Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:48

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-11-2006 09:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
Muzeum Podkarpackie w Krośnie otworzyło wystawę poświęconom cmentarzom z I wojny:

http://www.wrota.podkarpackie.pl/pl/kul ... pod_krosno


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2006 14:14 
Offline

Rejestracja: 24-09-2006 14:51
Posty: 19
Lokalizacja: Grabownica
Wernisaż w czwartek 30 o 17.00. Bedzie Jurek Wygoda, mój stary profesor. I niby pan Frodyma z prelekcją. Wybieram się osobiście, mam nadzieję na udany wieczór.

_________________
"Haben Sie einen Krieg mitgemacht? Ich habe einige!"


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2006 16:34 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Zapytaj pana Frodymy jakie były kulisy obmyślania nowej formy kamiennego pomnika na kwaterze rosyjskiej cmentarza nr 3 w Ożennej :lol: Będzie to w końcu jakaś nowa wiedza o tych cmentarzach 8)
Ja z kolei wybieram się w czwartek do Jasła na inną prelekcję - Kamila Ruszały, która się odbędzie w Bibliotece w Jasielskim Domu Kultury. Jak ktoś będzie chciał podyskutować to będę miał ze sobą troszkę materiałów (rzekomo nieistniejących) opisujących cmentarz nr 3 :lol:
Mam con. 2 wolne miejsca w samochodzie - mogę kogoś z Gorlic zabrać.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-11-2006 19:33 
Offline

Rejestracja: 21-10-2005 16:38
Posty: 85
Lokalizacja: Rożnowice
no, to już po prelekcji Kamila w Jaśle, a fakt, że nam się dyskusja ożywiła i jakoś się trudno było rozejść może pewnie być odpowiedzią na to pytanie czy warto.. tak, nasze groby też kiedyś przegrają z czasem i po nas śladu nie będzie ale nie znaczy to, że mamy siąść i na to bezczynnie czekać, nie??
pozdrowienia dla wszystkich uczestników;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-12-2006 16:05 
Offline

Rejestracja: 24-09-2006 14:51
Posty: 19
Lokalizacja: Grabownica
Zdjęcia Jerzego Wygody pełne klimatu i nastroju. Profesora akurat znam dobrze, stwierdził on że "do tematyki cmentarnej należy dojrzeć", z czym się w pełni zgadzam. Oddany na fotografiach klimat ma tego "ducha" - ducha epoki. Do tego oryginalne zdjęcia cesarskich żołnierzy, graficzki cmentarzy i smutne krzyże cmentarne... To trzeba zobaczyć. Natomiast "spotkanie muzealne Romana Frodymy" wg mnie niewypał. Ja nie jestem wszechwiedzący, ale on zmasakrował tematykę. Próbował poetyzować, co mu nie wyszło, a jak miała być to gawęda - nic z ogniskowego spotkania nie wyszło.... Popełnił kilka błędów, poza tym jego prelekcja z pokazem slajdów - facet nie ma o tym pojęcia. Wystapienie dyrektora również bezuczuciowe... Ale to moja subiektywna ocena. Resztę pozostawiam do dyskusji.

_________________
"Haben Sie einen Krieg mitgemacht? Ich habe einige!"


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-12-2006 20:12 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Wielkiej dyskusji chyba nie będzie - kilkoro aktywnych użytkowników tego forum w tym czasie co ty w Krośnie oglądało i wysłuchiwało prelekcji Kamila Ruszały w Jaśle, tak więc musimy na razie oprzeć się tylko na twojej ocenie wydarzenia krośnieńskiego.

Oczywiście jako osoba, którą jeśli chodzi o prezentację Kamila można, nie bez podstaw, podejrzewać o stronniczość nie wypowiem się nt. imprezy jasielskiej.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl