Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 09:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25-01-2006 19:39 
Anonim? no nie wiem autor "Wojny galicyjskiej"- niżej , adres i recenzje.
http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=66855

a swoją drogą internet to rzeczywiście raj, nie tylko dla prowokatorów :) :)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 25-01-2006 20:11 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
->b
Anonim, ano tak anonim - list nie podpisany to anonim. Koniec kropka. Twój post to też anonim, chociaż część użytkowników tego forum doskonale orientuje się kim jesteś...
Myślisz że nie wiem że "Wojnę Galicyjską" napisał Juliusz Bator ?
Myślisz że J. Bator nie podpisuje swoich wypowiedzi ?
Myślisz że J. Bator pisząc w Budapeszcie korzysta z hosta w Polsce (najprawdopodobniej w Pińczowie) ?
Myślisz że obchodzą mnie cokolwiek anonimowe recenzje, pisane być może przez dystrybutorów.
Poszukaj dobrze w sieci a znajdziesz odmienne opinie o tej książce.
M.Ł.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-01-2006 20:34 
czyli wiesz... to w porządku.
Recenzje odmienne też znam. :roll: :wink:
Pozdrawiam
Bożena


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 25-01-2006 20:38 
Offline

Rejestracja: 25-01-2006 15:52
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków-Budapeszt
Szanowni Panstwo


List, ktory otrzymaliscie nie byl zadna prowokacja. Poniewaz w miejscu gdzie przebywam nie mam prywatnego komputera, a ogolny dziala bardzo wolno i czesto zawodzi - przesylam z koniecznosci swoje listy do Polski (nie do Pinczowa), ale Krakowa, a moi przyjaciele z UJ rozsylaja je dalej ze swojego, znakomitego komputera. Mogliby poprawic tekst i uzupelnic polskie litery, ale nie chce, aby cokolwiek bylo przekrecone. Tak mi przyrzekli i jestem im wdzieczny.

Traktujcie jednak moja wypowiedz jako jednorazowa, gdyz procedura przesylania jest uciazliwa i dzis mam wyjatkowa okazje.

Jesli ktokolwiek chcialby ode mnie dodatkowych informacji - sluze adresem pocztowym:

Bator Juliusz
Balassi Balint Intezet
1016 Budapest
Somloi ut 5, s. 415,

lub: 1519 Budapest
Pf.385

W Polsce bede 10 kwietnia 2006 r i wtedy moge bez przeszkod odbierac meile

Nie prowadze tez zadnej polemiki. Moj list ma charakter wyjasnienia jakie winien jestem czytelnikom. Zdecydowalem sie na wypowiedz tylko dlatego, ze nie chce sobie uzurpowac praw do przeprowadzenia badan jakich nie przeprowadzam i odkryc, ktorych nie dokonalem. Pragnalem tez wyjasnic jaki charakter i cele ma moja popularno-naukowa ksiazka.

Za uwage dziekuje i przepraszam za zamieszanie


Z Powazaniem:

Juliusz Bator


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-01-2006 21:04 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Świetna odpowiedź. Dokładnie spunktowano wszystkie moje uwagi :lol:

Następne które bym miał też by były równie celnie spunktowane.

Skoro dostęp do komputera jest ograniczony to skąd taka prędka odpowiedź - zaledwie 4 minuty na przeczytanie w Budapeszcie, przesłanie odpowiedzi mejlem do Krakowa i wrzucenie tego na forum przez tajemniczych "przyjaciół" :shock: :lol: :wink:

A tak z innej beczki - co stoi technicznie na przeszkodzie żeby jednocześnie czytać forum na Węgrzech i wysyłać mejle do Polski a nie móc odpowiadać bezpośrednio z Budapesztu :wink: :lol:

Przyślij na forum cokolwiek z Węgier, może być najkrócej jak tylko można - ot, na przykład - "dzien dobry, Juliusz Bator" to na pewno uwiarygodni poprzednie wypowiedzi :lol:

Jeśli jednak technicznie jest to w jakiś trudny do wyobrażenia sposób niewykonalne, to może być mejl podobnej treści na adres który można znaleźć w moim profilu :lol: :wink:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-01-2006 22:54 
W sprawie postów Juliusza Batora informuję:
Otrzymałem od niego list z prośbą o zamieszczenie na forum, oraz dodatek z adresem na wypadek gdyby pojawiły się watpliwości.

List wysłałem o godz 16.03.
Ponieważ jak przewidział autor pojawiły się wątpliwości co do autentyczności wypowiedzi - w godzinach wieczornych poslałem również przewidziany dodatek z węgierskim adresem pocztowym.

Wobec dalszych wątpliwości pozwoliłem sobie zadzwonić do Juliusza Batora i poinformować go o pańskim życzeniu, aby potwierdził autentyczność wysyłając krótki meil z Budapesztu.

Otrzymałem następującą odpowiedź:

Potwierdzenie przyjdzie jutro w godzinach popołudniowych (po 13) na adres prywatny wskazany w profilu użytkownika.


Z upoważnienia Juliusza Batora:

Użytkownik krakowskiego komputera


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-01-2006 07:03 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
A tak w ogóle to o co chodzi ?

Cytuj:
Ponieważ jak przewidział autor pojawiły się wątpliwości co do autentyczności wypowiedzi - w godzinach wieczornych poslałem również przewidziany dodatek z węgierskim adresem pocztowym.


Po prostu śmieszne :lol: Jakieś rozmowy przez pośredników - żyjemy w średniowieczu, czy jak ? Pan JB nie będzie rozmawiał z motłochem bezpośrednio tylko przez jakieś chore pośrednictwa lub sekretarzy ?
Kto pisze listy ? JB czy "użytkownik krakowskiego komputera" ?

Zadziwiające... Brak dostępu do internetu na Węgrzech ? Chyba że na środku puszty :lol:

Skoro przewidział tak bardzo błyskotliwe wątpliwości co do autentyczności swojej wypowiedzi to mógł ją chociaż podpisać :lol:

Co do posyłania tych listów przez "użytkownika krakowskiego komputera" to jakaś wierutna bzdura - drugi list nie mógł być przygotowany zawczasu ponieważ jego treść odnosi się bezpośrednio do treści moich wątpliwości. Nikt poważny z góry nie zakłada że jego wypowiedź zostanie wzięta za prowokację - chyba że to właśnie prowokacja :lol:

Niniejszym kończę już rozmowę z różnymi "użytkownikami komputerów" zlokalizowanymi w sieci. Myślę że dyskusja rozwinęła się ze szkodą dla tego tematu a mianowicie "Bibliografii zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych"...

M.Ł.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-01-2006 15:09 
Po konsultacji telefonicznej z Panem Juliuszem Batorem zostałem przez niego upoważniony do powiadomienia uczestników forum , że w dniu dzisiejszym, zgodnie z wczorajszą zapowiedzią o godz 13.15 wysłał z Budapesztu meil potwierdzający autentyczność jego wypowiedzi pt. "potwierdzenie" o treści: "Dzien dobry. Juliusz Bator" na adres użytkownika uruloki, tak jak sobie ów użytkownik życzył.

Tym samym powinny ustać wszelkie wątpliwości co do autentyczności jego listu z dnia wczorajszego.

Autor niniejszego postu nie ma żadnego upoważnienia do merytorycznego występowania w sprawie treści ksiażki "Wojna galicyjska", więc wszelka polemika z nim na ten temat jest bezcelowa.

Natomiast na prawo i obowiązek wyjaśnić kwestię przekazywania przez niego wiadomości od autora.

Juliusz Bator przebywając w Budapeszcie ma ograniczony dostęp do ślużbowegfo komputera, ktory używa okoiło 5O osób dziennie. Śledzenie informacji forumowych i branie udziału w dyskusji w tych warunkach byłoby niemożliwe. Na jednego użytkownika wypada mniej niż 15 minut, zaś klawiatura jest zupelnie niedostosowana do pisania po polsku i post musiałby roić się od błędów. Dlatego też z reguły nie zabiera głosu w dyskusjach, a co najwyżej obserwuje je w miarę możliwości.

Ponieważ dostrzegł na tutejszym forum , że jego ksiażka jest niewłaściwie zrozumiana i oceniana - postanowił napisać list wyjaśniający swoje stanowisko w tej sprawie i rozwiewający zbędne wątpliwości.

List ten został przekazany na forum za moim pośrednictwem w formie oryginalnej - tak jak sobie tego życzył jego autor.
Ponieważ Juliusz Bator znał negatywny stosunek pana Mirosława Łopaty do swej osoby i twórczości, a także obserwował jego wypowiedzi na innym forum (Austro-Węgry), toteż nie trudno mu było się domyślić, że list jego zostanie potraktowany tak , jak to się istotnie stało.

Dlatego też napisał również dodatek zawierający jego budapesztański adres ze wstępem : " to nie jest prowokacja". Zatem nie ma w tym, nic dziwnego, ani cudownego. Dodatek nie zawiera poza tytm żadnych treści nawiązujących do postów Pana Uruloki.

Ponieważ i to zostało poddane w wątpliwość i Pan Uruloki (Łopata) zażyczył sobie dalszego potwierdzenia tożsamości autora listu wyjaśniającego specjalnym meilem z Budapesztu - zostało to spełnione wg jego życzenia.
Nie jest niczym dziwnym, że człowiek wyjeżdżający na dłużej z kraju, pozostawia kogoś kto pelni rolę skrzynki kontaktowej i pilnuje jego interesów. Jest to powszechnie stosowana praktyka. Jest zrozumiałe, że gdyby istniała możkliwośc bezpośredniego wystąpienia na forum - Juliusz Bator nie potrzebowałby pośrednika. Komputer i internet są wspaniałymi narzędziami komunikacji pod warunkiem, iż dysponuje się odopowiednią ilością czasu i odpowiednim sprzętem. Autor "Wojny galicyjskiej" nie dysponuje jednak w Budapeszcie ani jednym, ani drugim, więc musi sobie radzić w inny sposób.
Treść listu Juliusza Batora nie zawierała żadnych elementów obraźliwych, naruszających prawa jakiejkolwiek osoby i w związku z tym jego wystąpienie (zresztą jednorazowe) nie może być uważane za przekraczające regulamin, czy naganne, a wobec nieustanniego przywoływania go na forum - nie może być także uznane za zbędne.

Przepraszam za moje przydługie wystąpienie, ale w zaistnialej sytuacji uważam je za konieczne.
Myślę że na tym można zakończyć sprawę.

Użytkownik Krakowskiego komputera upoważniony przez Juliusza Batora do przekazywania korespondencji


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-01-2006 17:27 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
:lol: :lol: :lol: :lol:
przysłali mi wiadomość z adresu : antobat@interia.pl
Tak jak mozna się było spodziewać ani śladu w tej wiadmości Węgier...

Cytuj:
Ponieważ Juliusz Bator znał negatywny stosunek pana Mirosława Łopaty do swej osoby i twórczości, a także obserwował jego wypowiedzi na innym forum (Austro-Węgry), toteż nie trudno mu było się domyślić, że list jego zostanie potraktowany tak , jak to się istotnie stało.


Do swej osoby ? Co tu się dzieje ? Krytyka błędów w książeczce to stosunek do osoby ?!

Mam prośbę - weź Bartek wykasuj, jeśli łaska wszystkie posty od momentu kiedy odezwał się pseudo J.Bator bo się śmietnik z tego tematu robi . Na forum austro - węgierskim ścierałem się z jednym kolesiem na temat Thalerhofu i austro-węgierskich represji wobec ludności cywilnej w Galicji a który to koleś jak się wydaje jest fanem J.Batora i pewnie to on zaśmieca forum. Tam też podałem adres do bibliografii tutaj i zaraz potem zaczęła się ta błazenada.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 26-01-2006 20:28 
to śmieszne jest i irytujące co piszecie -- psełdo reklama i cechy charakteru typu --zawiśc , nienawiść itp --typowo "polskie piekiełko "
gość z nikąd


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-01-2006 21:10 
Do wiadomości Pana Moderatora Forum:

List Juliusz Batora (nie pseudo Juliusz Batora) jest pełni autentyczny. Pan uruloki otrzymał dziś potwierdzenie wysłane z komputera znajdującego się w Balassi Balint Intezet w Budapeszcie, gdzie Juliusz Bator akualnie przebywa na węgierskim stypendium rządowym. W wiadomości użyto normalnego meilu personalnego (Juliusz Bator jest obywatelem polskim i posługuje się końcówką pl , a nie hu). Należy patrzeć na identyfikator komputera, a nie na nr meila. Dziwi mnie, że pan uruloki tak szybko wykrył namiary polskiego komputera, a nie potrafił tego samego zrobić w stosunku do węgierskiego. Aktualny adres budapeszteński opublikowano na Forum. Wyjaśnienie również. Publikując swój list na forum Pan Juliusz Bator skorzystał z drogi, która nie jest prawnie, ani regulaminowo zabroniona i która wydawała mu sie w jego obecnej sytuacji najskuteczniejsza.

Pan Juliusz Bator nie obraził nikogo na forum, nie przywłaszczał sobie nigdy cudzych odkryć, nikomu nie groził i nie pragnął wejść w niczyje kompetencje - natomiast jego tożsamość jest poddawana nieustannie w wątpliwość przez pana Mirosława Łopatę.

Nie wiem z jakich przyczyn krótkie i rzeczowe wyjaśnienie autora książki co do tego, czym ona jest, a czym nie jest i nie obrażające nikogo personalnie, ani profesjonalnie, wydaje się komuś "prowokacją" i zarzuca mu się nieautentyczność.

Jako osoba reprezentująca interesy Pana Juliusza Batora w Polsce
zmuszony jestem zgłosić oficjalny protest przeciw domaganiu się usunięcia nieszkodliwego wyjaśnienia autora z forum, przy jednoczesnym tolerowaniu w tym samym miejscu wypowiedzi krytycznych opierających się na fałszywych przesłankach i opatrzonych wyrazami powszechnie uważanymi za przekleństwa (np. k*** mać).

Nie wiem czemu to wszystko ma służyć, ale nie potrafię powstrzymać oburzenia patrząc na takie postępowanie.
Nie wiem też czemu ma służyć przeciąganie dyskusji, która z pewnością nie interesuje innych uczestników forum.

Z przykrością też muszę stwierdzić, że w razie pojawienia się dalszych niecenzuralnych ataków na pana Juliusza Batora i dalszych prób przeszkadzania mu w publikowaniu skromnego tekstu mającego na celu obronę jego dobrego imienia autor "Wojny galicyjskiej" zmuszony będzie podczas swego najbliższego pobytu w Polsce , w dniu 10 kwietnia wstąpić na drogę prawną przeciw osobom naruszającym podstawowe normy współżycia społecznego.

Użytkownik krakowskiego komputera reperezentujący interesy Juliusza Batora w Polsce.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-01-2006 21:42 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 21:14 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 26-01-2006 21:56 
tak mi sie wydaje , ze tu dyskutuje????? dwie osoby pod róznymi nickami
a "wojna sie toczy o --" nie byle jakie Narodowe dzieło ??? naukowe ???"
ośmieszacie sie nawzajem --tak jedna i druga strona --pomyślcie ??? jak to z boku wygląda ??? bardzo śmiesznie i żenująco -- dzisiaj ten tą "dyskusję " przeczytałem pierwszy raz i mnie ......

gość z nikąd


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-01-2006 21:59 
uruloki i pazuzu to jedna i ta sama osoba


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-01-2006 22:45 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
tez jestem za "posprzątaniem" tego topicu.

dla przypomnienia - temat: Jeszcze raz Bibliografia Zachodnigalicyjskich Cmentarzy W.
pozdr


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl