Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 00:33

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 15-04-2010 15:21 
Offline

Rejestracja: 19-08-2008 16:26
Posty: 47
W sobotę od rana wędrowaliśmy po Pogórzu i niestety, od rana towarzyszyły nam
sms-y o treści tragicznej.
W końcu zawędrowaliśmy do wsi gdzie był pierwszy i jedyny sklep na naszej trasie tego dnia.
Pierwszy z nas poprosił o piwo, na co usłyszeliśmy cyt:
"A wynosić mi się ze sklepu. To wy nie wiecie że jest żałoba narodowa ?"
Co by nie mówić, to jednak krzepiące. Taki prosty gest. Piękny.
I naprawdę to jest nieważne że polityczne szambo zacznie znowu funkcjonować od poniedziałku


Na górę
 
Post: 15-04-2010 18:35 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Wiesz co Figmarze... Albo staraj się rozumieć cały post albo powstrzymaj od komentarza. Osobiście wolałbym jednak byś się powstrzymał od komentarzy, skoro masz problemy ze zrozumieniem...

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
 
Post: 15-04-2010 21:44 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Beskidnik pisze:
Osobiście wolałbym jednak byś się powstrzymał od komentarzy, skoro masz problemy ze zrozumieniem...


Zgoda, powstrzymuje się, to jest dla mnie nie do zrozumienia :( .


Na górę
 
Post: 17-04-2010 07:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Polska uwielbia tragedie... tylko dlaczego o tych tragicznie zmarłych mówią "bohaterzy" :?:

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 
Post: 18-04-2010 10:33 
Offline

Rejestracja: 18-04-2010 10:24
Posty: 18
Szymonie ,oni też są "zmarłymi" więc okaż im szacunek. Dzielisz tylko na dwie kategorie tych którzy odeszli. To był prezydent także twojego kraju!!! Nierób się "Charonem" ludzkich dusz. Bo dzięki temu rządowi również Ty prosperujesz.


Na górę
 
Post: 18-04-2010 18:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Zadałem pytanie, które z szacunkiem nie ma nic wspólnego. Z racji uprawianej profesji, także, mam do śmierci stosunek śmiertelnie poważny.
Nie, nie "prosperuję" dzięki "temu rządowi", ani żadnemu poprzedniemu rządowi i kompletnie nie wiem, co rząd jakikolwiek ma do tego.
Z tych blisko stu osób znałem i szanowałem jedną.
Prezydent? Mojego kraju, owszem, ale nie mój prezydent, taka natura demokracji, co tragedii nijak nie zmienia...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 
Post: 18-04-2010 18:56 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Uprzejmie proszę Pana Addministratora, by zamknął ten wątek. Przynajmnij niektórym z "wypowiadających się w tej sprawie proponuję, by przeczytali to, co napisałem zaczynając ten wątek. Jeśli była w tym choć krzta polityki, to proponuję, by ci, którzy tak to potraktowali zastanowili się, czy nie cierpią na manię prześladowczą. A Tobie Szymonie, skoro to nie był Twój Prezydent polecam rozważenie zgłoszenia do laski marszałkowskiej projektu, by każdy Polak wybierał sobie swojego prezydenta i miał go na własność i do wyłącznej dyspozycji. Póki co Polacy nie inspirowani przez żadną politykę dali dowód, że to był ich Prezydent.


Na górę
 
Post: 18-04-2010 19:36 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Szymon może lepiej nie mieszaj swoich specyficznych poglądów z "naturą demokracji" - no chyba że na temat wzoru demokracji czerpiesz informacje ze współczesnej Venezueli albo Białorusi.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 
Post: 21-04-2010 20:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
O żadnej polityce nie pisałem, nie jestem zainteresowany jakoś polityką, są ważniejsze rzeczy, dla mnie, stary zakapiorze. Bohaterem nie jest ten kto ginie w katastrofie czy inaczej... zwykłym wypadku, choćby nie wiem jak tragicznym (chyba, że dla kogoś był bohaterem wcześniej) i ta konstatacja z szacunkiem dla tragicznie zmarłych nie ma nic wspólnego. Co do dowodów wspomnianych: wysłuchałem relacji znajomych, którzy z pobudek patriotycznych wybrali się do Krakowa i wrócili... zniesmaczeni atmosferą pikniku pod Wawelem i szczytami hipokryzji...
Beskidku, natura demokracji jest taka, że takim czy innym urzędnikiem może zostać w kraju demokratycznym osoba, z którą spora część społeczeństwa się nie identyfikuje i tak też mamy różne Polski, różne patriotyzmy, różne poglądy. Mało tego, może być tak, że dla części społeczeństwa nie znajdzie się żaden kandydat na prezydenta, z którym ta część chciałaby się identyfikować...
To tyle.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 
Post: 21-04-2010 21:09 
Offline

Rejestracja: 18-04-2010 10:24
Posty: 18
Szymonie wodzu!!!! umarł król ,niech żyje pełniący obowiązku!!!!!!!!!


Na górę
 
Post: 22-04-2010 11:35 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Bohaterstwa w sensie niezwykłych czynów i ofiarności dla ratowania życia innych ludzi, jak dotychczas, wśród ofiar i w czasie tej straszliwej katastrofy, nie uzasadniono. W tym zakresie na dzień dzisiejszy zgadzam się z wywodem Szymona. Uzasadnienie bohaterstwa sensu stricte będzie pewnie bardzo trudne i czy w ogóle do rozstrzygnięcia, choć nie można tego wykluczyć.
Natomiast bohaterami tej tragedii w sensie bezpośredniego uczestnictwa w niej to byli wszyscy znajdujący się na pokładzie roztrzaskanego na strzępy samolotu prezydenckiego w dniu 10.04.2010r. o godzinie 8:56 pod Smoleńskiem.


Na górę
 
Post: 22-04-2010 13:31 
Offline

Rejestracja: 18-04-2010 10:24
Posty: 18
Polegli na polu chwały!


Na górę
 
Post: 22-04-2010 14:56 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Nowe wątki na temat katastrofy, odnoszące się do niej i do sytuacji politycznej będę usuwał.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl