Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 21-03-2010 18:27 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Szy, chyba wstałeś lewą nogą,lub widać osłabienie wiosenne działa na Ciebie wyjątkowo. Organizowanie tego typu imprez w jednym o ostatnich w miarę nieskażonych zbytnio cywilizacją zakątków Polski to chybiony pomysł. Może nie miałeś okazji przetestowaś przypadku, gdy "miłośnicy" tego typu wyczynów mijali Cię z hukiem i obrzucali błotem-dosłownie i w przenośni- a ich barbarzyńskie pojazdy rozsiewały aromaty rodem spod stacji benzynowej z epoki Gierka nie wspominając o totalnym niszczeniu wszystkiego co na ich drodze. Każdy sport-choć trudno to nazwać sportem-wymaga kultury i poszanowania prawa innych do spokojnego wędrownia po ulubionych miejscach. Z kulturą w naszej Ojczyźnie jest coraz gorzej, bo i kto ma jej uczyć skoro bogaci tatusiowe czy mamusie nie mają czasu na rozmowy z rozkapryszonymi synalkami, którym fundują zabawki dla świętego spokoju. Nie wspomnę o telewizji-szczególnie komercyjnej-która zaśmieca umysły młodych "kulturą" z rynsztoka (słowo "zajebisty" weszło już wszakże do żelaznego kanonu języka polskiego, że o innych bardziej pikantnych nie wspomnę). Liczenie na to, że owi "rajdowcy" będą z szacunkiem traktować tereny, które "penetrują" to naiwność. Aż strach pomyśleć, gdy właściciele awionetek-a jest ich juz sporo-wpadną na pomysł urządzenia sobie zawodów na celność bombardowania Diabelskiego Kamienia. Szy, jesteś zapewne cyklistą jak ja (świadczy o tym Twoje zdjęcie), ale łączy nas jeszcze jedno. Od 12 lat pracuję w Gdańsku (a z okien mojego mieszkania mam widok na Ratusz Starego Miasta, Kościół św. Katarzyny i Wielki Młyn) mimo, że jestem rzeszowianinem "z dziada pradziada" i do niego powrócę. Podkarpacie bowiem to moja mała Ojczyzna i nie zamienił bym jej za żadne skarby. Nie chciałbym-spacerując po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, albo dreptając po Kaszubach zostać poturbowanym przez "jeźdzców bez głowy". Tobie też tego nie życzę. I jeszcze jedno. Pamiętam Bieszczady z lat, gdy wielu słynnych później zakapiorów jeszcze nie znalazło sobie tam swojego miejsca na ziemii. A teraz? Np. Ustrzyki Górne to dawno przebrzmiała oaza spokoju. A pielgrzymki na Tarnicę? Czy tego chcemy, by BN doczekał podobnego losu? Ponieważ jestem jednak człowiekiem kompromisu proponuję gdzieś między Zdynią a Konieczną wysypać trochę błota na asfalt i niech go forsują do woli zwolennicy błotnych kąpieli. P.S. Nie odnoś tego postu wyłącznie do siebie, lecz również do innych "liberałów".
Mam nadzieję, że będzie nam dane spotkać się kiedyś na kawie u Pellowskiego albo na browarku "U Duszka" i pogwarzyć przyjemnie o BN i nie tylko. Musi jednak upłynąć nieco czasu, gdyż po bardzo ciężkiej operacji w poniedziałek (przed chwilą po 8 dniach całkowitego postu łyknąłem parę łyżek krupniku) czeka mnie dość długi okres rekonwalescencji, który wcale nie oznacza całkowitego powrotu do zdrowia(dostarczony do szpitalnego łożą laptop pozwala mi wreszcie nawiazać kontakt z światem i moimi ulubionymi beskidnikami obu płci. Pozdrawiam serdecznie


Na górę
Post: 21-03-2010 20:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-03-2009 09:14
Posty: 277
Lokalizacja: Gdańsk
Nie unoś się Zakapiorze, boś moich intencji nie zrozumiał...
Z nadleśniczym to o czym rozmawiałem, jak sądzisz...? :]

Dużo zdrowia!

Jeśli w czymś pomóc - pisz!

Szy.

_________________
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
www.znajkraj.pl


Na górę
Post: 24-03-2010 20:50 
Offline

Rejestracja: 21-05-2009 16:20
Posty: 50
Tym razem nie wyszło rajdowcom :mrgreen:
http://www.magurskipn.pl/index.php?d=aktualnosci&art=873


Na górę
Post: 24-03-2010 21:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
http://www.off-road.pl/index.php?option ... Itemid=182

Cytuj:
Ale jest w tym wszystkim i dobry omen – organizator już zapowiada, że na następnej imprezie – już wakacyjnej – błota będzie pod dostatkiem!

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 27-03-2010 09:55 
Offline

Rejestracja: 21-03-2010 18:14
Posty: 3
no i co zrobiliscie zeby ten rajd powstrzymac ? nic umiecie tylko pisac na internecie jacy to z was przyjaciele beskidu


Na górę
Post: 27-03-2010 13:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
Adyja, my Ciebie też witamy i również pozdrawiamy wiosennie...

_________________
Pozdrawiam

Arjano


Na górę
Post: 27-03-2010 15:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
adyja, też pozdrawiam i zapytuję w czym rzecz :?:
W sumie intrygująca (ale tylko trochę) ta zaczepka. Chcesz wiedzieć kto maczał palce w ukaraniu bezrozumnych "zdobywców" :?: Czy to ty ich sam/a ukarałeś/aś :?: , a nasze tu opowiadanie się po tej czy innej stronie drażni cię :roll: :?:
Nie widzę powodu, dla którego miałbym "zeznawać" na przykład: na jakie tematy koresponduję prywatnie z osobami zainteresowanymi szeroko pojęta ochroną Beskidu Niskiego i co z tego wynika.
Wiedz też, że "na internecie" nie można niczego napisać, owszem, można na przykład umieścić swój wpis na forach licznych, napisać na forum takim czy innym, w odróżnieniu od wypowiedzenia się na forum, gdzie spotykasz się bezpośrednio, nie wirtualnie, z ludźmi.
Przyjaźnię się z Beskidem Niskim, nie bez wzajemności, bodaj jak każdy tu.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 30-03-2010 21:53 
Offline

Rejestracja: 22-07-2008 16:53
Posty: 189
Lokalizacja: Jasło
Śledzę komentarze pod http://www.magurskipn.pl/index.php?d=aktualnosci&art=873&s=1&sk=2 i się załamuję :

Cytuj:
hhahaha robicie aferę z niczego przejechali tam kogos???


Cytuj:
a ja bylem na tym rajdzie i nawet jestem na zdjeciach i powiem wam tak grubo przesadzacie i jak nie macie co robic to sie tym podniecajcie dalej a ja i tak mam was gleboko ekoterrorystow i cala reszte waszej zielonej gromadki


Do niektórych chyba nigdy nic nie trafi...
Nie chciałbym wyciągać pochopnych wniosków, ale poziom składni chyba już sam mówi coś o tych ludziach.


Na górę
Post: 30-03-2010 22:00 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
mrcinx zgadzam się z tobą w pełni. Niestety ludzie z takimi poglądami też są wśród nas... niestety...

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 07-04-2010 20:04 
Offline

Rejestracja: 07-04-2010 18:59
Posty: 1
Witam wszystkich, przeglądając wasze posty zgodzę się z wami w pełni że zachowania tu przytoczone są bestialskie i karygodne.
Wtargnięcie samochodem na teren Parku Narodowego jest świadectwem bezmyślności organizatorów a zażenowanie miłośników przyrody jest w pełni wytłumaczalne.

Osobiście w off-roadzie nie widzę nic złego, jeżeli jest on uprawiany przez osoby MYŚLĄCE.
Off-road jest jednym z wielu sposobów podróży, eksploracji terenu, czy zwykłej frajdy.

W różnych miejscach byłem różne rzeczy widziałem, i pewnie wszyscy się ze mną zgodzą że skutki głupoty ludzkiej bolą najbardziej.
Przez takich delikwentów szczególnie cierpi przyroda, potem jej miłośnicy i na koniec off-roadowcy.
Jak tu już jeden użytkownik wspomniał "grupa" {off roadowcy} to nie tylko bezmyślni, nie wyżyci, próbujący coś udowodnić użytkownicy wspaniałych maszyn z napędem na wszystkie koła - krótko sprawę ujmując; nie powinno się przez głupotę kilku osądzać ogółu.

Obracam się mniej czy bardziej w środowisku offroadowców, i znam wiele osób podzielających moje zdanie na temat głupoty takich jegomości. Przez nich WSZYSCY kierowcy terenówek zaczynają być postrzegani jako wyłącznie mordercy przyrody itd. co bardzo boli również mnie i wielu moich znajomych, którzy od lat starają się aby stosunki Leśnicy/EKOfriendly/Offroadowcy były jak najlepsze.

Wiadomo że wjazd do lasu jest zabroniony, {nie wspominając już o PN}. Lecz jeżeli jest organizator i leśnictwo, które w przemyślany i odpowiedzialny sposób uzgadnia ew. KULTURALNY wjazd do lasu, to prowadzona trasa jest tyczona 'drogami' używanymi przez leśników i ścieżkami powstałymi przez zrywkę drzewa. Miejsca te i tak już są zabrane lasowi i jak były tak i będą wykorzystywane przez człowieka.
Z punktu widzenia osób biorących udział w wyprawie/przeprawie czy ew rajdzie, są bardzo ciekawymi punktami {pomijając aspekt położenia geograficznego} ponieważ koleiny pozostawione przez ogromne LT czy tym podobne maszyny są nie lada wyzwaniem i sprawdzianem dla uczestników i maszyn. Zaś Leśnictwo za wjazd do lasu pobiera opłatę, a dane środki przeznacza na nowe szkółki leśne, pasze dla zwierząt etc.

Niestety w rzeczywistości nie jest tak bajecznie ponieważ zawsze znajdą się tacy co te relację psują. Leśnictwo na dobre zamyka lasy mówiąc wielkie 'nie' dla wszystkich przyszłych wypraw.

Mógłbym tak tu pisać o bezmyślności poszczególnych 'przypadków', i jakie błędne koło one tworzą. Jest mi niezmiernie przykro, że takie rzeczy się zdarzają - lecz na tę chorobę zwaną głupotą leku jeszcze nie ma i nie będzie.

Pozdrawiam
Endjuu


Na górę
Post: 09-04-2010 21:40 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Endrjuu pisze:
szczególnie cierpi przyroda, potem jej miłośnicy

Oczywiście ,że nie wszędzie można robić wszystko i nie można też nikomu zabronić obrony życiodajnej przyrody. Jestem wyraźnie po stronie tych co boli cierpienie przyrody.


Na górę
Post: 19-08-2010 21:05 
Offline

Rejestracja: 08-11-2009 10:14
Posty: 64
Lokalizacja: Tuchów
W sobotę w Ożennej natknąłem się na uczestników tego rajdu http://www.expedycja.pl/?section=127&sub=3&art=227, akurat sobie piknikowali
Obrazek
W sumie nic złego ale jak dla mnie trochę za blisko granic PN.
Obrazek
Facet w sklepie w Grabiu mówił, że tylko sześć samochodów przyjechało na tą imprezę.


Na górę
Post: 28-08-2010 11:01 
Offline

Rejestracja: 12-05-2009 21:13
Posty: 138
Lokalizacja: Beskid Niski
Zlot samochodów terenowych 4x4 w Korczynie i Czarnorzekach

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /663990728

Czternasta edycja święta terenowców w Korczynie i Czarnorzekach rozpocznie się rywalizacją na torze "Cegielnia”. Impreza potrwa dwa dni, rozpocznie się dzisiaj.


Organizatorami są GOK w Korczynie i Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Nowiny i nowiny24.pl są patronem prasowym imprezy.

Oficjalne otwarcie w sobotę o godz. 11. Pół godziny później – prezentacja załóg 4x4. Uczestnicy rozpoczną też zmagania na torze "Cegielnia” w Korczynie.

W niedzielę terenowcy będą mieli do pokonania kolejny tor. O godz. 10 rozpocznie się rywalizacja na torze w Czarnorzekach. Zawodnicy pokonywać ją będą dwukrotnie. W przerwie rywalizacji organizatorzy przewidzieli pokaz skoków spadochronowych.

Zakończenie zlotu i rozdanie pucharów zaplanowano na godz. 16.

_________________
Znajdź dom w Beskidzie
http://www.beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego:
http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
Post: 01-12-2010 13:03 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
14-16 stycznia 2011 Beskidzka Zima II
Na stronie na razie są tylko podstawowe informacje... Ale fakt faktem offroad znowu zagości w niskim...

http://www.rajdy4x4.pl/index.php/ida/8/ ... dzaj=0&p=2

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 01-12-2010 14:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Zawsze jest wyjście z każdej sytuacji. Wjadą na tereny chronione, złamią prawo - można z tym walczyć. Mimo, że dosłownie brzydzę się donosicielstwem to czterokrotnie w tym roku zadzwoniłam na policję, gdy widziałam quady i terenówki w terenie chronionym. I nie w Bieszczadach ale pod Kamieniem Leskim. Efekt, dzieciaki 12-13 lat, którym nie wiadomo kto dał quady i enduro zajęła się policja, panów promujących i realizujących rajdy z reklamującej się firmy policja chyba wlepiła mandat. Nie wiem jak skończyła się interwencja.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl