Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 11:04

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-04-2007 12:42 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Zapowiadają na stronie internetowej

"Beskid Niski Przewodnik dla prawdziwego turysty

Autor:praca zbiorowa

Pozycja w przygotowaniu

ISBN:brak

Wydawca:Rewasz

432 stron + 32 strony wkładki barwnej. Wydanie III. Rewasz 2007.

Ze wszystkich gór Polski Beskid Niski zachował najwięcej autentyzmu, o ile to możliwe w naszej ujednolicającej, telewizyjnej cywilizacji. Nie pocięły go jeszcze we wszystkich kierunkach doskonałe drogi, nie wyrosły wyciągi narciarskie, hotele z dyskotekami i kioski z pamiątkami, życie tutejszych wiosek nie jest podporządkowane potrzebom dochodowego biznesu turystycznego. To tu przed dwudziestu kilku laty zdarzyło mi się widzieć rolnika orzącego wołami nieurodzajną, górską glebę, to tu jeszcze dziś można czasem spędzić cały dzień na szlaku, nie spotykając innego turysty. I możecie mi wierzyć, jest tu co oglądać.

Beskid Niski to kraina Łemków, ludu odmiennej mowy i wiary, lecz tak Polakom bliskiego. Tragiczne wydarzenia lat czterdziestych XX wieku rozproszyły ich po Polsce i świecie i dziś są mniejszością na własnej ziemi ojczystej. Pozostały po nich urocze drewniane cerkiewki, trójramienne krzyże przydrożne, bezludne doliny, w których niegdyś tętniło życie. Beskid Niski to także pobojowisko obu wojen światowych, to samotne żołnierskie cmentarze, znajdowane w leśnych gąszczach przerdzewiałe hełmy i resztki uzbrojenia. To wreszcie kraina przyrody w stosunkowo niewielkim jeszcze stopniu oswojonej i przetworzonej przez człowieka, kraina bukowych kniej, dzikich potoków, śródleśnych łąk. Kraina dla prawdziwego turysty."


Na górę
Post: 07-03-2016 22:16 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Nie znalazłem właściwszego wątku, piszę więc tu.
Przewodnik " Beskid Niski dla prawdziwego turysty" wyd. Rewasz.
Posiadam jedynie wydanie II z 2002 r. Trochę już zużyte, częściowo nieaktualne, ale wciąż do niego zaglądam. Otworzyłem po raz enty na stronie 64 z mapką cm. w. z I w.św. w BN.
Dziś dopiero spostrzegłem błąd w numeracji: Nowy Żmigród ma nr 9, a Łysa Góra 8.
Jeżeli gdzieś to już napisano, a ja powtarzam, to przepraszam.
Nie wiem, czy była errata, nie wiem, jak jest w kolejnych wydaniach przewodnika, których nie posiadam - II z 2007r, III z 2012r. i V z 2015r.
Kto ma nowsze wydania, to proszę napisać, jak jest.


Na górę
Post: 08-03-2016 07:56 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
W wydaniu z 2015 roku jest tak samo.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl