Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 20:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 19-09-2014 07:53 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
dobra - ja przyjade, w koncu pierwszy raz po 10 latach wypada sie pojawic jako stary nieaktywny uzytkownik

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
 
Post: 19-09-2014 08:54 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
janrajchel pisze:

Oczywiscie : Dzien dobry i inna kultura obowiazuje .... ale skoro masz pretensje do dobrego wychowania to wczesniej poinformuj mnie (NARYBEK) i innych uczestnikow na forum, komu personalnie powinienem w razie czego zlozyc wyrazy uszanowania i podziekowana. Na pewno to wiesz - skoro masz o to pretensje.
Oczywiscie nie chodzi tu o ogolne "Dzien dobry"i "Do widzenia", ktore nie wyobrazam sobie aby ktos z uczestnikow Waszych spotkan nie wypowiedzial.


Powiem szczerze, że mnie to akurat średnio zależy czy się z organizatorami przywitasz czy nie choć z drugiej strony jak przychodzę do kogoś kto organizuje spotkanie to nie wyobrażam sobie by się nie przywitać.
Ale ja mówię o osobach, które przychodziły na spotkanie siadały na krzesłach i z NIKIM się nie przywitały... po czym wychodziły bez słowa.

Zresztą... nie będę Ciebie przekonywał do siebie i swoich racji... kto był na spotkaniach i zna mnie i Wojtka to wie jak to wygląda.

A propos rumu... zdecydowanie wolę rum z Hondurasu lub leżakowany rum z Gwatemali.

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 
Post: 19-09-2014 09:42 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Bartek Wadas pisze:
Ale ja mówię o osobach, które przychodziły na spotkanie siadały na krzesłach i z NIKIM się nie przywitały... po czym wychodziły bez słowa.


A moze jest tak , ze Im sie po prostu nie podobalo i jak na "dzentelmenow" przystalo wyszli "po angielsku"? Nie bierzesz tego pod uwage?
A ze nie powiedzialy "Dzien dobry - w to nie uwierze , wszak dobry gospodarz gosci powinien witac w drzwiach. Czyz nie tak?

A skoro nie zalezy Ci na moim dzien dobry - daruj i innym podobnie.

Co zas do rumu: o gustach sie podobno nie dyskutuje.Niech sobie kazdy pije co chce - byle bylo schlodzone i zaplacone.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
 
Post: 19-09-2014 10:38 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Trochę czasu minęło, parę wyjaśnień się ukazało, moje emocje opadły jak i wiedza większa jest :-) Zaoponowałem tylko dlatego, że znam paręnaście osób, których można by określić "lokalsami" i czytając warunki coś mi się wierzyć nie chciało, by mieli być ze spotkania wycięci - na szczęście nie taki był zamiar :-)
Na pewno problemem jest "uczestnictwo" w spotkaniach osób, które nie mają zamiaru dostosować się do zasad, które to zasady sa przecież wiadome przed spotkaniem!!! Jeśli się ich nie akceptuje to nie powinno się uczestniczyć w spotkaniu - proste? Dla osób wpadających na chwilę/na prelekcje chyba nie był dużym kosztem te 10zł na Magurycz. Choć spotkałem się z opiniami że nie dadzą bo kogoś tam nie lubią (zachęcam do pracy choćby z Maguryczem - jej nie brakuje - a oczy się otwierają i wiele opinii się zmienia przy kontakcie na żywo).
Szczerze to dziwię się, że są tacy miłośnicy BN, którzy by nie chcieli choćby symbolicznie wesprzeć ludzi tu żyjących...
tom1915 pisze:
Tak na zasadzie: nie zarezerwowałeś z wyprzedzeniem, nie zostajesz na noc = kurcze, nie chcemy cię za bardzo, zostań na zewnątrz :wink:

tom1915 - myślę, że organizatorzy bedą na tyle elastyczni, że nawet w przypadku braku miejsc (możliwe w związku z rozbudową?) będą starali się Ci załatwić jakiś nocleg w okolicy.
janrajchel pisze:
Od kilku juz dobrych lat nabierala mnie chec do wziecia udzialu w tzw."Spotkaniu". Ale czytajac takie uwagi organizatora boje sie zeby czasami nie znajac tzw."grubych misiow" portalu ,przejsc kolo kogos nie oddawszy mu naleznego szacunku - a tym samym obrazic uczynkiem lub zaniedbaniem.

Janie, nie myślę, by komukolwiek zależało na przyjmowaniu "naleznego szacunku", myślę nawet, że wielu ceni sobie swoją prywatność i nie chwali za bardzo wizerunkiem. Mnie mocno speszyło "wywołanie do tablicy" przez T.K. na spotkaniu w Lipowcu. A prawie wbiło w ziemię przywitanie na VIII spotkaniu jakie mi urządził w/w - trzeba było się bronić. Ba, nawet później byłem posądzony o brak okazywania szacunku starszym :-) :-)
janrajchel pisze:
... w listopadzie wlasnie lecimy na wakacje do Santo Domingo. Hurra!

Trochę zazdroszczę ale i tak musze Ci to napisać - żałuj, że Cię tu nie bedzie :twisted:
Nic to, może na wiosnę uda nam się wreszcie spotkać ;) ?
janrajchel pisze:
A ze nie powiedzialy "Dzien dobry - w to nie uwierze , wszak dobry gospodarz gosci powinien witac w drzwiach. Czyz nie tak?

Janie - to są organizatorzy a nie gospodarze. Z tego co widziałem to mają i tak tyle na głowie, że jeśli by chcieli każdego witać to nie są w stanie zapamiętać, kogo już witali a kogo nie. A oprócz tego jeszcze inne sprawy - prelegenci, jakieś kłopoty w ośrodku itp - oni są punktem styku na linii uczestnicy-ośrodek a więc są "atakowani" z dwóch stron. A i tak o wielu rzeczach pewnie nie mam pojęcia.
Zarzuty o brak kultury nie dotyczą tu braku "dzień dobry" ale łamania zasad spotkania podanych uprzednio!

Dla rozluźnienia:
janrajchel pisze:
tzw."grubych misiow" portalu

HM pisze:
10 lat i 15 kilo temu...

Przepraszam, ale musiałem :twisted: :D :D :D

P.S. A i tak najmilej najmilej wspominam 2 spotkania w Grabiu przy remoncie kapliczki...


Na górę
 
Post: 19-09-2014 11:45 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Dlugi! TY powinienes Prezesem byc....
Jeszcze nie wiem dokladnie czego - ale powinienes.
TK ma zupelna racje w tym co mowi i robi.On ma nosa....

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
 
Post: 19-09-2014 18:30 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Sercu bliski Beskid Niski.
Piękne i dla mnie prawdziwe od pierwszego spotkania z tym rejonem, nie tylko z górami- od 1978roku.
To ponad 36 lat temu.
Niby nieobecni nie mają głosu, a ja w Spotkaniach dotychczas nie uczestniczyłem. W przyszłości ?
Nie komentuję dyskusji w tym wątku.
Proszę tylko, a do tego mam prawo, pamiętajmy, chyba, że dla kogoś to puste hasło:
"SERCU BLISKI BESKID NISKI"


Na górę
 
Post: 19-09-2014 22:09 
Offline

Rejestracja: 07-11-2008 19:15
Posty: 114
Lokalizacja: Dukla
Po pierwsze organizator ustalił zasady i chcąc wziąć udział w spotkaniu trzeba się dostosować i tyle. Proste.

Po drugie co do tego dzień dobry to na szlaku też można spotkać kogoś kto przewrócił by się na tobie i też dzień dobry nie odpowie. To kwestia kultury osobistej.

Po trzecie to trwa głosowanie na mistrza mowy polskiej, a w śród laureatów jest "nasz" prelegent z poprzednich spotkań Edward Marszałek, i można, a nawet trzeba oddać na niego głos.
Nie chciałem zakładać nowego postu bo głosowanie potrwa do 27 września
http://www.mistrzmowy.pl/glosowanie-mmp-2014

Po czwarte to do zobaczenie w Zdyni.


Na górę
 
Post: 20-09-2014 21:58 
Offline

Rejestracja: 23-11-2010 20:26
Posty: 75
Ja tam nie uczestniczyłem w spotkaniach i się nie wybieram, ale całkowicie rozumiem organizatorów i gospodarzy. O ile organizator nie ma w tym interesu o tyle gospodarz prowadzący swój biznes ma i to całkiem normalne że mu się nie podoba sytuacja gdzie 2/3 gości na imprezie zorganizowanej nie zostawia grosza. Organizator musi świecic wtedy oczami. Moim skromnym zdaniem organizator informacje o koniecznosci poniesienia kosztu uczestnictwa przekazał Wam w nie odpowiedni sposób działając w dobrej wierze aby nikt go nie posądził o to że czerpie z tego korzysci. HM ja bym na Waszym miejscu napisał ze ze w tym roku nowoscią jest coś w stylu biletu wstępu czy wpisowe na spotkanie w kwocie X w której zawiera się nocleg + grochówka i w rzeczywistości wyosi dokładnie tyle samo. Niby jedno i to samo ale przekaz zupełnie inny. Lokalesi czy stare wygi też płacą a jak nie chcą spać ida do domu bo posiłek zjedli by pewnie wszyscy.

Wszyscy się zachwycacie co roku pelekcjami, atmosferą, wycieczkami z przyjemnością się to czyta ,ale jednak nie wszystko jest za darmo, zupełnie inaczej sprząta się po 100 osobach niz po 35 , może ktoś kto przychodzi na prelekcje na przysłowiowy krzywy ryj zajął miejsce komuś kto zapłaciłby gospodarzom za posiłek. Wszystko jest łatwo przeliczalne na pieniądze. Wszyscy lubimy darmowe imprezy, ale jeśli impreza niesie ze sobą wysoką jakość z czasem pojawi się opłata wpisowa i to jest zupełnie naturalne.

Pomijam już fakt ze kwoty o których tu rozmawiacie można zarobic w jeden dzień zbierajac rydze w lesie i wystwiając je na sprzedaż przy drodze Konieczna Gorlice - jesli kogoś nie stać bo tak też może być.

Nie ma co robić focha na organizatora tylko zrozumieć , zapłacić , skorzystać i się dobrze bawić.


Na górę
 
Post: 21-09-2014 20:43 
Offline

Rejestracja: 02-05-2009 08:29
Posty: 42
Fuck, nie byłem na Niskim w tym roku, pierwszy raz od circa about 15 lat. Niestety mój przyjaciel ma 22 listopada urodzny i bedę w tym terminie w Gdyni. A miałem zamiar byc na BNie. Trudno. Co do konweracji na forum, Zdynia to dobre miejsce na spotkania, tanio, dobre zarcie (rosołek super i uratował mi kiedyś zycie :), dostałem litra z makaronem do słoiczka), obsługa prima sort. Wiem mam te same odczucia na Niskim, pełna wolność, brak dbałości o nocleg, ale jako organizator pewnych wypraw wiem że z uczestnikami bywa ciężko, dajcie na luz, organizator zazwyczaj ma "prze...ne". Stara się ale zdowolić wszystkich, ale nie sposób tego dokonać, nawet sponsorujac pewne atrakcje.


Na górę
 
Post: 22-09-2014 10:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
czy znana jest lista prelegentów i tematów?
Pozdrawiam
Lukasz

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
 
Post: 24-09-2014 20:17 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
Co do organizacji spotkania po raz kolejny w Zdyni: mnie to osobiście nie przeszkadza bo miejscowość jest fajnie położona, chodzić jest gdzie i ogólnie klimat tam jest fajny, poza tym ośrodek, który znajduje się w Zdyni jest największym tego typu ośrodkiem w BN co, przy rosnącej rokrocznie liczbie uczestników,ma niebagatelne znaczenie. Przez chwilę myślałem o "Hajstrze" w Hucie Polańskiej jako o ośrodku, który mógłby być lokalizacją jednego z następnych spotkań, ale na stronie tego obiektu jest info o 41 miejscach noclegowych, co jest rzecz jasna liczbą niewystarczającą. O Radocynie była już tu mowa niejednokrotnie. Można by ewentualnie pomyśleć nad jakimś ośrodkiem w którejś z miejscowości uzdrowiskowych (Wapienne, Iwonicz, Rymanów) ale tu pewnie koszty noclegów byłyby większe. Niestety baza noclegowa BN jest w dalszym ciągu słabo rozwinięta i raczej prędko się to nie poprawi. Więc póki co pozostaje Zdynia :)

Jedynym minusem wg mnie jest termin..Postulowałem już w ubiegłym roku żeby zorganizować Spotkanie trochę wcześniej (wrzesień, październik - przed zmianą czasu) ale pozostało to bez odpowiedzi. Chodzi tu głównie o kwestię sobotniego wypadu na szlak, "na dłuższym dniu" można zrobić dłuższą trasę. Poza tym ok :)


Na górę
 
Post: 25-09-2014 16:41 
Offline

Rejestracja: 29-11-2009 18:04
Posty: 23
witam jest wydarzenie na fb???bo bym zaprosil znajomych



michal


Na górę
 
Post: 25-09-2014 17:48 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Na razie to info "forumowe". Wydarzenie, program i konkretne informacje pójdą w świat jak już będzie wszystko dograne.
Pewnie niedługo.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 
Post: 03-10-2014 15:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Szczegółowy program będzie w następnym tygodniu.
(Póki co zdradzę, że będzie bardzo ciekawie ;) )

Na razie garść szczegółów organizacyjno-finansowych:
Opcja sobotnia (kolacja i nocleg w sobotę) - 45 PLN
Opcja piątek-sobota (dwa noclegi, śniadanie i kolacja w sobotę) - 85 PLN
Dodatkowo można dokupić kolację w piątek i śniadanie w niedzielę.

Goście którzy zamierzają uczestniczyć w sobotnich prelekcjach a nie będą spać w Ośrodku, winne uiścić datek w wysokości 20 zł, który zostanie przekazany na rzecz działalności Stowarzyszenia Magurycz.

Może jeszcze dziś zrobię ankietę dotyczącą sobotniej wycieczki - piszczcie jak macie propozycje.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 
Post: 03-10-2014 15:43 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Piątek - przyjazd, zakwaterowanie i projekcje filmów (bardzo ciekawych) - szczegóły w przyszłym tygodniu.
Sobota - wycieczka, od 16.00 wykłady - na tą chwilę planujemy około 7-8 bardzo, bardzo ciekawych prelekcji
Niedziela - pożegnanie i prawdopodobnie będzie jeszcze opcja bardzo ciekawej wycieczki z "przewodnikiem

Wszystko w trakcie dogrywania szczegółów.

Trwała dyskusja na temat osób, które przyjeżdżają tylko na sobotę. Nasz pomysł by udział brały tylko osoby, które wykupują nocleg został storpedowany a koszt takiego pobytu z posiłkiem wynegocjowaliśmy na 45 zł (co jest ceną naprawdę rozsądną).
Osoby przyjeżdżające na wieczór będą uiszczać datek na rzecz Magurycza.

Proszę nie rezerwować noclegów w Zdyni. Rezerwacja tylko za naszym pośrednictwem. Ośrodek nie będzie przyjmować indywidualnych rezerwacji.

Szczegóły wszystkie w przyszłym tygodniu.

Bartek Wadas

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl