Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 10:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 07-05-2012 17:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Z pluszaków to ja gigantyczną owcę widziałem w pojeździe osobowym w Myscowej:)


Na górę
Post: 08-05-2012 08:20 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Jenoty przywędrowały ze Wschodu, z Azji. Tak-o ile dobrze pamiętam-tłumaczono ich "pobyt" u nas.


Na górę
Post: 09-12-2012 08:30 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Ciekawe zdjęcia prawdziwych facetów z wielkimi twardymi jajami na naszym profilu na FB: https://www.facebook.com/sercu.bliski.b ... ref=stream

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 09-12-2012 22:16 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
K...wa.


(...)

Dawno żem się tak nie wkurzył. Musiałeś, to Szefie puszczać przy niedzieli?


Ostatnio zmieniony 11-12-2012 08:06 przez HM, łącznie zmieniany 2 razy.
..


Na górę
Post: 09-12-2012 22:35 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
turpin, zanim ktoś zmoderuje Twoją chamską wypowiedź, w której podważasz państwowość naszego południowego sąsiada i uderzasz nie w tych kilku ćwoków z zabawkami, ale we wszystkich Słowaków, weź pod uwagę, że członkowie PZŁ od najniższego do najwyższego szczebla w tym (tu=Polska) kraju w znakomitej swojej większości TEŻ CHCIELIBY MÓC TAK LEGALNIE POLOWAĆ NA WILKI. Dają temu wyraz bardzo często, choćby na łamach Łowca Polskiego, Braci Łowieckiej, czy innego Sezonu. Jeśli myślisz, że w Polsce się nie strzela do wilków, to jesteś w błędzie. Ponadto, kto wie, czy to nie było polowanie "międzynarodowe", takie z udziałem zagranicznych gości, np... z Polski?!

A poza niech ktoś wrzuci tu temat z FB, bo nie każdy jest wyznawcą tego wynalazku.


Na górę
Post: 10-12-2012 10:12 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Ryśku, nie przeczę, mój cokolwiek porywczy tekst nadaje się do moderacji z przyczyn, które podałeś i nie miałbym nic na przeciwko, gdyby to zrobiono. Moim [lichym] usprawiedliwieniem jest dość daleko idąca impulsywność.

Decyzji o odstrzale nie podejmują myśliwi, tylko (tak, tak!) - rząd.

Zważ, że te skurczybyki eksterminowali przypuszczalnie całą lub prawie całą watahę wilków - to były najpewniej te wilki, których tropy widywałem w okolicach Regetowa i których wycie można było usłyszeć koło Cigeliki i Ostrego Wierchu.


Na górę
Post: 10-12-2012 12:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
@turpin - wyrazileś to, co ją na fb nazwalem barbarzynstwem (tak oglednie ) ale tak naprawde myślę, że trzeba sprawę nazwać po imieniu - "gwałt niech się gwalem odciska !" - jestem z Tobą !

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 19-12-2012 18:25 
Offline

Rejestracja: 23-11-2010 20:26
Posty: 75
Nic nie uspawiedliwia "twardzieli" strzelających zza krzaka do zwierząt. Jeśli dzikie zwierzęta zagrażają ludzkim zagrodom to bardziej ludzi wina niż zwierząt , ale ludzi usunąć się nie da a do zwierząt można strzelać zastrzykami usypiającymi wyłapać i wywieźć tam gdzie jest dla nich więcej miejsca.

Myślistwo jest rzezią dla zabawy.


Na górę
Post: 19-12-2012 21:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Michasia, czy Ty chcesz powiedzieć, że obejście Twojego dziadka atakują wilki? Dziadka samego też atakują? Wolnego...
Piszesz, że wilk zagrożony może atakować, człowiek zagrożony też. Twojemu dziadkowi obecność wilków grozi do tego stopnia, że ma prawo atakować?, grozi mu śmiercią? Bo wiesz, wilk widzi świat nieco inaczej niż my... ludzie. Atakuje żeby przeżyć. Możesz wskazać przypadki zaatakowania człowieka przez wilka?, choćby z ostatnich dziesięciu lat? (a przy okazji porównać je z ilością zabójstw dokonywanych przez ludzi na ludziach w Polsce?).
Myślę, że to co dziś nazywane jest myślistwem, nie ma wiele wspólnego z tym, czym było myślistwo (pomijam tu łowy możnych przeszłego świata). Co innego zabijać dla frajdy (jakiejś koszmarnej), wygody, zabawy i jeszcze kochać to jak ojciec ala.fos90, a co innego zabijać z konieczności, żeby przeżyć. Panowie na zdjęciu nie wyglądają na zagrożonych gospodarzy. Uśmiech na ich twarzach niepokoi, bo co jest wesołego w zabijaniu... nie wiem.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 19-12-2012 22:05 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Szymon
Jakkolwiek masz rację to jednak nie dawaj się prowokować osobom rejestrującym się tu tylko po to by reklamować swoje interesy. Ostatnio istny wysyp...


Na górę
Post: 19-12-2012 23:51 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
No i masz. Polowanie prawie skończone. Pewnikiem wabili padliną i fladrowali.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... stuja.html

Dobrze, że Słowacy nie mają dostępu do morza, bo w ichniej Billi niechybnie pojawiłyby się puszki: vel'ryba zapečena s lečem.


Na górę
Post: 17-03-2013 22:29 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
W trakcie mej niedawnej wędrówki przez Beskid miałem okazję uciąć sobie pogawędkę z Miejscowymi, nieopodal domu Słynnego Pisarza. Podzieliliśmy się nieco krytycznymi uwagami odnośnie jego twórczości, co chyba ułatwiło nawiązanie nici porozumienia, po czym jakoś zeszło na faunę. Usłyszałem historię (zrelacjonowaną jako 'z wczoraj') o rysiu, który właściwie we wsi siadł na zadzie cielakowi przełażącemu przez potok i został odpędzony przez jednego z mych interlokutorów. Zachęcając mnie do obejrzenia tropów rysia i śladów krwi, operowali jednak nieznanymi mi mikrotoponimami, zatem nie bardzo mogłem później to miejsce odnaleźć. Co do wilków, obydwaj Miejscowi na wieść o słowackich poczynaniach eksterminacyjnych (gazety tam nie docierają) wyrazili niekłamaną radość, zmąconą jedynie obawą, że niektóre cholery mogły jednak przeżyć.

To tyle o stosunku miejscowego Ludu do żywiny.

Zaś miejscowi Panowie poczynają sobie dokładnie tak, jak to zilustrowano w początku wątku:
Obrazek

- zasada there is no such a thing as a free lunch obowiązuje jak widać nawet w jednym z dopływów potoku Zawoja.


Na górę
Post: 09-11-2013 16:46 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
No i mamy (a właściwie nasi Sąsiedzi zza granicy mają) nowy sezon łowiecki.

w związku z tym Slovenské Ministerstvo Devastácie Prírody powzięło staranne plany co do dalszych poczynań eksterminacyjnych na interesujących nas obszarach:

http://polovnictvo.sk/spk/spk-aktualne/spravy-a-informacie/287-kvota-lovu-vlka-draveho-pre-polovnicku-sezonu-2013-2014.html, vide ten PDF pierwszy od góry

O ile mogę ufać mej ograniczonej znajomości słowackiej geografii, marzy im się odstrzał coś koło 17 wilków, z populacji, które normalnie grasują pewnie i w naszym BN...


Na górę
Post: 20-12-2013 19:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Ale tam, na samym końcu tego dokumentu są wymienione rejony, gdzie na wilki nie wolno polować. I są to wszystkie rejony przylegające bezpośrednio do granicy z Polską. Oprócz tego w tabelce też są wymienione inne rejony, gdzie polowanie na wilki nie jest możliwe. No i jeszcze piszą, że jeśli ktoś znajdzie padłego (może skłusowanego ?) wilka to liczy się go do quoty i o tyle zmniejsza się liczba osobników do odstrzału.


Na górę
Post: 20-12-2013 21:04 
Offline

Rejestracja: 26-10-2006 15:28
Posty: 68
Wydaje mi się, że odczytujesz ten dokument zbyt optymistycznie dla naszych wilków.

Obrazek

Zakaz polowania dotyczy obszarów Natura 2000, które leżą koło granic Słowacji oraz rewirów łowieckich w których są one zlokalizowane.
Ograniczenie dotyczy tylko obszarów, gdzie za granicą istnieje obszar Natura 2000 i wilk jest jednym z celów ochrony.
Być może chodzi o uniknięcie problemów przy badaniu oddziaływania transgranicznego decyzji o odstrzałach na inny obszar Natura 2000.
W pobliżu Beskidu Niskiego są to raczej niewielkie tereny.

Gdyby Słowacja uznała argumenty za ochroną ścisłą, to o tym byłoby głośno w mediach.
Rozmieszczenie rewirów można sprawdzić na mapie http://lvu.nlcsk.org/polovgis/Mapa.aspx


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl