Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 21:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 513 Następna
Autor Wiadomość
Post: 05-03-2010 17:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Związek z Beskidem Niskim w zasadzie żaden, ale przeczytajcie proszę i podpiszcie, bo różnorodność jest cechą nie tylko Beskidu Niskiego, ale i wielu innych miejsc, więc warto pomóc gdzie się da i jak się da:!:

"Kirkut na Bródnie od lat jest zaniedbany: poprzewracane macewy leżą wśród
stosu śmieci. Ostatnio cmentarz stał się miejscem spotkań neonazistów. Cała
przednia część lapidarium pokryta jest antysemickimi grafitti: swastykami,
karykaturami Żydów, znakami SS, krzyżami celtyckimi. Napisy głoszą: "Jews
aut", "Jude raus", "Polen ohne", "Żydzi to gówno".
* *
Apelujemy więc do władz Warszawy, by objęły żydowski cmentarz na Bródnie
należytą opieką.

Domagamy się natychmiastowej i zdecydowanej reakcji na rasistowskie i
nazistowskie hasła, które zostały tam wypisane."

Przeczytaj całą petycję i podpisz:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4996

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 06-03-2010 12:19 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
szymon NGK Magurycz pisze:
Domagamy się natychmiastowej i zdecydowanej reakcji na rasistowskie i nazistowskie hasła


Przecież to podstawowa sprawa do natychmiastowego załatwienia przez obecne władze. Winni się też w tym względzie wykazać kandydaci do zaszczytnych stanowisk w Polsce żeby udowodnić,że zasługują na nasze poparcie.


Na górę
Post: 06-03-2010 13:15 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Figmar w błędzie jesteś :!: Gdyby to były Orlęta , albo Rossa - nie schodziło by to z pierwszych stron gazet, a przecie kirkuty nie nasze, więc po co interweniować - zresztą dla polityka - interwencja w sprawie cmentarza żydowskiego, to samobójstwo społeczno - polityczne :evil:

a to już na porządku dziennym: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ausen.html

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 06-03-2010 13:44 
Offline

Rejestracja: 08-11-2009 10:14
Posty: 64
Lokalizacja: Tuchów
Jestem ZA i petycje podpisałem.

jarek surowiczny pisze:
Gdyby to były Orlęta , albo Rossa - nie schodziło by to z pierwszych stron gazet,


http://www.bibula.com/?p=9318
jakoś w GW nie znalazłem żadnej wzmianki na ten temat


Na górę
Post: 06-03-2010 13:51 
Offline

Rejestracja: 08-11-2009 10:14
Posty: 64
Lokalizacja: Tuchów
pomyłka, jednak jest
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... sorow.html


Na górę
Post: 06-03-2010 13:54 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
właśnie, chciałem napisać, że słabo szukałeś :D

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 06-03-2010 21:09 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
A jak tam veshek sprawa kirkutu u was w Tuchowie - już wiadomo które dokładnie domy stoją na jego terenie ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 06-03-2010 22:35 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
figmar pisze:
reakcji na rasistowskie i nazistowskie hasła


Jarek zastanów się :( :?: jeżeli nie reakcja a tolerancja, to może znaczyć :arrow: :?: ,że te nieludzkie i zgubne dla ludzkości hasła :evil: wracają a z nimi...o zgrozo... :mrgreen:

jarek surowiczny pisze:
dla polityka interwencja w sprawie cmentarza żydowskiego


To jest cmentarz czy kirkut ,tu zostali pochowani ludzie. Wszystko jedno jakiej narodowości i wiary ale już nie żyją. Nie wykluczone, że zginali tylko dlatego bo byli żydami, a może w związku z zemstą lub nienawiścią czy też śmiercią bohaterską. Profanacją grobów nic się nie załatwia ani ukarania ani nagradzania zmarłych a daje się powody do dc takich incydentów.
Polityk omijający problemy szkodliwe społecznie,powinien jak najszybciej zająć się czym innym, bo nie przystoi popełniać samobójstwa.


Na górę
Post: 07-03-2010 00:37 
Offline

Rejestracja: 08-11-2009 10:14
Posty: 64
Lokalizacja: Tuchów
uruloki pisze:
A jak tam veshek sprawa kirkutu u was w Tuchowie - już wiadomo które dokładnie domy stoją na jego terenie ?

Jeśli się wie gdzie był kirkut to oczywiście wiadomo czyje domy tam stoją. Żadna tajemnica.
Żeby było ciekawiej to kilka lat temu jadąc rowerem po drodze utwardzonej kamieniami (Tuchów, ul. Wołowa) wypatrzyłem kawałek macewy.
Spory odłamek z literami, sporo ludzi tamtędy przechodzi lub przejeżdża i nikt tego nie wziął z drogi. Aż trafiło na mnie, nie wiem czy dobrze zrobiłem ale oddałem ten fragment do miejscowego kolekcjonera, niestety już nieżyjącego, p. Radwana.


Na górę
Post: 07-03-2010 17:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Figmar, upraszam o pisanie "Żyd", nie "żyd", podobnie jak "Polak", nie "polak", "Ukrainiec", nie "ukrainiec", "Ormianin", nie "ormianin" etc. etc...
Veshek, ten kirkut nadal jest, choćby nie wiem co na nim powstało.
Każdy cmentarz jest :!: , póki nie ekshumuje się zwłok...
Dziękuję tym, którzy podpisali się pod wskazaną wyżej petycją (takich petycji trzeba więcej, kilkaset więcej, ale to inna historia).

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 07-03-2010 17:50 
Offline

Rejestracja: 08-11-2009 10:14
Posty: 64
Lokalizacja: Tuchów
veshek pisze:
Veshek, ten kirkut nadal jest, choćby nie wiem co na nim powstało.Każdy cmentarz jest , póki nie ekshumuje się zwłok...


Szymonie, oczywiście masz rację. Dokonałem błędnego skrótu myślowego, że skoro na powierzchni nie ma śladów to i cmentarza nie ma.

Obrazek

Tuchowski kirkut to działki 558/1, 558/2, 559/1. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.


Na górę
Post: 07-03-2010 18:17 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
chyba, że "żyd" jako określenie wyznania... jak katolik, prawosławny itd - wydaje mi się, że prawidłowym jest :|

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 07-03-2010 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
wyznawca judaizmu

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 07-03-2010 20:55 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Masz rację jarek s. obydwie formy pisowni są poprawne, zależnie od kontekstu jak i czasów których użycie tego słowa dotyczy.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 07-03-2010 21:04 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
szymon NGK Magurycz pisze:
upraszam o pisanie "Żyd", nie "żyd", podobnie jak "Polak",


Nie mam większych kłopotów z ortografią i szanuję każdy naród a w tym przypadku chodziło raczej o wyznanie, co zostało wychwycone jak następuje:

jarek surowiczny pisze:
chyba, że "żyd" jako określenie wyznania... jak katolik,


Zgodnie z zasadami języka polskiego, w którym nazwy narodowości zapisywane są dużą literą, a nazwy wyznawców poszczególnych religii - małą, członków narodu żydowskiego, niezależnie od ich wyznania, nazywa się Żydami, natomiast wyznawców judaizmu – żydami. Chociaż jest to skomplikowana nieco sprawa i Ty Szymon masz dużo racji ale i ja do karygodnego błędu się nie poczuwam.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 513 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl