Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 19:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 28-03-2010 20:07 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Nie wiem kiedy byliście w Jaśliskach-ja dwukrotnie w ub. roku, wcześniej też tam bywałem. To senne miasteczko nie pozbawione uroku, lecz tylko dla tych, którzy lubią takie klimaty. Tam czas zatrzymał się w miejscu i niestety nie widać inicjatywy, by to zmienić. Mieli znakomitą okazję po premierze "Wina truskawkowego", by to wykorzystać i się promować. Niestety nawet taki prosty pomysł, by serwować w miejscowym barze wino truskawkowe (choćby było nie truskawkowe) nikomu nie wpadł do głowy. Miałem okazję rozmawiać z kilkoma mieszkańcami Jaślisk i nie byłem zbudowany ich zupełnym brakiem inicjatywy. Aż się prosiło, by np. na budynkach, które przewijają się w filmie umieścić choćby tabliczki, że tu był bar, tu posterunek policji, tu mieszkał Andrzej a tu "oprawiał" owcę Kościejny. Sam pan Lorenc nie załatwi wszystkiego, bo dziś turysta potrzebuje odrobinę komfortu a ci co go nie potrzebują to z reguły "gołodupcy" na których i tak nie da się zbić kasy. Mimo, że bardzo lubię Jaśliska to nie mogę nie dostrzegać w/w zjawisk. Ale może zdarzy się cud?


Na górę
Post: 14-04-2010 16:14 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
stary zakapior pisze:
w Jaśliskach-ja dwukrotnie w ub. roku, wcześniej też tam bywałem. To senne miasteczko


Póki co to na dzień dzisiejszy, Jaśliska to nie miasteczko ale wieś, chociaż gminna. Zgadzam się z ze "starym zakapiorem" jak chodzi o niewykorzystane tam możliwości pozyskiwania turystów. Wierzę jednak, że nowe władze gminy, jak się rozejrzą po możliwościach dochodowych to podejmą trud uatrakcyjnienia miejsca swojej siedziby. Wówczas w tym zakresie pewnie docenią i oznaczą obiekty które grały w dobrym i o smacznym tytule filmie. Jak dobrze oznaczą to turyści zobaczą, Pan Lorenc resztę dopowie i będzie miał dochód z noclegów a Urząd z Wina Truskawkowego.


Na górę
Post: 14-04-2010 18:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31-05-2007 16:55
Posty: 642
Lokalizacja: Gdańsk
dobrze by też było, gdyby rajcy urządzili w zabytkowych piwnicach "ratusza" jaśliskiego - jak drzewiej - składy wina, najlepiej truskawkowego :lol:

_________________
"Swięty Mikołaju, opowiedz jak to było, jakie pieśni śpiewano, gdzie się pasły konie"


Na górę
Post: 25-04-2010 14:40 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
as pisze:
składy wina, najlepiej truskawkowego :lol:


Wówczas Jaśliska nie tylko kojarzyły by się z filmowym Winem Truskawkowym, ale czuło by się tam jego zapach, smak i w ogóle cały bukiet ...ahhh :twisted: :!: :!: :!:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl