Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 20:46

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23-01-2005 21:49 
uruloki nie odpowiada, pewnie to nie on... Jak zwykle. Dużo gadania, roboty niewiele...Polska rzeczywistość, niestety.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-01-2005 14:03 
Cieszy mnie że jednak ktos zajął się sprawą cmentarzy wojennych w Jaśle. Czy było to za moja sprawą czy też nie - dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Liczy sie aby w temacie zostało zrobione coś sensownego. Oczywiście czy to co zostanie zrobione (a miejmy nadzieję że zostanie) będzie sensowne to się okaże.

Niestety wielokrotnie już miałem okazję (jeśli chodzi o cmentarze wojenne) przekonać się o prawdziwości przysłowia że: "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane".

Cytuj:
uruloki nie odpowiada, pewnie to nie on... Jak zwykle. Dużo gadania, roboty niewiele...Polska rzeczywistość, niestety.


Szkoda mi komentować to co napisałeś. Pewnie należysz do tej grupy "aktywistów" :wink: (obojętnie w jakim kręgu zainteresowań) która nie tylko że nic nie robi to jeszcze nic nie mówi - brdzo to ambitne i nawet bym powiedział że utrzymane w duch minimalizmu zen :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja z kolei staram się stosować inne zasady: jak nie wiem jak coś zrobić to szukam rady u kogoś mądrzejszego* a nie robię na siłę psując; jak nie wiem o czym mowa to nie zabieram głosu w dyskusji.

To tyle gwoli komentarza "polskiej rzeczywistości"


--------------------------------------------------------
* mogą to być np. także źródła.


Na górę
   
 Tytuł: złodziejstwo
Post: 24-01-2005 17:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
DarkuZ!Olej "turystów" kłamców z Krosna, olej też wszystkich kolejnych kłamców, których spotkasz. Rozumiem Twoje rozgoryczenie (u mnie bywa to tłumiona furia), ale po 18 latach społecznego remontowania cmentarzy nie zawsze mam siłę i ochotę ścierać się z kłamcami i złodziejami. Rzecz szczególna, bywało tak, że już dzień po naszym wyjeździe ktoś mówił (później też udzielał wywiadów...), że wyremontował. Tak było pod Kamieniem! kiedy pracowaliśmy w Czeremsze i Lipowcu. Cieszy, że jest coraz więcej ludzi, którzy taką atencją darzą cmentarze, cieszy, że jest nas "grabarzy" :lol: więcej. Skoro z Urulokiem tak lubicie dysputy na temat słów, uwag parę podaję: czyżbyśmy byli przedstawicielami współczesnej nekrolatrii? :lol: Niech Twoją niechęć do fajansiarzy z Krosna obejmie nekroza! :lol: : Rzeczywiście w kulturze, w której przyszło nam żyć "nekropolia" to słowo zarezerwowane dla dużych, ważnych (w hierarchii, która dla mnie nie jest ważna, gdyby była nie zajmowalibyśmy się wiejskimi cmentarzami) cmentarzy, ale jeśli rzecz wziąć semantycznie...nie wiem czy starożytni określali takim mianem tylko duże cmentarze (albo jaki to miało związek z miastami państwami). Z jakiegoś punktu widzenia każdy cmentarz jest miastem umarłych. Na wojskowych liczba (polis?) pochówków jest znana. Na wiejskich możemy spekulować, ale od czasów lokacji wsi to setki pochówków. Przyznam, że w waszej nazwie jest coś niepokojącego, z drugiej strony BN to jedna wielka wojenna Nekropolia. Podobnie niepokoi mnie (Uruloki) nazywanie cmentarzy cmentarzykami (nagrobek - nagrobeczek, cerkwi - cerkiewkami, kościołów - kościólkami)....jest w tym coś infantylnego. Szczerze, z całego serca życzę uporu i powodzenia, szymon

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-01-2005 19:04 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 18:13 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł: radocyna
Post: 25-01-2005 11:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
pazuzu, wiem tyle: "Magurycz" nie ma z tym nic wspólnego; cmentarz został formalnie przejęty przez prawosławnych, czyli teoretycznie powinny zostać wykonane jakieś pomiary, a czy ktoś to zrobił? wątpię, a zwłaszcza wątpię czy skonfrontował swoje ewentualne wyniki na przykład z katastrami; a grodzenie, no cóż, tu i ówdzie ogradza się nagrobki, tak jakby tylko z nich składał się cmentarz, gdzie indziej powstają betonowe płoty (Hyrowa - zgroza :( ), mnie nic już chyba nie zaskoczy....

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-01-2005 16:26 
Z tego co wiem, jakiś czas temu, cmentarzem w Radocynie zajmował się Ośrodek Kultury Prawosławnej przy Parafii Prawosławnej w Gorlicach, czyli ludzie księdza Romana Dubeca. Ale może wcale nie o to chodzi...?


Na górę
   
 Tytuł: radocyna
Post: 26-01-2005 11:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
cmentarz wyznaniowy w Radocynie remontowała społecznie Nieformalna Grupa Kamieniarzy "Magurycz" na prośbę i za pieniądze (przejazdy, materiały, dokumentacja, żarcie) zdobyte przez ks Romana Dubeca z Fundacji im. Stefana Batorego. W pracach tych nie brał udziału nikt z Diecezjalnego Ośrodka Kultury Prawosławnej "Elpis" w Gorlicach. Owszem później cmentarz został ogrodzony, ale my nie mamy z tym nic wspólnego!!!

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł: Re: radocyna
Post: 16-02-2005 15:53 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Jeszcze o cmentarzu na Kamieniu...

Ważne, że było czym zapełnić DPS....

:lol:

http://www.dukla.pl/dps/dps0205/gmina.htm i tak trzeba zjechać troszkę niżej.

Bartek


Na górę
Post: 19-02-2005 20:08 
no to jeszcze... o Kamieniu w Bieszczadach http://www.gb.media.pl/gazeta/wczesniejsza.ht


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 19-02-2005 20:16 
przepraszam, coś popsułam może teraz:
http://www.gb.media.pl/gazeta/wczesniejsza.htm


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl