Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-11-2020 18:34 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Tytuł wątku, to cytat autorstwa Kulczyka z innego tematu.
Podał tam przykład ilustrujący ten cytat.
Mazeno skomentował to:
mazeno pisze:
miod z boczkiem!
kupuje!
Ja też.
A, że to Hyde Park, to pozwolę sobie przedstawić wydarzenie z "wyższych sfer" potwierdzające tytuł wątku. Powiązanie z włóczęgą po BN i nie tylko, dla mnie jest widoczne.
Otóż wczoraj, 27 XI, obejrzałem w TV na National Geographic kolejny odcinek z serii Katastrofy w przestworzach.
Przedstawiono tam katastrofę, dokładniej awaryjne lądowanie samolotu brazylijskich linii lotniczych Varig, które miało miejsce w Amazonii w 1989 roku.
Boeing 737 leciał z Maraby do Belem, dwóch brazylijskich miejscowości. Doświadczeni brazylijscy piloci z prostej przyczyny pomylili kompletnie kierunki i zamiast polecieć na NNE polecieli na W. Wylądowali w Amazonii, ok. 1000 km od Belem. Dlaczego tak się stało?
Otóż błędnie wprowadzili kurs do systemu nawigacji. Mając podany na planie lotu kurs oznaczony cyframi "0270" zamiast 27 zinterpretowali go jako kurs 270 stopni, czyli zachodni!
Te brazylijskie miejscowości startu i planowego lądowania przenosząc to na grunt Polski leżą w stosunku do siebie jak Kraków do Warszawy. Nie znając precyzyjnie tego kierunku, a mając minimalne pojęcie o położeniu znanych pilotom miejscowości na terenie swojego kraju, można bez dokładności określić, że to gdzieś między N, a NE, czyli między 0, a 45 stopni. Było to w Brazylii 27 stopni. Pomyłka o 117 stopni! Jak wykształceni, wyszkoleni, doświadczeni piloci mogli wprowadzając kierunek 270 stopni, czyli na zachód, nie kapnąć się, że to nie w kierunku, w którym leży docelowe lotnisko?!
Różnica w terenie i w stopniach, to tak, jakby z Krakowa zamiast w kierunku Warszawy (ok. 27 stopni) polecieć w kierunku Pragi (270 stopni).
Czyli brak podstaw w wykształceniu, może wiedzy. Czyli wracając do tematyki forum, podstaw przydatnych również w BN.


Na górę
Post: 28-11-2020 00:28 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
to ciag dalszy historyjki pt. calkowite poleganie na technologii (ogolniej: schemacie) zamiast kazdorazowej uwaznej obserwacji swiata.
i zeby kto nie myslal, ze to era smyrofona - ta historyjka trwa od dobrych paru lat, na moje oko tak gdzies od rewolucji francuskiej (tfu!), ino ostatnio sie rozwija w postepie geometrycznym gdzie (tfu, tfu, tfu!), biorac w obroty nie tylko umysl ludzki, ale i dusze/swiatopoglad/uczucia etc. i homo przestaje byc sapiens, a staje sie servus et insanus.
dlatego swiat mamy taki, jaki mamy, zmierzajacy do unfikacji wszystkiego (nie mylic z GUT).
i to jest zle.
przecie jest nas tylko obecnie 7 miliardow (plus to co w historii bylo) i kazdy ma 20 palcow, a nie ma dwoch identycznych odciskow.
no wiec tak to nie robi, musi jebnac.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 23-12-2020 08:56 
Offline

Rejestracja: 04-03-2018 16:40
Posty: 176
Sporo można teraz przeczytać i usłyszeć , że w związku z małą zdawalnością obniży się poprzeczkę maturzystom.
W związku z tym takie coś:

Było:
Pociąg z miasta A do miasta B jechał z prędkością 60 km/h. Na powrotną drogę potrzebował o 2 godziny więcej, gdyż jego prędkość zmniejszyła się o 12km/h.Jaka jest odległość między miastami A i B

Będzie:
Pociąg z miasta A do miasta B jechał z prędkością 60 km/h. Na powrotną drogę potrzebował o 2 godziny więcej, gdyż jego prędkość zmniejszyła się o 12km/h. Pokoloruj pociąg.


Na górę
Post: 23-12-2020 11:52 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Świąteczne zgadywanki dla taska??


Na górę
Post: 24-12-2020 10:39 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
creamcheese pisze:
Świąteczne zgadywanki dla taska??

? Dlaczego dla mnie?
Ale jak już mnie wywołałeś, to informuję Ciebie, że zagadki podobne do pierwszej kulczykowej rozwiązuję w pamięci. Odpowiedź na tą: 480 km.
Z drugą "pomaluj pociąg" miałbym problemy. Jestem antytalent artystyczny, więc matury "nowej" prawdopodobnie bym nie zaliczył.

PS. Trochę prywaty. TY, Kolego creamcheese będziesz od 31 XII "nasz" , czyli Kulczyko-, Krutulo-, tadekso-wopodobny?


Na górę
Post: 25-12-2020 13:23 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Bronię się jak mogę, Tadziu.!!
A zagadka była dla Ciebie bo o pociągach :mrgreen:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl