Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 09:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-05-2012 08:38 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Ponieważ Andy prosił mnie o przesłanie instrukcji wklejania zdjęć, choć nie wiem czy jest mu jeszcze potrzebna (zdjęcia schroniska wkleił) udostepniam tę indtrukcję. Może się komuś przyda:

Instrukcja wklejania zdjęć do portali internetowych
1. Przenieś zdjęcie na pulpit
2. Kliknij na zdjęcie prawym klawiszem 2X
3. Zaznacz rozdzielczość (Resize Pictures) zatwierdź OK.
4. Pojawia się ikonka (small)
5. Kliknij Google Chrome
6. Otwórz stronę Image Track, zarejestruj się (login w prawym rogu) i Beskid Niski
7. W poście kliknij „odpowiedz” i wpisz tekst lub najpierw zamieść zdjęcie a tekst w linijce pod spodem.
8. Zaznacz img (między mg powinna pojawić się pionowa kreska)
9. Kliknij Browse (wybór zdjęcia)
10. Kliknij zdjęcie 2X
11. Kliknij „Prześlij teraz”
12. W Linku bezpośrednim zaznacz (klik 2X) na http między [MG]…[MG]
13. Ctrl+C (kopiuj)
14. Otwórz stronę BN
15. Ctrl+V (wklej), sprawdź na podglądzie czy to właściwe zdjęcie
16. Kliknij wyślij


Na górę
Post: 13-09-2014 11:40 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Ponieważ "Instrukcja" nabrała patyny i chyba ma jeszcze tylko zastosowanie przy Windows XP (przynajmniej ja z tego systemu korzystałem i jeszcze w niektórych przypadkach korzystam) przy radykalnie zmienionych warunkach to i nie polecam jej stosowania z przyczyn, o których poniżej.
W systemie XP przenosząc zdjęcia za pulpit ukazują się ikonki z nr zdjęć. Przy wysyłaniu ich (jeśli ma się pulpit zapełniony zdjęciami, a ja tam często mam) należy wcześniej zaznaczyć gdzieś na boku (ja zapisywałem sobie na karteczce), które zdjęcia zamierzam wysłać. Sprawa jest znacznie łatwiejsza, gdy się korzysta np z Windows 8. Wówczas miast ikonek z numerem zdjęcia ukazują się miniaturki zdjęć, więc niekoniecznie trzeba gdzieś na boku spisywać owych numerków zdjęć.
Korzystałem z tego sposobu przy wysyłce zdjęć za pośrednictwem Image Shack i nie było z tym problemu, prócz tego, że z niewiadomych przyczyn część moich zdjęć ulegała po pewnym czasie "gigatnomanii", mimo, że w momencie wysyłki (zawsze przed "wyślij" wpierw klikałem na "podgląd" i wówczas wszystko było w należytym porządku. Ba, zdarzało się, że niektóre zdjęcia w tym samym poście były "regulaminowych" rozmiarów a niektóre dostawały manii wielkości, lub nagle znikały.
Było to bardzo irytujące i gdy zaglądam w niektóre moje posty, gdzie opisane "cuda" powodowały totalne przekręty i spustoszenia, to dla zachowania spokoju muszę się wspomóc wyrobem "naszych" licznych browarów (ostatnio preferuję rzeczywiście liczne NASZE, które odradzają się - chwała im za to - jak feniks z popiołów), albo i czymś znacznie bardziej ekologicznym. Mimo licznych wyżej opisanych problemów korzystałem z Image Shack nawet wówczas, gdy (jeśli dobrze pamiętam, od stycznia br.) wprowadzili opłaty. Można było wybrać, bądź 2 $/miesiąc, lub 20 $ za korzystanie z ich usług przez rok. Jednakże ich apetyty wzrosły znacznie od lipca i za miesięczne korzystanie należy uiszczać opłatę 3,99 $ a za roczną 37,99 $.
I może i na to byłbym skłonny przystać, gdyby nie te wyżej wspominane a zupełnie przeze mnie niezawinione i dotąd niezbadane i niepożądane efekty.
Dość powiedzieć, że z pomocą syna, który mi udzielił stosownej instrukcji przesłanej wzdłuż naszej ukochanej Ojczyzny, zacząłem korzystać z innych możliwości wysyłania zdjęć, co okazało się nie takie bardzo skomplikowane, jak na nieustannie mizernego znawcę wszelkich instrukcji, tych komputerowych też.
Przesyłam zatem zdjęcia korzystając z darmowych usług innego "dobrodzieja" i jak na razie bez efektów ubocznych (żadna "gigantomania" nie dopadła, póki co, moich zdjęć).
W internecie jest sporo wiadomości na temat możliwości darmowego przesyłania zdjęć, choć niektóre mają ograniczenia (np. limitowana ilość wysyłanych zdjęć) ale to już pozostawiam do indywidualnych decyzji każdego potencjalnego "wysyłacza".


Na górę
Post: 03-12-2020 10:27 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Od pewnego czasu korzystam z "fotosika". Pierwsze 150 zdjęć za darmo, ale już ten limit wyczerpałem i zastanawiałem się co dalej? Ale można z niego korzystać po wniesieniu pewnych, symbolicznych opłat. Wszystko to niewielkie kwoty, więc opłaciłem półroczną możliwość korzystania z "fotosika" i mam święty spokój bez ilościowych ograniczeń!


Na górę
Post: 03-12-2020 12:28 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Nie jestem bystry w takich tematach, próbowałem kilku sposobów. . Pewien czas temu forumowicz mazeno podrzucił mi
https://postimages.org/
Zarejestrowałem się, opanowałem to i z tego korzystam bez problemów. Proste, darmowe, nie wiem, nie interesuje mnie, czy są jakeś limity.
Zakapiorze zerknij na to.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl