Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:49

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 18:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
uruloki, nie doceniasz ludzi, napisałem wyżej, że na Przysłupie pracowali też społecznie ludzie we IX 2008...
Sam nie raz pomagałem społecznie tam, gdzie ludzie pracowali za pieniądze... mało... i mi pomagano nie raz.
Co trzeba, wyjaśniłem, remont 59 to suma wysiłków społecznych i komercyjnych.
Owszem mieszanie tego jest mi obce, no cóż zdarzyło się i tyle, a kłopot jest tylko taki, że wyraźnie Cię irytujemy.

CO SIĘ ZDA RZ A I ZDARZYĆ MOŻE I ZDARZYŁO NIE TOBIE JEDNEMU, ZDĄŻYLIŚMY WIELU ZEZŁOŚCIĆ, ALE WIĘCEJ LUDZI PRZEKONAĆ :D

pozdrawiam

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 19:49 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Jasna sprawa - udało się przekonać do tego jak można kręcić "społecznie - niespołecznie" aby jakoś grało. Do tego na pewno :lol: Szkoda, że wyciągnięcie tego "niespołecznego" aspektu musiało się skończyć mszczeniem się na moich błędach ortograficznych , nie gniewam się, rozumiem - stosowałem niegdyś i ja tą metodę jak mi już brakowało argumentów. :lol:

Kłopot jest taki że nie wolno WAM zadawać pytań, bo WAS to niezmiernie irytuje, obraża i podważa. Jest tak jak chcecie pokazać że jest i wara komu do tego. Nadmuchałeś Szymon w przypadku tego cmentarza bańkę wirtulanego społecznikostwa trochę ponad miarę. Tak na oko o 1/3 za dużo :lol: I bańka pękła. Ze specyficznym zapaszkiem ok. 7000 PLN-ów.

A rzecz po prostu w tym że nie ma nic złego w dobrze wykonanej i zapłaconej robocie, ludziom zapłata za pracę się należy, natomiast ściemnianie trąci.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 20:18 
Offline

Rejestracja: 07-12-2006 11:02
Posty: 117
Podobno zaproszony był ks. Dubec ...... Podobno jak prawie - robi wielką różnicę. Czy ktoś z organizatorów mógłby konkretnie odpowiedzieć ?

_________________
romaszka


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 21:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Wszystko wyjaśniłem, a ty swoje...
Nikt niczego nie kręcił kufa i na tym koniec.
Gdzie ty masz tę bańkę, człowieku???
40% pracy zostało wykonane społecznie, nie wirtualnie.
A czytać potrafisz???
6000 napisałem, a to brutto...
Żadnych wyrzutów sumienia nie mam, niedociągnięcie objaśniłem.
A jak tobie śmierdzi... to nie mój kłopot.
Wyjaśniałem kiedy miałem czas, a to akurat wtedy, kiedy pojawiły się wpisy nie ciekawe, o jakichś brudach...
Ja pracuję nie przed komputerem, o tej porze roku zwłaszcza i nie mam czasu na bzdety.
Błędy ortograficzne? Mama polonistka, taka natura i tyle, a nie żadne argumenty!
uruloki, wczytaj się w to co piszesz, a dostrzeżesz tam specyficzny ton, który drażni. Pisząc, że czegoś nie zrobiliśmy, bo ktoś nie zapłacił, sugerujesz, że Magurycz pracuje za pieniądze, a jak napisałem, jest akurat odwrotnie...
Tak to wygląda, że się czepiłeś, bo drażni Cię?, że tyle można zrobić społecznie?, a to z powodu tego, co już wyjaśniłem...
Nie odpisuj, wiesz co chciałeś wiedzieć.

Basta.

Powodzenia w remontowaniu cmentarzy!

Romaszka, o zaproszonych księży pytaj proszę Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy, Magurycz nie był organizatorem modlitwy, co nie zmienia faktu, że miał prawo na nią zapraszać.

Do roboty się lepiej wziąć, społecznej czy nie społecznej, a będzie postęp.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 21:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
To, że Ci, którzy biorą udział w pracach Magurycza byli też tam pracować za śmierdzącą kasę, to kwestia doboru zaufanych osób.
Kwestię udziału Magurycza wyjaśniłem wystarczająco jasno, także tą "sprzętową" oraz prac w 2007 roku.
Dobranoc.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2009 06:05 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Pisząc, że czegoś nie zrobiliśmy, bo ktoś nie zapłacił, sugerujesz, że Magurycz pracuje za pieniądze, a jak napisałem, jest akurat odwrotnie...
W tym przypadku nie było odwrotnie. Sam to napisałeś. W 60% zadania była to praca zarobkowa. Tka, że ta uwagę o czyatniu tego co sie pisze to raczej weź do siebie.

A skąd 7000 PLN ? Sam napisałeś że tablica 1000 i pozostałe roboty 6000. Koszt materiałów - chemia opisałeś osobno. 6000 +1000 daje 7000 jak w pysk. Nie używaliście na tym cmentarzu żadnych innych materiałów niż chemia tak że rachunek prosty. A że brutto - a co to ma do rzeczy ? Że podatek trzeba było zapłacić ? Każdy kto zarabia go płaci. Że amortyzacja narzędzi ? Przecież macie na stanie tak czy owak.

Jak nie rozumiesz w czym rzecz tłumacząc się w kółko tak samo to ci wyjaśnię: rzecz w tym że praca społeczna to praca społeczna a praca zarobkowa to praca zarobkowa. Nagrodą za pracę społeczną jest satysfakcja ale także swobodna możliwość "chwalenia się" że zrobiło się więcej niż inni i bycia za to "chwalonym" natomiast nagrodą za pracę zarobkową jest wynagrodzenie.

Powiadasz że irytujecie mnie? Irytuje mnie że do tej pory, do tej dyskusji granica pomiędzy tym co społeczne na tym cmentarzu a tym co zarobkowe była niejasna. Irytuje mnie że o tym iż była to praca zarobkowa w 60% jak piszesz, dowiedziałem się "swoimi kanałami" a upewniłem po tej dyskusji a nie z mediów w ktorych tak często występujecie.

Założę się że gdyby przed tą dyskusją zapytać na tym forum czy była to praca społeczna to 99,9 % użytkowników ( z wyjątkiem tych związanych z wami) by odpowiedziało że "tak, oczywiście, przecież oni nigdy nie biorą kasy"...

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2009 06:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Na koniec końców i pocieszenie ogólne: w broszurze p.t. "XXII sezony społecznej pracy MAGURYCZA i NADSANIA na cmentarzach południowo-wschodniej Polski i Ukrainy, 1987-2008", na stronie 6 i 7, w rozdziale "kalendarium"
prac we IX 2008 roku na nr 59 na Przysłupiu
NIE WSKAZANO!!!
(uruloki posiada taką broszurę)

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2009 06:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
pisząc "przypadek" miałem na myśli prace Magurycza w ogóle, a nie prace na jednym z ponad setki cmentarzy...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2009 06:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
uruloki, tym masz coś nie po kolei? Tablicę emaliowaną zamówiło SPN w Warszawie, kosztowała 1000 zyły, na co wspomniane SPN ma fakturę!
To jaki to ma związek z zarobkiem pracujących tam???
JAKI????

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2009 06:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
TE "TWOJE KANAŁY" URULOKI, TO MOJA Z TOBĄ ROZMOWA DAWNA, W KTÓREJ WSZYSTKO CI OBJAŚNIŁEM, TAK JAK I TU...
ŻEGNAM, JADĘ DO BIECZA "POZYSKIWAĆ" WOLONTARIUSZY W LICEUM :D

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2009 19:57 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Trochę z boku przyglądałem się tej wymianie zdań.
Wreszcie nie wytrzymałem.
Kilka spraw:

1. Istota organizacji pozarządowej.

Uruloki zdaje się nie rozumieć zupełnie zasad działania organizacji pozarządowych.

Istotą funkcjonowania organizacji pozarządowej jest praca pro publico bono. Mimo, że niektórzy negują sens Wikipedii przytoczę tu fragment definicji właśnie stamtąd: Organizacje pozarządowe – w odróżnieniu od organów publicznych a podobnie jak biznes – są prywatne i powstają z inicjatywy ich założycieli (prywatnych osób), ale – w odróżnieniu od biznesu a podobnie jak władze publiczne – działają w interesie publicznym a nie prywatnym.
Pojęcie organizacja pozarządowa nie jest równoznaczne z pojęciem organizacja społeczna: np. związek zawodowy jest organizacją społeczną, lecz nie jest organizacją pozarządową.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacj ... %C4%85dowa
Jest kilka kategorii uczestników działalności organizacji pozarządowej: wolontariusze pracujący za darmo lub za przysłowiowy "wikt i opierunek", pracownicy etatowi (każdej organizacji potrzebny jest księgowy, kierownik biura itp.), pracownicy na umowę zlecenie (wykonujący specjalistyczne prace zlecane przez organizację - szkolenia, wykłady, publikacje, konserwację zabytków itp.) oraz na koniec osoby koordynujące projekty.
Środki na działalność organizacji pozarządowej pochodzą głównie ze składek członków oraz z dotacji i subwencji. Tylko ignorant albo osoba skrajnie nieżyczliwa może zarzucać organizacji pozarządowej wydawanie pieniędzy zgodnie z umową zawartą ze sponsorem.

I tu dochodzimy do sprawy drugiej.
Skąd ta gwałtowna napaść Urulokiego na Szymona?
Sprawa wydaje się dość prosta.

2. Zaznaczanie dominacji i kontrola terytorium

Niektóre gatunki robią to jak koty: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kot ), inne jak dziobaki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_dziobaka. Ludzie wymyślili do tego pieniądze, władzę i wojny (obecnie można do tego dodać fora internetowe). Chodzi o dominację i zaznaczenie swojego terytorium.

Nie wiem ile Szymon dotychczas wyremontował cmentarzy wojennych, ale wydaje się, że remontując Cmentarz nr 59 naruszył terytorium Urulokiego. Zauważyliście, że gdy ktokolwiek poza najbliższym gronem Urulokiego próbuje odezwać się „w temacie cmentarzy wojennych” jest wściekle atakowany i obśmiewany. Urulokiemu wydaje się, że ma monopol na opiekę nad cmentarzami wojennymi i obsesyjnie atakuje wszystkich, którzy mogą ten monopol naruszyć.

3. Invidia gloriae assiduus comes est. (Zawiść jest stałą towarzyszką sławy).
Porównywać zasług i osiągnięć Szymona z zasługami i osiągnięciami Urulokiego w zakresie odnawiania starych cmentarzy w Beskidzie Niskim nie mam zamiaru - każdy to może uczynić na przykład zerkając do odpowiednich stron internetowych ( www.magurycz.org czy http://cruxgaliciae.org/ ) i koń jaki jest każdy widzi.
Niepokoi mnie, że na tym forum gdzie pełno jest ludzi, którzy w terenie mogli poznać efekty pracy Szymona, zabrakło ludzi stających w jego obronie. Ja wiem, że Szymon się obronił sam, ale niesmak zostaje.
I tu dochodzimy do ostatniego punktu mojego wystąpienia.

4. Święte krowy na forum
Rozumiem, że jest to forum prywatne i właściciel ma prawo dobierać uczestników, rodzaj i formę wypowiedzi oraz ich zakres tematyczny. Ale nie odbiera mi to prawa do wyrażenia własnego zdania na temat tego, co tu się dzieje. A oprócz fantastycznych, potrzebnych i ciekawych, dzieją się rzeczy dziwne. Z jakichś powodów dopuszcza się do gnębienia jednych a chroni innych – są tu tolerowane święte krowy. Jednym kasuje się wypowiedzi a nawet linki do „nieprawomyślnych stron” a inni mogą mieszać z błotem najlepszych i jest to tolerowane.

Pewnie ten post zostanie zaraz usunięty, ale się tym nie przejmuję. Przybędzie w moim archiwum usuniętych postów, które z lubością prowadzę od pewnego czasu.

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2009 20:31 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
uruloki napisał
Cytuj:
(...) dowiedziałem się "swoimi kanałami" a upewniłem po tej dyskusji a nie z mediów w ktorych tak często występujecie.

Uruloki wybacz, ale pisanie przez Ciebie o częstym pokazywaniu się w mediach Maguryczów (jeśli tak w ogóle jest...), w Twoim (Waszym - czyli Waszego Stowarzyszenia) przypadku jest co najmniej dwuznaczne i nie na miejscu :lol: . Czy nie pamiętasz, jak zaczynaliście z Waszym Stowarzyszeniem, i jak po prawie każdym uporządkowanym cmentarzu szły artykuły z Waszymi dokonaniami, o czym donosiliście tu na forum. Przypomnij sobie... Tu masz link do tych artykułów http://www.cruxgaliciae.org/media-o-nas.php . Więc wyjeżdżanie z takimi zarzutami, że Oni się pokazują w mediach, w tym przypadku jest nie na miejscu :lol:. Rozumiem, że tak trzeba było robić, by w ogóle zauważono Wasze Stowarzyszenie, no ale widzisz, kij ma dwa końce. Można to robić, ale zarzucać lub wytykać to samo innym.... :? :? :?


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2009 21:08 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Myślę, że powiedziano już wszystko i stanowczo za wiele.
Zgodzicie się chyba, że czas kończyć dyskurs.
Zanim zawiść poczyni niepowetowane szkody.
Żal by było...


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2009 22:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Ja tylko proszę o jedno, owszem motorem działań Magurycza jestem ja, ale Magurycz to dziesiątki ludzi, których szanuję, cenię, poważam, podziwiam, uwielbiam za bezinteresowność, otwartość, ochotę, wysiłek, cierpliwość dla mojej niezbyt znośnej osoby... bo wymagającej.
Oni są moim światem. Są bezcenni.
Taki pean z tego powstał, ale i prawdziwy. Gdyby nie ci ludzie zrobiłbym niewiele, mało wręcz.
Stąd też moja gwałtowność w odzewach na wypowiedzi, których kontekst jest złośliwy.
Ja sam wiem, że "moją [i moich przyjaciół] kamieniarską pracą nikt sobie dupy nie podetrze", nawet uruloki - jak mawiał Jan H., ale też nie życzę sobie, aby z pracy maguryczan ktokolwiek dworował ot tak.
Zarzut mieszania pracy społecznej z pracą za pieniądze rozumiem. Wyjaśniłem to jak mogłem, drugiego dna nie ma.
Zatem pytam przy okazji:
czy jeśli prowadzę, koordynuję projekt przez 6 miesięcy i dają/płacą mi za to 3000 zyły [o które sam zabiegałem] to śmierdzę kasą? czy tylko oczekuję możliwości funkcjonowania w tym czasie (prąd, opał, telefon, jedzenie... etc. etc.) .
Wiecie, jak był jeden obóz w roku, to luz, dawałem radę, ale 4 czy 5 obozów w roku to... inna bajka
A WSZYSTKO TO STĄD, ŻE NAM SIĘ CHCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A SĄ TACY CO URLOP BIORĄ ŻEBY NA OBÓZ POJECHAĆ I TEGO URULOKI NIE KAPUJE...
a wiecie, dzisiaj młodzież z 1 klasy liceum w Bieczu słuchała o Maguryczu przez 1,5 h, a nauczycielka, która ich przyprowadziła, dzwoniła do dyrektora szkoły, żeby zwolnił ich z kolejnej lekcji...
a to wynika z oddania tych wielu ludzi, którym wdzięczności nie jestem w stanie oddać, ale dzięki nim pokazuję setki zdjęć naprawionych nagrobków
a najważniejsze, że te nagrobki stoją...
pozdrawiam wszystkich, którym się chce ot tak coś sensownego zrobić...

Jutro o 9 w Smerekowcu dłubiemy dalej, na cmentarzu i przy krzyżach dwóch przydrożnych, ot tak, a owszem dofinansowała nas mieszkanka Smerekowca, nas, znaczy Magurycz, i udziela nam wszelkiej możliwej pomocy, bo jej się chce, i nikt na tym kasy śmierdzącej nie trzepie..., a jest satysfakcja i radość...

uruloki, nigdy więcej tego błędu nie popełnię, choćby skały i pniaki srały.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2009 22:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
aha, humanitas, mnie nikt i nic nie powstrzyma (no chyba, że choroba jakaś wstrętna, świńska) bo cmentarze to moja axis mundi i mój imago mundi, nie powstrzymają mnie małostki i bzdety, a Tobie przy okazji dziękuję za swego czasu udzieloną pomoc...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl