Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 23:56

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: 17-04-2010 18:30 
Offline

Rejestracja: 12-03-2010 18:14
Posty: 3
Nie widziałem, czy ktoś opisywał przewodniki rowerowe po Beskidzie Niskim, w końcu też do nabycia w księgarniach np. w www.bosfor.pl:

1) Krynica-Zdrój i Muszyna - 25 wycieczek rowerowych
2) Gorlicka ósemka
3) Beskidy. Przewodnik rowerowy - fragmentami
4) Sądecczyzna – 24 wycieczki rowerowe z Nowego Sącza - fragmentami


Na górę
Post: 17-04-2010 19:33 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
W latach 90-tych ukazała się cała seria przewodników rowerowych (14) pod nazwą "Najlepsze wycieczki na rowerze górskim". Każdy z tomików, w wygodnej kieszonkowej formie (prócz ostatniego-zdecydowanie uboższego Okolice Górnego Sląska) zawierał opis tras w innym regionie kraju. I tak np. nr 1 Beskidy-część zachodnia, nr 5 Bieszczady i Pogórze Przemyskie, nr 8 Okolice Krakowa, nr 11 Okolice Trójmiasta, Pojezierze Kaszubskie. Tomik nr 9 dotyczył Beskidu Niskiego i zawierał opis 18 tras od Okolic Tylicza (Mochnaczka, Izby, Banica itd) po okolice Komańczy (Radoszyce, przełęcz Łupkowska, Smolnik, Duszatyn itd). Każda trasa w w/w przewodnikach zawierała mapę z wariantami (dłuższymi, trudniejszymi itp), długość trasy, profil trasy, czas jazdy, stopień trudności itd. Nadto każdy tomik (prócz ostatniego) był wyposażony w kartoniki z skróconym opisem trasy (np Beskid Niski 18 tras, 18 kartoników). To bardzo cenne i przydatne dla każdego cyklisty-turysty wydawnictwo teraz pewnie, przy dużej dozie szczęścia, można spotkać-być może-w antykwariatach. Wydawcą była Adventure AW s.c. z Gliwic a mapy autorstwa PPWK-Warszawa-Wrocław.


Na górę
Post: 18-04-2010 14:00 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007 12:45
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
Spróbowałem przejechć Beskid Niski wg tego przewodnika. Wspaniała wycieczka. Pojechałbym jeszcze raz tylko żona następnej wycieczki z sakwami nie akceptuje. Podjazd z Krynicy na Jakubik jeszcze do dzisiaj wspomina z niechęcią ale było to bezpośrednio po całej nocy w pociągu.


Na górę
Post: 23-04-2010 19:02 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
tadeklodz pisze:
żona następnej wycieczki z sakwami nie akceptuje. Podjazd z Krynicy na Jakubik jeszcze do dzisiaj wspomina z niechęcią


Przeładuj wszystko na swój rower, na pewno dasz rady. Ja bym tak zrobił, jakby moja żona postawiła tylko taki warunek wspólnej ze mną jazdy. Elżbietę trudno namówić nawet na krótką i łatwą przejażdżkę po okolicy.Jak Wy przez Beskid Niski to dla niej jak dookoła świata, albo dalej.


Na górę
Post: 23-04-2010 21:01 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
moja dziewczyna ma tak samo figmar rower to dla niej zło konieczne. Woli jak jeżdzimy autem na wycieczki... :? ale ''pracuje'' z nią na różne :mrgreen: sposoby aby to się zmieniło i żeby pogodziła się z rowerkiem i pomału efekty widać... :mrgreen:

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 23-04-2010 21:25 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007 12:45
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
figmar. Nie jest taj źle. 3 lata temu pojeździliśmy po BN z bazą w Radocynie. Wczoraj zameldowała że moglibyśmy w tym roku pojechać znowu w BN. Teraz mam problem bo muszę znaleźć jakąś "bazę" z której można pojeździć w ciekawe miejsca. Może ktoś mi podsunie jakiś pomysł- będę wdzięczny.


Na górę
Post: 24-04-2010 07:01 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Proponuję Centrum Aktywnego Wypoczynku "Końska Dolina" w Izbach www.konskadolina.pl.


Na górę
Post: 24-04-2010 07:12 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007 12:45
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
Michał ,ceny powalają.


Na górę
Post: 24-04-2010 09:37 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Proponuję Zdynię. Ośrodek Nadlesnictwa. Ceny bardzo przystępne (im dłużej tym taniej), jeśli nocujesz co najmniej 3 doby to płacisz po 20 zł za jedną noc (mam nadzieję, że ceny od ub. roku się nie zmieniły). Na miejscu stołówka. Obok sklepik z m. in. piwem. I dobra baza wypadowa w każdym kierunku. Choć Radocyna nie da się porównać z żadnym innym miejscem to Zdynia też jest bardzo dobra. I na kawę i lody do Bardejova niedaleko. Życzę przyjemnego rowerowania.


Na górę
Post: 24-04-2010 10:23 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007 12:45
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
Zdynia to "prawie" ta sama lokalizacja co Radocyna.Pojechaliśmy do Zdyni "po piwo". Z Radocyny na długości ok 5 km 200 mtr do góry. Było ok. Z powrotem z zapasem piwa na ok 3 km 200 mtr do góry było ciężko.


Na górę
Post: 24-04-2010 12:17 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Znów mi zjadło posta. Ale raz jeszcze. Z Zdyni masz lepsze możliwości rowerowania na zachód, bo nie musisz podjeżdżać z Radocyny nad Lipną (mnie na liczniku wystukuje 5,5 km podjazdu) by do niej dotrzeć. Ale jeśli wolisz inne miejsca to proponuję np. "Zaścianek" w Jaśliskach (20 zl/nocleg, możliwość samodzielnego sporządzania posiłków) skąd blisko do Jasiela, Polan Surowicznych i "cywilizacji" w Rymanowie Zdroju. A jak lubisz dłuższe trasy to i "zahaczysz" o Bieszczady (piwo w "Siekierezadzie" w Cisnej). Można wybrać "Hajstrę" w Polanach Surowicznych ale tam już nocleg kosztuje 35zł za dobę. Możliwości jest wiele, zależy jakie długości trasy preferujesz. Gdy nie przeraża Cię dystans ponad 100 km dziennie to np z Zdyni do Krynicy i z powrotem (słowacką stroną) też dasz rady. Wiele też zależy od zasobności portfela i tego, którą część BN chciałbyś tym razem zaliczyć.


Na górę
Post: 24-04-2010 13:04 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007 12:45
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
dłuższe trasy odpadają bo żona nie wytrzyma. W Jaśliskach spaliśmy raz ale myślę teraz o kilku dniach pobytu tam i objechaniu okolicy. Do Siekierezady zjrzeliśmy podczas kilkudniowego pobytu w Cisnej ale nie byliśmy zachwyceni. Może kilka dni w J. i kilka w Zdyni? Na miejscu się zobaczy


Na górę
Post: 24-04-2010 14:37 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
stary zakapior pisze:
Można wybrać "Hajstrę" w Polanach Surowicznych .....

Hajstra jest w Hucie Polańskiej :-) W Polanach Surowicznych jest Chałupa elektryków.


Na górę
Post: 24-04-2010 17:38 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Oczywiście Długi. Masz rację. Jak mogłem się tak pomylić? Pewnie to przesilenie wiosenne, skutki ponownego pobytu w szpitalu ( z ostatnich 42 dni 25 w "bolnicy"; właśnie z niej wysyłam ostanie posty ) i to, że mi "zjadło" posta. W poprzednim na pewno napisałem dobrze. A tak nawiasem mówiąc to z Huty Polańskiej mozliwości "rowerowania" są znacznie ograniczone. Trzeba dojechać do Polan, znaczny kawałek po kamienistej "autostradzie", skąd dopiero można decydować się czy w prawo, czy w lewo. Można tez zaryzykować penetrację Ciechani ale na własne ryzyko (oficjalnie teren rezerwatu) i momentami trzeba przenosić rower przez zwalone gałęzie. A kto ma pecha to może się natknąc na misia albo i "cóś" gorszego tj. strażnika rezerwatu.


Na górę
Post: 10-11-2010 14:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Jest jeszcze jeden ciekawy przewodnik "Transgraniczny szlak rowerowy Beskidzkie Muzea" wydany w 2007 r. w ramach projektu. Obejmuje swoim zasięgiem wschodnią część Beskidu Niskiego, część Pogórza i przygraniczne tereny położone na Słowacji. Fajna jest też mapa szlaków rowerowych wydana przez UG Rymanów. Można ją otrzymać w prezencie, można tez kupić. Podobnie przewodnik.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl