Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 22:35

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 03-05-2008 18:03 
Offline

Rejestracja: 03-05-2008 17:55
Posty: 5
Lokalizacja: Lemkowyna
co sądzicie o tym nagraniu ....moja opinia ...
Autor WYŚMIEWA się z ŁEMKÓW i Lemkowyny !

oto link


http://pl.youtube.com/watch?v=6Vugzxo5KE4


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-05-2008 19:07 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Oczywiście że jest to piosenka prześmiewcza. Przesłuchałem też kilka innych piosenek tego artysty, o którym przedtem nie miałem pojęcia, że istnieje utrzymanych w podobnym tonie. Cóż, taki rodzaj kabaretu mi nie odpowiada ale o gustach podobno się nie dyskutuje, podobnie jak niewypada się spierać czy coś jest sztuką czy też nie. Tym nie mniej własna twórczość artystyczna pełni doniosłą rolę w życiu danego artysty. :idea: Ba ! Dowiedziałem się całkiem niedawno, bodaj czy nie z ostatniej "Polityki", że chorych psychicznie bardzo dobrze rehabilituje się przez muzykowanie. :idea: Tak więc jeśli ten pan tak widzi Beskid Niski i Łemków, to trudno, niech sobie śpiewa na zdrowie.

P.S. "Beskid Niski jest mi bliski" :lol: zapytaj Bartek przy okazji wymienionego w utworze Stasiuka czy kiedykolwiek "dziabnął setę" z autorem piosnki.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-05-2008 21:28 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Z czystej ciekawości zapytam: czy Łemkowie są może jakimś kolejnym narodem wybranym z którego nie wolno się śmiać??? :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-05-2008 22:02 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Beskidnik pisze:
Z czystej ciekawości zapytam: czy Łemkowie są może jakimś kolejnym narodem wybranym z którego nie wolno się śmiać??? :D


Hm.....no i zastanawiam się jak to skomentować by Ciebie nie urazić.

Najpierw z chęcią bym podyskutował o fragmencie Twojego pytania "...Łemkowie+jakimś+kolejnym+narodem+wybranym..." a może sam sie jednak zastanowisz nad sensem tego co napisałeś ??

I żebyś nie pomyślał, że łemko i ukrainofilska społeczność tego forum natychmiast zareagowała to niech argumentem będzie, iż NIESMACZNE jest wyśmiewanie z jakiegokolwiek narodu czy grupy etnicznej. Myślę, że jakbyś posłuchał czegoś, zwanego "polnische Witze" w swym ekstremalnym wydaniu to bys pierwszy stanął na barykadach obrony godności i honoru.
To samo dotyczy chińczyków, francuzów, słowaków, żydów, eskimosów, bojków i argentyńczyków a nie tylko Łemków

BW

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-05-2008 22:54 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Tzw. "polish joke" nie zawsze mnie śmieszą ale nie zamierzam wszczynać krucjaty w obronie narodowego honoru :D Śmieszy mnie jednak, że z zamieszczonego w internecie amatorskiego nagrania ktoś wyciąga bardzo daleko idące wnioski - używając określenia "WYŚMIEWA Łemków" czemu od razu towarzyszy - jak zwykle pełen błyskotliwości - komentarz Urulokiego. Swoją drogą nasz forumowy kolega powoli robi postęp: przestaje już używać w dyskusji określeń "nazista"czy "faszysta" w stosunku do osób, które mają inne niż Jego (oczywiście jedyne słuszne) poglądy a skromnie sugeruje jedynie, że autor piosenki jest chory psychicznie. Zapewne cierpi na schizofrenię bezobjawową :D Zadałem pytanie - na pytanie udziela się odpowiedzi, jeżeli się ją zna lub nie udziela, jeżeli się jej nie zna :D A co do tych narodów wybranych - jakiś naród sugerujesz? :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-05-2008 23:31 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Jak zwykle masz chłopie kłopot kolejno z : czytaniem i zrozumieniem tekstu czytanego (lub śpiewanego).
Wyjaśnię ci więc co miałem na myśli jak komu dobremu (kim zapewne nie jesteś sądząc z głoszonych tutaj poglądów) lub dziecku (którym zapewne nie jesteś sądząc z głoszonych tutaj poglądów):
a) piosenka jest prześmiewcza,
b) piosenka nie podoba mi się,
c) rozumiem że autorowi się podoba,
d) nie śpiewał by jej gdyby nie uważał że to co chce przekazać jest istotne,
c) czytałem artykuł że za pomocą muzykowania i śpiewania można leczyć lęki, fobie , kompleksy a nawet choroby psychiczne.
Rozumiem także że:
a) tobie ta piosenka się podoba.
To tyle.
Nie zamierzam bronić niczyjego honoru - ta piosenka jest na tyle tandetna nawet na statndardy tzw. "piosenki ogniskowej" że nie trzeba żadnej obrony.

P.S. Jeśli masz coś do powiedzenia (?) to podyskutuj o piosence a nie o mojej opinii o niej, która się nie zmieni.

P.S. 2 Nie używaj w stosunku do mnie określenia "nasz forumowy kolega" bo sugeruje to że coś nas może łączyć. Tymczasem nie łączy nas nic, gdyby to ode mnie zależało nie miałbyś nawet okazji tutaj "dyskutować".

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-05-2008 08:42 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Uruloki - umiem czytać a nawet rozumiem czytane teksty; Twoje (używam dużej litery z nawyku) także. Dlatego moje zdziwienie budzi - nie mające związku z Twoją opinią o piosence - zdanie o chorobach psychicznych leczonych za pomocą muzyki :D Rozumiem, że to był czysty przypadek - tak Ci się po prostu napisało? Coż... mamy różne poziomy wrażliwości dotyczące obrażania innych ludzi poprzez sugerowanie im chorób psychicznych... Masz zupełną rację - określenie Ciebie mianem "nasz forumowy kolega" jest obraźliwe! Bardzo się cieszę, że zechciałeś objawić swoje postępowe, pełne tolerancji, poglądy w myśl których z forum należy wyrzucać wszystkich, którzy mają inne poglądy niż TY! :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-05-2008 10:00 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Człowieka takiego jak ty - deklarującego się jako nacjonalista i negującego jedną z największych zbrodni XX wieku z miejsca bym zbanował. Nie może być tolerancji dla nietolerancyjnych !

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-05-2008 10:03 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Moderatora zaś proszę o kasowanie następnych postów nie na temat zawierających personalne wycieczki anonimów pod adresem konkretnych osób. Temat jest o piosence. Jeśli się komuś ona podoba może otwarcie napisać.
Mirosław Łopata

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-05-2008 10:20 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Cytuj:
Nie może być tolerancji dla nietolerancyjnych !


Na górę
 Tytuł: kwestia gustu
Post: 05-05-2008 00:11 
Offline

Rejestracja: 10-04-2006 23:15
Posty: 90
Lokalizacja: z łąk malowanych zbożem rozmaitem
Wbrew pozorom( ilość postów) odwiedzam to forum prawie codziennie. Mieszkam od urodzenia w Beskidzie Niskim ( chociaż niektórzy twierdzą, że 2000 metrów od jego granic) kocham te miejsca, interesuje się Beskidem Niskim i chętnie przyglądam sie różnym dyskusjom ludzi żywo zainteresowanych tym terenem. Postanowiłem wyrazić swoja opinię na temat piosenki o Beskidzie. Jest to zwykła piosnka, których przy wieczornych watrach można usłyszeć tysiące. Siedzi sobie gościu, z kumplami, uskutecznili już pewno kilka browarów, chwycił gitarę i wydobył z siebie to coś. Piosnka jak piosnka dla niektórych śmieszna, dla innych obraźliwa. Według mnie autor próbuje przekazać raczej pozytywny obraz Beskidu, a że wspomina o pijanych Łemkach..... no cóż równie dobrze można mówić ze trudno spotkać trzeźwego Polaka czy Ukraińca i nie sądzę, aby aby wywołało to jakąś ogólnonarodową histerię. Jednak wybacz Uruloki ale sugerowanie choroby psychicznej autora nie nosi dla mnie znamion tolerancji. Obserwuję wiele wątków na tym forum i moim skromnym zdaniem należysz do najmniej tolerancyjnych tutaj osób a niekiedy jesteś wręcz napastliwy, a zdanie "Nie może być tolerancji dla nietolerancyjnych " w twoim poście zakrawa na ironie pachnącą premedytacją. Co mimo wszystko nie umniejsza mojego podziwu dla poziomu wiedzy i skali uczucia jakim darzysz Beskid Niski Ty jak i kilka osób ( miałem napisać kolegów, ale nie zaryzykuję) na tym forum. Jest to zdanie osoby, która patrzy na to z boku, nie jest uczestnikiem wielu tutaj konfliktów, ale może to powoduje że jest bardziej obiektywna.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2008 06:21 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
I bardzo dobrze Tomi. Tak właśnie jest. Wykazuję się zerową tolerancją dla szowinistów, faszystów, rasistów, nacjonalistów, totalitarystów itp. A działam tak ponieważ przedstawiciele tych ideologii przyjęli taktykę przedstawiania siebie właśnie jako ofiar nietolerancji (co daje się zauważyć ostatnimi czasy). Takie wilki w skórach owieczek. Tak więc mamy w imię tolerancji tolerować poglądy które zakładają u swoich podstaw nietolerowanie innych ? Trochę logiki - gdyby ci ludzie mieli więcej do powiedzenia pojęcie tolerancji zostało by skasowane. Paradoksalnie w obronie tolerancji trzeba być wobec niektórych nietolerancyjnym. A że ostro to wychodzi ? Trudno, nie można być "trochę w ciąży". Kiedy ja mówie o tolerancji - żeby było jasne - nie chodzi o totalną tolerancję (totalizmu sie brzydzę) ale o tolerancję dla ludzi którzy uznają ja właśnie, tę tolerancję, za wielką wartość. Tolerancja dla szkodników w typie terrorystów muzułmańskich, czy rodzimych nazistów jest po prostu słabością.

Ponieważ słowa tej piosnki mnie zbrzydziły, a innych uraziły zareagowałem. Nie sugeruję że autor jest psychiczny ale że za pomocą twórczości muzycznej ludzie mogą leczyć swoje kompleksy, fobie a nawet choroby psychiczne. Bez wątpienia w piosence znalazły się sformułowania ksenofobiczne.

Gdyby przy mnie śpiewano tą piosnkę na ognisku zareagowałbym tak samo.

Jeśli chcesz można dalej podyskutować o filozofii róznych postaw życiowych ale na PW.

Tyle.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2008 06:38 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Hahahahahahah


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2008 07:13 
Offline

Rejestracja: 10-04-2006 23:15
Posty: 90
Lokalizacja: z łąk malowanych zbożem rozmaitem
Szkoda mi czasu na dyskusje "rzeka", a temat postaw jest takim tematem. Wypowiedziałem swoje zdanie i tyle, a przyznaję, że twoja argumentacja jest dla mnie do przyjęcia, tyle tylko, że czasem wydaje mi się, że trochę wyolbrzymiasz problem. Ktoś rzuci jakiś temat i od razu dostaje po uszach w sposób nieadekwatny do wagi problemu. Nie każdy kto krytykuje jakieś postawy musi być od razu szowinistą. Oprócz bieli i czerni jest jeszcze kilka odcieni. Masz rację, nie można być trochę w ciąży, ale postawa,"kto nie jest z nami jest przeciwko nam" też mi nie odpowiada. Ale to oczywiście moje skromne zdanie :lol:


Na górę
Post: 05-05-2008 10:39 
Offline

Rejestracja: 05-12-2007 22:19
Posty: 1
Lokalizacja: Cork (tymczasowo)
Witam serdecznie

Przesłuchałem powyższe nagranie i faktycznie facetowi sprawia radość
śpiewanie o Beskidzie Niskim, natomiast sarkazm i złośliwość emanujaca
ze słów dotyczących Lemków każe się zastanowić czy facet nie ma problemów sam ze sobą i własną żoną ?.
Nie ma sensu dyskutowąć na ten temat ponieważ zawsze znajdzie się jakaś czarna owca w białym stadzie i nic oraz nikt nie będzie wstanie go przekonać do tego że szydzenie z innych nawet podczas ogniskowej biesiady nie jest ok.

Pozdrawiam

_________________
Co Nas nie zabije to Nas wzmocni


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl