Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 03:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 07-12-2004 11:39 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Witam...
Strona www.beskid-niski.pl istnieje juz prawie rok czasu, tworzenie sprawia
mi ciągłą radość i przyjemność a i oglądających coraz więcej...ale nie o tym
będzie mój wywód.
Chciałbym podzielić sie refleksjami na temat promocji regionu Beskidu
Niskiego, zainteresowania nim osób, które jeszcze tutaj nie były a nie
działania na zasadzie przekonywania przekonanych. Żeby nie było wątpliwości
mój wywód dotyczy tylko promocji walorów turystycznych, atrakcji regionu i
bogactwa kulturowego i wykorzystania do tego celu internetu.

Bawiąc się stroną staram sie być cały czas na bieżąco z tym co się dzieje w
regionie, o czym pisze, prasa regionalna, jakie są działania województw,
powiatów i gmin, co proponują organizacje turystyczne i co dzieje sie w
internecie.
Przez ten okres, przez który istnieje strona, regularnie próbuje sie
kontaktować z tymi wszystkimi instytucjami. Sam sobie nadałem legitymację,
do działania na rzecz promocji regionu ale o tym za chwilkę.
Nie jest to tekst, który ma na celu użalanie sie nad tym jak traktuja mnie i
mój portal...ale myślę, że jest to wycinek pokazujący całość współpracy na poziomie internetu.


Zacznijmy od tego co można znaleźć w internecie (ja przynajmniej uważam, że
jest to w tej chwili bardzo ważne narzędzie w działaniach promocyjnych) -
zainteresowanym przekaże adresy na których się opieram:
Strony internetowe urzędów centralnych, woj małopolskie, podkarpackie.
Są, działają, aktualizowane na bieżąco, pracuje nad nimi sztab ludzi,
pochłaniaja one ogromne koszty ale próżno by szukać dobrych informacji o
Beskidzie Niskim i Łemkowszczyźnie. Lepiej działają strony małopolskie niz
podkarpackie. Aczkolwiek praktycznie brak informacji o imprezach
kulturalnych, turystyce itp.
Myślę, że bardziej wartościowe w sensie medialnym i łatwiejsze do
wypromowania są inne regiony tych województw jak np. Bieszczady, Tatry,
Gorce, Pieniny.
Myślę, że dodatkowo "problemem" BN jest jego położenie terytorialne, w
kompetencji dwóch województw.
Mimo wielokrotnych prób kontaktu z administratorami portali oraz osobami
odpowiedzialnymi za promocję - nie odezwał się nikt

Strony powiatów beskidzkich - są ale wydaje się, ze są bo muszą być, taki
byl nakaz, pieniądze wydano i nikt sie tym dalej zbytnio nie przejmuje. Daty
aktualizacji zastraszająco stare, informacje zdezaktualizowane, brak nowych
danych, brak informacji o imprezach, brak koordynacji działań (jedynie w
powiecie gorlickim mam kontakt z jedną osobą... ale tylko prywatny)

Mimo wielokrotnych prób kontaktu z administratorami portali oraz osobami
odpowiedzialnymi za promocję - nie odezwał się nikt

Gorlice, Dukla.....dwa miasta, które powinny być "bramą" do Beskidu Niskiego
ale....podejście magistratu gorlickiego do internetu j.w. Dukla utrzymuje
stronę... ale też nie jest zainteresowana jakimkolwiek kontaktem.
Muszę przyznać, że z Gorlic przynajmniej otrzymałem odpowiedż i .... pakiet "promocyjny" - zestaw
broszur, folderów, długopisów i breloczków do kluczy.

Mimo wielokrotnych prób kontaktu z administratorami portali oraz osobami
odpowiedzialnymi za promocję - nie odezwał się nikt


Gminy....maja strony internetowe..a jakże....tylko....nie korzystaja z
internetu...taką brutalną prawdę usłyszałem podczas rozmów w Uściu, Sękowej.
Strony nie aktualizowane.... kontakt zerowy.<BR><BR>

Mimo wielokrotnych prób kontaktu z administratorami portali oraz osobami
odpowiedzialnymi za promocję - nie odezwał się nikt

Magurski Park Narodowy. Stronę mają... a jakże, nie aktualizowaną, szumnie 1
grudnia na otwarciu kolejnej części swojej siedziby opisywali działalność w
internecie.... na jeden mail odpisano mi w listopadzie 2003 i od tego czasu
żadnych odpowiedzi.

Gazety regionalne. Wyjątkowo jest ich mało (mam kontakt tylko z Regionem Jasielskim), pozostałe nie były zainteresowane jakąkolwiek współpracą...nawet ................itd. itd. itd. itd

To jest tylko taki krótki obraz....a niech zwieńczy to wszystko informacja, że strona średnio ma około 700-800 wejść dziennie (z każdym miesiącem ta liczba rośnie o 25-30%), co mnożąc raz 30 dni w miesiącu daje pewien obraz ile osób szuka informacji o Beskidzie Niskim i Łemkowszczyźnie.

Myślę, ze temat rozpocznie ciekawą dyskusję.... a tak na marginesie, współpraca, współpracą...ale zwykła przyzwoitość nakazuje przynajmniej odpisywać na listy.

Pozdrawiam
Bartek


Ostatnio zmieniony 08-12-2004 10:49 przez Bartek Wadas, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł: ;-D
Post: 07-12-2004 14:22 
Witaj w klubie... :lol: :) :D :D :lol: :) :lol: :D :) :D :)

Jak poprowadzisz swoją stronę tyle lat co ja to stwierdzisz jeszcze więcej ciekawych faktów... 8)

A propos - czy "700-800 wejść dziennie " to liczba tzw. unikalnych użytkowników, mówiąc po polsku tych którzy weszli na stronę pierwszy raz :shock: ?

Kończąc życzę wytrwałości w odwalaniu kawału solidnej, nikomu nie potrzebnej roboty :D

Z poważaniem, redaktor strony: www.cmentarze.gorlice.net.pl Mirosław Łopata


Na górę
   
 Tytuł: ;-)
Post: 07-12-2004 14:52 
I jeszcze jedno - prawdopodobnie jeszcze przed tobą moment kiedy zobaczysz zdjęcia swojego autorstwa lub inne materiały w wydawnictwach w/w instytucji, oczywiście bez podania autora i źródła 8)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 07-12-2004 18:12 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Bartrek - robisz kawałek dobrej roboty, rób swoje dalej i tyle.
rób swoje i nie oglądaj sie na innych. Na zbawianiu świata na siłe już wielu się przejechało...

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-12-2004 18:20 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Tylko, że tekst ten nie powstał jako żal, zawiedzionego pismaka, który poszukuje dowartościowania..nie o to chodzi... chciałem tylko podzielić się swoimi doświadczeniami i ruszyć kilka kamyczków...


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-12-2004 19:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Chyba troszke za bardzo uprościłem. moim zdaniem Twoja strona wyznacza pewien standard, predzej czy póżnie instytucje chcące profesjonalnie zająć sie promocją regionu będą mieli do czego równać, z kąd czerpać wzorce. może lepiej by stało sie to póżniej - jak już będą do tego dojrzali i przygotowani. Na razie promowanie Beskidu w internecie lepiej pozostawić zapaleńcom. wydaje mi się, że mogą więcej zdziałać w tej kwestii niż urzedy i instytucje.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-12-2004 20:41 
Cytuj:
Twoja strona wyznacza pewien standard, predzej czy później instytucje chcące profesjonalnie zająć sie promocją regionu będą mieli do czego równać, z kąd czerpać wzorce. może lepiej by stało sie to póżniej - jak już będą do tego dojrzali i przygotowani.


Pozwolę sobie mieć od kolegi HM odmienne zdanie. Prawdopodobnie strona będzie ignorowana w dalszym ciągu. Dzieje się tak (i prawdopodobnie będzie działo jeszcze dosyć długo) z co najmniej dwu powodów. Pierwszy powód jest taki że pokolenie ludzi powyżej 40- tki, masowo ignoruje istnienie Internetu jako medium. Ponieważ wśród niektórych ignorantów panuje przekonanie że "internet wszystko przyjmie" albo że "stronę internetową może stworzyć dzieciak w 15 minut i wypisywać na niej dowolne bzdury" (to autentyczna wypowiedź na jednym z forów internetowych o mojej stronie, kiedy ktoś przytoczył ją jak jedyne solidne źródło wiadomości o Bitwie Gorlickiej w necie) - liczy się tylko twórczość na papierze. Po drugie strona dotycząca w jakikolwiek sposób promocji regionu czy też w ogóle regionu, prowadzona w sposób kompleksowy i profesjonalny jest solą w oku pracowników odpowiedzialnych za internetową promocję tegoż regionu. A to dlatego że pokazuje że można robić coś 100x lepiej od nich bezpłatnie i hobbystycznie. Co prowadzić może do bezpośredniej konkluzji że nie wykonują oni swojej dobrze opłacanej pracy jak należy. To ich boli i tego sie boją.

Cytuj:
Tylko, że tekst ten nie powstał jako żal...


Tym nie mniej bardzo dobrze rozumiem o co ci chodzi - chcesz dobrze, starasz się , chciałbyś nawet nie wsparcia ale po prostu konstruktywnej współpracy a natykasz się na ściankę. I to najbardziej bolesną bo jest to "ścianka" ignorowania totalnego tego co robisz. Jak już wyżej powiedziałem "witaj w klubie" i jeszcze (tu zacytuję kolegę HM) "rób swoje dalej i tyle" , aż po prostu ci się to znudzi.

Nie mogę niestety nie skomentować z kolei innej części wypowiedzi kolegi HM:
Cytuj:
Na zbawianiu świata na siłe już wielu się przejechało...

Tak więc "morda w kubeł", głowa w dół i na kolana - czy tak, kolego HM ?
Przeciętność jako najlepszy rodzaj mimikry ?
Nie, kolego HM ja na przykład się pod tego rodzaju rozumowaniem raczej nie podpiszę i Bartłomiejowi Wadasowi nie życzę.

Mirosław Ł.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 07-12-2004 20:55 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Myślę, że mogę sie z Twoim podejściem zgodzić w 100 %.

Natomiast jako konkluzję Twojego podsumowania zacytuję mniej lub bardziej trafnie opinię jednego z urzędników (niestety nie podam z jakiego urzędu - nawet w przybliżeniu)

A stało to tak...

Jesteśmy pełni podziwu, patrzymy, śledzimy, oglądamy...ale cóż... pomóc nie możemy. Myśmy już jakis czas temu dostali dofinansowanie na promocje regionu poprzez internet. Duże, całkiem duże pieniądze. Kupiono komputery dla całego piętra, zrobiono szkolenia, zapraszano fachowców z województwa i zrobiono stronę... stron, którą zrobiłby nastolatek.
U Pana w spisie treści jest więcej informacji niz na naszej stronie.
Ale cóż możemy zrobić... przecież nie rozpoczniemy współpracy bo będzie to przyznanie się, że pieniądze "przejedliśmy" i dobry produkt mozna zrobic tylko zapałem.
Więc zostawmy tak jak jest....


Dla mnie to był wstrząsający list... ale teraz juz to zrozumiałem.

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-12-2004 21:39 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
I ja uważam, że żale wasze są zasadne i zgadzam się z tym co pisze Gość o podejsciu urzedów do tematu.
ale:

"Prawdopodobnie strona będzie ignorowana w dalszym ciągu"

- to jedyna strona kompleksowo traktująca Beskid - choćby dlatego nie może być ignorowana.

"Tak więc "morda w kubeł", głowa w dół i na kolana - czy tak, kolego HM ?"
nigdy nic takiego nie napisałem, a wręcz przeciwnie - Podoba mi się to co robi Bartek dla promocji regionu. Jestem zdania, że żadna instytucja państwowa nie jest w stanie zrobić tego lepiej - z przyczyn już przez Was wspomnianych.
co fahtycznie nie znaczy, że nie powinny przynajmniej próbować. Dla mnie przykładem takiej próby - w swojej skali bardzo udanej jest strona Jaślisk.
To nie ten format co Portal Beskid Niski, ale już krok do przodu.

ps. wspominane wyżej Gorce do tej pory nie doczekały się żadnej strony www. więc myśle, ze porównanie nie jest zasadne.

pozdrawiam serdecznie.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł: PROMOCJA!?
Post: 07-12-2004 21:44 
"...Na zbawianiu świata wielu się przejechało..." I zapewne przejedzie, ale nie o to przecież chodzi, prawda?
Co do wykorzystywania cudzych zdjęć i pomysłów? Zdarzają się takie rzeczy, dlatego lepiej zaznaczyć (tak na wszelki wypadek!) swoją pracę odpowiednią formułką: kopiowanie pomysłów...Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi...Pomysły co prawda nie są chronione prawem autorskim, ale ich efekty- tak!
Bartek, jak widać wywołałeś burzę. Prawdą jest, że takie strony jak Twoja stanowią pewien standard i niejednokrotnie budzą strach... Tak, strach, bo nieudacznicy życiowi, komputerowcy i informatycy z bożej łaski nie bardzo wiedzą co z sobą mają zrobić. Jedyne pocieszenie to to, że internet nie jest tak popularny w grupie- jak ktoś napisał- 40-latków. Jest nadzieja,że nikt nic nie wie i dalej mogą pić kawkę, ruszać po omacku myszką i udawać, że coś się robi. W końcu na wypłatę trzeba zarobić, nie? Niestety życie jest okrutne, a układy układami...Prawdą jest, że na promocję w internecie wydano koszmarne pieniądze. Żyjemy w ciekawych czasach moi drodzy.
...a górę kamyczków najwyższy czas już ruszyć... Można to ignorować, krytykować, ale można się też przyłączyć. Siła przecież w ludziach. Pozdrowienia dla Wszystkich.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 07-12-2004 21:50 
Dla mnie wstrząsająca jest szczerośc i bezczlność tego listu :shock: ! Wprost nie mogę uwierzyć że jest to oficjalna odpowiedź na twój list wysłany na adres osoby odpowiedzialnej za promocje regionu w jakiejkolwiek instytucji :shock: ! Jeśli jest on podpisany z imienia, nazwiska i stanowiska osoby to piszącej to gratuluję tej instytucji kompetentnych pracowników a nam wszystkim życzę powodzenia w budownaniu społeczeństwa obywatelskiego :evil: !
M.Ł.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 07-12-2004 21:59 
Jejku..........ale chyba nie tego listu powyżej. Żeby nie było wątpliwości, błagam o sprostowanie. Ja sercem i duszą z www.beskid-niski.pl


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 07-12-2004 22:02 
Cytuj:
to jedyna strona kompleksowo traktująca Beskid - choćby dlatego nie może być ignorowana


Ja prowadzę od kilku lat inną stronę kompleksowo traktująca inny "atrakcyjny" temat , która jest totalnie, konsekwentnie ignorowana, to może trwać latami - zapewniam ...

Strasznym, kolego HM jesteś optymistą, życzę ci aby życie nie wyprowadziło cię z tego błogiego stanu. Ja juz dostałem niejeden kubeł zimnej wody na pobudkę a Bartek jak widać jeden z pierwszych...

M.Ł.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 07-12-2004 22:04 
Oczywiście wstrząsneła mną (mimo wszystko do mnie nikt nie był taki bezczelny) cytowany przez Bartka list urzędnika - żeby była jasność.

M.Ł.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 07-12-2004 22:10 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Cytuj:
Ja juz dostałem niejeden kubeł zimnej wody na pobudkę a Bartek jak widać jeden z pierwszych...



Wiesz..nie traktuje tego jako kubła zimnej wody. To nie jest cos co spadło na mnie nagle... to są obserwacje z dłuższego czasu i po kolejnych mailach na jeden adres (jeden przecież mógł zaginąć ).

Ale myślę, że fakt, ze mieszkam na jakimś tam Śląsku i w Beskidzie jestem zaledwie kilkanaście razy w roku i to wyłącznie dla przyjemności.... pozwala mi to nabrać zdrowego (?) dystansu.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl