Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 12:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Czy informacje i ciekawostki zamieszczone na stronie www.cmentarze.gorlice.net.pl były dla Ciebie pomocne przy zwiedzaniu cmentarzy I wojny światowej ?
Tak, wielokrotnie. 82%  82%  [ 9 ]
Tak. 9%  9%  [ 1 ]
Pomogły raz, może dwa. 9%  9%  [ 1 ]
Nie. 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów: 11
Autor Wiadomość
Post: 28-02-2006 18:30 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Witam,
jak ktoś sobie życzy to zapraszam do zaktualizowanych wiadomości o cmentarzach nr 156 - 165 w okręgu Tarnów. Trochę nowych zdjęć archiwalnych, trochę fotek z 2005 r. , trochę nowych (na stronie) wiadomości.
http://www.cmentarze.gorlice.net.pl/OkregVIczII.htm

I mała prośba :wink: - w miarę możliwości uprasza się o nieprzepisywanie danych o pułkach do publikacji przewodnikowych, czy innych papierowych :lol:

Mirosław Łopata.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-02-2006 21:22 
Offline

Rejestracja: 26-02-2006 15:14
Posty: 46
Lokalizacja: Jasło
Witam,

Jeżeli mogę ponarzekać [albo coś zasugerować, jak kto woli] to o ile Twoja strona jest fantastyczna pod względem merytorycznym, to warstwa zdjęciowa, zwłaszcza w "moim" okręgu I leży [nie chodzi mi tyle o brak zdjęć w ogóle, co o brak fotek pokazujących piękno obiektu jak np. w przypadku. numerów 32,34,36,40..].

Co do ankiety, gdyby była opcja "Żałuję, że przeglądnąłem dopiero po wizycie na cmentarzach, nie przed", to właśnie ją bym zaznaczył :-)

_________________
Pzdr,
TM


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-02-2006 21:47 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
tmach pisze:
w "moim" okręgu I leży [nie chodzi mi tyle o brak zdjęć w ogóle, co o brak fotek pokazujących piękno obiektu jak np. w przypadku. numerów 32,34,36,40..].


coś ci sie chyba ten "twoj" okręg pomylił :lol: napewno I ? :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-02-2006 21:49 
Offline

Rejestracja: 26-02-2006 15:14
Posty: 46
Lokalizacja: Jasło
Uszy po sobie, oczy w ziemię i czerwień na twarzy [ze wstydu] - oczywiście, że się pomyliłem :-)

_________________
Pzdr,

TM


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-02-2006 22:39 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Nie przejmuj się tak "numerologią" - sypanie numerami jest dobre dla ludzi chcących oszołomić postronnych słuchaczy profesjonalną "wiedzą". Najważniejsze to wiedzieć o jakim obiekcie się mówi (odwiedzić), wiedzieć gdzie on jest i ewentualnie wiedzieć ile krzyży pomnikowych na nim było :wink:

Z uzupełnieniami na stronie okręgu Jasło (a w szczególności powiatu jasielskiego) jest tak że ich specjalnie nie robię. Mam swoje powody.
Może jak raz ktoś popracuje za mnie :wink: :lol: Nie zawsze musi być odwrotnie :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2006 11:56 
Jeżeli o zdjęcia chodzi - służę pomocą.


Pzdr,
TM


Na górę
   
Post: 01-03-2006 14:05 
uruloki pisze:
Witam,

I mała prośba :wink: - w miarę możliwości uprasza się o nieprzepisywanie danych o pułkach do publikacji przewodnikowych, czy innych papierowych :lol:

Mirosław Łopata.


No to tu się zastanów - tekst jest tekstem - jeśli to robisz dla hobby to chyba bezinteresownie,a jeśli to robisz dla pieniędzy zrób sobie na stronie dostęp na smsa za 15 zł i po sprawie.

Doceniam Twoją prace natomiast czasami np. młodzież, nie do końca rozumie wszystkie aspekty prawa autorskiego. Zatem zamiast pisać "wszelkie prawa zastrzeżone" napisz "Creative Commons" i wyjasnij na czym to polega np. ze trzeba podac źródło itd.
Myślę że wtedy zniknie większość problemów.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 01-03-2006 16:25 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
No to tu się zastanów - tekst jest tekstem - jeśli to robisz dla hobby to chyba bezinteresownie,a jeśli to robisz dla pieniędzy zrób sobie na stronie dostęp na smsa za 15 zł i po sprawie.


Nie. To ty się lepiej zastanów. Prawa autorskie do dzieła (tekstu, utworu, obrazu) dzielą się na prawa majątkowe i niemajątkowe. Niemajątkowe dzielą się na prawo do oznaczenia utworu nazwiskiem autora (osobiste prawa autorskie) i prawo do decydowania o sposobie publikacji dzieła. Kopiując jakiś tekst (lub fragment) w jakiejś publikacji i podpisując go swoim nazwiskiem naruszasz osobiste prawa autorskie twórcy tego tekstu. Autor może nie tylko domagać sie (na drodze sprawy sądowej) przeprosin ale i usunięcia tego tekstu (lub jego fragmentu) z twojej publikacji.
Dodatkowo jeśli z publikacji tej czerpiesz zysk (jest to książka na przykład , sprzedawana normalnie w księgarniach) to naruszasz tym samym majątkowe prawa autorskie twórcy. Tym samym oprócz przeprosin, zaprzestania publikacji twórca ma pełne prawo domagać się odszkodowania. Internet nie jest wyłączony spod działania ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Jak coś jest opublikowane "za darmo" w Internecie z nazwiskiem autora, nie znaczy to że możesz sobie wziąć taki tekst i opublikować go pod swoim nazwiskiem np. jako ulotkę którą następnie będziesz sprzedawał.

Oczywiście wiadomości (przetworzone odpowiednio, tak by nakład pracy przy przetworzeniu dzieła był większy niż ilość informacji zaczerpniętej ze źródła) , pomysł - idea nie są objęte ochroną prawną (i jeszcze parę innych wyjątków określonych w w/w ustawie jak krótkie notatki prasowe, teksty publicznych wypowiedzi, treść tablic informacyjnych i pamiątkowych itp.)

Cytuj:
...napisz "Creative Commons" i wyjasnij na czym to polega np. ze trzeba podac źródło itd. Myślę że wtedy zniknie większość problemów.


Widzisz, problemu nie będzie miał ten kogo prawa autorskie są łamane, ale ten kto je łamie. Ignorantia iuris nocet - głosi stara rzymska paremia.

Nie ma potrzeby niczego dopisywać oprócz oznaczenia autora pod dziełem - tekstem (żadnego "c" w kółeczku, żadnego "all rights reserved" czy innego copyright) aby było ono chronione prawem autorskim , więc łaskawie nie doradzaj mi tego a ludziom mającym nikłą znajomość prawa nie sugeruj że jeśli takich dopisków nie ma to z dziełem można zrobić wszystko.

Uwagę do której się "przyczepiłeś" zapodałem (zresztą z "przymrużeniem oka") dlatego że ostatnio widziałem na własne oczy co najmniej kilka odpłatnych publikacji papierowych "pełnymi garściami" czerpiących ze stron internetowych , oczywiście bez podania nawet w bibliografii na końcu takiej publikacji wykazu adresów stron z których się korzystało, że o przypisach z adresem nie wspomnę... Akurat, nie chodziło o moje teksty więc tylko sie zniesmaczyłem uznając to za wyjątkowe chamstwo i bezczelność.

Ogólnie zresztą mam nadzieję że wydawnictwa "na papierze" (jako nieekonomiczne, nieekologiczne itp.) niedługo, czyli zanim starość przygnie mnie do ziemi, zaczną tracić na znaczeniu i liczebności w stosunku do witryn internetowych. Któż bowiem byłby tak głupi by płacić za informację "papierową" kiedy może ją mieć aktualną z internetu...

M. Łopata

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl