Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 12:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 11-04-2010 17:32 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Chrystusiki beskidzkie
weźcie w swe ramiona,
którym nie było dane
stanąć na katyńskej ziemi
I unieście ich w górę
w ręce Najwyższego,
który z miłością przyjmie
tę świętą ofiarę


Na górę
 
Post: 11-04-2010 19:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Już myślałem Stary Zakapiorze, że beskidnikom jest wszystko jedno co się wcozraj stało, lub, że na tym forum nie wolno poruszać takich tematów, bo coś tam.
Nie żebym i ja wiedział co powiedzieć i koniecznie coś powiedzieć chciał, więc może o to chodzi u innych także po prostu. Cóż powiedzieć- straszny żal i jakoś tak niemiłosiernie głupio się zrobiło..............

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
 
Post: 12-04-2010 21:52 
Offline

Rejestracja: 12-08-2006 16:37
Posty: 347
Lokalizacja: Jasło
Mnie nie jest wszystko jedno...ale pewnie nie jestem beskidnikiem, ale mieszkam w tym kraju i tak się składa, że to moja Ojczyzna. Głosować lub nie, a być obywatelem to dwie różne sprawy, szkoda, że nie wszyscy to rozumieją...

_________________
mój blog:
http://wrzosowiskomoje.blogspot.com/


Na górę
 
Post: 13-04-2010 13:30 
Offline

Rejestracja: 21-05-2009 16:20
Posty: 50
Nie znam definicji słowa 'beskidnik',ale mieszkam w Beskidzie i bynajmniej nie jest mi wszystko jedno.
Myślę, że wszyskim jest bardzo przykro i smutno z powodu tej tragedii i sądzę, że przeżywają to nie na forum, ale raczej z rodzinami w zaciszu swoich domów.
Część Polski południowo-wschodniej wraz z Beskidami za życia prezydenta okazała szacunek, zrozumienie dla niego i jego polityki, dażąc go największym poparciem w kraju podczas wyborów..

Beskidy płaczą....

Co tu pisać -nic to już nie zmieni. :(


Na górę
 
Post: 13-04-2010 14:56 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Smutno się zrobiło... na naszym forum też. Na przykład ja od tragicznej soboty wciąż słyszę z różnych stron i w sobie też "wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..." za każdego z 96 osobowej delegacji narodu polskiego która te właśnie słowa wyraziła może najbardziej bezpośrednio, bo na progu 70 letniego cmentarza wielkiego i okrutnego mordu katyńskiego.
Cześć pamięci Jednym i Drugim. Dla Rodzin Ofiar słów otuchy i pocieszenia.
Napisałem tak, żeby się ocknąć w tej otchłani nieszczęścia i spróbować coś zmienić na lepsze.


Na górę
 
Post: 13-04-2010 18:28 
Offline

Rejestracja: 27-11-2008 12:15
Posty: 8
Lokalizacja: Przysłup
Smutno to się robi jak się czyta co piszecie i jak się patrzy na to co się dzieje w naszym kraju!! Mi wcale nie jest przykro ani smutno.Podzielam zdanie które słyszę od soboty w radiu "politycy to tacy sami ludzie jak i my zwykli obywatele" a więc żałoba musiała by trwać cały rok bo co dziennie umierają setki ludzi na całym świecie!! Fakt, jest to tragedia rodzin zmarłych.Tragedia tym większa,że nie mogą pożegnać swoich bliskich w spokoju,tylko gapi się na nich cała banda kretynów przed telewizorami i nie tylko.Mało tego ta sama banda, która jeszcze najprawdopodobniej w piąte psioczyła na tego "karła" i wielu innych,a teraz jak przystało na porządnych katolików będą się jednoczyć.Niestety musi ktoś umrzeć żeby się jednoczyć!! To jest smutne!!!! Samotniczku ja też myślałem , że to forum służy czemuś innemu!! I jest poza polityką. No cóż. Pozdrawiam.

_________________
ha -hatkowy Wati (Присліп)


Na górę
 
Post: 13-04-2010 19:10 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
z wielkim smutkiem i mocno zagubiony gapię się w telewizor. Postaram się uczestniczyć w pogrzebie naszego Prezydenta i Pierwszej Damy w Krakowie. Nigdy nie byłem zwolennikiem polityki Lecha Kaczyńskiego, psioczyłem na to co robił i nie ma to żadnego znaczenia.

Hatkowy - chyba Cię troche poniosło....

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 
Post: 13-04-2010 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Hatkowego rzeczywiście chyba deczko poniosło, ale miał prawo, moim zdaniem.
Fakt, to forum stanowi o Beskidzie Niskim i o wszystko tym co z nim związane. No ale, wydarzyło się coś bez precedensu. Pewnie, że to nie znaczy zaraz, że wszystkie tematyczne fora nagle powinny zmienić swój proflil i tematykę.
Nie chcę się tu mądrzyć, ale tak się jakoś złożyło, że jesteśmy Polakami, przynajmniej na pewno większość z nas. No i tak się też jakoś złożyło głupio, że zginął ktoś, kto był Głową tego Państwa. Można nie lubić Polski i polskości, można żywić wstręt do patriotyzmu, można prezydenta nie lubić, można się polityką nie intersować, można nawet być anarchistą czy wrogiem, ale na Boga, to nie był taki sobie zwykły człowieczek mały, jak my. Bo jeżeli on był tylko takim sobie człowieczkiem, to w ogóle wnet wszystko można by sprowadzić do poziomu nieistotnego i nieważnego, banalnego. Dosłownie wszystko, także to, co jest ważne dla każdego z nas z osobna. Tak chyba nie można. W każdym razie ja tak nie umiem. Nie umiem udawać, że mam to gdzieś, gdy nie mam, a jeżeli nawet mam to gdzieś, to jeżeli coś dla kogoś jest ważne, niech to będzie dla niego ważne, mimo, że dla mnie nie jest.
Ja wiem, to forum po co innego powstało i po coś innego istnieje, ale mała wzmianka o tym co się stało w dziale "hyde park", nie powinna nikogo aż tak drażnić? Tym jednym wątkiem nie zdominujemy, ani nie zmienimy całego forum. W tym dziale są przecież przeróżne tematy, nawet takie, że ktoś chce sprzedać psa lub samochód. Komu obojętne to co się stało w sobotę, nie musi tutaj nic pisać, ma inne działy. Może też oczywiście napisać tak jak napisał Hatkowy. Nie jestem ani twórcą tego forum, ani jego właściecielem, więc może się mylę i nie mam prawa pisać co piszę. To ja chyba tyle, bo to wcale nie o to chodzi.

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz

cudne manowce, cudne manowce


Na górę
 
Post: 13-04-2010 20:43 
Offline

Rejestracja: 02-05-2009 08:29
Posty: 42
Tragedia tragedią, żal ludzi którzy zginęli, ale to co się dzieje w Polsce z tego powodu, to jest objawem jakiegoś szaleństwa. Myślałem że chociaż to forum będzie od tego wolne.


Na górę
 
Post: 13-04-2010 21:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Forum jest chyba wolne? Tylko ten jeden wątek w tym jedym dziale. I powiedz gdzie widzisz szaleństwo, żebyśmy i my mogli owo tu dojrzeć i przestać szaleć?

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz

cudne manowce, cudne manowce


Na górę
 
Post: 13-04-2010 21:31 
Offline

Rejestracja: 02-05-2009 08:29
Posty: 42
Jedynym sensownym miejscem aby cokolwiek pisać o tej tragedii, są księgi kondolencyjne. A z tego forum nie róbmy onetu ani wp.


Na górę
 
Post: 13-04-2010 21:37 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
hatkowy pisze:
Smutno to się robi jak się czyta co piszecie i jak się patrzy na to co się dzieje w naszym kraju!! Mi wcale nie jest przykro ani smutno.

Cóż, nie ma przymusu, by wszystkim było smutno. Tobie nie jest, innym jest i powinieneś to uszanować.

hatkowy pisze:
Podzielam zdanie które słyszę od soboty w radiu "politycy to tacy sami ludzie jak i my zwykli obywatele" a więc żałoba musiała by trwać cały rok bo co dziennie umierają setki ludzi na całym świecie!!

Wiesz co hatkowy, chyba nie masz do końca racji, że politycy to tacy sami zwykli obywatele. Są ludźmi jak każdy z nas, to bez wątpienia, mają rodziny, żony, dzieci, muszą jeść i oddychać... Ale myślę, z całym szacunkiem dla Ciebie, że taki zwykły hatkowy jak Ty nie decyduje o losie 38 milionowego narodu, jak robią to oni. Ty co najwyżej możesz decydować co zrobisz w swoim schronisku, i to nie do końca, wszak ono PTTK-owskie :P . Faktycznie są obywatelami, nie innymi, nie lepszymi, czy nie nieomylnymi, ale jednak są przedstawicielami narodu wybranymi demokratycznie i mogą coś więcej niż my wszyscy. Możemy się z nimi nie zgadzać, bo mają takie, czy inne poglądy, ale to nie zmienia faktu, że mogą więcej niż Ty, czy ja. I chyba nie trzeba słuchać radia by to zrozumieć :wink: :wink: :wink: .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
 
Post: 13-04-2010 21:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Freddie pisze:
Jedynym sensownym miejscem aby cokolwiek pisać o tej tragedii, są księgi kondolencyjne. A z tego forum nie róbmy onetu ani wp.


Zacznij od siebie, bo Twoje teksty, DARUJ, też mi nieco przypominają te z onetu, miałem bowiem wątpliwą przyjemność tamtych trochę przeczytać. Ja wobec powyższego też już kończę. Nie zamierzam robić hecy z sobotnich wydarzeń ni wykłócać się z nikim o to, co komu i gdzie wolno napisać, a czego pisać nie trzeba. Klasę i spokój cenię sobie ponad wszystko inne. Jeżeli kogoś uraziłem swoimi tu wpisami to- PRZEPRASZAM!

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz

cudne manowce, cudne manowce


Na górę
 
Post: 14-04-2010 05:59 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Samotniczku - zgadzam się z Tobą w 100%. Podobnie jak i z Darkiem. Pamiętam doskonale jaki wizerunek L. Kaczyńskiego kreowały media zwłaszcza TVN, pamiętam, co nt. Prezydenta mówili prominentni przedstawiciele Rządu. I teraz oglądając twarze niektórych polityków czuję obrzydzenie, a widząc niektóre dziennikarskie hieny przełączam na inny program. I jeszcze jedno: flagę przepasaną czarną wstążką nie wywiesiłem dlatego, że mi kazano ale dlatego, że odczuwałem taką potrzebę, bo zginął Prezydent mojego kraju, bo, nie zawsze zgadzając się z poglądami, jestem mu to jako obywatel winien. A jeżeli ktoś nie rozumie różnicy między śmiercią Prezydenta a śmiercią zwykłego obywatela, to się po prostu powinien znowu przenieść do przedszkola, bo teraz tam zaczynają uczyć wychowania patriotycznego.

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
 
Post: 15-04-2010 15:12 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Beskidnik pisze:
teraz oglądając twarze niektórych polityków czuję obrzydzenie, a widząc niektóre dziennikarskie hieny przełączam...


Wiesz co, według mnie, lepiej nie oglądaj to może nie będziesz czuł, a widząc przełączaj ... i nie popisuj się wszem i wobec ,że jesteś aż taki bardzo wrażliwy, chociaż przez wzgląd na trwającą żałobę narodową m.in po Prezydencie naszego kraju.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl