Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 10:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 13 Następna
Autor Wiadomość
Post: 18-03-2010 17:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Tak w nawiązaniu do cmentarzy, tolerancji, akceptacji symboli, szacunku dla pochówków i linka co Długi wrzucił do "Skarbów Podkarpacia" Qrvitza mną zatrzepała jak zobaczyłem zdjęcie pt. Resztki cmentarza żołnierzy radzieckich w Jasielu. :evil: :evil: :evil:
Dlaczego? Było to już chyba omawiane na tymże forum. A od dziś beskidek będzie miał zgryz - czyżby jarkowi s. spadła na łeb czerwona gwiazdka :wink:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 01-04-2010 09:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2009 15:52
Posty: 389
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1649621,0, ... omosc.html

_________________
Góry, strumienie, sioła,
chciały iść z Fewroniom, Klementijom.
Zostały.
Słońce poszło.


Na górę
Post: 01-04-2010 09:34 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Uff, Czabryk, dzięki. W pewnym sensie zdjęłaś mi kamień z serca (rozterki w związku z niepodpisaniem petycji). Czyżby ci, którzy petycję podpisali, zostali oszukani przez jej autorów? Bo w petycji stoi, że cmentarz jest własnością Skarbu Państwa, a tutaj - że Fundacji Nissenbaumów. Nie zmienia to oczywiście konieczności potępienia występków wandali/neonazistów oraz współuczestnictwa gminy/miasta (oraz gminy wyznaniowej) w należytym zabezpieczeniu i utrzymaniu nekropolii. Może nie wynika to z przepisów, ale raczej z moralnego obowiązku ....


Na górę
Post: 01-04-2010 10:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2009 15:52
Posty: 389
Każdy cmentarz ma jakiś status prawny.
Jaki status prawny ma cmentarz w Wyszowatce, na którym znajduje się asfaltowy parking!!
Status prawny - statusem prawnym, ten zawsze (wierzę) może ulec zmianie.

A mnie zastanawia i martwi odpowiedź reporterowi, osoby wyprowadzającej psa na spacer po cmentarzu na Bródnie: "niby cmentarz"!!, no i brak tablic o zakazie!!

Cieszy zaś, akcja sprzątania podjęta przez szkołę.

Pozdrawiam

_________________
Góry, strumienie, sioła,
chciały iść z Fewroniom, Klementijom.
Zostały.
Słońce poszło.


Na górę
Post: 01-04-2010 12:56 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Jak ja uwielbiam zawodowych podpisywaczy petycji... :D

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 09-04-2010 22:15 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Beskidnik pisze:
uwielbiam zawodowych podpisywaczy petycji... :D


Faux pas - nie ma co uwielbiać zpp, bo takich to chyba nie ma. Owszem czasem składamy podpisy pod petycją, żeby zwrócić uwagę władz na nasze społeczne problemy.


Na górę
Post: 10-04-2010 09:13 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Cytuj:
czasem składamy podpisy pod petycją


Postanowiłem złożyć swój podpis w wiadomej sprawie pod petycją skierowaną do właściwej instytucji czyli do Fundacji Nissenbauma. Gdzież mogę się podpisać pod taką petycją?

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 10-04-2010 10:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Beskidnik pisze:
Cytuj:
czasem składamy podpisy pod petycją


Postanowiłem złożyć swój podpis w wiadomej sprawie pod petycją skierowaną do właściwej instytucji czyli do Fundacji Nissenbauma. Gdzież mogę się podpisać pod taką petycją?


Beskidnik słyszałeś kiedyś o czymś takim jak inicjatywa obywatelska :?: :lol:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 10-04-2010 16:01 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Powiadają Demko, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...
Osobiście cieszę się że nie podpisałem petycji (czyt: pretensji) do niewłaściwego podmiotu.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 11-04-2010 16:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
uruloki pisze:
Powiadają Demko, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...


To znaczy co? Że podpisanie petycji samo w sobie jest już nadgorliwością, a ta gorsza jest od.... Czy też inicjatywa (w sumie antyfaszystowska) jest gorsza od...

uruloki pisze:
Osobiście cieszę się że nie podpisałem petycji (czyt: pretensji) do niewłaściwego podmiotu.


A gdyby tak jakiś jełop połamał krzyże (co niejednokrotnie miało miejsce), powypisywał szprejem antyaustriackie, czy antyrosyjskie, czy antysłowackie hasła na murach bieckiej stoszóstki do do kogo mam się zwrócić - do Osterreichisches Schwarzes Kreuz, czy do Crux Galiciae? No bo wg. Ciebie Gmina Biecz nie jest właściwym adresatem......

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 11-04-2010 16:36 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
No nie, zaraz mi jakaś żyłka w mózgu pęknie :evil:

Cytuj:
Aktualnym właścicielem bródnowskiego kirkutu jest Skarb Państwa. Od kilku lat MSWiA rozpatruje przekazanie go gminie
żydowskiej. W tym czasie odpowiedzialność za ten teren spoczywa na Prezydencie Miasta Stołecznego Warszawy jako
reprezentancie Państwa Polskiego.


To cytat z nieszczęsnej petycji. Jak doskonale wiesz, obowiązek utrzymania jakiegokolwiek obiektu, w tym przypadku cmentarza, spoczywa na jego właścicielu. A w przypadku cmentarza bródnowskiego jest nim nie Skarb Państwa, reprezentowany przez Prezydenta Mstołwwy (jak napisano w petycji), tylko Fundacja Nissenbaumów. Zatem pretensje, dotyczące nie tylko aktu wandalizmu, dokonanego przez neonazich, ale także ogólnego zapuszczenia cmentarza, w tym psiego (i ludzkiego zapewne) kupkania na nim należy kierować przede wszystkim do Fundacji. Stoszóstka w Bieczu nie jest własnością Oesterreichisches Schwarzes Kreuz ani Crux Galiciae, zatem nie są to właściwe adresowo podmioty. Rozumiesz, ja - prowincjusz, czy też inny pleno titulo Forumowicz, to możemy się nie orientować, kto jest właścicielem, a tym samym ma obowiązek utrzymania i ochrony bródnowskiego cmentarza żydowskiego, ale nie sądzę, by Pani Profesor UW tego nie wiedziała. Zatem wszyscy ci, co podpisali nie wiedząc - są nabici w bambuko, a ci, co wiedzieli - to manipulatorzy.

To by było na tyle, kończ Waść ......


Na górę
Post: 11-04-2010 17:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Cytuj:
Położony u zbiegu ulic Odrowąża i św. Wincentego cmentarz jest starszy od Starych Powązek. Powstał w 1780 r. i do II wojny światowej był jedną z dwóch wielkich żydowskich nekropolii Warszawy. Leżą na nim m.in. finansista Szmul Zbytkower (założyciel kirkutu) i wynalazca maszyny liczącej Abraham Stern. Niszczenie cmentarza rozpoczęli Niemcy podczas okupacji. Powojenne władze postanowiły kirkut zlikwidować i urządzić w jego miejscu park leśny. Wyrwane z ziemi nagrobki zrzucano na sterty, część wywieziono jako materiał budowlany. Teren obsadzono drzewami. W połowie lat 80. cmentarzem zaopiekowała się Fundacja Rodziny Nissenbaumów. Ogrodziła go żelaznym parkanem, zbudowała bramę, wybrukowała aleję. Prac nie dokończyła. - Nie byliśmy w stanie zapanować nad wandalami. Nasz prezes w końcu się poddał - mówi Alina Jurkowska-Dusik z zarządu Fundacji Rodziny Nissenbaumów.

Ziemia niczyja

Od maja zeszłego roku cmentarz wpisany jest do rejestru zabytków. Do opieki nad nim zobowiązany jest właściciel. Kto nim jest? Kilka miesięcy temu próbowała to ustalić dziennikarka "Gazety" Aleksandra Muzińska. W dokumentach jako "władający" figuruje Fundacja Nissenbaumów. Chcąc odzyskać kontrolę nad cmentarzem, ratusz poprosił fundację o przedstawienie dokumentu uprawniającego ją do zarządzania nekropolią. Gdy go nie dostał, skierował sprawę do sądu. Sąd jednak zawiesił postępowanie, bo w międzyczasie o zwrot kirkutu wystąpiła Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie. Jak się wczoraj dowiedzieliśmy w MSWiA, i to postępowanie od października jest zawieszone, by Gmina mogła skompletować dokumenty.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... dnie_.html

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 11-04-2010 17:35 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Cytuj:
W dokumentach jako "władający" figuruje Fundacja Nissenbaumów


No właśnie, przecież pisałem.


Na górę
Post: 11-04-2010 18:08 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
kabir pisze:
A w przypadku cmentarza bródnowskiego jest nim nie Skarb Państwa, reprezentowany przez Prezydenta Mstołwwy (jak napisano w petycji), tylko Fundacja Nissenbaumów. Zatem pretensje, dotyczące nie tylko aktu wandalizmu, dokonanego przez neonazich, ale także ogólnego zapuszczenia cmentarza, w tym psiego (i ludzkiego zapewne) kupkania na nim należy kierować przede wszystkim do Fundacji. Stoszóstka w Bieczu nie jest własnością Oesterreichisches Schwarzes Kreuz ani Crux Galiciae, zatem nie są to właściwe adresowo podmioty. Rozumiesz, ja - prowincjusz, czy też inny pleno titulo Forumowicz, to możemy się nie orientować, kto jest właścicielem, a tym samym ma obowiązek utrzymania i ochrony bródnowskiego cmentarza żydowskiego...


władający = właściciel :?: :shock:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 11-04-2010 18:15 
Offline

Rejestracja: 07-12-2006 11:02
Posty: 117
Władający nie zawsze = się właściciel, ale na władającym w każdym przypadku leży obowiązek dbania o należyty stan posesji, budynku, zabytku, etc.

_________________
romaszka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 13 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl