Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 05-10-2011 10:11 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Uploaded with ImageShack.us

.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 12-10-2011 19:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
chyba formalnie nie wszystko było w porządku, może rozbiórka?
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,10460250,Zniszczony_krajobraz__Przy_cerkwi_domek_letniskowy.html


Na górę
Post: 13-10-2011 10:39 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Rozbiórka by się zdecydowanie należała. Pomijając fakt, że napewno nie jest to "budynek gospodarczy", dodatkowo, w wygrzebanym z internetu planie zagospodarowania gminy Dukla w rozdziale czwartym (Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego, zabytków, dóbr kultury współczesnej i krajobrazu kulturowego) takie coś znalazłem:

§ 30.
1. Ustanawia się strefę ochrony krajobrazu kulturowego, obejmującą wybrane układy zabytkowe.
2. W granicach strefy ochrony krajobrazu kulturowego obowiązują następujące zasady:
1) ochrona istniejącej substancji zabytkowej, w szczególności układów zabytkowych i obiektów kubaturowych, obiektów małej architektury, układów dróg i założeń ziele-ni,
2) lokalizację nowych budynków oraz przekształcanie formy architektonicznej istnie-jącej zabudowy nie objętej ochroną, realizować należy w nawiązaniu do zasadni-czych cech formy architektonicznej obiektów objętych ochroną, obowiązuje zhar-monizowania skali zabudowy historycznej i współczesnej oraz wkomponowania elementów współczesnych w sposób nie naruszający charakteru miejsca i gabary-tów obiektów historycznych,
3) wykonywanie noworealizowanych sieci elektroenergetycznych i telekomunikacyj-nych wyłącznie w wersji kablowej,
4) zakaz tworzenia konkurencyjnych, zwłaszcza negatywnych dominant, zachowanie osi widokowych na obiekty zabytkowe.


Podkreślenie moje. Tu pytanie do bieglejszych ode mnie w sprawach prawno-administracyjnych - stosuje się ten przepis do problemu przy hyrowskiej cerkwii czy nie?
Czy ktoś orientuje się też w miarę dobrze w ustawie o ochronie zabytków? - wspomniany plan zagospodarowania odsyła w wielu miejscach do jej przepisów.


Na górę
Post: 13-10-2011 17:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Wypowiedź W. Maksymowicza na forum gazeta.pl


Ogrodziłem Wam cmentarz, odnowiłem 10 kamiennych krzyży przy cerkwii i na cmentarzu - wszystko za $5,000 i żeby teraz tam przy cerkwi, gdzie chowano zwłoki ludzi którzy gineli w Hyrowie jak tam stał front trzy miesiące w 1944 roku, i do cmentarza nie było dostepu bo sięgali do niego moździeże niemieckie z Myscowy, teraz na tych kościach stał dom wypoczynkowy, to wielki grzech. Gdzie nadzorcy ducha mojich przodków? Takim przykładem naruszono moją miłość do ostatnich śladów po łemkowskiej Hyrowej, miejscem urodzenia mojej mamy, bo ja już się urodziłem w 1949 roku na "Ziemiach Odzyskanych", i uczucia religijne łemkowskich rodzin z Hyrowy nie tylko z woj, Wrocławskiego ale i ze Stanów Zjednoczonych, nazwiska których można przeczytać na tabliczce pamiątkowej na cmentarzu bo złożyli sie na tych $5,000 w 2002 roku. Walter Maksimovich, Miami Beach, FL www.lemko.org

http://forum.gazeta.pl/forum/w,69,12971 ... skowy.html

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 20-10-2011 08:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
machina ruszyła ospale... :D

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... rowej.html

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 06-03-2012 18:29 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
5 miesięcy prawie minęło... czy ktoś wie czy "w sprawie" się coś dzieje?

Tak przy okazji, zaglądając na geoportal stwierdziłem że te dwie letniskowe budy ktore stoją kilkadziesiąt metrów wcześniej też stoją na działce 92/1 na której stanęło to"coś" - to ten sam teren. A budy owe są już naniesionę na mapę katastralną i oznaczone jako... budynki gospodarcze :!: Czy w gminie i starostwie naprawdę nie wiedzą co tam się pobudowało, czy świadomie na to pozwalaja???


Na górę
Post: 19-10-2014 22:18 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
No i kolejne paskudztwo staje w dolinie Iwelki w Chyrowej. To przynajmniej już nie przy samej cerkwii, ale urody jest... hm, Amerykanie mają takie słowo "eyesore", w wolnym tłumaczeniu "ból dla oczu". Zapożyczając z Turpina, kolejny przykład "że dom z bali nie musi być ładny" :(


Na górę
Post: 17-07-2016 20:17 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
a'propos badziewnego sasiedztwa (nie tylko cerkwii w chyrowej).
wczoraj w radocynie przy okazji rozmowy o inwazji gownolitu w zycie (tak ogolnie swiatopogladowo) zaproponowalem jednemu znajomemu zaklad:
- zaloz sie, ze poloza asfalt do konca radocyny.
spytal:
- a w jakim terminie?
- dajmy na to piec lat.
- no to sie nie zakladam.

asfalt dociera prawie wszedzie.
a zaraz za asfaltem dociera plastikowa gawiedz.
w niskim coraz ciezej znalezc miejsce bez asfaltu, swiatel w nocy i plastikowej gawiedzi.

w czarnem co najmniej od wiosny jest juz calkiem spory kawalek asfaltu i jeszcze bardziej spory odcinek nowego szutru przygotowany pod asfalt.
izby wygladaja jak kurort.
stara lesna droga przez pomiarki to juz dawno autostrada.
w regietowie asfalt pod sama czasownie.
"unijne remonty" rozpirzyly otoczenie przy bazie skpb. ma to podobno zwiazek z projektowana droga przez rotunde (ktoredy? przez doline sidlawy?).
***.
no zesz ***.
pardon, nie zdzierzylem.
bn umiera.
i nic sie z tym nie da zrobic :(

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl