Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 11:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05-05-2008 15:31 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
no strasznie obraził Łemków bo zaśpiewał o czymś co wszysycy wiedzą czyli ze na Watrze jest wielka popijawa a podejrzewam że jedynym powodem tego że zaśpiewał o Łemkach był chyba rym bo cała ta piosenka wygląda jak by była napisana 5 minut wcześniej lub wręcz zmyślana na bierząco w czasie tego niby śpiewania .

Trochę się chłopcy wyluzujcie , jakie szydzenie , jakie obrażanie - na watrze wszyscy ładują w szyje równo bez względu na narodowość i naprawde trzeba nie mieć w życiu większych problemów żeby wyszukiwać takie głupoty i zmyślać teorie o nietolerancji, chorobach psychicznych i leczeniu muzyką . Chyba że mniejszosć Łemkowska mieni się jako całkowici abstynenci ale jakoś mi się nie wydaje bo będąc na watrze kilka lat temu atmosfera była podobna do odbywającego się w tym samym miejscu zlotu motocyklowego tak więc im bliżej wieczoru tym więcej ludzi łazi na czworaka , ktoś coś komuś tłumaczy na uboczu przy użyciu pięści a w innym krzaczku ktoś uprawia miłość - czyli poprostu impreza okraszona różnymi występami i odwiedzinami mniej lub bardziej ważnych gości .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2008 16:32 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Posumowując: debilna, ksenofobiczna pijacko-knajacka rymowanka niskich lotów. Co chciał przekazać tego nikt nie wie, wyszło jak w podsumowaniu. Co do autora tej piosnki - nie jest to przypadkowy człowieczek - produkuje takich różnych "utworów" więcej niektóre z teledyskami, wątpię czy to akurat kompozycja ad hoc. Utwór ten może mu pomóc w karierze, jak myślę, tylko w bardzo ograniczonym środowisku.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2008 17:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2008 10:50
Posty: 10
Lokalizacja: N.Sącz/Łosie (z tarasem na Kiczerę i frontem do Łyśca)
Jako odczasudoczasowa łosianka, zabieram głos w sprawie: Oczywiście, że piosenka ta jest zwykła piosenką, a dopartywanie się w niej jakiichś podtekstów jest niepotrzebne. Przypomina mi się torebka, teletubiś etc.

Facet szyje, bo mam talet do tego :) W dodatku jest na rauszu.

Piosenka już dawno temu odbiegła wioskę Łosie, i wszystkim sie spodobała :)

Jest śmieszna, mnie bardzo się podoba. Po jej wysłuchaniu nabrałam jeszcze większej sympatii do Łemków :) A że sa moimi sąsiadami, wiem że nieźli z nich zawodnicy ;) Igły, widły, tyle.

_________________
"(...)trzeba mi wielkiej drogi
wśród wiecznie młodych bzów...
Na wszystkie moje złe bogi
i niebogi z moich snów.
Oceanów mrukliwych
i strumieni życzliwych,
czarnych głębin niepewnych
i opowieści rzewnych..."


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2008 17:22 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Tak się zastanawiam: określenie innego człowieka mianem "debil" (bo przecież tylko debil mógł napisać debilny tekst) jest dowodem na:
a) tolerancję dla poglądów innych ludzi;
b) wspólczesne pojmowanie chrześcijańskiego pojęcia "miłości bliźniego";
c) świadczy o tym, że Autor owego tak błyskotliwie wyrażonego poglądu ma poważne problemy z samym sobą.
Szanowny Administratorze! Moja tolerancja dla poglądów niejakiego "urulokiego" (nazwiska przez wrodzoną kulturę osobistą nie wspomnę) ma pewne granice, które regularnie są przekraczane, dlatego zwracam sie z uprzejmą prośbą, coby Pan zechciał zwrócić uwagę niejakiemu "urulokiemu", by zechciał On nieco poskromić swój język. Dziękuję bardzo!

Beskidnik

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2008 17:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2008 10:50
Posty: 10
Lokalizacja: N.Sącz/Łosie (z tarasem na Kiczerę i frontem do Łyśca)
taaak, dołączam się do prośby Beskidnika:)

Wiecie co, ja nie rozumiem tej dyskusji. Jak można faceta, który się zakochał w beskidzie posądzać o to, że chce mu robić złą robotę???

piosenka uszyta dla jaj przy ognisku - a tu tyle agresji i waśni... po co?

_________________
"(...)trzeba mi wielkiej drogi

wśród wiecznie młodych bzów...

Na wszystkie moje złe bogi

i niebogi z moich snów.

Oceanów mrukliwych

i strumieni życzliwych,

czarnych głębin niepewnych

i opowieści rzewnych..."


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2008 19:23 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
No to nie rozumiesz Petrusia, Kornuta i mnie. Z tym że pamiętaj - działa to w obie strony :?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2008 21:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
beskidek pisze:
no strasznie obraził Łemków bo zaśpiewał o czymś co wszysycy wiedzą czyli ze na Watrze jest wielka popijawa a podejrzewam że jedynym powodem tego że zaśpiewał o Łemkach był chyba rym bo cała ta piosenka wygląda jak by była napisana 5 minut wcześniej lub wręcz zmyślana na bierząco w czasie tego niby śpiewania .

Trochę się chłopcy wyluzujcie , jakie szydzenie , jakie obrażanie - na watrze wszyscy ładują w szyje równo bez względu na narodowość i naprawde trzeba nie mieć w życiu większych problemów żeby wyszukiwać takie głupoty i zmyślać teorie o nietolerancji, chorobach psychicznych i leczeniu muzyką . Chyba że mniejszosć Łemkowska mieni się jako całkowici abstynenci ale jakoś mi się nie wydaje bo będąc na watrze kilka lat temu atmosfera była podobna do odbywającego się w tym samym miejscu zlotu motocyklowego tak więc im bliżej wieczoru tym więcej ludzi łazi na czworaka , ktoś coś komuś tłumaczy na uboczu przy użyciu pięści a w innym krzaczku ktoś uprawia miłość - czyli poprostu impreza okraszona różnymi występami i odwiedzinami mniej lub bardziej ważnych gości .


pierwszy raz podpisuję się pod postem beskidka - i to pod całym :D

a piosenka jak piosenka, mniej mnie na pewno drażni, niż te, utrzymane w konwencji tzw poezji śpiewanej - robiące z Łemkowszczyny mistyczną cepelię

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-05-2008 05:09 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Przekonam się że nie mam racji jak usłyszę tą piosenkę na Watrze. Faktycznie jednak wytoczyłem przeciw niej "działo by zabić muchę". Nie warta i nie warto było.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-05-2008 23:54 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Błahy "utfur", głupia piosenka. Wynurzenia jakiegoś frustrata, co go żona rzuciła i z roboty wywalili. Tylko czego szuka w BN, gdzie przecież wszyscy napędzeni kropką, czym wyraźnie gardzi? W czym kropka gorsza od kościeja, którego być może zażył przed "koncertem"?
Niepotrzebnieś, Petruś, wkleił link do tego youtiube, tam pełno wszelakiego badziewia, szkoda dyskusji.
Ja tam na Watrze polską wódkę piję, legalną, z banderolą - akcyzę płacę. Może temu mnie jeszcze żona nie rzuciła i z roboty nie wywalili.
Przepraszam, jaki temat - taka odpowiedź.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-05-2008 18:49 
Offline

Rejestracja: 12-03-2008 15:41
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
hmm... Pierwsze... Mam wrażenie, ze poprzednicy wypowiadają się nie znając ogólnie poezji Kalego, to pierwsze.

Drugie... Mam pewne doświadczenia z picia samogonu z Łemkami... Dobrze się pije ^^ Na Watrze byłem tylko przejazdem, ale dziś wrociłem z Olchowieckiego Kermeszu i muszę powiedzieć, że na każdym stole stała wódka... Plus spora ilość stoisk sponsora Trenera i Piłkarskiej Reprezentacji Polski

I na koniec fragmenty kilku maili od Bartka do mnie, które dostałem pewien czas do mnie:

Moje piosenki nie są turystyczne - to parodie piosenki turystyczej.
Każda szuflada jest mi obca. Ja nie jestem fanem pioseki turystycznej, ani poezji śpiewanej, wręcz
tego nie znoszę, ale jestem fanem piosenki pisanej [...] krwią
_____
_____
Pisanie krwią to takie pisanie ze swoich niepowodzeń, upadków, w moim
przypadku opisywanie życia z perspektywy nieudacznika, człowieka nie do
końca pojętego. To również sarkazm, który jest reakcją na opresję.



Ja pisoenki za obraźliwą nie uważam.
Tyle.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-10-2008 07:15 
Offline

Rejestracja: 21-10-2008 06:52
Posty: 1
Piosenka głupia...ale pewnie taka miała być. Do pośpiewania przy "pijanym" ognisku.
O pijanym Bacy tez jest miliard dowcipów i nikt z tego problemu nie robi.
Czy obraża? To chyba zależy jak bardzo ktoś jest obrażalski...a czytając komentarze pod filmem to niektórzy Łemkowie bardzo... (chyba że te komentarze to robota "nieznanych sprawców")
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: .......
Post: 21-10-2008 14:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
To co rani - przestaje być zabawne. :!:

To nie jest niewinna piosenka pisana dla hecy przy ognisku.
A im tekst jest prostszy i bardziej wpadajacy w ucho, tym bardziej jest niebezpieczny.... bo z łatwością wędruje dalej i dalej, rozsiewając po drodze negatywnie zabarwione stereotypy.

Nie piszę nic nowego i większość osób na tym forum jest tego świadoma. / nawet ci, którzy upierają się, że gdzie tam, że to nic takiego/ .

Tego rodzaju humor ukazuje jakim człowiekiem jest taki dowcipniś. Dosyć wyraźnie sygnalizuje o jego inteligencji kulturze moralnej i wrażliwości.

Nie podoba mi się ani wykonawca, ani tekst .."śpiewany dla hecy przy ognisku ...."

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny
ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-10-2008 14:39 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Słowianko ta piosenka jest durna i nie warta zeby o niej wogóle pisać . Nie wiem w czym to niebezpieczeństwo i nie wiem jak mogła by się roznieść razem z negatywnymi stereotypami . Może tylko istnieć na tej samej zasadzie co Doda i Jola Rutowicz a więc na zasadzie głupoty zabarwionej skandalem. Naprawde nie ma się czym przejmować i zajmować - trzeba to poprostu mówiąc brzydko olać . Piętnowanie tego typu zjawisk powoduje to że ktoś się zainteresuje co kto piętnuje i wtedy naprawde może się pojawić ktoś komu się spodoba - ale nadal uważam ze nie niesie żadnego niebezpieczeństwa .

Słowianko szanowna :) wyluzuj :)

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 29-04-2010 17:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
http://wyborcza.pl/1,75478,7706976,La__ ... ad_ma.html

:twisted:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 29-04-2010 21:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Polityką zaleciało, czy mi się zdaje?

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl