Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 11:35

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02-03-2015 20:54 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Pojawił się prawdziwie beskidzkoniski browar w Dukli:
http://browardukla.pl/
Tylko czemu w nazwie na stronie www nazwa napisana per Ð = mniej więcej "Thukla" ?
Niedawno zadebiutowali, a ściślej zeszłej soboty, bardzom ciekaw ich piwa.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 02-03-2015 20:57 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Lub też "Dźukla" , zależnie od języka...

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 02-03-2015 22:01 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
uruloki pisze:
bardzom ciekaw ich piwa.


Ja też. Nawet myślałem że trafię na sobotnią premierę, ale wirus jakiś mnie powalił... Ale i tak wybieram się w tę stronę nie później niż w ciągu 2 najbliższych tygodni, postaram się wygospodarować czas by dokonać degustacji, podzielę się wrażeniami :)

Martwię się tylko jak długo ten interes pociągnie jeśli nie rozszerzą kanału dystrybucji. Jak na razie jedynym miejscem gdzie można ich nabyć jest - wg ich strony - "firmowy" lokal: tawerna w rynku. Za dużo koneserów tam raczej nie zawędruje, a wśród "koneserów inaczej" chyba nie wytrzymaja konkurencji z Tatrą po 1,69 na promocji w Atlantiku...


Na górę
Post: 18-03-2015 12:29 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
re: browar Dukla:

No i byłem, spróbowałem. Wrażenia całkiem pozytywne. To nie forum birofilskie, więc daruję sobie dogłębne a nadęte analizy bukietów :wink: Uczciwe piwa bez fałszywej nuty. Niefiltrowane, niepasteryzowane. Choć nie poważam szczególnie "perfumowanych zamorskich wynalazków" typu AIPA, APA itd, przedkładając nad nie wszystkie porządnie zrobionego pilsa, nie cierpiałem przy żadnym z czterech aktualnie dostępnych rodzajów.
A pilsa też mieli, i choć wydał mi się w pierwszym podejściu "blady" w porównaniu z wcześniej tego dnia wypitym Svijanskim Maź-em (import własny z Czech :D ), to przy drugim, już w domowym zaciszu, jednak się obronił.
Ceny 6-7 zł, zestaw degustacyjny 5. Można też nabyć butelkowane.

A jak ktoś z Krakowa nie może się doczekać wizyty w Dukli to z ich fejsbuka dowiaduję się że leją ich produkty też w Strefie Piwa na Józefa.


Na górę
Post: 22-04-2015 21:58 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Znów będąc w okolicy na kilka dni, nie omieszkałem zajrzeć ponownie "pod pirata" by spróbować kolejnych produktów browaru Dukla. Miał być niemiecki pils, double IPA i stout. Pilsa niestety nie spróbowałem, "wyszedł był" (więc albo był taki dobry że wszystko zaraz wypili, albo taki zły że wylali... :wink: ).
Double IPA (o wdzięcznej nazwie 'Bawidamek') zupełnie mi nie podszedł; za dużo "perfumy" dla nosa, za dużo alkoholu dla języka, oczywiście zatrzegam ze to moja subiektywna ocena. Stout za to bardzo przyjemny.

Na plus zapisuję też ewolucję w etykietach - i nie chodzi mi o to że biusty pań na nich się pojawiających urosły o kolejny rozmiar :lol: tylko to że grafik je projektujący wreszcie chyba zaszczycił swą obecnością miejsce powstawania piwa i przynajmniej na 2 z 3 nowych etykiet (choć do tej trzeciej też mam swoje podejrzenie) ujął charakterystyczne elementy otoczenia. Jakie? Kto ciekaw, niech zajrzy na ich stronkę i potraktuje to jako pytanie konkursowe :wink: Myślę że bardzo łatwe.


Na górę
Post: 20-05-2015 14:07 
Offline

Rejestracja: 02-05-2009 08:29
Posty: 42
Nabyłem piątkę piw różnej maści od "Małej Czarnej" do "Bawidamka", piwa wspaniałe będę sobie je zamawiał kurierem do domu a już napewno odwiedzał tawernę "Pirata" w Dukli gdzie je spożyłem podczas meczu Realu z Juve 13 maja. Szkoda mi trochę Realu bo chłopaki się bardziej starały ale liczy się skuteczność.


Na górę
 Tytuł: Browar Dukla
Post: 28-07-2015 10:02 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Piliście?
Smakowało?
Jak wrażenia?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 28-07-2015 13:54 
Offline

Rejestracja: 03-08-2010 09:38
Posty: 27
Na Dolnym Śląsku nie ma tego piwa.Za kilka dni będę w Dukli i z pewnością go spróbuję.Gdyby sądzić po wyglądzie etykiet i nazewnictwie(sprawa gustu) to mam skojarzenia z odpowiednikami wino-podobnych wynalazków jak np."Czar pegeeru"lub "Mózgojeb poranny" których w życiu unikałem jak uporczywej czkawki.Uważam na nieznane dopalacze uwięzione we flaszkach,wolę sprawdzone płyny.No,ale zaryzykuję, przecież mnie nie otrują,co najwyżej będę miał śmierdzący mocz. :wink:


Na górę
Post: 29-07-2015 12:41 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
HM, zajrzyj w wątek "lokalne alkohole", (a jak uznasz za stosowne to przenieś odpowiednie posty tu) tam dzieliłem się swoimi laickimi wrażeniami. Dwóch ostatnich produkcji, czyli wędzonego grodziskiego i session apa jeszcze nie próbowałem, to i się nie wypowiem. Generalnie przyzwoite rzemieślniczce piwa w dużym wyborze.

grand protestant: nie sądź po etykietach i nazwach - jak napisałeś kwestia gustu. Moim zdaniem ryzykujesz jedynie pozytywne zaskoczenie. Dotąd się nie otrułem, mocz też mi nie śmierdzi :wink:


Na górę
Post: 29-07-2015 12:45 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Etykietki wpisują się w aktualny trend w piwowarstwie rzemieślniczym. Kwestia gustu i zrozumienia intencji autora. Na pewno piwowar ma radochę z tworzenia etykiet i nazywania piw równą tej z ich warzenia.

W lokalu na rynku piłem "Dzikiego Samotnika" W sumie D...nie urywa. Przyciężkawy trochę, ale generalnie poprawny.

W lodówce czeka jeszcze "Dębowa Panienka" i "Ostatni sprawiedliwy",
zobaczymy.

edit:
OK, Prosty, przeniose wieczorem.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 29-07-2015 23:08 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Zainspirowany prze Ciebie HM, skoczyłem pod Pirata, nabyłem ostatnie dwie produkcje, przetestowałem. Hmmm...

Etykiety - jako się rzekło, kwestia gustu. Niemniej jednak dwóch moich znajomych po krakowskiej ASP, jeden czynny grafik, a jeden czynny na tejże wykładowca, bardzo pozytywnie odnieśli się swego czasu i do warsztatu, i do ogólnej koncepcji graficznej, z zastrzeżeniem tylko do zastosowanego liternictwa. I skoro już o etykietach, znów plus za "lokalizację" dla ''Tajemniczego jeźdźca"(session ipa).

Niestety za smak tegoż - zdecydowany minus. Mięśniak z etykiety okazał się sflaczałym cieniasem. Kwaśna woda, i nawet nie chciało się spienić przy nalewaniu. Przy 10,5 blg nie spodziewałem się wiele, ale... Cóż, może trafiłem na zbyt zleżałą butelkę. Duże rozczarowanie.

"Dębowa Panienka"(grodziskie)... Jeśli jeszcze jej nie spróbowałeś, poczekaj na jakieś bardzo upalne popołudnie. Zda się wtedy na napój orzeźwiający i może się obroni. W dzisiejszy chłodny wieczór... ciekawy zapach, spieniła się chętnie, ale zupełnie nie to... Tak jak i "jeździec", w większości poszła do zlewu.

Ostatni sprawiedliwy (pszeniczne) dla mnie było OK. Warto też IMHO spróbować Nieproszonego Gościa (czeski pils), Pięknej Nieznajomej (single hop APA), Małej Czarnej (stout). Pruskiego Dziedzica (niemiecki pils) wiciąż nie dane mi było spróbować. Moją opinie o Bawidamku już przeniosłeś powyżej, a z Twoją o Dzikim Samotniku zgodziłbym się co do joty.

I jak zwykle zaznaczam że to tylko moje subiektywne opinie, niech każdy próbuje i ocenia wedle własnych upodobań :)


Na górę
Post: 01-08-2015 19:14 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Grodziskie:
Za pierwszym razem, wieczorem - gazowana woda po parówkach.
Za drugim razem po kilkunastu kilometrach w upale przez las - fajne, orzeźwiające, dobre.
Wydaje mi się, że to takie piwo południowe, popołudniu, już nie siada. (nie był to mój pierwszy Grodzisz, odczucia w stosunku do innych mam podobne - taki styl)

Pszeniczne jak pszeniczne, nie moje klimaty, to się nie będę wymądrzał. Piłem gorsze, piłem lepsze - ot, solidna średnia.

Będę w tym tygodniu w Dukli, może będą mieli większy wybór, ostatnio było z tym kiepsko.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 02-08-2015 21:23 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
No, za tydzień znowu w Beskid.

Znakiem tego co mówicie, do Dukli trzeba będzie jednak zajrzeć.


Na górę
Post: 29-04-2016 13:19 
Offline

Rejestracja: 29-04-2016 12:55
Posty: 1
Polecam, polecam, piękne miejsce a do tego można zasmakować pyszności.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl