Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 12:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 16-07-2013 08:07 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Ponoć ów magazyn (nie mam dostępu do polskiej drukowanej prasy) właśnie opublikował tegoroczny ranking polskich schronisk górskich.

Widział to ktoś - jak wypadły schroniska w Beskidzie?

Mój Prywatny Ranking Schronisk w BN (nie we wszystkich byłem):

- Miejsce Pierwsze - tzw. 'Hotel' Nadleśnictwa w Radocynie;
- Miejsce Ostatnie - Bartne. Zimno jak w psiarni.

Wasz?


Na górę
Post: 16-07-2013 17:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Co do "npm":

http://www.npm.pl/index.php?action=site&id=66&middle=66

Cytuj:
W III Rankingu schronisk górskich „n.p.m.” zwyciężył obiekt Andrzejówka w Górach Kamiennych koło Wałbrzycha, który od ponad 10 lat prowadzony jest przez Tomasza Świtonia. Na drugim miejscu znalazła się Pasterka w Górach Stołowych, na trzecim tatrzańskie Schronisko w Dolinie Roztoki i na czwartym - Markowe Szczawiny pod Babią Górą. „Złotą piątkę” zamyka zwycięzca sprzed dwóch lat, czyli obiekt na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim.
Najgorzej ocenione zostało karkonoskie schronisko na przełęczy Okraj. Powód? Podczas dwóch z trzech wizyt ankieter nie mógł dostać się do środka. A nie ma przecież nic gorszego niż zamknięte drzwi w obiekcie, który powinien być dostępny dla turystów przez całą dobę. Bardzo niskie oceny dostały także Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach i Kremenaros w Ustrzykach Górnych, a także schronisko na Kudłaczach w Beskidzie Makowskim oraz na Hali Szrenickiej w Karkonoszach.
Pełen zestaw 66 obiektów w najnowszym numerze „n.p.m.”. Sprawdźcie, których miejsc unikać, a do których warto zawitać w trakcie wakacyjnych wojaży. Bo są jeszcze w naszych górach schroniska, gdzie nawet asfalt prowadzący pod drzwi nie psuje prawdziwej atmosfery.


Numeru nie miałam w ręce, ale zerknęłam na dyskusję na forum:

http://www.npm.pl/forum/viewtopic.php?p ... e438#92761

Nie wiem jakie były kryteria oceny, nie byłam we wszystkich schroniskach, ale mam wrażenie, że "Markowe Szczawiny" niezasłużenie są aż tak wysoko. Po przebudowie (a w zasadzie budowie od nowa) to schronisko bardzo wiele straciło.
(spałam tam dobrych 20 razy przed przebudową, a po - 2 razy). Z kolei nie wiem dlaczego tak nisko ocenione są Kudłacze - schronisko jest bardzo miłe i przytulne, chociaż boryka się z problemami związanymi z brakiem wody. Spałam tam ze 3 razy i zawsze się spotkałam z miłym przyjęciem.

Oceniane były chyba tylko schroniska PTTK, a nie prywatne, zaś takie są w Beskidzie Niskim tylko 3 - to jest Magura Małastowska, Bartne i Komańcza.

Jeśli chodzi o mój prywatny i osobisty ranking - biorę pod uwagę również schroniska prywatne - i daję tak:

1. Zaścianek
2. Hajstra
3. Stajnia Rumak

Nie biorę pod uwagę agroturystyk, bo musiałabym jeszcze dołożyć "Farfurnię" i "Dom na Łąkach", nie biorę pod uwagę chatek, bo musiałabym dołożyć co najmniej Zawadkę Rymanowską, a pewnie i inne.
Trudny wybór.


Na górę
Post: 18-07-2013 08:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Może by tak jakiś forumowy ranking?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 19-07-2013 10:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-07-2013 14:54
Posty: 3
Noo można sklecić jakąś listę schronisk, może nawet w tym temacie można by wypisywać najważniejsze schroniska lub kto jakie zna a potem zrobić osobny temat z ankietom/głosowaniem ? Ankieta może wisieć sobie np. miesiąc a potem ogłosi się oficjalny forumowy ranking ; ) co wy na to ?

_________________
Masz problem z snem ? zaburzenia snu Zajrzyj !


Na górę
Post: 19-07-2013 18:37 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
Super pomysł :)
Ja dziś odwiedziłam dwa nowe (tzn. pierwszy raz w nich byłam) Maciejową i Stare Wierchy.
Choc mam ich trochę odwiedzonych,
chętnie poczytam kto jakie poleca;-)
Pzdr C.

_________________
Carolla


Na górę
Post: 19-07-2013 20:40 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Zróbmy swój unikalny ranking Beskidzko-Niski.

Proponuję wziąć pod uwagę schroniska PTTK, schroniska prywatne i kilka tworów, które pasują do kategorii schroniska (akceptują pobyt krótkoterminowy, posiadają wspólną salę)
Oczywiście z terenu BN...

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 20-07-2013 10:09 
Offline

Rejestracja: 18-07-2013 18:26
Posty: 1
Carolla pisze:
Super pomysł :)
Ja dziś odwiedziłam dwa nowe (tzn. pierwszy raz w nich byłam) Maciejową i Stare Wierchy.
Choc mam ich trochę odwiedzonych,
chętnie poczytam kto jakie poleca;-)
Pzdr C.

Stare Wierchy piękne miejsce. Miło wspominam obsługę i samo zakwaterowanie, a okoliczny teren piękny do zwiedzania. Tylko co do tego rankingu, będziemy wypisywać kolejne schroniska, czy może mod zrobiłby jakiś spis i wtedy by się głosowało?


Na górę
Post: 22-07-2013 21:23 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Wydaje mi się że "Stare Wierchy" to mało nisko-beskidzkie ?
Może warto się skupić na tym co obejmuje Beskid NIski (razem ze Słowacją)

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 23-07-2013 07:56 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Moze zrobmy jakas liste w ktorej uwzglednimy wszystkie schroniska po obu stronach granicy zeby latwiej było je uszeregowac

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 25-07-2013 12:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Proszę bardzo: viewtopic.php?f=2&t=4565

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 03-09-2013 20:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
@ Basiu, Kudłacze - ostatnie moje dwie wizyty w tym schronisku były wyjątkowo nieprzyjemne. Czułem się nieproszonym gościem. Czarę goryczy przelało hasło pani prowadzącej na widok nowych turystów: "znowu k!@#$ turyści".

Mam wrażenie, że szefowie Kudłaczy wybitnie minęli się z powołaniem...


Na górę
Post: 13-09-2013 12:10 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Nikt na forum nie udzielił turpinowi przejrzystej odpowiedzi na zasadnicze pytanie. Uzupełniam więc wątek. Na 66 obiektów klasyfikowanych schroniska "BeNowskie" znalazły się:
19. Komańcza - awans z 42 na liście ubiegłorocznej.
52. Magura M. - z 61.
53. Bartne - z 56.
Ranking obejmuje tylko obiekty PTTK, dlatego nie ma innych z BN. Brak z tego powodu (kiedyś PTTK- wskich) bacówek na Jamnej i na Brzance. Tą drugą kiedyś łączyłem z wędrówkami po BN. Wiele obiektów po zmianie właściciela zmieniło też klimat, jedne na lepsze, inne na gorsze.

_________________
BESKID NISKI TO JEST LEKARSTWO, KTÓRE OD CZASU DO CZASU MUSZĘ ZAŻYĆ, ABY ORGANIZM MÓJ MÓGŁ PRAWIDŁOWO FUNKCJONOWAĆ.


Na górę
Post: 26-10-2013 13:23 
Offline

Rejestracja: 26-10-2013 12:25
Posty: 3
Mam te same odczucia co do Kudłaczy, prowadząca powitał nas przekleństwem powiedzianym pod nosem, niechętnie pokazała schroniska, finalnie podziękowaliśmy za pobyt i ruszyliśmy dalej, na całe szczęście nie było jeszcze późno.


Na górę
Post: 02-11-2013 12:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Baker pisze:
@ Basiu, Kudłacze - ostatnie moje dwie wizyty w tym schronisku były wyjątkowo nieprzyjemne. Czułem się nieproszonym gościem. Czarę goryczy przelało hasło pani prowadzącej na widok nowych turystów: "znowu k!@#$ turyści".
Mam wrażenie, że szefowie Kudłaczy wybitnie minęli się z powołaniem...

Kalkoo pisze:
Mam te same odczucia co do Kudłaczy, prowadząca powitał nas przekleństwem powiedzianym pod nosem, niechętnie pokazała schroniska, finalnie podziękowaliśmy za pobyt i ruszyliśmy dalej, na całe szczęście nie było jeszcze późno.


Ciekawe, warte odnotowania.
Omijamy zatem szerokim łukiem. 8)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 02-04-2014 12:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2014 16:15
Posty: 3
Nie znam rankingu, ale miło wspominam schronisko w Komańczy ;-).

_________________
Wald


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl