Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 22:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9 10 Następna
Autor Wiadomość
Post: 04-09-2012 08:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Jeszcze może wspomnienie, gdzie można było dobrze zjeść w BN.
Pamiętacie drewniany bar w Uściu Gorlickim na rozstajach dróg do Smerekowca, naprzeciwko cerkwi ? Mordownia duża ale do tej pory nie zapomnę smaku naleśników z serem...tego budynku już nie ma.

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 05-09-2012 13:41 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
HM pisze:
W Regetowie może i dają dobrze jeść. Ale jak kilka razy próbowałem to sprawdzić, to była impreza integracyjna, wesele, albo inny bankiet.


Ano zdarza się - coś o tym wiem, bo sam dwa razy wynajmowałem :)
W sumie niezłe miejsce, jeśli jest ciśnienie rodzinne na imprezę komunijną.

Stadnina z tego w znacznej mierze po prostu żyje, i dobrze, zwłaszcza jeśli porówna się porządki jakie w niej panowały w czasach, gdy jej 'stolicą' był Gładyszów.


Na górę
Post: 05-09-2012 14:00 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Andy500 pisze:
Jeszcze może wspomnienie, gdzie można było dobrze zjeść w BN.
Pamiętacie drewniany bar w Uściu Gorlickim na rozstajach dróg do Smerekowca, naprzeciwko cerkwi ? Mordownia duża ale do tej pory nie zapomnę smaku naleśników z serem...tego budynku już nie ma.

A propos Uścia, to jadłem ostatnio obiad w barze, tym na wprost ronda, wystrój lokalu dość siermiężny, ale obiad pozostawił dobre wrażenie a i portfel był zadowolony.

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 05-09-2012 15:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Chyba mówimy o dwóch róźnych lokalach - ten, o którym mówisz, jest przy rondzie i drodze na Smerekowiec (wchodzi się do niego po schodach) - owszem, jedzenie niezłe a ten, o którym ja wspominałem - był naprzeciw cerkwi (nie było chyba jeszcze ronda) i był to budynek parterowy.
A'propos przypomianej przez turpina restauracji "Beskidzka" w Wysowej (jedynej zresztą w tym czasie) -niezły był schabowy, klimat - a i owszem, no i gdzie odbywało by się w niedzielę (po całonocnych śpiewograch) zakończenie festiwalu piosenki turystycznej - retro jak nie na schodach, wiodących do wspomnianej knajpy, no gdzie ?
Wiecie co ? ja chyba jestem niedzisiejszy - podobała mi się jazda "Bieszczadami", w Gorlicach - "Magura" ze świetnymi naleśnikami z musem jabłkowym a w Rynku barem mlecznym, teraz przypomniana "Beskidzka" ...ech, to były czasy :-)

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 06-09-2012 10:52 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Andy500 pisze:
Chyba mówimy o dwóch róźnych lokalach - ten, o którym mówisz, jest przy rondzie i drodze na Smerekowiec (wchodzi się do niego po schodach) - owszem, jedzenie niezłe a ten, o którym ja wspominałem - był naprzeciw cerkwi (nie było chyba jeszcze ronda) i był to budynek parterowy.(...)

Dokładnie tak

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 02-08-2013 12:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Kolejna porcja doświadczeń kulinarnych z Beskidu:

Wbrew pogłoskom Bartnik w Tylawie nadal funkcjonuje, w menu to co było. W miare smacznie, dość drogo.

Słoneczna w Rymanowie - stały wysoki poziom, jedzenie pyszne, wszystko świeże, ceny stosunkowo niskie.

Wichrowe wzgórze w Żmigrodzie - Sprawia wrażenie lekko podupadłego lokalu z górnej półki. Menu imponuje wymyślnością dań, ale połowy z nich nie ma. W miarę smacznie, raczej drożej.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 03-08-2013 00:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Pizzeria po schodach w Żmigrodzie. Tanio. Pizza całkiem zjadliwa. Sosów brak.


Na górę
Post: 06-08-2013 14:11 
Offline

Rejestracja: 30-12-2007 23:15
Posty: 13
Lokalizacja: Beskid Dukielski
Restaurację Domenico można zdecydowanie polecać. Jedzenie jest smaczne i niedrogie. W barze na przejściu granicznym w Barwinku też można dobrze zjeść -polecam placki po węgiersku. Dobre jedzenie jest również w Zajeździe pod Małym Laskiem za Nowym Żmigrodem w kierunku na Krempną.


Na górę
Post: 30-10-2013 10:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-10-2013 17:20
Posty: 3
Polecam bar BARTNIK w Tylawie, miejsce jest przyjazne dzieciom .


Na górę
Post: 01-11-2013 23:40 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
W Gościnnej Chacie zmiłowania nie mają - ceny idą nieubłaganie w górę, jak nie przemierzając, opłaty za elektrykę u mnie w Anglii:

Obrazek

Jednak zamiast zdawać się na knajpiane żarcie, człek może zawsze nazbierać sobie na miejscu rydzów (ok. 25 kcal/100g) i zakupić do nich skromne a niezbędne dodatki, co ciekawe nieco tańsze we Wysowej, niż w Krakowie:

Obrazek

(tak, tak, Zakapiorze, ta gazeta w tle to Nasz Dziennik - po południu innych we Wysowej nie ma, zresztą da się skonsumować z resztą zestawu)


Na górę
Post: 15-11-2013 06:01 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Otworzyli jakiś bar w Klimkówce, czy mi się przywidziało?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 15-11-2013 10:43 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Jest. Między kościołem a przystankiem (koło sklepu) ale nie zaszedłem tam jeszcze. Choć chyba aspirują bardziej do miana restauracji.
Natomiast w weekend "żywiłem" się w barze w Posadzie Jaśliskiej. Jest klimat :-)

I w Homoli w Uściu z menu zniknął kapuśniak :-(

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 15-11-2013 15:29 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Polecam Arkadię w Wysowej. Mając ostatnio bazę w Wysowej w Pensjonacie Emilia, korzystałem też tam z wyżywienia. Wrażenia pozytywne + mili gospodarze. Z lokali ogólnodostępnych odwiedziliśmy kilka miejsc zachodząc tu i tam na kawę, piwo itp. Wylądowaliśmy też w Arkadii i później już do innych nie zachodziliśmy. Nie tylko dlatego, że od "siebie", podobnie jak do Gościnnej Chaty, mieliśmy 2 minuty. . Gościnna Chata jest po prostu droga. Arkadia ma nastrój, ceny niewysokie, nie jest takim kolosem, jak sąsiednia G Ch. Po tym co w Arkadii posmakowaliśmy, wyczytaliśmy w menu i podglądnęliśmy (oj, oj nieładnie) na sąsiednich stolikach, obiecaliśmy sobie, że przy następnych pobytach w Wysowej lokal ten będziemy odwiedzać. Kusiły apetycznie wyglądające wystawione w widocznym miejscu ciasta, które okazały się równie smaczne. task


Na górę
Post: 15-11-2013 19:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witam - popieram Cię, task; we wrześniu (a pokonałem trasę Małastów-Zdynia-Rotunda-Kozie Żebro-Wysowa) i w październiku (początek ten sam - potem Konieczna-Beskidek-Jaworzyna Konieczniańska-Obycz-Blechnarka-Wysowa) dwa razy kończyłem wędrówkę właśnie w "Arkadii" - ceny umiarkowane, jedzenie dobre i na koniec pyszne ciasta, które brałem do autobusu - a przystanek naprzeciwko - i które pałaszowaliśmy później w Gorlicach. Do "Arkadii" trafiliśmy w zasadzie przez przypadek - w ubiegłym roku, w maju po paru dniach wędrówki w Beskidzie Sądeckim, po przejściu Lackowej i szukaniu zielonego szlaku w okolicach Cigelki, w deszczu - wyszliśmy bez szlaku właśnie na szosę koło "Arkadii", która nas dobrze nakarmiła.

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 15-11-2013 22:37 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
task pisze:
Polecam Arkadię w Wysowej. (...)


{tu i post Andy'ego bym zacytował, ale nie umiem cytować dwojga postów od jednego razu}

- jako nieomalże Wysowianin, całym sercem i żołądkiem Arkadię polecam.

Po schabowym zjedzonym śp Beskidzkiej z końcem lat osiemdziesiątych odbijało mi się przez tzw. ruski miesiąc, Biały Domek (acz nie w obecnej ajencji) przyprawił mnie o Srogą Sraczkę, w Gościnnej zaś Chacie nie raz-żem dostał ciepłą śliwowicę, do Ramisa znowóż jest pod górkę; w Dziurnówce ma noga nie postanie ([i]kwestia smaku[i] - chodzi o architekturę; do Pana Dziurnego jako takiego odnoszę się z pełną rewerencją; zaś smażalnię Przy Basenie wraz z basenem zlikwidowano, bo nie wpisywała się w Unijne klimaty).

Zostaje Arkadia. Solidna gierkowska kuchnia, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Rydze zwłaszcza polecam.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9 10 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl