Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 00:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13
Autor Wiadomość
Post: 22-04-2010 10:35 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
jareczkuuuuu no prosze Cie, to to znam :)

kościół w imieniu narodu Polskiego powiedział wybaczamy i bardzo dobrze , ale czy sądzisz że to miało mieć wpływ na tych kilka przykładów z dewastowaniem i zaniedbywaniem po Niemieckich cmentarzy przez ludność z miasteczek i wsi? Tym bardziej że list ten był napisany w czasach wielkiej przyjaźni z wielkim czerwonym bratem.

Czy sądzisz że ten przypadek z budową domu na Ukrainie powinien być usprawiedliwiony i nie potępiony bo w Polsce też się takie przypadki zdarzały ?? Myśle że wiesz do czego mogła by doprowadzić dzisiaj polityka między Polską a Ukrainą patrząca wstecz i pod hasłem "oko za oko , ząb a ząb".

z tym faszyzmem to Cię poniosło, o to Cię nie posądzam - ale o niechęć do Polski i Polskości niestety tak - nie do końca to rozmiem , ale niestety takie wnioski płyną z czytania Twoich opinii i linków na tym forum.

jareczku ja wiem że protesty, telefony do różnych instytucji czy inne donosy to dosyć popularna dzisiaj metoda informowania odpowiednich władz przez mających wątpliwości obywateli , ale jedni z tego korzystają a innym ciągle się to bardzo źle kojarzy by nie powiedzieć że się tym brzydzą. Tylko nie posądzaj mnie o obojętność, znieczulice i tzw "tomiwisizm".

Swoją drogą wyjątkowo zgodny jesteś w tej kwestii z Polskim kościołem katolickim i jego biskupami -rozumiem że się z nim utożsamiasz, a nie dlatego że ten list biskupów jest wygodnym dla Ciebie argumentem w obronie swoich poglądów.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 22-04-2010 12:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
beskidek pisze:
jareczkuuuuu no prosze Cie, to to znam :)


no i git :D

beskidek pisze:
kościół w imieniu narodu Polskiego powiedział wybaczamy i bardzo dobrze , ale czy sądzisz że to miało mieć wpływ na tych kilka przykładów z dewastowaniem i zaniedbywaniem po Niemieckich cmentarzy przez ludność z miasteczek i wsi? Tym bardziej że list ten był napisany w czasach wielkiej przyjaźni z wielkim czerwonym bratem.


do tych Twoich "kilku" spokojnie można by dodać set, albo i tysięcy. Nie zdajesz chyba sobie sprawy ze skali dewastacji "poniemieckiej" przestrzeni kulturowej na - jak ktoś wcześniej tu nazwał - ziemiach wyzyskanych.

beskidek pisze:
Czy sądzisz że ten przypadek z budową domu na Ukrainie powinien być usprawiedliwiony i nie potępiony bo w Polsce też się takie przypadki zdarzały ?? Myśle że wiesz do czego mogła by doprowadzić dzisiaj polityka między Polską a Ukrainą patrząca wstecz i pod hasłem "oko za oko , ząb a ząb".


Tutaj absolutnie nie mam pojęcia o jaki dom Ci chodzi, dlatego ani do tego, ani do tych oczu i zębów ustosunkować się nie mogę :|

beskidek pisze:
z tym faszyzmem to Cię poniosło, o to Cię nie posądzam - ale o niechęć do Polski i Polskości niestety tak - nie do końca to rozmiem , ale niestety takie wnioski płyną z czytania Twoich opinii i linków na tym forum.


Z czytaniem to jest tak - każdy sobie interpretuje po swojemu. Ty masz upowsko-banderowską jazdę, więc sobie ją miej (wiele tu ostatnio powołań na osiągnięcia demokracji). Forum to jest wyposażone w wyszukiwarkę, więc polecam Ci małą zabawę: zrób sobie badania statystyczne i jakościowe, a później zestaw wyniki. Polecam hasła: Stepan, Bandera, UPA, Szuhewycz, Doncow, Melnyk - powinno wystarczyć. Co Ci wyszło?

beskidek pisze:
jareczku ja wiem że protesty, telefony do różnych instytucji czy inne donosy to dosyć popularna dzisiaj metoda informowania odpowiednich władz przez mających wątpliwości obywateli , ale jedni z tego korzystają a innym ciągle się to bardzo źle kojarzy by nie powiedzieć że się tym brzydzą. Tylko nie posądzaj mnie o obojętność, znieczulice i tzw "tomiwisizm".


No wyczytując takie treści w (urojonych) didaskaliach (bo w treści właściwej...: patrz wyżej), które mi na tymże forum namiętnie imputujesz, to nawet nie powinnością, lecz obywatelskim, nakazanym prawem obowiązkiem jest takie rzeczy zgłaszać do odpowiednich organów ścigania.


beskidek pisze:
Swoją drogą wyjątkowo zgodny jesteś w tej kwestii z Polskim kościołem katolickim i jego biskupami -rozumiem że się z nim utożsamiasz, a nie dlatego że ten list biskupów jest wygodnym dla Ciebie argumentem w obronie swoich poglądów.


Z Woodrowem Wilsonem też się utożsamiam i ze wszystkimi, których cytowałem dokumenty. Ogólnie to nic nie robię tylko się utożsamiam :D


I do końca nie rozumiem, czemu sprzeciwiasz się treści Art. 262. § 1. Kodeksu Karnego: Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 22-04-2010 13:34 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
a no to jak już nie wiesz o co chodzi to chyba na tym zakończymy

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 22-04-2010 13:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
beskidek pisze:
a no to jak już nie wiesz o co chodzi to chyba na tym zakończymy


jaśniej proszę, na Ukrainie wiele domów się buduje - jak to bywa krajach nierozwijających się gospodarczo. Tylko co to ma wspólnego z cmentarzami :?: :lol:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 22-04-2010 14:06 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
veshek wkleił link i później nastąpiło kilka postów po których ja zacząłem ciągnąć Ciebie w merytoryczne przestworza

http://www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/u ... ch-polakow

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 22-04-2010 14:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
No tak się dzieje... Przykłady można by mnożyć - co zresztą robimy - tak w Polsce jak i na Ukrainie. Świadczy to tylko o poziomie rozwoju lokalnych społeczności...

Zresztą rzetelność podlinkowanego artykułu łatwo można podważyć - 25 metrowa dziura pod dom jednorodzinny - brzmi niewiarygodnie - chyba, że Janukowycz sobie schron buduje :wink:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 22-04-2010 17:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
O poziom właśnie chodzi beskidku, o szacunek dla poziomu umarłych i poziom żywych... na tej samej Ukrainie polski, katolicki ksiądz (rodem z Polski) zaczął budować na żydowskim cmentarzu w Szargorodzie/Szarogrodzie stacje drogi krzyżowej!!! na cześć papieża Polaka!!! Masa krytyczna głupoty. Wiesz, mogę takie przykłady mnożyć i mnożyć, setki przykładów, ale sezon się zaczął i brak mi czasu... ochoty też, a bardziej interesuje mnie co my tu w Polsce robimy z cmentarzami, zwłaszcza, że dramatycznie źle jest u nas w tej materii nadal.
Chcesz to jedź na Ukrainę i przekonuj, że tak się nie robi. Ja i moi przyjaciele jeździmy, tyle, że przekonywać pracą, przekonywać w sprawie wszelkich cmentarzy wyznaniowych.
Zamiast przepraszać albo nie... lepiej wziąć się do roboty.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 22-04-2010 18:40 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Szymon napisałeś tak jak bym w którymś miejscu kwestionował słuszność Twojej działalności - a to nie prawda.

Mnie się tak samo nie podoba niszczenie cmentarzy Polskich , Niemieckich czy Ukraińskich. Także nie podoba mi się to że tutaj na wieść o tym ze Ukraińcy niszczą cmentarz Polaków nagle wyskakują forumowicze i zaczynają sypać cmentarzami które zniszczyli Polacy - co to zawody jakieś, pewnie dało by się policzyć kto ile jakich cmentarzy zniszczył i jak się okaże że Polacy zniszczyli 100 cmentarzy więcej to co teraz czekamy aż Ukraińcy nas dogonią i siedzimy cichutko udając że nic się nie dzieje?? Dlaczego Ci sami forumowicze nie robią tak gdy podaje się informacje ze Polacy zniszczyli cmentarz Żydowski ?? Potępiajmy wszystkich równo bo naprawde wiele jako narody się nie różnimy a historie mamy mocno skomplikowaną.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 22-04-2010 20:17 
Offline

Rejestracja: 03-10-2008 19:27
Posty: 58
Jest pewna prawidłowość, cmentarze giną wraz ze społecznościami, którym służyły. Cmentarz staje się obcy, nie nasz i nikt nie czuje potrzeby by o niego dbać. Jest obcy, należący do tych, co odeszli i już nie wrócą. Podobny jest los niektórych cmentarzy Polaków na Wołyniu i reszcie kresów oraz cmentarzy niemieckich na ziemiach wyzyskanych. Za obce i nie nasze uważano też w wielu przypadkach cmentarze wojenne - "przeca oni nie z naszych". Więc przedstawiona sytuacja niewiele odbiega od przytoczonych przykładów, które miały, a może jeszcze mają miejsce w Polsce. A czy tutaj nie było gdzieś wątku, że pewna pani miała fantazję zbudować domek pomiędzy wojennymi kwaterami?


Na górę
Post: 23-04-2010 10:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
alcek pisze:
Jest pewna prawidłowość, cmentarze giną wraz ze społecznościami, którym służyły. Cmentarz staje się obcy, nie nasz i nikt nie czuje potrzeby by o niego dbać. Jest obcy, należący do tych, co odeszli i już nie wrócą. Podobny jest los niektórych cmentarzy Polaków na Wołyniu i reszcie kresów oraz cmentarzy niemieckich na ziemiach wyzyskanych. Za obce i nie nasze uważano też w wielu przypadkach cmentarze wojenne - "przeca oni nie z naszych". Więc przedstawiona sytuacja niewiele odbiega od przytoczonych przykładów, które miały, a może jeszcze mają miejsce w Polsce. A czy tutaj nie było gdzieś wątku, że pewna pani miała fantazję zbudować domek pomiędzy wojennymi kwaterami?



Wydaje mi się, że to się zmienia. W wyniku - jak dla mnie - naturalnego trybu laicyzacji narodowej, widocznego głównie u młodszych pokoleń powoli wyłaniają się tendencje regionalistyczne. Jak wiadomo część terytorium Polski - etnicznie polskie (w ujęciu historycznym) nie jest. Wypływa więc często potrzeba, po okresie wrogości, nieufności, oswojenia przestrzeni - a jak tego inaczej tego dokonać, jak nie przez poznanie historii miejsca, historii pokoleń, które tu czy tam żyły? A cmentarze są częścią (jak nie główną) tej historii.
Też nie do końca mogę się zgodzić, z tą prawidłowością która zaproponowałeś: że "cmentarze giną wraz ze społecznościami, którym służyły". Myślę, że jak już, to giną z pamięcią i pokoleniami. Jest tysiące cmentarzy polskich w Polsce - np wiele razy na tym forum wspominany cmentarz podgórski, gdzie leżą potomkowie wielopokoleniowych, żyjących do dziś na miejscu rodzin z Podgórza, a wygląda gorzej niż nie jeden cmentarz na Roztoczu, który religijnie i etnicznie "obcy" jest tamtejszym. Teoria więc leży.

Jakiś kryzys koncepcji homo funebris czy jak :shock: :?:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 23-04-2010 13:36 
Offline

Rejestracja: 20-04-2010 13:37
Posty: 28
Zaniedbane cmentarze świadczą o braku sumienia ludzi żyjących.Pochowani tam proszą o dowody naszej pamięci zniszczonymi nagrobkami,połamanymi krzyżami.Zmarli przemawiają do nas szumem drzew cmentarnych z prośbą o zatrzymanie się i cichą modlitwę.Cmentarze to święte miejsca gdzie mieszkają dwie siostry Refleksja i Zaduma.


Na górę
Post: 26-04-2010 10:52 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
grandprotestant pisze:
Zaniedbane cmentarze świadczą o braku sumienia ludzi żyjących.


Wydaje mi się ,że podobnie jest w relacjach między żyjącymi. Całe szczęście są i pewnie w większości ludzie którzy mają sumienie, jednak ci z brakiem są nieobliczalni, podstępni i na ogół niekarani.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl