Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 11:57

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-04-2009 07:52 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Witam

Planujac trase z Jaślisk do Barwinka zobaczyłem na mapie cmentarz z I WŚ pomiędzy Średnim Wierchem (616) a Kiczerą (670) - wsp. cmentarza 49 24'22.5"N, 21 44'58.20"E. Odbilem wiec od szlaku granicznego i z GPS-em udalem sie na ten cmentarz. Po malych kłopotach znalazlem jego miejsce oznaczone krzyzem.
A teraz meritum:
Szukalem u Was na stronach ale nie znalazlem zadnych informacji o tym cmentarzu.
Krzyz ten (badz podobny) widzialem w garazu u pana R. Majki - opowiadal wtedy ze wybiera sie z ekipa gdzies go umocowac, ale niestety nie pamietam ju gdzie.
Wspolrzedne cmentarza odczytane z mapy Compass-u 2008 roznia sie od wspolrzednych umocowania krzyza - wyglada mi ze krzyz zostal umiejscowiony na malym plaskowyzu o ok. 100-150m od miejsca oznaczonego na mapie.
W terenie ani na miejscu oznaczonym na mapie ani na miejscu krzyża nie znalazłem nic co mogłoby świadczyć za którakolwiek lokalizacją.

Reasumujac - ma ktos info o tym cmentarzu badz wie ze jest w prawidlowym miejscu? Z GPS-em chodzilem juz wiele i nie zdarzaly sie az tak grube bledy.

Pozdrawiam
Dlugi


Na górę
Post: 25-04-2009 10:11 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Dlugi pisze:


Krzyz ten (badz podobny) widzialem w garazu u pana R. Majki - opowiadal wtedy ze wybiera sie z ekipa gdzies go umocowac, ale niestety nie pamietam ju gdzie.

To pewnie dobrze widziałeś, bo ten krzyż i inne stawiali ludzie związani z PTTK Krosno. Część z nich stanęła na cmentarzach z I wojny na północ od Krosna, czyli na Pogórzu Dynowskim, w okolicach Królewskiej Góry i Suchej Góry. A krzyże te, z tego co ja wiem, pochodzą z cmentarza nr 9 w Łysej Górze, po tym, jak zostały wymienione na nowe podczas remontu tegoż. Stare zostały wyremontowane i stoją teraz w różnych miejscach…

Cytuj:
Wspolrzedne cmentarza odczytane z mapy Compass-u 2008 roznia sie od wspolrzednych umocowania krzyza - wyglada mi ze krzyz zostal umiejscowiony na malym plaskowyzu o ok. 100-150m od miejsca oznaczonego na mapie.

Nie wiem, kto zaznaczał ten cmentarz na mapie, ale na mapie o takiej skali jak Compass BN (1:50000) 100 m pomyłki, to nie jest źle :wink: . Zważywszy, że trzeba wiedzieć, że piktogram (symbol) tego cmentarza umieszczony na mapie (i wielu innych obiektów) nijak się mają do rzeczywistej wielkości cmentarza, czy samego małego krzyża (i wielu innych obiektów). Tu sobie można poczytać o tych sprawach: http://gps.astronet.pl/new/mapy.htm . Przy czym nie twierdzę, że ten cmentarz jest zaznaczony w tym miejscu gdzie faktycznie jest, bo tam nie byłem.


Na górę
Post: 25-04-2009 11:32 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Darek Z. pisze:
Nie wiem, kto zaznaczał ten cmentarz na mapie, ale na mapie o takiej skali jak Compass BN (1:50000) 100 m pomyłki, to nie jest źle :wink: . Zważywszy, że trzeba wiedzieć, że piktogram (symbol) tego cmentarza umieszczony na mapie (i wielu innych obiektów) nijak się mają do rzeczywistej wielkości cmentarza, czy samego małego krzyża (i wielu innych obiektów). Tu sobie można poczytać o tych sprawach: http://gps.astronet.pl/new/mapy.htm . Przy czym nie twierdzę, że ten cmentarz jest zaznaczony w tym miejscu gdzie faktycznie jest, bo tam nie byłem.


Wielkosc piktogramu swoja droga ale mi chodzi o to ze topografia sie zgadzala z mapa - droge znalazlem, cmentarz na mapie jest zaznaczony przy drodze a bardziej na polnoc jest maly plaskowyz - krzyz jest umiejscowiony wlasnie na tym plaskowyzu. Teraz jeszcze raz sprawdzilem - wychodzi mi 156m. Jeden pix to niecale 8m w terenie, piktogram ma 10x10pix, odleglosc ktora podawalem jest od srodka piktogramu, krzyz mam zaznaczony o 20pix od srodka - to bylby gruby blad.
Nie upieram sie ze mam super czulego GPS-a, ani ze mapa jest b. dokladna (choc tak duze bledy sie mi jeszcze nie zdazyly). Wyglada mi po prostu na to ze ktos nie mogl odnalezc w terenie sladow cmentarza i umiejscowil krzyz na pobliskim plaskowyzu (w terenie brak sladow cmentarza).
Probowalem pisac do Majki ale pewnie nie odbiera maila :-(

Pozdrawiam
Dlugi


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-05-2009 20:41 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Witam

Wracając do tematu - znalazłem gdzieś w internecie niemiecka mapę z IIWS. Teraz oglądając właśnie okolice tego cmentarza zauważyłem ze jest zaznaczony w innym miejscu.
Załączam fotki:
Mapa Compass-u:
Obrazek
Mapa niemiecka:
Obrazek
Czy naprawdę nie macie żadnych informacji o tym cmentarzu?
Gdzie można szukać informacji o cmentarzach w tej okolicy?

Pozdrawiam
Dlugi


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-05-2009 09:50 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Dlugi pisze:
Wracając do tematu - znalazłem gdzieś w internecie niemiecka mapę z IIWS.

Może podasz jakieś namiary na nią? Jaka skala, zasięg?


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-05-2009 12:57 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Jure pisze:
Dlugi pisze:
Wracając do tematu - znalazłem gdzieś w internecie niemiecka mapę z IIWS.

Może podasz jakieś namiary na nią? Jaka skala, zasięg?


Szukaj tu:
http://polski.mapywig.org/German_maps.html
Jest ich wiecej - skala 1:100000

Pozdrawiam
Dlugi


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl