Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 15:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19-07-2010 16:56 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Zainauguruję swoją obecność na niniejszym forum pytaniem spoza Beskidu Niskiego, ale widzę, że wątek "cmentarny" i tak wychodzi poza to pasmo- więc pozwalam sobie zadać.

Otóż oglądałem niedawno pocztówkę z artystyczną wizją cmentarza wojennego z I w.św., podpisaną "Sufcin - Łopoń". Sufczyn i Łopoń są koło Tarnowa, ale z tego co mi wiadomo, w żadnej z tych miejscowości nie ma cmentarza z tamtej wojny. Cmentarze w pobliżu obu miejscowości też nie bardzo przypominają owego z pocztówki.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 19-07-2010 20:14 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Wszystkie interesujące cię informacje na temat cmentarzy zachodniogalicyjskich na pocztówkach propagandowych znajdziesz w artykule Kamila Ruszały "Zachodniogalicyjskie cmentarze na pocztówkach wydanych przez Oddział Grobownictwa Wojennego. Projekty a ich realizacja" [w:] Materiały z konferencji naukowej "Znaki Pamięci". Gorlice 27.10.2007 r., pod red. M. Dziedziaka, Gorlice 2008.

W Sufczynie ani w pobliskim Łoponiu istotnie nie ma cmentarzy wojennych. Wiele, a właściwie większość pocztówek z tej serii co "Sufcin - Łopoń" przedstawia jakieś tylko wizje, projekty czasem niezrealizowane warianty.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 19-07-2010 21:03 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Dzięki,
czy to wydawnictwo można gdziekolwiek dostać - poza tropieniem okazji na allegro? Dopadłem zeszyt z II konferencji, tego z pierwszej niestety nie. Nie wiem, jaki był nakład, ale jeśli taki, jak następnych numerów, to "czarno to widzę".
Jeżeli dobrze identyfikuję Twoją tożsamość, to może zapytam wprost jako prezesa CG - czy istnieje możliwość otrzymania materiałów z tych konferencji w drodze elektronicznej, w jakiejś formie uniemożliwiającej kopiowanie i za odpłatnością taką, jak za egzemplarze papierowe?

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 19-07-2010 21:17 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Niestety nakład wydawnictwa "Materiały z konferencji naukowej "Znaki Pamięci". Gorlice 27.10.2007 r. " wyczerpany. Z tego co wiem jest egzemplarz np. w bibliotece Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie czy powinien być w Jagiellonce. Problem w tym, że nie mamy tego akurat wydawnictwa w pdf-ie, trzeba by skanować . Porozumiem się z K. Ruszałą czy nie zechciałby się pobawić a wtedy zamieścimy to na stronie www.cruxgaliciae.org

Nawiasem mówiąc są jeszcze w miarę normalnie dostępne materiały z III konferencji Znaki Pamięci - szczerze polecam 8)
Szczegóły zawartości tutaj: http://www.cruxgaliciae.org/publikacje.php

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 19-07-2010 21:25 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Oczywiście cz. III też mnie bardzo interesuje - czy trafiła może do Krakowa? (niedawno widziałem takie zapowiedzi na stronie CG, ale bez wskazania księgarni, nie wiem więc, gdzie szukać; na allegro obecnie nie ma)

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 13-07-2011 19:00 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Po roku uzupełniam wątek, który sam założyłem: biblioteka MCK posiada egzemplarze "Znaków pamięci" nr I i nr IV. Dwa "środkowe" numery czasami są dostępne na allegro, osiągając dosyć zawrotne ceny.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl