Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 710 Następna
Autor Wiadomość
Post: 12-05-2011 20:04 
Offline

Rejestracja: 22-11-2009 20:33
Posty: 100
Polecam jedzenie zmajstrowane w kociołku na ognisku. Normalnie średniosmaczne, w górach jest pyszne. :D


Na górę
Post: 12-05-2011 20:47 
Offline

Rejestracja: 07-06-2008 13:24
Posty: 41
Lokalizacja: Tarnów
Wracając do grybowskiej "Kaskady". Czekając na pociąg do rodzinnego Tarnowa nie sposób było tam nie wstąpic. Świetne mielone. Barszcz z uszkami. Kawa w szklankach stawiająca na nogi przy 30-stopniowym upale nawet najbardziej zmordowanego turystę. Panie z kuchni w jednej ręce z tłuczkiem, w drugiej z papirochem. Frytki wypełniające talerz po brzegi. Ale to już przeszłośc...


Na górę
Post: 13-05-2011 12:46 
Offline

Rejestracja: 02-05-2009 08:29
Posty: 42
Żur po polsku w "Homoli" w Uściu którym miałem okazję się zajadać ostatnio dwa razy to magia w ustach, porównywalna jedynie do rosołu z makaronem w Zdyni :)


Na górę
Post: 30-08-2011 17:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Wróciłam z pogranicza Beskidu Sądeckiego i Niskiego, byłam w Krynicy i Tyliczu. Co mnie zaskoczyło? Przede wszystkim przepyszne jedzenie i to bardzo tanie lub tanie. W Krynicy w jadłodajni Adam za obiad i to dobry, zupy rewelacyjne płaciliśmy od 8 zł(zupa i smażone pierogi z mięsem) do 14 (rewelacyjna ze świeżych pomidorów zupa, schab po rosyjsku i zestaw surówek) , w Bistrze obok kas na Jaworzynie Krynickiej płaciłam 14 zł za obiad dnia (barszcz z ziemniakami i ziemniaki [nie chciałam kaszy], schabowy i mizerię), U Walusia drożej ale dobrze (może nie tak dobrze jak w jadłodajni), placki po czymś tam z gulaszem 18 zł, szarlotka nie wiem po ile na ciepło, nasze porcje bieszczadzkie razy 3 jeżeli chodzi o wielkość porcji). Ku memu zaskoczeniu karmią znakomicie w Nowym Żmigrodzie, Koleżanka przewodniczka nas tam zaciągnęła na swoją ulubioną wątróbkę i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Dobre bliny wileńskie z gulaszem dobre za 16 zł, pierogi dobre od 8 do 13 zł, miks pierogów 15 szt. 13 zł, ceny wątróbki nie pamiętam, za obiad 1 daniowy dla 3 osób zapłaciłam 46 zł. 50 gr.


Na górę
Post: 01-09-2011 21:56 
Offline

Rejestracja: 30-09-2010 00:38
Posty: 11
Po dwóch miesiącach w BN mam swoje typy: Jasło-nadal Toscania koło dworca PKS, doszła pizza w malutkiej pizzerii na rogu, tuż koło dworca. Za sporą porcję przepysznej pizzy z sosem 6,50. Robią też tam kebab, ale nie próbowałam. Sympatyczne miejsce ze starszymi paniami za ladą (mam nadzieję, że jak to kiedyś przypadkiem przeczytają , to się nie obrażą za te "starsze":)).
Doszło tez nowe miejsce, czyli smażalnia pstrąga w Świątkowej, przy wyciągu Mareszka.
Ostrzegam jednak, że jeśli ktoś jest wrażliwy na widok zabijania i krwi, to raczej niech tam nie idzie. Na miejscu, obok stołów jest łowisko i niewprawni w zabijaniu goście tłuką biedne pstrągi jak popadnie, co czasem wygląda na niezłą rzeźnię. A tak na marginesie to myślę, że właściciel przy większej liczbie łowiących powinien jakoś nad tą rzeźnią zapanować.
Nie zmienia to faktu, ze takiego pstrąga pieczonego w folii , z duża ilością masła i cytryny nie jadłam w życiu.I takich zup. I pierogów z mięsem. Pstrąg nieco ponad 20 zł., zupy od 4, 50 do 5, 50 za rybną(rewelacyjna).Pierogi z mięsem 9 zł. , łemkowskie i ruskie 8 za 10 szt. Porcje takie sobie, ale zupa i pierogi to już i sporemu , głodnemu turyście by wystarczyło.


Na górę
Post: 08-09-2011 11:16 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
skomroch1 pisze:
doszła pizza w malutkiej pizzerii na rogu, tuż koło dworca. Za sporą porcję przepysznej pizzy z sosem 6,50. Robią też tam kebab, ale nie próbowałam.

Jak to ta Pizzeria o której myślę (wejście z rogu, po schodkach) to była tam od kiedy pamiętam. Zawsze tam wpadałem na pite z baraniną jak miałem czas, czekając na autobus.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 08-09-2011 12:26 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Prawdę mówiąc, nie wiem gdzie w Świątkowej Wielkiej jest wyciąg Mareszka (żaden ze mnie narciarz) ale jadłem tamże wielokrotnie bardzo dobrego pstrąga, którego można było sobie wyłowić własnoręcznie (proszę tego nie traktować dosłownie; użyczają wędkę do łowienia, chyba, że ktoś byłby na tyle zręczny, by wyłowić rybkę bez tegoż przyrządu) bądź zdać się na gospodynię, która miała przygotowane pstrągi i przyrządzała je znakomicie. A owe "smakowitości" moża było spożyć na rogatkach Świątkowej-od strony Świerzowej Ruskiej-do której udawaliśmy się, by pokonawszy liczne przeszkody terenowe (w tym wodne, bo momentami srogo lało) dotrzeć do asfaltu nad Wołowcem i stamtąd już komfortowo "dorowerować" do bazy w Radocynie. A żadnego rybobójstwa czynionego przez klientów owego gastronomicznego przybytku nie miałam okazji oglądać, więc może to nie o tymże przybytku wspomina skomroch1.
Przy tej okazji pozdrawiam mojego nowojorskiego przyjaciela Roberta, z którym przyszło mi wówczas rowerować po tej i innych trasach w BN.


Na górę
Post: 03-10-2011 11:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Dobry ten pstrąg w Świątkowej, naprawdę bardzo smaczny.
Ale przyznam szczerze, jak bym wiedział, że będzie na papierowym talerzu i każą mi go jeść plastikowym widelcem, to nie wiem czy bym się skusił.
Jak tam będę następnym razem, i nie będzie mnie skręcało z głodu, to jak nie będą mieli normalnej zastawy to jednak zrezygnuję.

W restauracji przed Grybowem (to chyba było przy stacji Orlenu - restauracja i hotel) Bardzo smaczne jedzenie - i wbrew pierwszemu wrażeniu po kontakcie z menu - tanie. (dwudaniowy obiad, dla dwóch osób, podany na normalnych talerzach, konsumowany za pomocą normalnych sztućców kosztował nas sporo mniej niż jeden pstrąg na papierze w Świątkowej).

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 03-10-2011 18:40 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Pozytywnie rozczarował mnie bar "Beskidzka Karczma" w Krempnej (a dokładnie - w Krempnej - Zdroju :wink: ). Bigos był albo dobrze wysmażony, tak, że składniki zaczęły tworzyć w miarę jednolitą całość, albo ktoś go przepuścił przez coś rozdrabniającego - w każdym razie był całkiem całkiem. Sztućce prawdziwe, a nie plastikowe erzace. Kilka ciekawych piw.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 03-10-2011 19:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Ech, jedzenie w Karczmie Beskidzkiej mi przypomniało się. Pycha, szczególnie zupy. Ogórkowa jest rewelacyjna. No i piwa. Jak nie cierpię tego napitku to w Karczmie dam się skusić na coś nie coś niepasteryzowango z małego browaru.


Na górę
Post: 03-10-2011 20:13 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Lucyna pisze:
Jak nie cierpię tego napitku to w Karczmie dam się skusić na coś nie coś niepasteryzowango z małego browaru.


Jeśli Cię to pocieszy - w sobotę wiele gatunków piwa im się już skończyło :lol: Mieli jeszcze spory wybór, ale przedstawiciele niepasteryzowanych odmian byli już zagrożeni wyginięciem :mrgreen: W trosce o przyszłosobotnich turystów wyrażam nadzieję, że prowadzący karczmę uzupełnią zapasy :lol:

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 16-11-2011 15:53 
Offline

Rejestracja: 16-11-2011 15:10
Posty: 1
Po pierwsze chciałbym się z wszystkimi przywitać na forum :)
Przeczytałem każdy post w powyższym temacie i jestem zdziwiony, iż nie ma ani słowa o Foluszu. Jadąc z Gorlic do Nowego Żmigrodu mijamy rozjazd - w lewo na Dębowiec i dalej Jasło i w prawo na Folusz. Można tam zjeść w 2 różnych miejscach naprawdę świetne jedzenie. Po pierwsze kawiarnia Manhatan - skręcamy przed mostkiem w Foluszu na prawo, kierujemy się drogą ok 50m i jesteśmy u celu. Wystrój w środku dość ''oryginalny'' ale takich pierogów nie dostanie się nigdzie w Beskidzie Niskim, a jak na razie i w Polsce(!) nie trafiłem na lepsze. Do wyboru ruskie, z mięsem, z kapusta i grzybami - wszystkie pierwsza klasa. Zupy nie odstają w najmniejszym stopniu od pierogów - zawsze można zjeść żurek z jajkiem, grzybami i chlebem(dla porównania, żurek z Radocyny to taki ubogi krewny), a jak ktoś ma szczęście i trafi na większy repertuar (krupnik, grzybowa) ten ma gwarantowane niebo w gębie. Ceny za takie ambrozje tylko zachęcają - żurek 6zl, pierogi 8zł. Kolejny ogromny plus jest taki, że można zjeść w każdy dzień o każdej porze roku, a kawiarnia otwarta jest chyba nawet do 21 choć nie chce komfabulować. Nic więcej nie potrzeba dla głodnego turysty, który mierzył sie z masywem Magury Wątkowskiej :). Jeśli mamy trochę wiecej pieniędzy w portfelu polecam gorąco fishbar PiK. W słoneczne weekendy trudno znaleźć tam wolny stolik ale warto próbować, bo lepszego smażonego pstrąga próżno szukać nie tylko i w BN ale chyba i w bieszczadach. Ceny niestety adekwatne do jakościa ale kto nie spróbował koniecznie musi poświęcić jedno weekendowe popołudnie i trochę grosza, a na pewno nie będzie żałował.


Na górę
Post: 05-12-2011 00:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-09-2010 22:02
Posty: 38
Lokalizacja: Grybów/Kraków
Widzę tu więcej smakoszy Kaskady niż bym się spodziewał...

Kaskada zniknęła, pojawiła się za to świetna, na wysokim poziomie knajpa w rynku - Maciejowski Cafe. Kto się choć trochę orientuje w Grybowie, ten zna sklep Maciejowskiego. Kawiarnia jest za sklepem. Jedna z największych zalet to tarasy widokowe od strony rzeki z cudownym widokiem na most kolejowy (szkoda, że nie ten przedwojenny, ale zawsze).

Ktoś tu wspomniał o knajpie przy stacji benzynowej przed Grybowem od strony Gorlic - to Słoneczne Tarasy. Częściowo stoją na skarpie, która była częścią mojej "ojcowizny" i rosły tam pyszne czarne porzeczki ;) Porzeczek nie ma :( za to jest zajazd i restauracja na dobrym poziomie :)


Na górę
Post: 05-12-2011 06:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Mam pytanie. Gdzie można dobrze zjeść w Rymanowie Zdroju? Kiedyś goście byli w Strasznym Dworze i więcej tam nie wrócą. W sobotę problemy miałam w kawiarni i restauracji Picollo, która znajduje się obok dworca PKS. Z tak niekulturalną, wprost chamską, wrzeszczącą na gości obsługą jeszcze nie potkałam się. Nie lubię tego miejsca, nie smakuje mi tam jedzenie, latem zakupione tam lody lądowały w koszach ale nie spodziewałam się tam takiego zachowania. Kelnerka półprzytomna myliła zamówienia np. zamówiono 2x żurek i pięćdziesiątkę, a turyści otrzymali 1 żurek i 3 wódki. Pomyłka nie była odosobniona. Wiem, że goście mogą różnie zachowywać się, to była grupa integracyjna, potężna firma, od sprzątaczki po zarząd, cudni ludzie, goście od lat przyjeżdżający w Bieszczady, obsługa Unity w Polańczyku była z nich bardzo zadowolona, właściciel huty Sabina w Rymanowie nie mógł się z nimi rozstać, podobnie w muzeum w Nowosiółkach, wszystko ich interesowało, Beskid Niski zauroczył ich. I na tych fajnych ludzi dosłownie wydzierał się kelner.


Na górę
Post: 05-12-2011 09:31 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Polecam "Słoneczną" - po zachodniej stronie drogi, w tym samym domu jest chyba też pensjonat. Bardzo smaczne, w miarę tanie jedzenie. Klimat lepszej stołówki.

A. alkoholi nie mają. więc trzy wódki Wam raczej nie grożą ;)

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 710 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl