Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1113 Następna
Autor Wiadomość
Post: 17-03-2010 20:35 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
A skąd Ci do głowy przyszło, że ja coś "argumentuję"?
Ja tylko przytaczam fakty, których albo nie znasz, albo celowo przekręcasz :mrgreen:


Na górę
Post: 17-03-2010 20:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
CŻZD

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 17-03-2010 20:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Kabir, nie mówię, że to nie twoja liga, ale wierzę, że to nie twój świat

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 17-03-2010 20:48 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
szymon NGK Magurycz pisze:
Kabir, nie mówię, że to nie twoja liga, ale wierzę, że to nie twój świat


Ano, masz zupełną rację :D


Na górę
Post: 17-03-2010 21:48 
Offline

Rejestracja: 08-11-2009 10:14
Posty: 64
Lokalizacja: Tuchów
kabir pisze:
Bandera nie został uznany za bohatera narodowego Ukrainy, tylko dekretem prezydenckim przyznano mu tytuł Bohatera Ukrainy.


Za głupi widać jestem, żeby pojąć tę logikę :mrgreen:

sdmk pisze:
u nas wyzywają się od ukraińców, rezunów, tryzubów I to nie szowiniści, gdzież tam, nawet mam znajomych którzy w żartach ale z pełnym przekonaniem opisują np. mieszkańców Mokrego. Albo dzieci... tak, to już wiem z pierwszej ręki od kuzynki uczącej w gimnazjum. Wiadomo, dzieci takich rzeczy nie wymyślają, lecz wyłącznie powtarzają.

A te dzieci gimnazjalne w Zagórzu toczyły regularne wojny polsko-ukraińskie, zanim nauczyciele względnie opanowali sytuację, choć ostatnio znowu podczas jednej z akademii, poleciało hasło "ukraińcy do gazu"


Oczywista oczywistość, skoro Polacy swój zoologiczny antysemityzm wysysają z mlekiem matki to dlaczego nie mogą wyssać antyukraińskości.

Do Szymona:
Pisząc o Kazimierzu Wielkim per Kazio, pokazujesz kim jesteś..., aż nadto wyraźnie, gratuluję. :twisted:


Na górę
Post: 18-03-2010 01:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Beskidnik - widzę, że mistrzem jesteś (jak to się w pewnych specyficznych kręgach określa, a w szczególności tam, gdzie piernikiem pachnie [a propos: w Bieczu już 15 lat ich nie robią :( ]) w tzw. retoryce talmudycznej. W momencie wykorzystania w dyskusji skromnej puli argumentów - niezależnie od tematu - zawsze masz w rękawie BanderASA :wink: :D

beskidkowi natomiast, biorąc pod uwagę jego nadzwyczajne zdolności w zakresie analizy psychologicznej przypadku jarka s. wróżę co najmniej habilitację z etnopsychiatrii :mrgreen:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 18-03-2010 07:15 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Tak od razu 11 technika (według "Erystyki") prowadzenia dyskusji?!? Jestem nieco zaskoczony...

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 18-03-2010 08:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Veshek:
"Do Szymona:
Pisząc o Kazimierzu Wielkim per Kazio, pokazujesz kim jesteś..., aż nadto wyraźnie, gratuluję."
A kim jestem Veshek :?: , bo zdaje się nie dość wiele wiem o sobie samym.
Nie cierpię zdrobnień, tego użyłem świadomie, z rozmysłem, bo drażni mnie jednostronne patrzenie na historię, tudzież kompletnie pozbawione sensu pytanie o Stepana Banderę w wątku, który miał być poświęcony opiece nad cmentarzami.
Czy ty Veshek (swoją drogą anonimowość drażni mnie nadal) myślisz, że Magurycz współpracując z:
- Monastyrem Studytów w Podkamieniu,
- Caritasem Ukraińskiej Greckokatolickiej Cerkwi w Drohobyczu,
- Centrum Badań Humanistycznych przy Uniwersytecie im. Iwana Franka we Lwowie,
- Stowarzyszeniem Łemkowszczyzna ze Lwowa,
- Stowarzyszeniem Młoda Łemkowszczyzna ze Lwowa,
- Stowarzyszeniem Drabyna (teatr alternatywny) ze Lwowa,
- Stowarzyszeniem Totem (teatr alternatywny) z Chersonia,
- Gminą Żydowską w Szargorodzie (dawniej Szarogrodzie),
- Parafią rzymskokatolicką w Szargorodzie (dawniej Szarogrodzie),
- Monastyrem Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego w Szargorodzie (dawniej Szarogrodzie),
- Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Szargorodzie (dawniej Szarogrodzie),
- Stowarzyszeniem Dziedzictwo Mniejszości Karpackich z Zagórza,
- Towarzystwem dla Natury i Człowieka z Lublina,
- Stowarzyszeniem Przyjaciół Nowicy z Nowicy,
- Naczelnym Rabinem Polski,
- Parafią greckokatolicką z Lublina i w ogóle z Ukraińską Cerkwią Greckokatolicką w Polsce,
- Parafią Autokefalicznej Cerkwi Prawosławnej w Morochowie,
- Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów etc. etc....
zajmuje się Stepanem Banderą, Kazimierzem Wielkim, mordami na Wołyniu, Chmielnickim, Zawadką Morochowską, akcją "Wisła" etc. etc... nie, ale bez większego trudu dogadujemy się, zdając sobie sprawę z zawiłości historii.
Zajmujemy się cmentarzami, niemal wyłącznie cmentarzami wyznaniowymi: ukraińskimi, żydowskimi, polskimi...
Spytasz po co ta wyliczanka powyższa :?:
Po to żeby pokazać, że można się porozumiewać, współpracować czy w końcu współistnieć, tyle, że to wymaga trochę więcej wysiłku niż ciągłe oskarżanie się i wiarę w jakieś spiski wszechświatowe. Może to naiwne, ale coś z tego wynika, mam nadzieję więcej niż z nic nie wartych dysput...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 18-03-2010 09:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Beskidnik, też chadzam własnymi ścieżkami, to kwestia wyboru :)
Jak najbardziej interesuje mnie, mimo odspojenia, z kim mi po drodze, a z kim nie... bo szukam ludzi gotowych do wysiłku, do pracy za satysfakcję, do pracy, która daje im przekonanie, że zrobili coś dobrego, a nie tylko wklepali parę bzdetów tu i tam...
Mam też swoje poglądy, które przekładają się na rzeczywistość namacalnie (nie internetowo), także dlatego, że są ludzie innosprytni, podobni mi, nie jesteśmy identyczni, ale rozumujemy podobnie i - co najważniejsze - robimy coś konkretnego wspólnie.
W sumie szkoda, że nie weźmiesz w tym udziału.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 18-03-2010 10:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2009 08:29
Posty: 63
Lokalizacja: Zagórz
Beskitek, Beskitnik, Veshek (czy to męska odmiana wszy?) - nieprawdopodobnie jałowe są Wasze wtręty. Niestety świat, szczególnie świat objęty wojną jest dużo bardziej złożony i skomplikowany niż wskazuje na to logika klasyczna.

Oto przykład nadto mocny, szczególnie dla mnie jako kobiety, bo jakby na to nie patrzeć wojny to sport męski: http://portalwiedzy.onet.pl/4869,11122, ... pisma.html

Beskidnik, obawiam się że nie zrozumiałeś intencji Schopenhauera. Erystyka jako zbiór chwytów nie jest poradnikiem, ale przestrogą:
[...]człowiek jest zły z natury. Gdyby tak nie było, gdybyśmy byli z gruntu uczciwi, to byśmy się w każdym sporze starali tylko o to, aby dojść do prawdy, nie bacząc na to, czy zgadza się ona z naszym pierwotnie wygłoszonym zdaniem, czy też ze zdaniem przeciwnika; byłoby to rzeczą obojętną albo przynajmniej całkiem drugorzędną. Ale tak jak się rzeczy mają, jest to sprawa główna, wrodzona zaś próżność, tak szczególnie drażliwa na punkcie zdolności umysłowych, nie chce dopuścić do tego, aby nasze pierwotne twierdzenie okazało się fałszywe, a twierdzenie przeciwnika słuszne. Wydawałoby się wobec tego, że każdy powinien by po prostu starać się nie wysuwać innych twierdzeń jak tylko słuszne i w tym celu najpierw myśleć, a potem dopiero mówić. U większości ludzi jednak do wrodzonej próżności dołącza się jeszcze gadatliwość i wrodzona nieuczciwość. Ludzie gadają, zanim pomyślą; jeżeli zaś potem widzą, że twierdzenie ich było błędne i że nie mają racji, to pragną jednak, aby się chociaż wydawało, jak gdyby było na odwrót. Dążenie do prawdy, które bywa chyba na ogół jedynym bodźcem podczas wysuwania pozornie słusznego twierdzenia, zostaje teraz całkowicie usunięte przez próżność.

I jeszcze z Erystyki do trzech Panów, zalecam pod rozwagę sposób 14: BEZCZELNOŚĆ, który tutaj na forum pojawia się nazbyt często, skutecznie odstraszając osoby mogące faktycznie coś ciekawego powiedzieć, jakich wiele właśnie na tym forum, dlatego jeszcze mam ochotę tutaj zaglądać, ale już niedługo.

Ps. już wyobrażam sobie wiadro pomyj jakie zaczną być na mnie wylewane, ech :cry:

_________________
Jedzenie zamiast bomb, taniec zamiast walki.
Wid fanky-malanky :D
http://www.youtube.com/watch?v=th2NnVZvwgw


Na górę
Post: 18-03-2010 12:05 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
SDMK odstraszam osoby majace coś ciekawego do powiedzenia? w sumie szkoda , ale nie martw się jak dobrze poszukasz w innych tematach i działąch to napewno naczytasz się dużo dla Ciebie baaardzo ciekawych informacji.

Dużo radości z lektury życzę i powodzenia w działalności na rzecz wielokulturowej oraz wieloreligijnej społeczności wschodniej części Karpat położonych w Polsce.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 18-03-2010 12:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2009 08:29
Posty: 63
Lokalizacja: Zagórz
Rzecz nie w tym, że Ty odstraszasz, rany nie znam Cię, i proszę nie myśl w ten sposób, ale wiedz że słowa, obrazy, kontekst mają gigantyczną moc.

Forum znam, to i inne. Nie potrzebuję czytać jota w jotę, wszystkie wypowiedzi, już nie. Tylko to co jest ciekawe, nietuzinkowe, niebanalne, otwarte. Zresztą na wszystkich forach o tematyce polsko-ukraińskiej kończy się lub ewoluuje podobnie. I doprawdy wzmagają La Nausee Jednoznacznie, obcość i absurd, lecz nie radosny, kabaretowy ale wisielczy...

_________________
Jedzenie zamiast bomb, taniec zamiast walki.
Wid fanky-malanky :D
http://www.youtube.com/watch?v=th2NnVZvwgw


Na górę
Post: 18-03-2010 13:01 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Kobiety kojarzą mi się wyłącznie z czymś zjawiskowo pięknym, subtelnym, ulotnym i pełnym romantyzmu :D

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 18-03-2010 16:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
sdmk pisze:
Beskitek, Beskitnik, Veshek (czy to męska odmiana wszy?)


bez takich najazdów :evil: niki nie są w tym wszystkim najważniejsze (i najsmutniejsze)

ad. Szymon - veshek nie jest anonimowy - przedstawił się w swoim profilu, choć już usunął swe imię i nazwisko

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 18-03-2010 16:13 
Offline

Rejestracja: 08-11-2009 10:14
Posty: 64
Lokalizacja: Tuchów
sdmk pisze:
Veshek (czy to męska odmiana wszy?)


:P Niezupełnie bo jak mówił pan audytor: Ne fśaś, ale fsik. Femininum, sie gebildeter Kerl, ist "ten feś", also masculinum ist "ta fsik". Wir kennen uns're Pappenhaimer.

Albo w tłumaczeniu A. Krocha: Samczyk od wszy to "wieszak", nie "wszarz". Femininum, sie gebildeter Kerl, ist "ten wesz", albo masculinum ist "ta wieszak". Wir kennen uns're Pappenhaimer.

Nazwisko usunąłem bo moje inicjały to WC, skoro nazwano mnie męską wszą to nie chcę myśleć co można wymyśleć do tych inicjałów :wink: . A z resztą proszę bardzo, Wiesław Czuba. WC.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1113 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl