Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:45

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 30-11-2009 20:48 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Zazdroszcząc Wam możliwości spotkania, na które ja nie mogłem przybyć, postanowiłem i tak zawitać w BN. Trasa miała być z Wisłoka Wielkiego Pasmem Bukowicy do Iwonicza a jakby się nie udało czasowo przed zmrokiem to finisz byłby w Rymanowie. Ze względu na krótki dzień trasę
zacząłem rano wraz ze świtem Obrazek. Niebo nie wróżyło dobrej pogody, a i przeglądnięte wcześniej prognozy nie nastrajały optymistycznie - temp. w dzień 1-3stC, odczuwalna - -11stC (!!!). Po drodze mijam ślady dawnych czasów: Obrazek, Obrazek.
Skręcam z drogi na Darów w - niestety - rozjeżdżoną stokówkę. Beskid Niski znów pokazał swoje oblicze :-) Obrazek. Czasami możliwość rzutu okiem na dłuższy odcinek wcale nie jest lepsza od chaszczowania :-) Obrazek
Przyt wejściu na grzbiet otoczyły mnie mgły - widać jak na Paśmie łamią się fronty Obrazek. Tokarnię dziś zostawiam - zresztą i tak pewnie widoki nie byłyby za rozległe Obrazek.
Załapuję się nawet na trochę słońca Obrazek, choć widoki w stronę Słowacji świadczą o możliwości spełnienia się prognoz pogody - dobrze że nie zapowiadali deszczów.
Dochodzę powoli do miejsca dla którego powodu podjąłem tę cała wyprawę Obrazek
A oto i to miejsce: Obrazek
W lecie szkoda mi było czasu skręcić do tej Mogiły, czego później żałowałem, ale teraz mogłem to nadrobić - przy okazji zostawiłem tam coś co zainteresuje jednego z forumowiczów :-).
Miejsce ma chyba jakąś złą sławę, bo oprócz mogiły chłopów zamordowanych w zasadzce podczas powrotu z powstania styczniowego, pochowano tu także żołnierzy z I WŚ.
Niedaleko wydarzyła się kolejna tragedia - miejsce śmierci gajowego R. Ogrodnika, który tu zmarł w 16.11.2003r. Obrazek
Dane mi jest popodziwiać też trochę panoram :-) Obrazek, Obrazek. Na szlaku też widać szkody jakie zrobiła listopadowa okiść Obrazek, Obrazek
Znakowanie szlaku jest odnowione i mam wrażenie jakby miejscami prowadziło trochę
inaczej niż szedłem latem.
Trasę już wcześniej planowałem skrócić nie zachodząc do Puław Górnych tylko idąc ścieżką dydaktyczną zejść od razu do Dolnych. Gdzieś za horyzontem jest cel mojej wędrówki :-) Obrazek
Przełom Wisłoka ale tylko z mostu Obrazek w drugą strone nie było światła, ale i tak Wam pokażę :-) Obrazek.
Na spokojnie pooglądałem cmentarz i cerkiewisko w Tarnawce: Obrazek, Obrazek. Widać że groby są odwiedzane, choć i tu już trafia XXIw - elektroniczne znicze :-(
A skoro już przy odwiedzinach jestem - na cerkiewisku w paru miejscach ziemia była rozkopana jakby ktoś tam czegoś szukał - w jednym miejscu kamień był przewalony, w innym było widać odcisk buta więc to raczej nie zwierzęta: Obrazek, Obrazek.
Na cmentarzu też mogłem poświęcić chwilę na zwiedzanie, tym bardziej że w przeciwieństwie do lata teraz o wiele lepiej wszystko widać: Obrazek, Obrazek. Znalazłem tam też przybitą do drzewa kartkę z symbolem jakim gminy oznaczają swoje szlaki - czyżby było wykonanie takiego szlaku?
Przed Wisłoczkiem szlak trochę zmienił przebieg - prowadzi teraz przez plac SKPB, swoją drogą czas przejścia 2.5h z Wisłoczka do Rymanowa jest mocno zawyżony, choć może była wyznaczany w gorszych warunkach niż mi dane było iść: Obrazek, Obrazek.
Dawniejsi mieszkańcy Wołtuszowej nie pozwoliliby aby siano jeszcze w listopadzie nie było pod domem Obrazek.
Jeszcze widok na Krosno ponad Zamkową: Obrazek, a to już na terenach nieistniejącej już Wołtuszowej Obrazek, cmentarz przy cerkiewisku Obrazek.
Kiedyś będę jeszcze musiał zbobrować dokładniej te tereny. Dziwię się tylko włodarzom Iwonicza - mają podobne walory turystyczne które mogliby wykorzystać a jakoś tego nie robią :-(
Na szlaku do Iwonicza miałem spotkanie: Obrazek. Oni nie wiedzieli jak dalej wygląda droga po zwózce ale nie wracali - więc pewnie dali radę :)

Podsumowując - pogoda dopisała, prognozy (na szczęście) się nie sprawdziły a odczuwanie zakwasów w zasiedziałych mięśniach dzień po wycieczce - bezcenne :-)
Trzeba tylko pamiętać o tym, o czym niestety zdarza mi się ciągle zapominać - max obcinać paznokcie :-)

P.S. Już kiedyś było to proponowane ale może warto do tego wrócić - czy nie było by możliwości zamieszczania zdjęć w rozdziałce np. max 900 szer? Przecież i tak się je linkuje z innych serwerów a na argument o tym, że nie każdy ma na tyle dobre łącza by oglądać obrazki można powiedzieć że przecież dostęp do internetu jest coraz lepszy a poza tym jest opcja - nie pobieraj obrazów - zawsze można z niej skorzystać.
Może jakaś ankieta z której by wynikało czy są tu jacyś użytkownicy dysponujący słabym łączem, jeśli nie to proponuję większe zdjęcia, o wiele lepiej by się je oglądało:-)

Pozdrawiam
Dlugi


Na górę
Post: 02-12-2009 11:16 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Ciekawa relacja.
Cytuj:
Dane mi jest popodziwiać też trochę panoram
- co to za miejscowość może być?

Cytuj:
Jeszcze widok na Krosno ponad Zamkową:
w jakim to miejscu tak bliżej? -ponad Zamczyska (568 m n.p.m.) wygląda?


Na górę
Post: 02-12-2009 12:25 
Offline

Rejestracja: 09-10-2009 16:11
Posty: 56
Lokalizacja: Stalowa Wola
Fajna wycieczka, kawał historii dookoła. A mnie najbardziej zainteresował Wisłok, tak pięknie tu meandrujący :)

_________________
http://picasaweb.google.com/jolaryd
http://picasaweb.google.com/jolaryd1


Na górę
Post: 02-12-2009 12:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-03-2009 09:14
Posty: 277
Lokalizacja: Gdańsk
Dlugi pisze:
P.S. Już kiedyś było to proponowane ale może warto do tego wrócić - czy nie było by możliwości zamieszczania zdjęć w rozdziałce np. max 900 szer? Przecież i tak się je linkuje z innych serwerów a na argument o tym, że nie każdy ma na tyle dobre łącza by oglądać obrazki można powiedzieć że przecież dostęp do internetu jest coraz lepszy a poza tym jest opcja - nie pobieraj obrazów - zawsze można z niej skorzystać.
Może jakaś ankieta z której by wynikało czy są tu jacyś użytkownicy dysponujący słabym łączem, jeśli nie to proponuję większe zdjęcia, o wiele lepiej by się je oglądało:-)

Tego to się chyba nie doczekamy... :]

Szy.

_________________
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
www.znajkraj.pl


Na górę
Post: 02-12-2009 17:19 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Jure pisze:
Ciekawa relacja.
Cytuj:
Dane mi jest popodziwiać też trochę panoram
- co to za miejscowość może być?


Pierwsze zdjęcie od środka w prawo to Bukowsko - widać kościół.
A drugie to IMHO Nagórzany.

Jure pisze:
Jeszcze widok na Krosno ponad Zamkową:
w jakim to miejscu tak bliżej? -ponad Zamczyska (568 m n.p.m.) wygląda?[/quote]

Masz rację - Zamczyska :-) Zaraz po wyjściu szlaku z lasu na łąki nad Wołtuszową - N49° 31.417' E21° 51.923' - tak trochę dokładniej :-). Górę Zamczyska trochę uciąłem - widać tylko przekaźnik stojący na jej zboczu.
Ale z Przymiarek i tak jest lepiej Obrazek


Na górę
Post: 02-12-2009 17:25 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Jola pisze:
Fajna wycieczka, kawał historii dookoła. A mnie najbardziej zainteresował Wisłok, tak pięknie tu meandrujący :)


Mam kiedyś zamiar przejść starą drogą przez Wernejówkę do Polan Surowicznych - tam są lepsze widoki. W lecie musiałem zrezygnować bo było akurat po opadach i bałem się że nie przejdę Wisłoka - poszedłem wtedy zielonym z Beska do Darowa i później na Polany - ale było błotko :-) :-) :-)


Na górę
Post: 02-12-2009 17:28 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
szy pisze:
Tego to się chyba nie doczekamy... :]
Szy.


Może jednak admin da się namówić :-) Naprawdę o wiele lepiej by się oglądało.
Brakuje mi też edycji postów - nie tylko 5min. Teraz widzę że wywaliło mi 2 fotki s imageshack-a - nie mam możliwości przeedytowania postu nawet jak je jeszcze raz upload-uję :-(


Na górę
Post: 02-12-2009 17:43 
Offline

Rejestracja: 09-10-2009 16:11
Posty: 56
Lokalizacja: Stalowa Wola
Dlugi pisze:
Brakuje mi też edycji postów - nie tylko 5min.
Dla mnie to też dziwne. Walnęłam w swojej relacji 2 byki i nie mogę poprawić - dożywotnio jestem skazana na potępienie :) :) :)

_________________
http://picasaweb.google.com/jolaryd
http://picasaweb.google.com/jolaryd1


Na górę
Post: 02-12-2009 18:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-03-2009 09:14
Posty: 277
Lokalizacja: Gdańsk
Już nie raz na te sprawy zwracałem uwagę i nie raz
dostałem po głowie, i to dość niewybrednie nawet :>

Nie wiem, czy Bartek albo Wojtek korzystają z opcji
dostępu do Sieci płatnej za ilość ściągniętych danych,
czy też w taki sposób dbają o innych użytkowników
forum z tej opcji korzystających. Ale podejrzewam
że stąd ta żelazna konsekwencja :]

Można i trzeba to oczywiście zrozumieć, bo obejrzenie
wątku z zaszytą na przykład Twoją galerią w większym
rozmiarze, Długi, może być w praktyce i tysiąc razy (!)
razy droższe od zwykłego wątku tylko tekstowego.

Ale też pytanie, gdzie leży większy interes społeczny:

- czy lepiej jak większość (chyba?) użytkowników
szybciej i wygodniej obejrzy galerie na forum dzięki
możliwości publikacjiwiększych zdjęć, przy jednoczesnej
konieczności wyłączenia w przeglądarce pobieranie
obrazów u tych ze słabszymi łączami,

- czy może lepiej gdy dla osób ze słabszym łączem
ogranicza się możliwości publikacji na forum.


W każdym razie - pisałem już kiedyś - to jedyne
forum z kilkunastu na które zaglądam regularnie,
lub prawie regularnie, gdzie panują takie zasady.
A przecież to tak wdzięczne 'wizualnie' miejsce...

Pozdrowienia, dla tych pilnujących tego obrazkowego
zamordyzmu także ;)

Szy.

_________________
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
www.znajkraj.pl


Na górę
Post: 02-12-2009 18:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-03-2009 09:14
Posty: 277
Lokalizacja: Gdańsk
Aha, Długi, Twojej galerii w taki sposób zamieszczonej
nie obejrzałem całej. Nie chce mi się klikać kilkadziesiąt
razy we wszystkie z miniaturek... Z tego samego powodu
zwykle nie zaglądam w inne wątki foto z wycieczek...

A gdyby były duże od razu... z przyjemnością każdemu
chwilę bym poświęcił... :]

Szy.

_________________
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
www.znajkraj.pl


Na górę
Post: 02-12-2009 19:10 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
szy pisze:
Aha, Długi, Twojej galerii w taki sposób zamieszczonej
nie obejrzałem całej. Nie chce mi się klikać kilkadziesiąt
razy we wszystkie z miniaturek... Z tego samego powodu
zwykle nie zaglądam w inne wątki foto z wycieczek...

A gdyby były duże od razu... z przyjemnością każdemu
chwilę bym poświęcił... :]

Szy.


Wiem jakie uciążliwe - nie wiadomo czy otwierać w nowej karcie czy normalnie i później dawać "wstecz". Brakuje mi wypowiedzi adminów w tym temacie, wiem jakie są określone zasady ale przecież czasy się zmieniają i może warto je też zmienić?
A tak a propos - Dlugi nie Długi :-)


Na górę
Post: 02-12-2009 19:35 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Jola pisze:
Dlugi pisze:
Brakuje mi też edycji postów - nie tylko 5min.
Dla mnie to też dziwne. Walnęłam w swojej relacji 2 byki i nie mogę poprawić - dożywotnio jestem skazana na potępienie :) :) :)

Dla mnie nie jest to dziwne, zważywszy na historię tego forum :lol: :lol: :lol: . Żebyście nie musieli szukać dlaczego zostało ograniczone edytowanie własnych postów (Admin Bartek to wyjaśnił, jak wprowadził tę zasadę), to w skrócie Wam powiem. A no dlatego, że w pewnych okresach tego forum bywało dość burzliwie :wink: , później niektórzy, niewiedzieć czemu wykasowali wszystkie swoje posty. W konsekwencji powstały dziury i niektóre wątki stały się mało przejrzyste i nieczytelne... Jakoś tak to było :P .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 02-12-2009 21:27 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Darek Z. pisze:
Jola pisze:
Dlugi pisze:
Brakuje mi też edycji postów - nie tylko 5min.
Dla mnie to też dziwne. Walnęłam w swojej relacji 2 byki i nie mogę poprawić - dożywotnio jestem skazana na potępienie :) :) :)

Dla mnie nie jest to dziwne, zważywszy na historię tego forum :lol: :lol: :lol: . Żebyście nie musieli szukać dlaczego zostało ograniczone edytowanie własnych postów (Admin Bartek to wyjaśnił, jak wprowadził tę zasadę), to w skrócie Wam powiem. A no dlatego, że w pewnych okresach tego forum bywało dość burzliwie :wink: , później niektórzy, niewiedzieć czemu wykasowali wszystkie swoje posty. W konsekwencji powstały dziury i niektóre wątki stały się mało przejrzyste i nieczytelne... Jakoś tak to było :P .


Wiem, widziałem takiego jednego. W wątku chyba zagadek wyedytował swoje posty a miał ich niemało. W sumie to zdziwiony byłem jego pracowitością :shock:
Ale - jak już pisałem - czasy się zmieniają, może ludzie też "dorośli" i nie będą się już tak "brzydko bawić" :roll:
Ja bym pewnie dał szanse :-)


Na górę
Post: 03-12-2009 12:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-03-2009 09:14
Posty: 277
Lokalizacja: Gdańsk
Temat większych zdjęć przeniósł się tutaj:

-> Zdjęcia na forum

:]

Szy.

_________________
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
www.znajkraj.pl


Na górę
Post: 07-12-2009 10:41 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Cytuj:
Ale z Przymiarek i tak jest lepiej
Zgadzam się.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl