Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1013 Następna
Autor Wiadomość
Post: 17-03-2010 11:17 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Coś je chyba łączy - jak nie ma Żyda pod ręką, to trza se go wykreować.


Na górę
Post: 17-03-2010 11:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2009 08:29
Posty: 63
Lokalizacja: Zagórz
Tutaj racja, ale to raczej odprysk, symptom poważniejszego zjawiska. Emocje sportowe z racji na ich moc, pierwotność i spontaniczność dobrze sondują co w świadomości danego społeczeństwa (tzw. uśrednionego) tkwi.

_________________
Jedzenie zamiast bomb, taniec zamiast walki.
Wid fanky-malanky :D
http://www.youtube.com/watch?v=th2NnVZvwgw


Na górę
Post: 17-03-2010 12:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Właśnie, że nie odchodzisz... a i ortografia robi swoje. Rzecz w tym, że większość tych, którzy robią takie rzeczy jak na zdjęciu, nie potrafi sensownie uzasadnić swoich czynów. Wyjątek stanowi mój przyjaciel (tak, przyjaciel :!: ), który nie lubi Żydów, bo współcześnie jacyś Żydzi zachowali się nie fair w stosunku do członków jego rodziny, a nie ma to związku żadnego z historią, ot, zwykła ludzka porażka...
To właśnie o te złe kody, stereotypy wynoszone z piaskownicy chodzi, o te słowa, o których sdmk pisała (pamiętam jak wskazałem jej "dźwięk" słów: cyganić, żydzić...).... o to co zwykłem nazywać kryptoantysemityzmem, kryptoantyrutenizmem etc. etc....

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 17-03-2010 13:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
szymon NGK Magurycz pisze:
To właśnie o te złe kody, stereotypy wynoszone z piaskownicy chodzi, o te słowa...


http://wyborcza.pl/1,75248,7668651,Kard ... istow.html

:mrgreen:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 17-03-2010 14:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2009 08:29
Posty: 63
Lokalizacja: Zagórz
Natan-ek, nie, życie to jednak farsa :lol: . Szkoda, że mądrość nie można zyskiwać dzięki nadanej nazwie, byłoby znacznie łatwiej.

Swoją drogą, Dziwisz może orłem nie jest, ale też nie w ciemię bity, mądrość Wojtyły i na nim odcisnęła swe piętno. Z drugiej strony ta dyskusja ciągle obecna w Kościele, jest dobrym znakiem, że nie o kwestie brzegowe, mało istotne chodzi. Dobrze że jeszcze tacy są: Tischner, Dziwisz, Bocheński, Góra i in.

Mały dowcip:
o. J.M.Bocheński stoi przed drzwiami bazyli Św. Trójcy w Krakowie. Do bazyliki wchodzi mężczyzna:
m: Szczęść Boże, czy za chwilę odbędzie się msza?
o: Tak a Pan wierzący?
m: Tak.
o: To do franciszkanów proszę.

_________________
Jedzenie zamiast bomb, taniec zamiast walki.
Wid fanky-malanky :D
http://www.youtube.com/watch?v=th2NnVZvwgw


Na górę
Post: 17-03-2010 14:31 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Przeczytałem ten artykuł, co to go Surowiczny zapodał. I olśniło mnie! Przecież logo tego forum to oczywisty znak masoński! Przyjrzyjcie się dobrze - dziwnym trafem ta droga, czy też rzeka niby, wije się kształtem litery Z. A co to oznacza - wie każde dziecko - to uproszczony symbol kielni! A co wyżej? Niby górki, łagodne zbocza BN? Nic bardziej mylnego! Przecież to cyrkle rozwarte, na dokładkę trzy :shock:

No nie wiem, co z tą wiedzą zrobię .....


Na górę
Post: 17-03-2010 15:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Wyniki 1 - 2 z 2 z domeny www.beskid-niski.pl dla zapytania jan chrzcieciel . (Znaleziono w 0,25 sek.)

:D :D :D

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 17-03-2010 15:26 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
jarek surowiczny pisze:
Wyniki 1 - 2 z 2 z domeny http://www.beskid-niski.pl dla zapytania jan chrzcieciel . (Znaleziono w 0,25 sek.)

:D :D :D


Trochę mało, Wielki Mistrzu Loży Wschodu Starożytnego Rytu Szkockiego, ale zawszeć coś :lol:


Na górę
Post: 17-03-2010 15:27 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Nawet dzieciakom z gimnazjum się oberwało za kreatywność. Przecież jak by nie były kreatywne to by Słowaków , Węgrów lub Rumunów na akademii obrażały.

zasady...

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 17-03-2010 18:23 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Beskidek - jeżeli Ci się chce dyskutować (jeżeli masz ochotę, bo to szkoda jednak czasu) to może o tym, że w "cywilizowanym" państwie facet bedący szefem organizacji, która ma na koncie sporo tysięcy wymordowanych Polaków, żydów czy Rosjan został mianowany bohaterem narodowym. Ciekawe, czy zgadną o jakie państwo chodzi i jak się facet nazywał?

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 17-03-2010 18:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Na ogół jest tak, że ten kto jest bohaterem dla jednych, nie jest bohaterem dla drugich, jakoś tak wychodzi że bohaterami są ci którzy mają przeciwnika, tacy krzyżowcy byli bohaterami w Europie, ale czy byli bohaterami dla mieszkańców Bizancjum :?: , myślisz, że Kazimierz Wielki jest bohaterem dla Ukraińców :?: , a Dmowski też dla wszystkich jest bohaterem :?: , mi wstyd za to, że Dmowskiemu postawili pomnik i tyle...
Czytałeś Beskidnik kiedy Mykołę Riabczuka? Spróbuj kiedyś, może przełkniesz "Od Małorosji do Ukrainy", tam wiele o Polsce, Polakach i relacjach polsko-ukraińskich, przeczytaj a zrozumiesz, że poza nacjonalistami (których w Polsce też nie brakuje) są na Ukrainie ludzie patrzący i myślący inaczej.
"sporo tysięcy wymordowanych Polaków, żydów czy Rosjan", skoro tak Beskidnik to może pisz "sporo tysięcy wymordowanych polaków, żydów czy rosjan", albo "sporo tysięcy wymordowanych Polaków, Żydów czy Rosjan", choćby dlatego, że nic nie wiadomo, o tym że Ukraińska Powstańcza Armia prowadziła jakąś selekcję wśród Żydów.
Albo inaczej, w ten sposób - "sporo tysięcy wymordowanych Polaków, żydów czy Rosjan" - wskazujesz co sądzisz o Żydach, tym razem kontekst jest jasny :!: Od tej kwestii ta dyskusja się zaczęła i sam dowiodłeś, że rzecz nie leży w ortografii.
Tak na koniec: tożsamość budowana na niechęci, nienawiści, żalach, stereotypach, fantazjach, ksenofobii itp... jest słaba.
To nie jest wątek o Stepanie Banderze...
Tu znajdziesz Beskidnik lepszych interlokutorów:
http://forum.bieszczady.info.pl/showthr ... 48&page=62

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 17-03-2010 19:19 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Szymon! Jak zapewne wiesz, filosemityzm jeszcze nie jest obowiązkowym wyznaniem ani w Polsce ani nawet na forum portalu. Katolik, mahometanin, buddysta, prawosławny czy żyd piszę z zasady z małej litery i nie ma to żadnego związku z czymkolwiek. Możesz nawet uznawać, że nie lubię wyznawców żadnej religii - nie interesuje mnie to. Wytłumacz mi jednak jaki jest Twój pogląd na fakt uznania S. Bandery za bohatera narodowego Ukrainy? Podoba Ci się to czy nie?

p.s.
A swoją drogą, to nawet nie wiedziałem, że Kazimierz Wielki stał też na czele jakiejś bandy, która mordowała żydów - człowiek to się jednak uczy całe życie...

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 17-03-2010 19:45 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Beskidnik pisze:
fakt uznania S. Bandery za bohatera narodowego Ukrainy


Wiedzy o faktach to nie masz chyba zbyt głębokiej, Beskidnik :mrgreen:

Bandera nie został uznany za bohatera narodowego Ukrainy, tylko dekretem prezydenckim przyznano mu tytuł Bohatera Ukrainy. Nie fetyszyzuj tego tytułu, posiada go coś 200 ludzi, w tym sportowcy (np. Serhij Bubka) i nawet popularni piosenkarze (np. Sofija Rotaru).

BTW - tam, gdzie odesłał Cię Szymon przynajmniej "Żyd" piszą dużą literą :lol:


Na górę
Post: 17-03-2010 19:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
CŻZD
Kazio? mordował Rusinów, było nie było protoplastów Ukraińców... taka natura podbojów...
Bandera nie jest moim bohaterem, i wcale mi się to nie podoba, ale staram się rozumieć mechanizmy i mieć choćby minimalny wkład w tworzenie nowych jakości, stąd tak wielu mam przyjaciół Ukraińców, i nie tylko Ukraińców...
Filosemitą nie jestem, ale jak pisałem, cenię wkład Żydów w kulturę tego kraju, mało tego, Magurycz zajmuje się cmentarzami żydowskimi także, bo to część naszego świata, ale widać nie twojego Beskidnik.
Szkoda, że ty nie cenisz.
Łukasiewicz też pewnie be :!: bo Ormianin...
Uparcie pisząc z małej litery pokazujesz kim jesteś..., aż nadto wyraźnie, gratuluję. Myśl sobie co chcesz, pisz co chcesz,ale wiedz, że mi z tobą nie po drodze.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 17-03-2010 20:28 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Szymon - zasadniczo chodzę swoimi ścieżkami i nie interesuje mnie z kim i komu jest ze mną po drodze. Stać mnie także na luksus posiadania własnych poglądów... Kabirze - jeżeli nie rozumiesz różnicy między Banderą a Bubką to może z powrotem przenieś się do piaskownicy? Swoją drogą Twoja argumentacja przypomina mi sposób rozumowania jednego z "funkcjonariuszy kultu grekokatolickiego" ... :D

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1013 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl