Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 00:04

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dom Zły
Post: 01-12-2009 17:06 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Byłem widziałem.

Film który napewno będzie wywoływał różne i bardzo sprzeczne opinie.

Jako że wychowałem się w bardzo podobnej wiosce to wątek o spotkaniu w chałupie Dziabasa wyglądał dziwnie swojsko bo znałem wielu tego typu gospodarzy, którzy od filmowego Dziabasa różnili się tylko zmęczonymi dłońmi.

Naprawde jestem pod wrażeniem gry aktorskiej według mnie to bardzo duży atut tego filmu.

Napewno każdy tutaj powinien ten film obejrzeć i napewno bez trudu rozpozna wiele miejsc w których kręcone były zdjęcia.

Wątek milicyjny wydaje mi się lekko przerysowany , ale napewno nie jest nie prawdziwy - takie to były komunistyczne czasy i trzeba mieć nadzieje że teraz już nikt w Policji tak nie pracuje.

Wydaje mi się że rzeczywistość na wsi się wiele nie zmieniła i wielu miastowych może być zaskoczonych tym jak się na wsi imprezuje. Oczywiście nie w każdym domu.

Sama historia do końca jest ciekawa i trudna do przewidzenia ( przynajmniej dla mnie ).

Przyznaję bez bicia że w kilku miejscach nie wiem co autor miał na myśli (akcja porodowa), i to trochę obniża moja ocene filmu ,ale może jak drugi raz obejrzę...

Porównanie do Fargo i Tarantino - jak sam reżyser stwierdził - bez sensu.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł: Re: Dom Zły
Post: 01-12-2009 20:08 
Offline

Rejestracja: 19-10-2007 06:51
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Bo "Wesele" i "Dom zły", to nie dokument, a esencja sytuacji, gdzie miejsce i ludzie grają, nie zaś uczestniczą. Oglądałem wczoraj.

_________________
Z serca pozdrawiam;-)
Konik


Na górę
 Tytuł: Re: Dom Zły
Post: 08-12-2009 21:23 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Też obejrzałem "Dom zły". Dobry film o niedobrych czasach. Akcja filmu rozgrywa się w Bieszczadach, a nie, jak twierdzili niektórzy forumowicze, w Beskidzie Niskim. Zootechnik zmierzał do pgr-u w okolicach Lutowisk, a to bez wątpienia Bieszczady. Polecam ten film, choć do "Wina truskawkowego" on się nie umywa.


Na górę
Post: 08-12-2009 21:55 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Pozwalam sobie zauważyć, że akcja filmu dzieje się w Bieszczadach. Zootechnik-jak wynika z pierwszych sekwencji filmu- zmierzał do pgr-u pod Lutowiskami, a to bez wątpienia Bieszczady. Związek z Beskidem Niskim to wyłącznie miejsce "kręcenia" filmu. Plenerów w nim niewiele i pod tym względem daleko mu do "Wina truskawkowego".


Na górę
 Tytuł: Re: Dom Zły
Post: 09-12-2009 09:08 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
stary zakapiorze - a czy nie zauważyłeś choćby fragmentu z podróży głównego bohatera do PGRu w deszczu i fragmentu drogi do Bielanki bez asfaltu na osuwisku za drewnianym mostkiem ??

a to ze pożar stodoły odbywał się w Hańczowej też nie zauważyłeś ??

akcja filmu może i rozgrywa się w Bieszczadach ale część napewno była kręcona w BN.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł: Re: Dom Zły
Post: 09-12-2009 11:08 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Ja pisałem o miejscu, gdzie toczy się akcja filmu (Bieszczady) i ani przez chwilę nie kwestionowałem, iż zdjęcia były kręcone w Beskidzie Niskim. Pozdrawiam wszystkich beskidników.


Na górę
 Tytuł: Re: Dom Zły
Post: 09-12-2009 15:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
W. Smarzowski pisze:

Kręciliście w Bieszczadach, tam gdzie dzieje się akcja filmu?
W. S. : Nie. Znaleźliśmy dom bieszczadzki w Beskidzie Niskim. Bieszczady są w teraz już mocno zabudowane i mimo chęci by kręcić tam nie udało się znaleźć odpowiedniej lokalizacji.

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl