Jure pisze:
Cytuj:
Może teraz na tapetę weźmiemy "Powiat Jasielski" niedawno ją kupiłam, mam wydanie I Compassu. Mapa jest rekomendowana przez Kolegów Przewodników więc sądziłam iż jest dobra.
To może być ciekawy wątek - czy coś by zmieniono jeszcze?
No to załóżcie taki wątek i jazda
, zlinczujcie mnie
. Ja się nie boję krytyki, a nieomylny też nie jestem. Tylko jak macie jakieś uwagi, to oczekiwałbym dokładnego wskazania, że tu i tu jest źle i ma być tu lub tam, albo wcale tego czegoś nie ma być. A najlepiej byłoby to zrobić w takiej formie jak ja robiłem (i wysłać do Compassu i tu na forum przedstawić), co pokazuję niżej w dwóch przykładowych plikach roboczych, które do Compassu wysyłałem, a było tego więcej
. Mnie udało się zmienić, skreślić, dodać nowych rzeczy w ilości niecałych 400, a rozłożyło się to w miarę po połowie, na BN i Pogórze z przewagą na Pogórza, wszak mapa BN Compassu już od jej pierwszego pojawienia się była już wiele razy weryfikowana, a Pogórze takiego szczęścia nie miało.
Odnośnie Twojego Jure wkładu do dyskusji powiem, że od wydania mapy minęło już 3 lata (wyszła w 2008 roku), więc ja sam już bym coś dodał nowego do niej, bo nie o wszystkim wtedy wiedziałem, a o niektórych wiem, że są, ale nie wiem dokładnie gdzie, więc nie zaznaczałem (ale je znajdę
). Są i takie rzeczy, o których wiedziałem, a nie zaznaczałem
. Ale są to obiekty, do których przeciętny turysta na pewno nie pójdzie, więc nikt nawet nie zauważy, czy one by były, czy nie, na tej mapie. Choć niektóre sa całkiem ciekawe, np. mogiła radzieckiego oficera nad Łubienkiem, i tuż w niedalekiej odległości zbiorowa mogiła żołnierzy radzieckich. Oprócz tego, region żyje cały czas wbrew wszystkim tym, co chcieliby tu zrobić skansen i przyjeżdżać sobie tylko na wypoczynek i podziwiać dzicz
. Czasem te zmiany budzą wiele kontrowersji, no ale się dzieją na naszych oczach i przynajmniej ja na to nic nie poradzę. Więc przybyło nowych rzeczy, np. szlaków konnych. Ze zmian, które naniosłem na mapę Powiat Jasielski, to na pewno jedną bym ponownie zmienił, na krótkim odcinku pomarańczowego szlaku rowerowego (gdzie to wam nie powiem, może sami znajdziecie to miejsce
) trzeba domalować nową dróżkę na mapie i nią właśnie ma prowadzić szlak. Na mapie o skali 1:55 000 to przesunięcie szlaku o jakieś 2-3 mm, w jednym miejscu w którym droga ze szlakiem się najbardziej odchyla, to byłoby ok. 4 mm. Innych poważniejszych uchybień nie zauważyłem, ale jeśli znajdziecie, to będę wdzięczny, że uzupełnicie moją i tak pewnie niewielką wiedzę o powiecie jasielskim. Poza powiatem jasielskim - mapa obejmuje fragmentarycznie i inne powiaty - w zachodniej i wschodniej części BN zaznaczałem niewiele, choć mam swoich uwag pełno...
. Zaznaczę je teraz na mapę BN, bo mam podkład tejże, którą przysłał mi Compass, więc w nowym wydaniu mapy powinny się ukazać.
A oto przykładowe robocze mapki, które wysyłałem do Compassu, i nie robiłem tego na zlecenie, za pieniądze, ale z czystej chęci pomocy i koledze z urzędu, Compassowi, no i wreszcie turystom. Wiem, że niektórzy uważają na tym forum, że to frajerstwo
, no ale widzę, że nie jestem w tym osamotniony
. Choć przyznam, że po tym wszystkim, właściciele Wydawnictwa, z którymi miałem przyjemność się spotkać, obdarowali nas z kolegą podarunkami za owocną współpracę
. Aha, aby nie pominąć kolegi, to dopowiem, że kolega zajmował się tą częścią bardziej od strony urzędu i opisową na odwrocie mapy. Mapki miały być większe (1500 px szerokości), ale widzę, że program obciął je tylko do 800px: