Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 22:29

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 02-11-2013 11:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Zakładany cel wędrówki osiągnięty. :wink:
Na żółtym szlaku do Ostrego Wierchu żywej duszy!
To nic, że na czerwonym granicznym, na wysokości Przełęczy Pułaskiego, stado ok. 20 dzików przebiegło 10 metrów przede mną... :shock:
Niestety nie zdążyłem tego uchwycić na komórce, bo akcja dość szybka, a ja (bo sam na szlaku) trochę zamyślony. :P

Lubię Beskid Niski i na pewno tam na drugi rok zawitam.
Może macie jakieś pomysły na równie ciekawe trasy na terenie BN?

Zapraszam na relację z październikowej Lackowej:
http://www.turystycznie-forum.pl/viewto ... 211&t=2192


P.S:
Proszę nie narzekać, że zdjęcia są widoczne po zalogowaniu.
Tak, wszyscy o tym wiemy. :wink:
Troszkę inne zasady niż tutaj.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 02-11-2013 13:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witam - przeczytałem Twoją relację odnośnie Lackowej (jak i każdą inną, dotyczące tej góry).
Nasuwają mi się dwa, niewinne spostrzeżenia -
Alan pisze:
To nic, że na czerwonym granicznym, na wysokości Przełęczy Pułaskiego, stado ok. 20 dzików przebiegło 10 metrów przede mną... :

- szedłeś chyba słowackim szlakiem, bo polski szlak był i jest zielony,
- odtworzenie Twojej relacji jest niemożliwe, bo trzeba się zalogować - po co ? - mamy wystarczającą ilość zdjęć z Lackowej na forum.
A tak dla przyszłego Twego odwiedzenia np. Lackowej - gdybyś z przeł.Perehyba zszedł do Bielicznej i dalej doliną Białej do drogi na przeł. Beskid i stamtąd zdobywał Lackową ! - na pewno miałbyś we mnie uważnego czytelnika, a tak...pozdrawiam :)

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 02-11-2013 13:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Andy500 pisze:
- szedłeś chyba słowackim szlakiem, bo polski szlak był i jest zielony

Dokładnie, ten przynajmniej, w porównaniu ze wspomnianym polskim, jest oznaczony tak jak należy, czyt. wyraźnie.


Andy500 pisze:
- odtworzenie Twojej relacji jest niemożliwe, bo trzeba się zalogować - po co ? - mamy wystarczającą ilość zdjęć z Lackowej na forum.

To propozycja bardziej dla osób, które mają coś więcej do powiedzenia na temat turystyki, coś szerzej, również w innych tematach.
Troszkę inaczej niż na tym forum.


Andy500 pisze:
A tak dla przyszłego Twego odwiedzenia np. Lackowej - gdybyś z przeł.Perehyba zszedł do Bielicznej i dalej doliną Białej do drogi na przeł. Beskid i stamtąd zdobywał Lackową ! - na pewno miałbyś we mnie uważnego czytelnika, a tak...pozdrawiam :)

Dzięki za wskazówkę.
Lackową przecież można zdobyć na kilka sposobów.
Może skorzystam przy następnej wizycie w BN.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 02-11-2013 15:00 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
szedłeś chyba słowackim szlakiem, bo polski szlak był i jest zielony,

Chyba od zeszlego roku na Lackową jest tylko jeden szlak, czerwony słowacki. Od przełęczy Cigelka zielony prowadzi teraz do miejscowości Cigelka. Tych zmian nie uwzględniają jeszcze najnowsze mapy Beskidu Niskiego.


Na górę
Post: 02-11-2013 15:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Tak, szedłem czerwonym słowackim.
Już o tym wspominałem wyżej.
Co nie zmienia faktu, że zielony (ten od Wysowej i ten od Izb) jest w porównaniu kiepsko oznaczony. :wink:

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 02-11-2013 15:06 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Nie ma zielonego szlaku na Lackową od Wysowej i od Izb, został skasowany !
Napisałem, że zielony od Wysowej teraz prowadzi przez Cigelkę na Busov.


Na górę
Post: 02-11-2013 15:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Racja, sprawdziłem na tabliczce w Wysowej (zielony -> 0,45h do Cigelki, potem czerwony).
Tym razem wędrowałem od i do Ostrego Wierchu (już czerwonym/słowackim/granicznym).

W głowie mam jednak nadal ten zielony z kiedyś (a miałem okazję zabłądzić kilka razy na nim). :oops:

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 02-11-2013 15:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witam Alanie - cóż powiedzieć na temat Twojego ostatniego postu ? otóż, jeśli jesteś Słowakiem, to chodź sobie po prawidłowo oznakowanych słowackich szlakach, ja natomiast będę chodził, może po źle oznakowanych, polskich szlakach (przechodziłem graniczny wtedy, kiedy w niektórych miejscach - nie wiadomo dlaczego - szlak wiódł paręnaście metrów od granicy). To po pierwsze - po drugie - forum jest częścią portalu http://www.beskid-niski.pl (vide regulamin forum) i nie bardzo wiem, dlaczego do tej pory nie zadziałał Admin, bo podpis Twój, mówiący co prawda o turystyce ale w bardzo szerokim znaczeniu, jest zaprzeczeniem tego forum, które jest wyłącznie forum górskim i to dotyczącym Beskidu Niskiego. Pozdrawiam :twisted:

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 02-11-2013 15:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Zarówno założony przeze mnie temat, jak i podpis są mocno turystyczne i zbliżone tematyce Beskidu Niskiego.
Pozwolisz zatem, że powrócimy do tematu, a tego typu ewentualne uwagi pozostawimy już Moderatorom.

Aha,
jestem Polakiem, lubię wędrować dobrze oznaczonymi polskimi i słowackimi szlakami. 8)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 02-11-2013 17:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Zdjęcia z trasy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 02-11-2013 18:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Nie takie, szanowny Alanie (może nie pod względem technicznym ale tematycznie) fotografie posiadam, jak również inni uczestnicy tego forum (popatrz łaskawie na załączona zdjęcia starego zakapiora, turpina, Długiego z Beskidu i innych) ale - nie podpisane "fot.turystycznie-forum.pl". Z tego wynika, że gdybym chciał skorzystać z Twojego zdjęcia, musiałbym płacić Ci tantiemy ?
Dobre sobie...czego to ludzie nie wymyślą !
A tak wygląda Lackowa od przeł.Beskid wiosenną porą (gdybyś kiedyś tam trafił)


Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 02-11-2013 18:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Andy,
co mam ci jeszcze odpowiedzieć... :roll:
Zdjęcia zrobione telefonem, zmniejszone do rozmiaru '500' (na Fotosiku), gdyż nie można tutaj dodawać załączników prosto z komputera w oryginalnym formacie. :?

Wybrane zdjęcia wstawiam również tutaj, aby co poniektórym (zapewne również tobie) zaoszczędzić trudu związanego z ewentualnym logowaniem się w tamtejszym projekcie.
I tak źle i tak źle, co?

Nie twierdzę, że są dobrej jakości, raczej marne.
Gdybym zrobił zdjęcia moim kompaktem, z którego ostatnio rezygnuję na rzecz praktyczniejszego w terenie telefonu, pewnie byłyby zdecydowanie lepszej jakości.

Prawa autorskie posiadam i mam do tego pełne prawo (jak również do ich podpisywania).
Masz z tym jakiś problem :?:

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 02-11-2013 18:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
NIE
JESTEŚ PIERWSZYM NA TYM FORUM, WIESZ ? Skończmy tę jałową dyskusję, która do niczego nie prowadzi. Życzę powodzenia :lol:

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 02-11-2013 23:21 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Do Alana. Nie wiem jakie masz doświadczenie w chodzeniu po górach, jaką kondycję ,jakie upodobania. Chwalić trzeba, że chodzisz i, jak sądzę, cieszy Cię to. Troszkę Cię tu skrytykowano, czy słusznie, czy nie, nie będę oceniał. Udzielę jedynie kilku życzliwych porad. Nie wiem dlaczego wchodziłeś i schodziłeś tą samą trasą. To nie Rysy w Tatrach, gdzie wejść i zejść musisz tym samym szlakiem, chyba, że na Słowację. Masz w tej okolicy wiele możliwości improwizacji. Wczytując się w Twoje posty: lubisz, czy wolisz trzymać się szlaków. Spróbuj pochodzić trochę bez nich, póki co nie cały BN jest Parkiem. Fajną rzecz zasugerował Ci Andy 500: zejście bez szlaku z przeł. Perehyba do Bielicznej, a byłeś już tak blisko tej przepięknej doliny. Dalej podpowiadam do grzbietu granicznego, ale nie doliną na Przeł. Pułaskiego, tylko łąkami, wyraźną drogą stokami Białej Skały i Ostrego Wierchu. Trafisz na granicy na słupek 245/10. Warto go zapamiętać, bo to miejsce sugeruję jako najodpowiedniejsze do zejście planowanego, bądź awaryjnego z grzbietu w dolinę Bielicznej. Gdy dojdziesz na Lackową i zdecydujesz schodzić zachodnią ścianą, to nie jak sugeruje Andy500, aż do przeł.Beskid, tylko po pokonaniu największej stromizny skręć ze szlaku (czerwonego-słowackiego) w las na pn.zach. Trafisz na górny skraj łąk nad Izbami, gdzie istniały szańce Konfederatów Barskich, a niedawno umieszczono pamiątkową tablicę im poświęconą. Miejsce skrętu z granicy, które ktoś podał na forum, to słupek 249/9, na pewno dobre. Ja jednak sugeruję trochę niżej, słupek 249/11. Jest krócej przez las, prawie poziomo i widać, że tędy też się chodzi- jest przedeptane. Gdybyś chciał pętlę zamknąć gdzieś w Ropkach/Wysowej/Hańczowej, a siły i czas by pozwoliły, to proponuję (bo piszesz, że na drugi rok pojedziesz w BN i oczekujesz propozycji) zrobić tak jak ja zrobiłem miesiąc temu: przejść przez Izby, nie skręcać na czerwony szlak, tylko ok. 1,5km dalej skręcić w prawo w dolinę Czertyżnego. Zajdź tam na cmentarz, a później dalej w górę doliny. Dojdziesz do widokowej przeł. Lipka (mojej ulubionej) i z niej do Ropek. Całość Ropki- Bieliczna- Lackowa- Izby- Czertyżne- Ropki drogami wyżej opisanymi, z popasami, foto-sesjami, zajęła mi 5,5godz. Powodzenia.
Na marginesie: nie ma w Ropkach już pensjonatu Kudak, ale budynek stoi i ma właściciela, ludzie się tam kręcą i samochód po drugiej stronie potoku bezpiecznie zostawiłem. task.


Na górę
Post: 02-11-2013 23:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Task, dzięki.
Sporo ciekawostek w Twoim poście.
Byłem tego dnia dość ograniczony czasowo, a auto zostawiłem właśnie pod Kudakiem. :wink:

task pisze:
Nie wiem jakie masz doświadczenie w chodzeniu po górach, jaką kondycję ,jakie upodobania. Chwalić trzeba, że chodzisz i, jak sądzę, cieszy Cię to.

Wędruję dość często i lubię się zmęczyć na szlaku, przepadam za klimatem beskidzkim, nie tatrzańskim.
Ostatnio polubiłem samotne wędrówki.

W przyszłym roku mam w planie zrobić coś innego na terenie BN, już nie Lackową.
O inne propozycje tras bym poprosił... 8)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl