Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:57

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
Post: 31-05-2011 21:25 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 20:54
Posty: 78
[quote][Generalnie po moich byłych doświadczeniach "składkowych" nie wierzę, że ze zbiórki da się zrobić na Rotundzie coś większego niż bramka z daszkiem /quote]Pożyjemy zobaczymy,obyś nie miał racji. Bardzo dużo zależy od liczby sponsorów i wysokości wpłat.


Na górę
Post: 01-06-2011 16:26 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Bardzo dużo zależy od liczby sponsorów i wysokości wpłat.

Bez wątpienia, tym nie mniej 2 zbiórki na ten sam cel w tym samym czasie - to może powodować dezorientację potencjalnych chętnych do wspomożenia finansowego działań na tym cmentarzu. Chyba lepiej byłoby aby obydwa podmioty - ten już zbierający i ten który ma zamiar zbierać dogadały się...

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 02-06-2011 05:14 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 20:54
Posty: 78
Tak by było najlepiej.


Na górę
Post: 03-06-2011 15:35 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
MIRKU! My jednak to konto założymy.
Proszę - dołącz się do przedsięwzięcia a nie wypuszczaj ludzi na ślepy tor.
Taka dekompozycja może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Przecież Tobie też zależy żeby odbudować cmentarz.
Dzwoniłem do Anety kilka miesięcy temu bo chciałem listę ludzi którzy pracowali na górze.
Taką listę mięli prowadzić w obozie.
Obiecała że spróbuje to załatwić.
Poza tym lada dzień miała zostać mamą.
Pracuje - w Beskidzie nie była już kilka lat.
Stowarzyszenie jest martwe, nie było żadnych wpłat. Po rozliczeniu dotacji ACK pozostało jakieś 120zł i jakieś płatności.
Mówiła że nie wie na pewno bo nie jest w temacie.

Kto tam jest bliżej SKPB Warszawa niech im zaproponuje rozwiązanie Stowarzyszenia i ogłoszenie tego publicznie. A może ono już dawno nie istnieje?

W 2003r przyjechałeś do mnie z Panem Hubnerem i nie musiałeś mnie namawiać do pracy. Społecznej pracy.
Krzyże były zrobione za jedną trzecią ceny a żelazo za darmo.
kosztów jakie ponosiłem nigdy nikomu nie liczyłem.

Zostałem na tej górze i dalej będę tam siedział aż do szczęśliwego końca czyli zakończenia remontu.

Jak podrośnie trochę runo leśne to mogę ogłosić strajk głodowy, włączę agregat i będę się darł nocami przez megafon że nie zejdę jak ten dziadek z filmu " U Pana Boga za piecem" :D

Szanowni beskidnicy i internauci:
Jeżeli się uda zebrać choć część pieniędzy na jedną wieżę to na pewno ktoś nas usłyszy.

Ja jestem optymistą. Myślę że nasze Stowarzyszenie też coś użebrze i dołoży.


Na górę
Post: 03-06-2011 18:43 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Proszę - dołącz się do przedsięwzięcia a nie wypuszczaj ludzi na ślepy tor.

:shock: właśnie istnienie drugiej zbiórki "wypuszcza ludzi na ślepy tor" jak trafnie to napisałeś. Skoro rozmawiałeś z Panią Prezes tego Komitetu z Warszawy i rozmowa przebiegała w "pokojowym" tonie to nie rozumiem dlaczego Komitet z Warszawy nie ogłosi wszem i wobec końca swoich działań. Bo wiesz - oni się reklamowali z tą zbiórką w przewodnikach, na mapach i w tym podobnych "mediach" dostępnych dla przeciętnego turysty beskidzko-niskiego więc jak nie "zamkną" tego rozdziału z równym rozmachem to może być całkiem niezła "piąta kolumna" dla twej zbiórki.
Poza tym owo 120 PLN zebrane na tym koncie przez tyle lat tylko utwierdza mnie w tym co myślę na temat skuteczności "ściepek na cmentarze" - gros poważnych robót budowlanych na Rotundzie wykonano finansując to "nieściepkowo".

Jeśli chodzi zresztą o Rotundę to osobiście nie obawiam się o dalsze losy rekonstrukcji tego cmentarza, nie odczuwam osobiście "parcia na czas" :wink: Według mnie bowiem w żadnym razie nie grozi mu już zaniknięcie a destrukcja elementów oryginalnych nie pozwala na ich utrwalanie czy ratowanie... Wykonano według mnie już 2/5 pracy , teraz już ekonomia nawet (włożone w to publiczne pieniądze) i logika wskazują, że zostanie to przedsięwzięcie doprowadzone do końca. A czy za 10 czy 15 lat - to już porównując do wieku obiektu (wybacz sformułowanie) : "pikuś". O wiele większym priorytetem dla Gminy Uście powinno być w tej chwili ratowanie wieży na Beskidku - tam po prostu nie trzeba budować "od zera" a ratować to co przetrwało. Tak, że szanując twój pogląd na odbudowę Rotundy pozwolę sobie mieć nieco odmienny.

Co do pomocy - chętnie pomogę społecznie przy pracy społecznej. Ale podkreślam : przy społecznej - czyli takiej gdzie nie ma "elity" która zarabia (choćby w postaci tzw. "zwrotu kosztów") i "wyrobników" (nie piję w tym miejscu do Rotundy). Tak, że jak będziesz ogłaszał jakieś prace porządkowe na Rotundzie to postaram się przyjechać w miarę czasu i możliwości tak jak w przyszłym tygodniu zamierzam jechać porządkować cmentarze w Chmelovej i Becherowie w słowackim BN.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 05-06-2011 21:42 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Jakiś rok temu pisałem do SKPB w sprawie zbiórki- miałem szczerą chęć wpłacenia pieniędzy, ale zaniepokoiła mnie... delikatnie mówiąc nieaktualność informacji z ich strony. Pani Aneta odpisała mi w bardzo sympatycznym mailu, że stowarzyszenie przekazało dokumentacje i pozwolenia gminie Uście Gorlickie. Wprost napisała, że nie będzie namawiała do wpłat, bo i tak stowarzyszenie nie jest w stanie wykorzystać niewielkich środków, które ma.

Skoro jest tak, to nowa zbiórka organizowana przez nowych ludzi wydaje mi się niezłym pomysłem - może chwyci. A jednocześnie wieści o zgonie poprzedniej inicjatywy wydają mi się jednak wiarygodne...

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 06-06-2011 06:23 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
W zgon tamtej inicjatywy nikt zorientowany nie wątpi - przeczytaj posty np. moje z przed kilku lat. Natomiast aby nie mieszać mniej zorientowanym ludziom w głowach Komitet powinien ten zgon ogłosić i zamknąć konto. Nie wszyscy bowiem będą tak wnikliwi jak ty przed wpłatą...

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 18-12-2011 16:57 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
Nadszedł czas powrotu do tematu cmentarza na Rotundzie i konta dla internautów na kontynuację odbudowy.

Postulat- słuszny o likwidacji "Stowarzyszenia" SKPB Warszawa i jego konta został częściowo spełniony. Konto zostało zlikwidowane z dopłatą kilku osób do uregulowania zadłużenia tytułem jego obsługi. Samo Stowarzyszenie miało być wyrejestrowane do 10.12.2011r. Jeszcze istnieje ale nie możemy bez końca czekać.
Vocatio Legis- od monentu ogłoszenia zamiaru zbiórki też zostało zachowane.
Teraz fundusze na dalszą odbudowę będzie gromadzić:
[b]"Stowarzyszenie Opieki nad Cmentarzami z I i II Wojny Światowej oraz Miejscami Pamięci Narodowej w Małopolsce"
KRS - 0000385380
Konto : Bank Zachodni WBK SA 52 1090 1838 0000 0001 1767 6906
tytułem: Odbudowa cmentarza na Rotundzie.[b]

Ponieważ inwestorem zastępczym odbudowy jest gmina Uście Gorlickie i na nią jest wydane pozwolenie, "Stowarzyszenie" zgromadzone środki będzie przekazywało gminie sukcesywnie na odbudowę kolejnych wież.

Stowarzyszenie w niedługim czasie założy własną stronę internetową lecz propagującym zbiórkę na cm nr. 51 będzie portal Beskidu Niskiego.

Prosze Administratorów o szeroką akcję informacyjną popartą zdjęciami.


Na górę
Post: 19-12-2011 12:05 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
TadeuszKnapik pisze:
Teraz fundusze na dalszą odbudowę będzie gromadzić:
[b]"Stowarzyszenie Opieki nad Cmentarzami z I i II Wojny Światowej oraz Miejscami Pamięci Narodowej w Małopolsce"


Wiadomość dobra. Czy - zanim powstanie strona internetowa - można dowiedzieć się o Stowarzyszeniu czegoś więcej?

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 19-12-2011 20:34 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
Cytuj:
Wiadomość dobra. Czy - zanim powstanie strona internetowa - można dowiedzieć się o Stowarzyszeniu czegoś więcej?

[/quote]

Pewnie że można.

Statut jak statut. Musi spełniać pewne warunki prawne i jest wypadkową kilku jemu podobnych "skusowanych" w internecie.
Członków założycieli było 20.

Prezes - Adam Ryba - mgr historii
Z-ca prezesa - Dawid Stefański - ekonomista
Sekretarz - Anna Pieczarka - animator kultury
Skarbnik - Zofia Starzyk - księgowa
Członek Zarządu - Wojciech Hońdo - technik mechanik

Jest też komisja rewizyjna bo musi być.

Ze wspomnianej dwudziestki trzy osoby już odeszły a przybyło czterech nowych - młodych członków.
W składzie Stowarzyszenia jest dwóch urzędujących wójtów oraz jeden któremu się nie powiodło w ostatnich wyborach.
Jest przewodniczącym komisji rewizyjnej. Członkowie są mieszkańcami Tarnowa oraz okolicznych Gmin - Tarnów, Skrzyszów, Lisia Góra, Żabno i Pleśna. Jest też z nami Romek Frodyma z Jasła.

Mamy własne konto do prowadzenia działalności statutowej. Wysłaliśmy około 600 pism do samorządów, instytucji państwowych i firm prywatnych z prośbą o pomoc finansową.
Do ubiegłego czwartku wpłynęło na konto pięć wpłat: 1000, 500, 500, 200, 200zł.
Darczyńcy zostali wymienieni w gazecie lokalnej Extra Galicja i otrzymali podziękowania.
Taka forma podziękowania będzie stosowana wobec wszystkich.
Od czwartku do akcji ma przystąpić radio RDN i Kraków. Mamy też obietnicę gazety krakowskiej.

To było by na tyle. Chyba aż za wiele szczerości i otwartości ale myślę że tak trzeba.

Konto na Rotundę to sprawa oddzielna i tylko dla internautów, choć nie do końca bo poczyniłem pewne kroki i możemy się spodziewać miłej niespodzianki.
Oczekuję szerokiej akcji internetowej na wzór tej dla "Gopróweczki"
Piszę - "poczyniłem" bo Rotundą w ramach Stowarzyszenia będę się zajmował osobiście.

O stanie konta na Rotundę będę informował w formie - na co nas stać w tym a w tym dniu i na co jeszcze potrzeba, żeby wykonawca robót i inwestor nie mięli wszystkiego na tacy.
Będę robił tak żeby gminę też oskubać na dofinansowanie budowy kolejnych wież.

Oczywiście na koniec sporządzę szczegółowe sprawozdanie, zaprosimy wszystkich darczyńców i zrobimy sobie prawdziwe "wiechowe". :D


Na górę
Post: 28-12-2011 18:21 
Offline

Rejestracja: 24-11-2006 19:28
Posty: 138
Panie Tadeuszu niech Pan popatrzy na priwa


Na górę
Post: 03-03-2012 10:01 
Offline

Rejestracja: 24-11-2006 19:28
Posty: 138
Panie Tadeuszu nie wiem czy Pan dostał wiadomość, bo na moim profilu ciagle wisi"do wysłania" mimo, że już dwa razy wysyłałem. Proszę potwierdzić.
lis


Na górę
Post: 05-03-2012 09:38 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Ponieważ była prośba o zdjęcia z Rotundy (oby przyczyniły się do hojności ofiarodawców) zamieszczam kilka wykonanych w 2009 r. Od tego czasu chyba nic się nie zmieniło.
Reklama cmentarza nr 51
Obrazek
A oto i sam cmentarz
Obrazek

Obrazek
I jeszcze raz tym razem z Robertem Nowojorczykiem (ten w czerwonym) na pierwszym planie
Obrazek
I jeszcze krzyże w otoczeniu kolorowych kwiatów
Obrazek

Obrazek
Sporo jeszcze pozostało do zrobienia
Obrazek


Na górę
Post: 05-03-2012 10:15 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Nie wiem jak to się stało ale udało mi się postawić do pionu poniższe zdjęcie wskazujące jedynie słuszny kierunek do cmentarza na Rotundzie od strony Regetowa
Obrazek


Na górę
Post: 08-11-2013 18:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witam - ten san efekt, co ze schroniskiem na Magurze (zeskanowane zdjęcie ze slajdu - rok 1984 a stan dzisiejszy poniżej)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl