Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 23:46

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-11-2011 12:32 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Szukając informacji o terenach gdzie kiedyś będę mieszał błoto natrafiłem w przewodniku na informacje:
"... Pozostały po nich ślady okopów (np. na wschód od Skibców, w miejscu zwanym Pańskie Łuki), zapomniane cmentarze żołnierskie (m.in. w siodle między Polaną a Skibcami, na Suchym Wierchu 727m i w Przybyszowie)..." - "Przewodnik Beskid Niski dla prawdziwego turysty".
Może ktoś będzie znał odpowiedzi na moje pytania:
1. Nie zlokalizowałem gdzie są "Pańskie Łuki" - pewnie to miejscowa nazwa, ale z tym problemów w terenie by nie było
2. cmentarz między Skibcami a Polaną - czy jest jeszcze coś w terenie, ma ktoś jakiekolwiek o nim informacje? Jedynie na WIG-ówce znalazłem oznaczony mniej więcej w siodle krzyż - tak jest oznaczony też cmentarz nad Zyndranową, choć z drugiej strony jego położenie jest problematyczne więc na WIG-ówce może być oznaczone coś innego (krzyż przydrożny itp.)
3. Suchy Wierch sądząc po wysokości to wierzchołek na SW od Wilczych Bud - tam jest cmentarz, nawet zadbany
4. Pojawił się znów Przybyszów - czy możliwe jest, że może chodzić tu właśnie o ten drugi cmentarz w Przybyszowie położony na południe od cerkwiska? Zastanawia mnie to, że w tak małej wiosce (na WIG-ówce 60 gospodarstw :?: ) były 2 cmentarze. Czy skończyło się miejsce na pierwszym czy było tak że zaczęto grzebać zmarłych koło mogił żołnierskich bliżej cerkwi?

Najbardziej zależy mi na informacjach do pyt. 2. Jakby ktoś coś wiedział... ;-)


Na górę
Post: 14-03-2012 12:05 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Brakuje mi miejsca na forum by w jednym miejscu zebrać ciekawe linki jak np. www.hgis.cartoninjas.net.
Dałem tu, bo akutat go wykorzystuję do tego tematu :-)
W jednym serwisie mamy skalibrowane przedwojenne WIG-ówki, geoportal i wiele innych. Ciekawie to wygląda z wykorzystaniem przezroczystości warstw.
Trzeba jednak zwrócić uwage na trochę rozjechaną kalibrację ale szukanie w terenie to sama przyjemność :-)


Na górę
Post: 14-03-2012 17:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
No muszę porzyznać, że serwis z mapami pierwsza klasa. Nawet lepiej!


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl