Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 07:12

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 566 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 538 Następna
Autor Wiadomość
Post: 12-12-2006 22:58 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Wszyscy odwiedzamy często interesujące nas cmentarze, czasem coś zauważymy nowego, zdjęcie ładne sie uda więc myślę, że można by taki wątek umieścić co też niniejszym czynię :) Z wczorajszych wizyt - cm. 260 Zabawa - przeprowadzany jest remont ogrodzenia, łatają pęknięcia i dziury oraz izolują mur od strony zewnętrznej. Niestety niezbyt moim zdaniem szczęśliwie ziemia wydobyta zza muru wrzucana jest na teren cmentarza. Niby splantowana potem, ale niedbale. Nie wygląda to IMHO zbyt dobrze. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6d ... 1d048.html i http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d0 ... 21b00.html Z innych ciekawostek słupek HV który "awansował" do roli bezimiennej mogiły na zapleczu cm. 271 w Biadolinach :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7f ... bfb20.html Na następnym zdjęciu widać, że jednak "ktoś" dba o te cmentarze (268 Radłów) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43a ... aa467.html i jeszcze ostatnie, jesienne zdjęcie cm. 213 w Rudce http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae8 ... f5b6f.html


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-01-2007 13:33 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Wielu ludzi, w tym ja, opiera swoją wiedzę co do wyglądu cmentarzy na stronie Urulokiego. Odwiedzając je co jakiś czas zauważyłem trochę zmian w wyglądzie kilku z nich od czasu publikacji zdjęć na stronie www więc umieszczam parę aktualnych fotek. Wszystkie w okręgu Brzesko. Obrazek Cm. 621 Wał Ruda po remoncie. Dano nowe tabliczki, pola grobowe wysypano żwirkiem. Obrazek Obrazek Cm. 265 Rudy Rysie, głośny niegdyś z racji samowoli miejscowego proboszcza wraca do dobrego wyglądu/ Dokończono ogrodzenie oraz wykonano nowy krzyż, znacznie ładniejszy IMHO od poprzedniego. Być może zgodny z oryginałem (ale to już fachowcy muszą się wypowiedzieć :) Obrazek Obrazek Cm. 273 w Szczepanowie. Światełko w tunelu - coś zaczynają robić przy pomniku, może wreszcie ruszy remont albo chociaż uporządkowanie tego cmentarza. Na razie sterta śmieci i gruzu w końcu cmentarza jak była tak jest nadal. Swoją drogą, te papierowe kwiaty (składane w dobrej wierze przez dzieciaki) po pierwszym deszczu wyglądają jak sterta śmieci. Obrazek Obrazek I w końcu cm. 279 Dziekanów - Sterkowiec. Jak widać zrobili nowe ogrodzenie, PRAWIE takie jak oryginalne. Wycięto też jedno spróchniałe drzewo z przodu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-01-2007 22:42 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Cm. 179 w Woźnicznej - dokończono remont. Cmentarz otrzymał nowy krzyż oraz odtworzono marmurową tablicę z datą MCMXV, tę z prawej, widać zresztą z daleka jak świeci biały kamień. Obrazek Obrazek
Cm. 173 w Pleśnej, mój ulubiony muszę rzec :) dostał nowe ogrodzenie ale jak widać jest jeszcze na nim trochę do zrobienia. Obrazek
I w końcu 290 w Charzewicach - wygląda na to, że byli tu goście z Węgier, oprócz wieńców z szarfami w ich barwach pozostał ślad w postaci odnowienia górnej kwatery i otoczenia samego pomnika. Dolna kwatera pozostała jak była. Obrazek Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-01-2007 23:17 
Offline

Rejestracja: 12-10-2005 18:58
Posty: 63
Lokalizacja: Tarnów
Cytuj:
Wielu ludzi, w tym ja, opiera swoją wiedzę co do wyglądu cmentarzy na stronie Urulokiego. Odwiedzając je co jakiś czas zauważyłem trochę zmian w wyglądzie kilku z nich od czasu publikacji zdjęć na stronie www więc umieszczam parę aktualnych fotek

Zgadza się , zdjęcia mają już swoje lata, ale bieżąca aktualizacja jest dosyć kłopotliwa i pracochłonna ( a ważniejsze chyba jest uzupełnienie strony o dwa pozostałe okręgi) . Ponieważ akurat okręg brzeski ja opracowywałem , postaram się aby w połowie roku na stronie pojawiła się uaktualniona wersja całego okręgu, bo rzeczywiście na tych cmentarzach trochę "się pozmieniało"

Cytuj:
279 Dziekanów - Sterkowiec. Jak widać zrobili nowe ogrodzenie, PRAWIE takie jak oryginalne


Właśnie, PRAWIE oryginalne, podobnie jak w Pleśnej. Szkoda ,że mając do dyspozycji materiały archiwalne ( w tym zdjęcia!!! oryginalnych ogrodzeń) pieniądze wydano na ogrodzenia przypominające tylko te które na cmentarzach w rzeczywistości były zbudowane.

_________________
"Łatwiej kijek obcieńkować, niż go później pogrubasić"


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-02-2007 22:46 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Wczoraj odwiedziłem cm. 276 w Brzesku. Oto co zastałem. Ok. 25 nagrobków zostało brutalnie skopanych z postumentów, niektóre w całości, inne rozłupane na części. Oczywiście odłamano sporo krzyży. Zniszczone nagrobki nie znajdowały się w jednym miejscu lecz na terenie całego cmentarza. Wygląda to tak, jakby ktoś przeszedł przez cały cmentarz, wszystkie alejki i próbował zrzucić każdy pojedynczy nagrobek!!! Najwięcej ich było za pomnikiem centralnym ale i na bocznych kwaterach także. Padły te osłabione, pęknięte i już kiedyś naprawiane. Byłem na tym cmentarzu jesienią i wszystko było OK. Ustawiłem wszystkie te nagrobki, z niejakim trudem muszę rzec, bo to spore kawały betonu ale to syzyfowa praca. W pionie trzyma je tylko grawitacja. Pozdzieranych tabliczek (znalazłem kilka) i wyłamanych krzyży nic już nie trzyma. Qrwa, co za barbarzyństwo!!!!!!! Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-02-2007 19:07 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Jakiś efekt naszych wspólnych starań jest:
Obrazek

P.S. 1 To wreszcie Jasło czy Tarnów :shock:
P.S. 2 Podziękowania koledze Robertowi za skan artykułu.
P.S. 3 Nekroplia to już by była przesada ale metropolia - to nowa jakość :lol: :lol: :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-02-2007 20:20 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Z Tarnowa oczywiście. Dodam jeszcze tylko malutkim drukiem, że zdjęcie jest moje a nie podpisanego Mirosława Kowalskiego. Ale Uruloki przerabiał to nie raz, przyszło i na mnie :) Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-02-2007 21:43 
Offline

Rejestracja: 28-07-2006 22:25
Posty: 107
Lokalizacja: Katowice
Przeczyca, nr 228
Remont sprzed prawie roku (kwiecień' 2006), ale nie widziałem, żeby ktoś o tym pisał. Zdjęcia nie mają dużych rozmiarów, więc może przetrwają.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-03-2007 21:41 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Kilka fotek bo dawno nie nudziłem :oops:
Znany ze strony Urulokiego widok cmentarza 112 w Rożnowicach zmienił się nieco. Po pierwsze docięto resztę drzew i krzewów, tak że szukając wg. Frodymy kępy krzaków można się ojeździć, że tak powiem, do woli :D Poza tym krzyż wreszcie spoczął. I tak długo stał. Cmentarz z pewnego oddalenia przypomina ruiny popegeerowskiej obory, niestety tu się nic nie zmieniło. Obrazek Obrazek Obrazek
Cmentarz 109 w Bieczu przygotowany do remontu, wszystkie betonowe elementy z cmentarza zostały usunięte. Myślę, że wkrótce zobaczymy go innym całkiem.
Obrazek

Odwiedziłem także cmentarz w Zagórzanach (125), przy okazji nawiedziłem park i pałac Skrzyńskich oraz ich niesamowite mauzoleum. Chcąc dowidzieć się czegoś o nich więcej zajrzałem na stronę Zagórzan i tam znalazłem dwa zdjęcia cmentarza 125 z czasów budowy, których wcześniej nie widziałem link -> http://zagorzany.ovh.org/Galeria/galeria_retro.html
A tak w ogóle to świętuję dzisiaj bo właśnie przekroczyłem półmetek (w odwiedzaniu cmentarzy ulubionych moich oczywiście :lol: )


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-03-2007 21:54 
Offline

Rejestracja: 12-10-2005 18:58
Posty: 63
Lokalizacja: Tarnów
Cytuj:
Znany ze strony Urulokiego widok cmentarza 112 w Rożnowicach zmienił się nieco. Po pierwsze docięto resztę drzew i krzewów


Pewnie ,że się zmienił . I nie docięto, a docięliśmy (czyli Stowarzyszenie) a własciwie wszystko wycięliśmy, a Uruloki poważnie maczał w tym palce :wink: .
Opis naszej pracy na stronie Mirka wśród artykułów dotyczących stowarzyszenia.
Szkoda tylko że krzyż już nie stoi. Prawdopodobnie nie wytrzymał silnych wichur.
Pozdrawiam

_________________
"Łatwiej kijek obcieńkować, niż go później pogrubasić"


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-03-2007 22:02 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
No i proszę, od razu widać, że nie śledzę :oops: No ale skoro ten krzyż, to niech będzie że zmiany jednak jakieś są o których nie wszyscy wiedzą :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-03-2007 22:16 
Offline

Rejestracja: 12-10-2005 18:58
Posty: 63
Lokalizacja: Tarnów
Zerknij jeszcze tutaj :

http://beskid-niski.pl/forum/viewtopic.php?t=1022

_________________
"Łatwiej kijek obcieńkować, niż go później pogrubasić"


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-03-2007 17:25 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 10:59
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
Kilka zdjęć z wczorajszego wypadu - szkoda, że pogoda utrzymała sie tylko do południa. http://www.rawelin.com/forum/viewtopic.php?p=10995&sid=7e922c665a574c617227026001b5ef59#10995


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-03-2007 17:30 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Daj, waść może taki link żeby można było obejrzeć bez logowania :roll:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-03-2007 17:49 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 10:59
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
Hmm, wieczorem wstawie tu... jak dam na inny serwer. Ale warto jest sie zalogować :roll: :idea:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 566 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 538 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl