechęciło - opłaty za wszystko - za namiot, za osobę, za samochód, za psa. Na niektórych polach zakaz psów bądź palenia ognisk. Jeśli można palić ogniska, to tylko w wyznaczonych miejscach. Odnośnie palenia ognisk jeszcze rozumiem, ale akurat na tym polu w czasie rekonesansu była grupka z kamperami, która obsiadała miejsce na ognisko. Walczyć o ogień nie zamierzałem :-)
Poza tym poziom wody w zeszłym roku był niski, dostęp do niej już po sporym mule nie zachęcał.
Zrezygnowałem i poszukałem innego miejsca na wschodzie...

* 3 lata temu bodajże rozbiliśmy się na Jasielu z zamiarem zaobozowania przez 3 dni. Mniej więcej na tyle mieliśmy jedzenia. Przy pierwszym wieczornym ognisku dzieciaki opędzlowały połowę zapasów, co normalnie w domu ciężko było ich zagonić do jedzenia. Nie było wyjścia, tylko jeść to, co się znajdzie w lesie - do dziś dzieciaki wspominają, jakie to było wspaniałe żarcie z podsmażanych na masełku maślaków (dobrze, że obrodziły) wymieszanych z chlebem :-)


Na górę
Post: 27-02-2019 08:37 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
dawidku-kapacotku, ba ja jestem loza szydery, a ty masz ino dwa posty i juz w pierwszym sie wykazales typowym podkladem pod jakis spamerski link, a w drugim sie awanturujesz.

---
dlugi, masz priva (poza tematem).

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 27-02-2019 12:18 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Dlugi - ja od kilku lat jeżdżę z rodziną nad Klimkówkę, na jedno z pól. Jest tanio - samochód +namiot 15-20 noc, ognisko każdy pali gdzie popadnie. Psy się szwędają po poliu i nikomu nie wadzą.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 27-02-2019 12:31 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
HM pisze:
Dlugi - ja od kilku lat jeżdżę z rodziną nad Klimkówkę, na jedno z pól. Jest tanio - samochód +namiot 15-20 noc, ognisko każdy pali gdzie popadnie. Psy się szwędają po poliu i nikomu nie wadzą.

Daj namiary, na które, może się przekonam.
Choć w Duszatynie też fajnie było :-)


Na górę
Post: 10-03-2019 00:11 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Klimkówka???

Kąpiele błotne, w lichej strużynce ściekającej od Uścia Ruskiego, ku zbędnej obecnie zaporze?...


Na górę
Post: 29-04-2019 14:16 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Od Domu Opieki Społecznej w Klimkówce aż do stadionu w Uściu Gorlickim ciągnąć się będzie ponad czterokilometrowa ścieżka pieszo-rowerowej. Wybuduje ją starostwo powiatowe za ponad 4 miliony złotych. W zimie będą one wykorzystywane jako trasy narciarskie.

- Pierwotny plan zakładał trochę więcej tej ścieżki - mówi Daniel Markowicz, dyrektor wydziału rozwoju i inwestycji starostwa. - Musieliśmy jednak trochę zweryfikować plany, tak by nie wchodzić na znajdujące się wzdłuż brzegu prywatne tereny - dodaje.

Brzegi będą przyjazne

Gmina Ropa będzie miała na swojej części jeziora sporo roboty: - Prace mamy podzielone na dwa etapy - mówi Karol Górski, wójt gminy Ropa. - W sumie wydamy prawie 3,5 miliona złotych, z czego większość w tym roku - dodaje.

Pierwszy etap to głównie regulacja i profilowanie brzegu jeziora. Powstanie 145 metrów zabezpieczonego nabrzeża wraz ze schodami zejściowymi w stronę tafli wody.

- Nabrzeże będzie trzystopniowe - opowiada wójt. - Będzie to połączenie kamienia i płyt kompozytowych. To idealne rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo - dodaje.

To będzie bazą to prac, które będą realizowane w drugim etapie.

- Na całej długości naszej części powstanie ścieżka rowerowa - dodaje Karol Górski. - Będzie też cztery łączniki ze ścieżką starostwa. Dla miłośników kąpieli zbudujemy na naszym odcinku 15 kompaktowych plaż - dodaje.

Klimkówka charakteryzuje się stałymi i silnymi wiatrami. To idealne warunki do uprawiania żeglarstwa i windsurfingu.

- Z myślą o wodniakach powstanie pomost cumowniczy - opowiada dalej. - Obok będzie specjalna pochylnia z drogą dojazdową umożliwiającą wodowanie jachtów - dopowiada.

Całość dopełni wiata grillowa o powierzchni 91 metrów kwadratowych. Będzie tam kanalizacja i węzeł sanitarny. Turyści będą też mieć dostęp do bieżącej wody. Obok powstanie parking oraz duże strzeżone kąpielisko.

Wszystko będzie połączone

Swoje inwestycje w okolicy jeziora, wykonają też gminy Uście Gorlickie i Sękowa. Ta pierwsza zajmie się zagospodarowaniem swojej części brzegu zbiornika. Gmina Sękowa połączy Klimkówkę z Magurą Małastowska ścieżką rowerową. Będzie się ona kończyć na osiedlu Bielańskim, skąd rozciąga się wspaniały widok na jezioro i okoliczne szczyty górskie.

To szansa na rozwój
Maria i Paweł Lazarowiczowie od 10 lat prowadzą nad jeziorem swój pensjonat.

- To będzie dla wszystkich prowadzących w tej okolicy gospodarstwa agroturystyczne ogromna szansa - mówi pani Maria. - Takie inwestycje z pewnością przyciągną większe grono turystów, nie tylko tych letnich, ale również zimowych - dodaje.

Dla państwa Lazarowiczów bardzo istotne jest też to, że wszystko, co zaplanowano, jest przyjazne dla środowiska.

- To bardzo ważne - podkreśla Maria Lazarowicz. - Ta czystość już teraz przyciąga gości i nie byłoby dobrze, gdybyśmy stracili ten niezaprzeczalny atut - dodaje.

Jedno jest pewne, oblicze zalewu się zmieni. Plany obejmują też małą architekturę, aranżacje terenu i oświetlenie. Będzie pięknie i bezpiecznie.

Warto wiedzieć

https://gazetakrakowska.pl/gorlice-zmia ... hDcSr_QhoI

Będzie eurokostka nad Klimkówką. Kilometry eurokostki.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 16-06-2020 06:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2014 18:38
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
Witam.
Od dłuższego czasu interesuję się rejonem j. Klimówka. Stałem kilka razy nad nim w Uściu Gorlickim zaraz na pierwszym zjeździe. Było tam liche ale było pole namiotowe. Słyszałem że coś się tam spaliło.
Czy ktoś ma najnowsze wiadomości czy to pole żyje?
Chcemy tam być w lipcu w tym sezonie. Znam Oazę i znam Hyżę w Zdyni. Może ktoś poleci inny obiekt który przyjmuje namiotowców?
Jakieś 10 lat temu staliśmy przyczepą na tartaku w UG przez tydzień za sprawą właściciela. Wcześniej pozwolił stanąć na swojej Bacówce w Powroźniku.
Może tego typu noclegi gdzieś ktoś udostępnia? Bardzo proszę jeśli ktoś wie o takich polach namiotowych w tym rejonie o namiary na nie. W necie są info lecz należy je sprawdzić czy są czynne a to wiąże się z wydzwanianiem lub pisaniem kilku wiadomości do różnych obiektów.
Nasza załoga to 2 osoby dorosłe + 3 dzieci [11,16,19] +pies + VW T4 namiot i przyczepa towarowa.
Jeśli doczytacie do końca i zrozumiecie o co i chodzi to jestem Wam wdzięczny.

_________________
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.


Na górę
Post: 06-04-2021 19:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2014 18:38
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
klarakamien pisze:
Czy ktoś mógłby coś więcej napisać o noclegach i tym miejscu?:)


Dalej jestem zainteresowany tymi stronami.

_________________
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl