Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 06:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-12-2006 23:21 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 10:59
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
Odwiedziłem dzisiaj 371, 373 i 374.
373 Wisniowa to cmentarz połozony na szczycie wzgórza Pasternik w zagajniku. Dojscie do niego to kilku minutowy, forsowny spacer pod górę, nie łatwo trafic w to miejsce. To co zobaczyłem na szczycie przeszło moje wyobrażenie. Cmentarz w Wiśniowej dzisiaj to obraz nędzy i rozpaczy. Dziwne, że połozony na uboczu tak wygląda. Chodzi mi o destrukcje jako całość założenia - brak ogrodzenia, kwater, poprzewracane krzyże... Pocieszeniem jest kilka wypalonych zniczy... ktos jednak pamięta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
Post: 12-12-2006 21:15 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Gdy oglądam tak urokliwe widoki zastanawiam się czy czasem nie warto tego "zatrzymać w kadrze", zostawić poddane upływowi czasu.
Szczególnie porównując je z remontem w Ożennej.
Taki ten cmentarz po remoncie sztywny i bezduszny. Aż się nie chce wierzyć, ze wyszedł spod ręki Jurkowicza.

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-12-2006 07:02 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Aż się nie chce wierzyć, ze wyszedł spod ręki Jurkowicza.


I słusznie że sie wierzyć nie chce - faktycznie "wyszedł spod ręki" Jurkowicza tylko częściowo :twisted:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 19-12-2006 11:50 
Offline

Rejestracja: 07-09-2005 13:55
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Marek Widurek pisze:
Gdy oglądam tak urokliwe widoki zastanawiam się czy czasem nie warto tego "zatrzymać w kadrze", zostawić poddane upływowi czasu.
Szczególnie porównując je z remontem w Ożennej.
Taki ten cmentarz po remoncie sztywny i bezduszny.


coś w tym jest.
Uwielbiałem przychodzić na cmentarz w Blechnarce ale przed 1996. Po remoncie byłem zdegustowany :wink:
cmentarz stracił klimat który mnie przyciągał.

Odnośnie Ożennej mam mieszane uczucia.
Pierwszy raz tam byłem w 1990 latem i dotarcie do tego cmentarza to był lekki saigon - cały teren porośnięty był dwumetrowymi pokrzywami :shock: po przetorowaniu ścieżki (40 minut!) udało się znaleźć wyłącznie szczątki kamieniarki.

pzdr.
Tomek D

_________________
http://tdygala.republika.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2007 23:32 
Offline

Rejestracja: 17-04-2007 22:59
Posty: 7
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Witam :)
Pozwolę sobie trochę reaktywować temat, a tak nawiasem, to mój pierwszy post tutaj :)

Ale wracając do tematu, otóż byłem w Wiśniowej na cmentarzu 373 dwa lata temu, było wtedy piękna wrześniowe popołudnie, i był wtedy dokładnie w takim samym stanie jak na zdjęciach, i przyznam, że zrobił na mnie duże wrażenie właśnie takim jakim jest. Nie wyobrażam go sobie, nowiutkiego, jak spod igły, nie miałby w sobie tego czegoś...
Pozostając w temacie, byłem jesienią na cmentarzu nr 147 na Golance koło Gromnika, podobny nastrój, powiedziałbym nawet że odrobinę upiorny, jako że cmentarz jest w gęstym lesie, a jeszcze dzień był pochmurny.
Najbardziej lubię takie właśnie cmentarze, gdzie można poczuć ten swoisty klimat, zobaczyć upływ czasu.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl