Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 23-04-2024 14:09

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poydrowienia
Post: 20-01-2005 23:34 
Jednak zdecydowanie wole wyjazdy w Beskid Niski niz do wielkich miast...a to jesycye tyle trzeba czekac na powrot...Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow z Wiednia...

Bartek...


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-01-2005 09:45 
Cytuj:
Jednak zdecydowanie wole wyjazdy w Beskid Niski niz do wielkich miast...


Wiedeń ci sie nie podoba ? Serce i stolica byłej monarchii Austro - Węgierskiej :?: :shock:

Jeśli nie do końca podoba ci sie architektura radzę odwiedzać antykwariaty i Flöhmarkt - można trafić na zdecydowane rarytasy związane z Beskidem Niskim (i w ogóle z Galicją) - zdjęcia, pocztówki, dokumenty itp. 8)

A w BN tylko krzoki i krzoki, a pośród tego od czasu do czasu gdzieniegdzie sterczy cerkiewka lub cmentarzyk żołnierski... :wink: :lol:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-01-2005 21:15 
To miłe, że opływając w luksusy i wiedeńskie atrakcje tęsknisz za BN i nami...
A u nas sypie sypie i sypie, zima jednak przyszła!
Ps. A mnie się krzoki podobają...Pozdrowienia dla wszystkich.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-01-2005 21:59 
Jutro wybieram sie na FlohMarkt...moze cos sie znajdzie...


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-01-2005 22:01 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Cytuj:
A w BN tylko krzoki i krzoki, a pośród tego od czasu do czasu gdzieniegdzie sterczy cerkiewka lub cmentarzyk żołnierski... :wink: :lol:


Niektórzy lubią krzoki i "sterczące" cmentarzyki czy też cerkiwewki a niektórzy duże miasta ;) to juz zalezy od tego co kto lubi

Pozdrawiam sympatyków BN i MJ :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-01-2005 22:03 
Zdecydowanie wole krzoki......wracam w przyszlym tygodniu...i w krzoki.....

Bartek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-01-2005 22:12 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
taaa, krzoki są fajne, a jeszcze jak coś z nich czasami sterczy...

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-01-2005 00:24 
HM....może ładna beskidzka dziewczyna?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 23-01-2005 00:05 
Sladu Beskidu nie znalazlem...no moze poza panarama bitwy o Pustki w Heeresgeschichtliches Museum


Na górę
   
 Tytuł: panorama ?
Post: 23-01-2005 18:18 
Cytuj:
no moze poza panarama bitwy o Pustki w Heeresgeschichtliches Museum


Czy chodziło co o ten obrazek Oskara Laske :

Obrazek

Ładny :D

Zawsze jestem ciekaw nowości - czy wywiesili coś innego nt. Pustek ?

Poza tym w Heeresgeschichtliches Museum jest jeszcze jeden obrazek Oskara Laske związany z BN. Zatytułowany "Kuchnia polowa w Koniecznej" czy jakoś tak 8) No i oczywiście drewniany krzyż projektu Jurkowicza z któregoś z cmentarzy...

M.Ł.


Na górę
   
 Tytuł: Re: panorama ?
Post: 25-01-2005 19:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Niestety rozczarowałem się ekspozycją muzealną. Spodziewałem się większej ilości eksponatów z I wś a szczególnie z Galicji. Poza obrazem Laske z Pustek i "kuchni polowej", znalazłem dwa krzyże (zdaję się na Twoją wiedzę, że jet to krzyz Jurkowicza...choć podpisany nie był). Wygląda to tak.

Obrazek

Znalazłem jeszcze jeden obrazek, który możnaby przy odrobinie wyobraźni umieścić w BN lub bliskiej okolicy

Obrazek

I to by było na tyle...chyba, że mi cos umknęło.
Znalazłem jeszcze w małem księgarence muzealnej wydawnctwo poświęcone cmentarzom. Krótki opis cmentarza oraz miniaturowe zdjęcie. Niestety aktualność zdjęć daleka od stanu faktycznego a cena księżycowa : 50Euro.

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-01-2005 21:11 
Dzięki za zdjęcie krzyży. Czyżbyś robił je wedle zasady "jak nie wolno - to szybko !" Ja swego czasu byłem dosyć "zszokowany" ceną biletu i postanowiłem w akcie zemsty nie kupić kwitka na fotografowanie, a za to pstrykać co się da. Niestety nie pstryknąłem jednak wszystkich eksponatów :oops:

Napisałem że Jurkowicza bo po pierwsze tak powiedziano mi kiedyś w Muzeum w Gorlicach - że dali w ramach wymiany muzelanej do Wiednia właśnie krzyże Jurkowicza. Po drugie sam byłem w Heeresgeschichtliches Museum kilka lat temu i przyznam że nie dość że nie zrobiłem im zdjęcia to jeszcze do tego dobrze się nie przyjrzałem :oops:
Wygląda na to że nie są Jurkowiczowe...

Cytuj:
Spodziewałem się większej ilości eksponatów z I wś a szczególnie z Galicji.


Ja też. Jakoś mi się wydawało że najważniejsza w historii wojskowości Austrii była I wojna światowa ale wizyta w HM wyprostowała moje poglądy. Tym nie mniej zwiedziłem tylko interesującą mnie część - właśnie sale dotyczące I wojny :)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 25-01-2005 21:24 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Będąc ostatnio na wycieczce w Czechach miałem okazje oglądać perełke pracy Jurkowicza schroniska na przełęczy Pustewny. Robią wrażenie coś pięknego. Oto link z czeskiej strony
http://www.pustevny.cz/navrh.htm


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-01-2005 21:44 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
uruloki pisze:
Wygląda na to że nie są Jurkowiczowe...



Jeśli chcesz to wyślę Ci to zdjęcie w pełnym rozmiarze. Przy pełnej rozdzielczości na tym dużym krzyżu jest czytelne nazwisko poległego zmarłego w marcu 1915 oraz przynależność pułkowa. Myśle, ze jeśli to krzyż z BN to szybko go zidentyfikujesz.

Czy jest jeszcze jakieś miejsce w Wiedniu, gdzie można znaleźć coś ciekawego?? (oczywiście poza archiwami).

Bartek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl