Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 10:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 31-03-2008 20:52 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Stad własnie pisząc, ze odwrotnie posklejany miałem na myśli, że liśc dębowy jest w tyle, a nie zaś z przodu jak być powinien...
troche się zamieszało z tym nagrobkiem ;)
Pozdrawiam
K.R.

_________________
www.cruxgaliciae.org


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-04-2008 05:17 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
No, namieszałem. Ale trochę paniki to jak się okazuje całkiem przydatna rzecz. Dowiedzieliśmy sie przynajmniej że trzeba sprawdzić czy nagrobek ten w ogóle jeszcze tam jest...

Nawiasem mówiąc przy remoncie tej kwatery która mam nadzieję nastąpi w najbliższych latach remontujący będą mieli niezłą zagwozdkę - na czyim grobie stał ten pomnik ? O ile oczywiście zostanie w ogóle wzięty pod uwagę.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-04-2008 09:14 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
uruloki pisze:
Nawiasem mówiąc przy remoncie tej kwatery która mam nadzieję nastąpi w najbliższych latach remontujący będą mieli niezłą zagwozdkę - na czyim grobie stał ten pomnik ? O ile oczywiście zostanie w ogóle wzięty pod uwagę.


Z tego co wiem to stał on na zbiorowej mogile żołnierzy niemieckich, wydaje mi się, że jakby sie postarał to nawet by ustalił żołnierzy pochowanych podeń. Ta kwatera to jedna wielka ciekawostka :roll: ;)
a może jest ktoś w 100 % pewny ile tych nagrobków w tej formie było ?

_________________
www.cruxgaliciae.org


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-04-2008 14:53 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
Teraz to już przynajmniej znamy zasady prezentacji zdjęć przedstawiających galicyjskie cmentarze.
Przyszła mi do głowy oto taka myśl...może jeśli byłoby zapotrzebowanie
na aktualne zdjecia cmentarzy to uczestnicy forum mogliby wesprzeć w razie potrzeby moderatorów galerii swoimi fotkami? (przy na życzenie zachowaniu praw autorskich).
Mamy tyle okręgów rozsianych na znacznym obszarze.

Jeśli chodzi o te pniaczki to dziękuje za fotki na forum oraz przesłane na mój mail (szczególnie Panu Krzyśkowi za te pokazujące szczegóły)
Przyznam, że choć widziałem sporo cmentarzy to coś takiego nie zauważyłem, najprawdopodobnie mam ogromne braki.
Swojego czasu mieszkałem w Gdyni to jednak owe ścięte pomniczki jeszcze mi się nie śniły (potencjalne występowanie na Pomorzu)

Jeżeli chodzi o Cieklin to moją przewodniczką była pani- właścicielka drewnianego domku stojącego w sąsiedztwie Drogi Krzyżowej.
Na skraju lasu pokazywała mi mogiły które jakoś nie mogłem dostrzec
(nie znaczy, że mam problemy ze wzrokiem) Być może zadziałała tu dalekosiężna pamięć i wyobraźnia tej pani.

pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-05-2008 21:24 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Witam.
Po długim milczeniu ( :oops: ) udało się nieco zaktualizować galerię, stąd zapraszam do obejrzenia zdjęć cmentarzy wojennych okręgu III (Gorlice) oraz okręgu IV (Łużna) na stronie www.cruxgaliciae.org w zakładce :arrow: Galeria Cmentarzy.
Pozdrawiam!
K.R.

_________________
www.cruxgaliciae.org


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-05-2008 10:15 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Witam.
Tym razem nowa aktualizacja galerii - zapraszam do wirtualnego odwiedzenia cmentarzy wojennych V okręgu (Pilzno) na naszej stronie www.cruxgaliciae.org w tym dziale co zwykle :) (bezpośredni link do galerii: http://www.cruxgaliciae.org/galeria-cmentarzy.php
Pozdrawiam
K.R.

_________________
www.cruxgaliciae.org


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl