Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:12

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 12-01-2005 22:37 
Na stronie internetowej http://www.epodkarpacie.com ukazało się sprostowanie do zamieszczonego tam dnia 22.12.2004 r. artykułu ?Poświęcono cmentarz na Kamieniu nad Jaśliskami? który znajduje się pod adresem: http://epodkarpacie.com/index.php?page= ... ews_id=327
Ciekawa lektura, daje dużo do myślenia, jakie zwyczaje panują wśród braci turystycznej w Beskidzie Niskim. Pozwoliłem sobie zamieścić go w całości na forum.

Artykuł ten zanajduje sie pod adresem: http://epodkarpacie.com/index.php?page= ... ews_id=327

:: Jedni pracują - inni święcą - Sprostowanie do artykułu. ::
GŁOS TURYSTÓW Z JASŁA W SPRAWIE CMENTARZA WOJENNEGO NA KAMIENIU NAD JAŚLISKAMI

Łączenie akcji odnawiania cmentarza na Kamieniu nad Jaśliskami, rozpoczętej we wrześniu 2003 roku przez turystów z Jasła z akcją PTTK Krosno zainicjowaną wiosną 2004 roku na cmentarzach I wojny światowej jest nieporozumieniem. Do wspólnej pracy, z racji przynależności terytorialnej zaprosiliśmy na równoprawnych warunkach kolegów turystów z Krosna. Poza jednym wyjątkiem, spotkaliśmy się z odmową z ich strony.
Pracę na cmentarzu podjęliśmy z potrzeby serca i z potrzeby chwili, bo ileż można przyglądać się zarośniętym po kolana mogiłom rozgrzebywanym przez poszukiwaczy militariów? Dysponując jedynie skromnymi, własnymi środkami, jedyną nieocenioną pomoc uzyskaliśmy z Nadleśnictwa Rymanów i Leśnictwa Wola Niżna w postaci: zgody na pracę, zabezpieczenia materiałów na ogrodzenie oraz umożliwienie dojazdu drogą leśną w pobliże cmentarza.
Tablica informacyjna na cmentarzu głosi, że został odnowiony przez leśników i turystów i jest świadectwem ich wspólnej pracy i zaangażowania. W międzyczasie nie dotarły do Jasła informacje od gospodarza terenu, świadczące o niezadowoleniu z naszej pracy. Przypuszczamy, że wykonujemy dobrą robotę, skoro inni chcą się na jej tle fotografować i promować w mediach. Uchroniliśmy cmentarz na Kamieniu nad Jaśliskami od zapomnienia i nadal będziemy go otaczać opieką. Prace na nim trwają od września 2003 roku i w miarę wolnego czasu będą kontynuowane również w roku bieżącym. Nie jest to nasza jedyna inicjatywa.
Nigdy nie domagaliśmy się uznania za naszą pracę nie traktując jej w kategoriach osiągnięć, bo inicjatywa nasza jest poświęceniem dla sprawy. Radujemy się, że zapoczątkowana przez nas akcja poprzez swój humanitarny charakter przekroczyła granicę Zachodniej Galicji.
Grupa nasza przyjęła nazwę Galicyjska Inicjatywa ?Nekropolia? (G.I.N.), i nie życzymy sobie, aby naszą działalność kojarzono z fonetyczną z angielska brzmiącą nazwą alkoholu (Dżin), jak nas nazwano w grudniowej publikacji.
Czy fakt poświęcenia ?naszego? cmentarza w dniu 20.12.2004 roku po raz kolejny, tym razem przez PTTK Krosno w świetle fleszy, bez naszego udziału mamy poczytywać jako formę czyjejś nobilitacji dokonanej naszą pracą?
Czy w zakrojonej szeroko akcji PTTK Krosno na cmentarzach z I wojny światowej zabrakło obiektu, który mogliby zaprezentować i poświęcić?
Czemu ma służyć ?szum medialny? wokół cmentarza na Kamieniu, skoro PTTK Krosno nie uczestniczyło na żadnym etapie jego porządkowania i urządzania? Nie tylko wiedza słownikowa dowodzi, że ?praca? poprzedza ?święcenie?.
Nie jesteśmy osobami anonimowymi, jak zresztą wynika z treści artykułu z dnia 22 grudnia ubiegłego roku, jednak nie trudzono się powiadomić nas o zamiarze ponownego poświęcenia ?naszego? cmentarza, tym razem przez PTTK Krosno.

Tekst ponadto zawiera wiele przekłamań i nieścisłości, dlatego rzetelność autora publikacji z 22 grudnia 2004 roku pozostaje pod wielkim znakiem zapytania.
Przyjęliśmy taka formę sprostowania, starając się nie wyrażać dobitniej ponad to, co myślimy i czujemy.

W Nowym Roku życzymy turystom z PTTK Krosno własnych sukcesów w ratowaniu cmentarzy, autorowi grudniowej publikacji o cmentarzu na Kamieniu nad Jaśliskami korzystania z informacji źródłowych, a nam wszystkim spokoju w myśl zasady "Ciszej nad tą mogiłą".

Galicyjska Inicjatywa Nekropolia - JASŁO e-mail: ginjaslo@o2.pl


Pozdrawiam: Baca


Na górę
   
 Tytuł: Poprawka
Post: 12-01-2005 23:44 
Oczywiście artykuł napisany przez grupę GIN Jasło znajduje się pod adresem:
http://epodkarpacie.com/index.php?&acti ... ews_id=363

Przepraszam za pomyłkę i pozdrawiam: Baca


Na górę
   
 Tytuł: komentarz
Post: 13-01-2005 00:17 
Niestety nasuwa mi się komentarz tylko taki , zapewne znany juz niejednym:

"Jedni piszą - drugim dają, takie jest zbójeckie prawo"

Tłumacząc z polskiego na nasze: jedni robią inni zbierają "śmietankę".

Cytuj:
Galicyjska Inicjatywa Nekropolia


Jeśli przejawem tej inicjatywy ma być zachowanie i odnowa skromnych cmentarzyków żołnierskich czy też wojennych w górach to nie widzę durniejszego pomysłu jak nazywanie ich "nekropoliami". Takie z nich "nekropolie" jak z malucha limuzyna. Radzę zapoznać się z definicją słownikową wyrazu "nekropolia" czy też bardziej prawidłowo "nekropola". Używanie tego słowa było już dostatecznie skompromitowane w literaturze tematu i w zasadzie nikt kto nie ma megalomańskich zapędów nie upiera sie przy jego używaniu. Nekropolia to np. Cmentarz Rakowicki ale nie cmentarz wojskowy nr. 1 w Galicji Zachodniej - chyba że ktoś sobie życzy zakpić z tego skromnego miejsca pochówku.


Na górę
   
 Tytuł: i jeszcze jedno
Post: 13-01-2005 07:44 
W całej sprawie (jak już pisałem w innym poście o tym cmentarzu) zastanawia mnie nimb tajemnicy zachowywany przy remoncie. Nie pamiętam aby obiło mi sie o uszy (a strzygę uszami dosyć czujnie jeśli chodzi o sprawy cmentarzy I wojny) aby ktoś sie ogłaszał że ma zamiar remontować ten obiekt.

"Konspirując" tak głęboko po prostu prawdopodobnie przedobrzyliście i ktoś sie "podpiął' pod waszą pracę.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 13-01-2005 23:13 
Przyznam że taka konkurencja jest zdrowa... :) Jakby Magurycz miało jeszcze swój "cień" to Beskid Niski byłby Disnejlendem dla historyków i etnografów.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 14-01-2005 00:26 
Uruloki, abyś nie pisał sam do siebie, może i ja coś napiszę. Będzie Ci raźniej, a i na forum znów będzie się coś działo.

Cytuj:
Jeśli przejawem tej inicjatywy ma być zachowanie i odnowa skromnych cmentarzyków żołnierskich czy też wojennych w górach to nie widzę durniejszego pomysłu jak nazywanie ich "nekropoliami". Takie z nich "nekropolie" jak z malucha limuzyna.


Czy pisząc o skromnych cmentarzykach żołnierskich i wojennych w górach, chcesz umniejszyć wysiłek i trud włożony w odnowę tego cmentarza przez ową grupę :?: . Nawet praca bez rezultatu jest lepsza od próżniactwa, już dla tego samego, że jest pracą. Czy też umniejszyć zasługi poległym tam żołnierzom, niezależnie z jakiej armii byli i o co walczyli, albo tym co się owymi cmentarzykami zajmują :?: .
Nie wiem też, gdzie to uruloki wyczytałeś, ale w artykule (sprostowaniu) nie ma mowy, jakoby odnowiony cmentarz ktoś nazwał nekropolią. Zanim zaczniesz krytykować (a zdarzyło Ci się to już, nie mając wtedy racji, do czego sam się przyznałeś bez bicia), uważnie przeczytaj, pomyśl, a wtedy zrozumiesz, że użyta tam nazwa „Nekropolia” świadczy tylko o tym, że grupa przyjęła taką nazwę, do czego miała pełne prawo, nawet jeśli Tobie się ona nie podoba.
Każdy ma prawo nazywać swoją grupę jak chce. Podobnie jak każdy ma prawo pisać na tej grupie pod jakim chce nickiem, o co wszak sam walczyłeś, naskakując onegdaj na Marka W.
A jeśli już jesteśmy przy tym temacie, to powiedz dlaczego Ty nazwałeś się Uruloki, wszak mniemam, że jesteś zapewne człowiekiem, więc do wizerunku smoka jest Ci chyba daleko, ogniem także nie ziajasz, bo łun ogni i dymu nad Gorlicami nie widziałem :lol: . No chyba, że masz taki charakter jak większość smoków (krótko mówiąc zły charakter), to wtedy jestem gotów zrozumieć dlaczego obrałeś taki nick. Dla nie wtajemniczonych albo nie chcących szukać w internecie, słowo Uruloki w języku Quenejskim, znaczy „wąż ognisty”, „smok”, od Ur – gorący, Loke – żmija, wąż.
Konkludując ten wątek odpowiem Ci podobnie obraźliwie jak zrobiłeś to Ty: nie widzę durniejszego pomysłu, na który sam zapewne wpadłeś, aby nazwać się Urulokim. Taki z Ciebie Uruloki jak z koziej.... tu powstrzymam się i nie będę kończył tego zdania.

Cytuj:
Radzę zapoznać się z definicją słownikową wyrazu "nekropolia" czy też bardziej prawidłowo "nekropola".


Nawet nie patrząc do słownika, można wywnioskować, że słowo nekropolis, czy jak wolisz nekropola, pochodzi od dwóch słów: nekro - znaczącego zapewne zmarłego i polis - oznaczające miasto.
Niemniej jednak posłuchałem po raz kolejny Twojej rady i zadałem sobie trud poszukania w różnych słownikach i faktycznie, to co wymyślałem bez słownika, tam też widnieje. Jest tam też to, o czym ty zapewne myślisz, czyli dużych rozmiarów cmentarz itd. itd. Ale jak poszukasz lepiej to zobaczysz, że jest tam też wzmianka, że w przenośni, która zowie się też mataforą, nekropolia, to cmentarz w ogóle. A tak przy okazji, metafora to figura stylist., w której jeden przynajmniej wyraz uzyskuje inne, obrazowe, ale pokrewne znaczenie - przeczytać można w słowniku. Więc nie wiem na jakiej podstawie krytykujesz po raz kolejny kogoś, nie wiedząc jaka intencja przyświecała mu obierając ową nazwę. Że nie wspomnę, że nikt tego cmentarza tak nie nazywał. A jeśli by nawet tak się stało, to zawsze można powiedzieć, że to przenośnia i po sprawie. Niemniej Uru nie zabieraj sobie tego do głowy, nikt nie ma patentu na nieomylność, ale ten temat już przerabialiśmy :lol: :lol: :lol: .
A tak na marginesie, to Ty radziłeś mi kiedyś w ten sposób: nie bądź taki nadęty i poważny bo możesz się od tego rozchorować, człowieku . Więcej luzu ! Ad vocem polecam więc tę rade teraz Tobie.

Cytuj:
W całej sprawie (jak już pisałem w innym poście o tym cmentarzu) zastanawia mnie nimb tajemnicy zachowywany przy remoncie. Nie pamiętam aby obiło mi sie o uszy (a strzygę uszami dosyć czujnie jeśli chodzi o sprawy cmentarzy I wojny) aby ktoś sie ogłaszał że ma zamiar remontować ten obiekt.

Tak i ja odpisałem Ci zaraz poniżej, co można przeczytać tutaj: http://www.beskid-niski.pl/forum/viewto ... c&start=15

Pora na dobranoc bo już księżyc świeci - śpiewał miś Uszatek

Tak więc idę i ja spać
Pozdr Darek


Na górę
   
 Tytuł: spoko !
Post: 14-01-2005 07:07 
Cytuj:
nie bądź taki nadęty i poważny bo możesz się od tego rozchorować, człowieku . Więcej luzu !


Spoko :lol: !

Cytuj:
Czy pisząc o skromnych cmentarzykach żołnierskich i wojennych w górach, chcesz umniejszyć wysiłek i trud włożony w odnowę tego cmentarza przez ową grupę. Nawet praca bez rezultatu jest lepsza od próżniactwa, już dla tego samego, że jest pracą. Czy też umniejszyć zasługi poległym tam żołnierzom, niezależnie z jakiej armii byli i o co walczyli, albo tym co się owymi cmentarzykami zajmują.


ad. zdanie 1 Nie chcę umniejszać nikomu, zwłaszcza komuś kto faktycznie coś robi. Piszę o skromnych cmentarzykach żołnierskich bo takie właśnie one były (poza Galicją Zachodnią) zanim zarósł je las. Wobec tego swobodnie dzisiaj można stawiać na nich pomniki w takiej formie jak się komu podoba lub też w takiej na jaką pozwalają środki i okoliczności. Lepsze to niż fragment zagajnika o którym nieliczni wiedzą że to miejsce spoczynku poległych (patrz. przykład Kamienia).
ad. zdanie 2 Zgadzam się.
ad. zdanie 3 Nigdy w życiu. Umarli taką podłą i niepotrzebną śmiercią że przynajmniej należy im się upamiętnienie miejsca pochówku.

Cytuj:
Zanim zaczniesz krytykować (a zdarzyło Ci się to już, nie mając wtedy racji, do czego sam się przyznałeś bez bicia), uważnie przeczytaj, pomyśl, a wtedy zrozumiesz, że użyta tam nazwa „Nekropolia” świadczy tylko o tym, że grupa przyjęła taką nazwę, do czego miała pełne prawo, nawet jeśli Tobie się ona nie podoba.


Za dobry chyba dla dyskutantów jestem... :twisted: Czas przestać przyznawać się do błędów i stać się NIEOMYLNĄ WYROCZNIĄ jak niektórzy na tym forum. :twisted:

Oczywiście że grupa miała do tego pełne prawo i nazywając sie tak a nie inaczej skorzystała z niego.

Cytuj:
Więc nie wiem na jakiej podstawie krytykujesz po raz kolejny kogoś, nie wiedząc jaka intencja przyświecała mu obierając ową nazwę.


Faktycznie, ale domyślam się że intencją tą było dodanie sobie powagi i splendoru. Nekropolia to wszak brzmi dumnie w przeciwieństwie do cmentarza wojennego. Tak jaby grupa Magurycz nazwała siebie Asocjacja Restauracji i Sanacji Monumentów . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bardzo się cieszę że używając prostej prowokacji spowodowałem że chociaż jedna osoba zajrzała do słownika i dowiedziała się czym właściwie jest "nekropolia".

Cytuj:
Taki z Ciebie Uruloki jak z koziej.... tu powstrzymam się i nie będę kończył tego zdania.


Taplasz się w oparach absurdu :lol: To forum jest o BN i wszystkim co z nim związane czy o smokach ? Bardzo dobry sobie wybrałem nick - świadczy o tym fakt jak wielu zawraca sobie głowę aby sprawdzić co on znaczy i jak wielu on drażni. A skoro już jesteśmy przy tym - pomyślałeś może że ten nick jest skrótem zdania ?
Oczywiście że taki ze mnie smok jak i z ciebie - myślałeś że w klawiaturę łatwo jest stukać pazurami, czy jak ? :lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 14-01-2005 11:19 
No coś się dzieje, wiedziałem że mnie Uruloki nie zawiedziesz, nawet mamy gościa, który napisał posta, wtedy kiedy ja pisałem, więc nie mogłem zauważyć jego obecności, za co z góry przepraszam i postanawiam poprawę...

Cytuj:
Nie chcę umniejszać nikomu, zwłaszcza komuś kto faktycznie coś robi.

Dzięki za uznanie, toż to prawdziwa nobilitacja dla grupy :lol: . Przekaże to innym zainteresowanym.

Cytuj:
... Czas przestać przyznawać się do błędów i stać się NIEOMYLNĄ WYROCZNIĄ jak niektórzy na tym forum.


Ma to swoje dobre strony, już do Delfów nie będziemy musieli jeździć, tylko do Gorlic. Zawsze to bliżej :lol: :lol: :lol: . Wyrocznia gorlicka, brzmi nieźle. Proponuję dla zachowania tradycji historycznej obrać jako sztandarową górę - Chełm nad Grybowem, charakteryzujący się swą śmiałą sylwetką. Mógłbyś nawet założyć coś rodzaju radia, podobnie jak zrobił to ojciec Tadeusz R., docierałbyś do większej liczby osób mających różne problemy :lol: .

Cytuj:
...domyślam się że intencją tą było dodanie sobie powagi i splendoru. Nekropolia to wszak brzmi dumnie w przeciwieństwie do cmentarza wojennego.

Jeśli miałeś na myśli splendor od łac. splendēre - błyszczeć, to źle się domyślasz. Nie zależało nam na tym, o tym już pisałem. Natomiast co do powagi, to w takim miejscu jak cmentarz, niezależnie jaki, jest ona jak najbardziej wskazana.

Cytuj:
Tak jaby grupa Magurycz nazwała siebie Asocjacja Restauracji i Sanacji Monumentów .

Też ładnie, aczkolwiek tajemniczo i niezrozumiale dla przeciętnego człowieka.

Cytuj:
Bardzo się cieszę że używając prostej prowokacji spowodowałem że chociaż jedna osoba zajrzała do słownika i dowiedziała się czym właściwie jest "nekropolia".


Po to są słowniki, żeby do nich zajrzeć jeśli nie wie się czegoś lub chce się potwierdzić to co się wie.

Cytuj:
Bardzo dobry sobie wybrałem nick - świadczy o tym fakt jak wielu zawraca sobie głowę aby sprawdzić co on znaczy i jak wielu on drażni.


Może i dobry, nie przeczę, na pewno tajemniczy. Miałeś i ty prawo wybrać sobie taki jaki Ci odpowiadał. A jego krytyka wynikała z Twoich krytykanckich zapędów.
Wiesz, tak sobie myślę, że dzięki właśnie takim "artystom" jak ty, wybierającym takie nicki można by napisać pracę magisterską, ba nawet doktorską. Wstępny tytuł pracy brzmiałby: Wpływ tajemniczo używanych słów na ogólny poziom czytelnictwa, na przykładzie dyskusji na forum portalu turystycznego Beskid Niski Sercu Bliski.

Cytuj:
A skoro już jesteśmy przy tym - pomyślałeś może że ten nick jest skrótem zdania ?

Ani przez chwilę :oops: . Widocznie byłem zaspany :wink: . Proszę o rozwinięcie tematu, jeśli nie jest on zbyt intymny.

Darek


Na górę
   
Post: 14-01-2005 12:05 
Cytuj:
Proszę o rozwinięcie tematu, jeśli nie jest on zbyt intymny.


Nie. Nie jest intymny i nie, nie będę go rozwijał.
Za daleko zdryfowałeś z kwestii dotyczących tematu "Cmentarz na Kamieniu nad Jaśliskami ? cała prawda". Taki był na początku, nieprawdaż ? 8)

Jak założę forum o nazwie "uruloki" lub inne o smokach to nie omieszkam cię na nie zaprosić. Podbnie jeśli ty założysz forum o sobie zatytułowane np. Darek Z., też liczę że mnie zaprosisz i tam będzie miejsce na osobiste wycieczki... :roll:

Rozczaruję cie zapewne, ale w tym dyskusji w tym temacie kończę niniejszym mój udział.


Na górę
   
Post: 14-01-2005 12:21 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
A może ja założę temat "ring wolny" ?? :lol:


Na górę
 Tytuł: ring
Post: 14-01-2005 15:36 
Offline

Rejestracja: 05-01-2005 20:32
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Całkiem niezły pomysł z tym ringiem :lol:
Ale, z tego co widać, nie pozostałby on długo wolny :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-01-2005 20:49 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 18:19 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 14-01-2005 23:33 
Cytuj:
Nie. Nie jest intymny i nie, nie będę go rozwijał.

Rozumiem i uszanuję Twoją decyzję.

Cytuj:
Za daleko zdryfowałeś z kwestii dotyczących tematu "Cmentarz na Kamieniu nad Jaśliskami ? cała prawda". Taki był na początku, nieprawdaż ?

Fakt, trochę odbiegło to od głównego tematu, ale czasem trzeba pożartować:wink:. Delikatnie powiem, że cała ta sytuacja związana z tym cmentarzem jest przykra, posumowując ją jednocześnie aforyzmem Bernarda Fontenelle: Człowiek, którego nic szczerze nie zajmuje, zdolny jest do wszystkiego (rozumie się złego). Co pozostawiam do głębokich przemyśleń.

Cytuj:
... jeśli ty założysz forum o sobie zatytułowane np. Darek Z., też liczę że mnie zaprosisz i tam będzie miejsce na osobiste wycieczki...

No wiesz, nie mam skłonności znanych w psychologii pod terminem: narcyzm. Tak więc nie będę zakładał o sobie forum. Ale nie daj Bóg, jakby mi strzeliło coś do głowy i założyłbym, to zaproszenie masz jak w banku :lol: .

Cytuj:
Rozczaruję cie zapewne, ale w tym dyskusji w tym temacie kończę niniejszym mój udział.

Zabierając zabawki i idąc do innej piaskownicy naprawdę mnie rozczarowałeś. Ale chyba nie zrobiłeś tego dlatego, że sie obraziłeś. Bo wiesz, na wschodzie (czytaj w Krośnie) mamy już przechlapane, to przynajmniej chcielibyśmy utrzymywać dobrosąsiedzkie stosunki w najbliższym mieście na Zachodzie :wink: .

Pazuzu napisał:
Cytuj:
fakt faktem, ze nazywanie cmentarzy wojenych nekropolami, nekropoliami czy tez kapliczkami przydroznymi bylo juz nieraz i nie dwa wysmiane w literaturze tematu. szkoda tylko ze niektorzy uparcie chca trwac w swojej ignorancji, bo pewnie przyjdzie do usranej smierci czytac polemiki o niewlasciwosci nazywania cmentarzy wojennym nekropolami...


Pazuzu nie wiem skąd się "urwałeś", może nie przespałeś nocy, albo kto wie, co Cię tam jeszcze nurtuje, ale temat proweniencji słowa nekropolia, czy też nekropola, i jego zastosowania, a także to, że nikt tego cmentarza tak nie nazwał, już przerobiliśmy wcześniej z Urulokim i myślę, że wyjaśniliśmy sobie to.
Możesz się śmiać dalej, czytając ową literaturę tematu, a jak już cię przestanie to bawić, to skup uwagę i napisz coś konstruktywnego, bo wyjeżdżanie z takimi wywodami nie przystoi takiemu znawcy tematu. Szczególnie, że jak wspomniałem ta kwestia, to już dla mnie temat zamknięty.

Darek


Na górę
   
Post: 15-01-2005 10:24 
Cytuj:
...to już dla mnie temat zamknięty.


Dla mnie też był aż do tej chwili...

Cytuj:
temat proweniencji słowa nekropolia, czy też nekropola, i jego zastosowania, a także to, że nikt tego cmentarza tak nie nazwał, już przerobiliśmy wcześniej z Urulokim i myślę, że wyjaśniliśmy sobie to.


Nie powołuj się, łaskawco, na jakiekolwiek porozumienie ze mną jeśli nie miało miejsca.
Nie zrozumiałeś o co mi chodziło lub też nie wyraziłem sie dostatecznie jasno. Nie chodziło mi o nazywanie tego akurat cmentarza "nekropolią" tylko o śmieszność nazywania cmentarzy żołnierskich nekropoliami którymi z definicji nie są. Chciałem zwrócić uwagę że nazywając się Galicyjska Inicjatywa Nekropolia macie według mnie nazwę zupełnie nieadekwatną do przedmiotu zainteresowania. Być może jednak oceniłem krąg waszego zainteresowania zbyt wąsko i zajmujecie się oprócz cmentarza na Kamieniu jakimiś nekropoliami . Jeśli tak to wybacz mi poporzednie dywagacje na temat waszej nazwy ale jednocześnie podaj które to galicyjskie nekropolie leżą w kręgu waszego zainteresowania. Nekropolia Rakowicka ?

Cytuj:
Zabierając zabawki i idąc do innej piaskownicy naprawdę mnie rozczarowałeś. Ale chyba nie zrobiłeś tego dlatego, że sie obraziłeś


Może kiedyś w realu nasze ścieżki sie przetną i wtedy będziesz miał okazję do skutecznego obrażenia mnie i jednocześnie do obejrzenia skutków jakie z takiego skutecznego obrażenia wynikają... Na razie te dyskusje na tym forum są jak zauważyłeś zbliżone powagą do zabawy w piaskownicy.

[/quote]


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 15-01-2005 21:06 
Cytuj:
Nie powołuj się, łaskawco, na jakiekolwiek porozumienie ze mną jeśli nie miało miejsca.
Nie zrozumiałeś o co mi chodziło lub też nie wyraziłem sie dostatecznie jasno. Nie chodziło mi o nazywanie tego akurat cmentarza "nekropolią" tylko o śmieszność nazywania cmentarzy żołnierskich nekropoliami którymi z definicji nie są.


Może się niezbyt jasno wyraziłeś, może ja źle zrozumiałem, to już historia. Fakt pozostaje jednak faktem, że Ty i Pazuzu podchodzicie do tematu zbyt naukowo. Ja rozumiem Wasze stanowisko, bo w tak szacownym gremium jakim są naukowcy lub fachowcy w danym temacie, trzymanie się terminologii fachowej jest jak najbardziej na miejscu. Choćby z tego powodu, aby wszyscy mogli rozmawiać bez zbędnych wyjaśnień, co kto miał na myśli mówiąc to, czy tamto. Macie do tego święte prawo. Niemniej jednak ja przyjmując to do wiadomości, i nie negując wcale, przytoczyłem stanowisko nie naukowe (choć to sprawa dyskusyjna), ale także słownikowe. Wszak do naukowców się nie zaliczam, ani fachowcem w tej dziedzinie też nie jestem. A z przykrością muszę stwierdzić, że Wy tego stanowiska nie chcecie ani przyjąć, ani zrozumieć, że ktoś może mieć inne.
I to miałem na myśli, mówiąc, że uzgodniliśmy to razem. Ty po prostu pozostałeś przy swojej fachowej terminologii, jednocześnie nie dopuszczając do głosu innej. Natomiast ja przyjmując Twoją i Pazuzu (faktycznie to słownikową), równocześnie się z nią zgadzając, pozwoliłem sobie dodać do tego swoją (przepraszam – przeze mnie wyciągniętą na światło dzienne, bo przecież przytoczyłem ją ze słownika) w tym przypadku odwołując się do przenośni. I tak jest różnica między nami.

Cytuj:
Chciałem zwrócić uwagę że nazywając się Galicyjska Inicjatywa Nekropolia macie według mnie nazwę zupełnie nieadekwatną do przedmiotu zainteresowania.

W tym właśnie sęk, że będzie ona adekwatna jeśli dopuścisz do głosu inne możliwe definicje tego słowa, o których mowa. A że nie dopuszczasz ich do głosu, to dlatego też jest ona według Ciebie nieadekwatna.

Cytuj:
… podaj które to galicyjskie nekropolie leżą w kręgu waszego zainteresowania. Nekropolia Rakowicka ?

Nie wiem jak inni koledzy, ale ja ostatnio czytałem coś niecoś o cmentarzu Orląt Lwowskich i cmentarzu Łyczakowskim. A cmentarze te są na pewną nekropoliami sensu stricte więc tutaj nie trzeba używać żadnych przenośni. Wiem wiem, że nie to miałeś na myśli, ale nie od razu Rzym zbudowano, od czegoś trzeba zacząć. Może kiedyś ….

Cytuj:
Może kiedyś w realu nasze ścieżki sie przetną i wtedy będziesz miał okazję do skutecznego obrażenia mnie i jednocześnie do obejrzenia skutków jakie z takiego skutecznego obrażenia wynikają...

Spotkać zawsze się możemy, ale przykro mi, mimo różnicy zdań, nie poczuwam się do tego iż mógłbyś czuć się obrażony przeze mnie. Daleki jestem od obrażania kogokolwiek. A jak już napisałem pożartować też czasem trzeba. Tak przy okazji, czy ostatnie słowa tego zdania to groźba, skierowana do mnie. Wiesz, że na to są odpowiednie paragrafy :wink: .

Cytuj:
Na razie te dyskusje na tym forum są jak zauważyłeś zbliżone powagą do zabawy w piaskownicy.

Nie, tak nie napisałem. To był tylko taki skrót myślowy. Ale jeśli o dzieciach, dziecinności, piaskownicach itp. mowa, to zapewne pamiętasz swoją wypowiedź, skądinąd słuszną, że: czasem nawet przedszkolak może mieć rację o ile potrafi udowodnić swoje tezy. Tak więc bawiąc się w piaskownicy, nie można wykluczyć, że bawiący się, mogą dyskutować i udowadniać swoje racje. Podobnie jak robi się to tutaj na forum.
A tak poważniej. Dlaczego jesteś taki krytyczny, i uważasz że to forum jest dziecinne. Dzięki tym dyskusjom dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, także w ulubionej przez Ciebie dziedzinie, że wspomnę tutaj Twoją zasługę, czyli rozjaśnienie mi w głowie (zapewne wielu innym) odnośnie remontów cmentarzy z I wojny zapoczątkowując temat: cmentarze wojenne - co jeszcze można by tu zepsuć i te znamienne słowa początkowe: Niewiedza zostanie uleczona zaś wiedza nagrodzona. Fakt, że powiało tutaj megalomanią, którą teraz nam niesłusznie zarzucasz, ale przyznać trzeba, że wiedzę w tym temacie masz. Ale tyle słodzenia bo wpadniesz w samouwielbienie :lol: . Gdyby nie ta dyskusja, dalej wielu myślałoby że wszystko jest OK, i zachwycało się odnowionymi cmentarzami, nie wiedząc jednocześnie, że kiedyś były jeśli nie ładniejsze, większe, to na pewno inne. Oczywiście w dyskusji wielu miało inne zapatrywanie na te sprawy, ale na tym polega właśnie dyskusja. Nie ma ustawowego obowiązku jednakowego myślenia. Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, faktycznie nie myśli nikt. Tak więc są pozytywne aspekty tego forum, nawet jeśli uważasz je za dziecinne, czy też jak się wysłowiłeś zbliżone powagą do zabawy w piaskownicy.

Teraz aby zakończyć bardziej optymistycznym akcentem pytanko do Ciebie Uruloki. Czyżbyś posłuchał mojej rady z innego tematu tego forum, i zaszczycił naszych urzędników w Urzędzie Miasta? Bo ostatnio czytając jedno z naszych regionalnych czasopism wyczytałem, że w 2005 roku planowany jest remont cmentarza nr 22, a także odnowienie krzyża na Starym Cmentarzu, który pozostał po cmentarzu nr 23 (nie napisano którego, ale myślę że tego drewnianego). Oczywiście to są plany, a jak wiadomo z planami bywa różnie.

Darek


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl