Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 22:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02-04-2018 09:57 
Offline

Rejestracja: 15-03-2007 08:41
Posty: 225
Ze smutkiem informuję o śmierci Tadeusza Knapika.
Tadeusz przez ponad 30 lat odbudował i wyremontował kilkadziesiąt cmentarzy wojennych w Beskidzie Niskim, na Pogórzu i Powiślu. Wielokrotnie organizował też i wykonywał społecznie różne naprawy i remonty.
Uczestnikom Forum znany był również ze Spotkań Miłośników Beskidu Niskiego.

https://images82.fotosik.pl/1033/10be5b ... 856med.jpg


Na górę
Post: 02-04-2018 13:00 
Offline

Rejestracja: 04-02-2017 17:39
Posty: 59
Jeszcze niedawno umawialiśmy się, że w maju wybierzemy się na cmentarz nr 46 Konieczna-Beskidek, żeby skrócić śruby mocujące krzyże, które zamontował podczas niedawnego remontu.
Nie doczekał,...zrobimy to już bez Tadka.
Spoczywaj w pokoju.


Na górę
Post: 02-04-2018 19:46 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Spotkałem kilka lat temu Tadeusza Knapika nie wiedząc, że to On. Podchodziłem pod cm.w. 48, z góry zjeżdżał od cmentarza jakimś pojazdem. Przez mgłę pamiętam, że był to traktorek z przyczepką. Wymieniliśmy kilka zdań, a raczej ja posłuchałem kilku wskazówek, informacji.
Kogo wówczas spotkałem uświadomiłem sobie dopiero po czasie, może roku, kiedy fotkę w necie z Panem Tadeuszem zobaczyłem.
Niech spoczywa w pokoju.


Na górę
Post: 02-04-2018 21:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.
Nie znałem osobiście, ale kojarzę go z tego forum.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 03-04-2018 07:37 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
To następna smutna wiadomość w tym roku...
Pierwszą styczność z Tadkiem miałem na spotkaniu MBN w Lipowcu, gdzie wywołał mnie przed publikę. Później pierwsze spotkanie w terenie przy pracach na Rotundzie i parokrotnie na cmentarzu 48. Miał wspaniałe poczycie humoru, dawało się z nim wdawać w żartobliwe pyskówki, co niektórych raziło. Potrafił też mieć nieszablonowe pomysły, jak zawieszenie flagi na Rotundzie czy reflektora, który, zapalony nocą, miał pewnym osobom sprawę przypominać, niwe wspominając już nocnego wyjazdu na Rotundę podczas spotkania w Zdyni.
Jakoś tak pusty ten Beskid się robi...


Na górę
Post: 03-04-2018 11:59 
Offline

Rejestracja: 04-12-2015 15:56
Posty: 14
To bardzo smutna wiadomość. Już nie będzie można spotkać "Żółtego" na trasie na Rotundę, Beskidek czy Magurę... A jeszcze w październiku siedzieliśmy u niego w domu, owinięci szczelnie dymem z tadkowych papierosów. Popijaliśmy herbatkę i omawialiśmy nasze wspólne plany dotyczące cmentarza 77. Tadeusz z okazji II akcji sprzątania cmentarzy na ternie gminy Sękowa podarował znak cmentarny, umawialiśmy się wówczas z Nim, że wykona do niego jeszcze słup i wiosną osobiście przywiezie go do Ropicy... Eh... Smutno i pusto...


Na górę
Post: 03-04-2018 12:09 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
Obrazek


Na górę
Post: 15-04-2018 13:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2009 15:52
Posty: 389
Nad łąkami dzisiejszego Regietowa Wyżnego, pod Jaworzynką, Rotundą, skowronków trel zawisły pod niebem.
Doliną niosło się radosne Chrystos Woskres.
Dla tych spoczywających na łemkowskich cmentarzach, na cmentarzach wojennych, i dla Pana Tadeusza, którego cząstka została
na cmentarzu na Jaworzynce, na Rotundzie, na Beskidku.
Chrystus Zmartwychwstał, śmiercią śmierć zwyciężył
I będącym w grobach życie darował.
Христос Воскресе із мертвых, смертію смерт поправ,
і сущым во гробіх жывот даровав.

Świeczka zaświecona na tych cmentarzach, będzie świeczką także za Pana duszę, Panie Tadeuszu.

_________________
Góry, strumienie, sioła,
chciały iść z Fewroniom, Klementijom.
Zostały.
Słońce poszło.


Na górę
Post: 05-09-2018 09:45 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Nie miałem okazji poznać śp. Tadeusza, którego zasługi dla ratowania cmentarzy wojennych są niebywałe. Z Jego postów wynikało, że pochodził z Poręby Radlnej. Przed laty rowerując po tamtych okolicach odwiedziłem tę miejscowość i obejrzałem cmentarz nr 175. Zadbany. Pewnie w tym zasługa Tadeusza. Oto 2 zdjęcia, które wówczas wykonałem:
Obrazek

Obrazek
P.S. W Romana Frodymy "Galicyjskie cmentarze wojenne. Przewodnik. Tom II. Okolice Tarnowa. Pruszków 1997 taki oto fragment opisu w/w cmentarza:
" Zarys mogił słabo czytelny. Powierzchnia 849 m2. Obiekt bardzo zaniedbany (w sąsiedztwie jest składowisko drewna). Krzyż centralny chyli się ku upadkowi, rzeźba Chrystusa uszkodzona".


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl