Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 23:52

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-12-2009 17:52 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Dziś w trójce (taka stacja radiowa :wink: ) o 21.00 jest Klub Trójki, a w nim spotkanie ze Stasiukiem. Napisali na stronie m.in. że: To będzie opowieść o cmentarzach, o granicach, o Cyganach, o szałasie, o podróżach.
http://www.polskieradio.pl/trojka/klub/ ... 24412.html

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 01-12-2009 18:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-03-2009 09:14
Posty: 277
Lokalizacja: Gdańsk
... a jeśli nie można na żywo, to potem można sobie mp3
ściągnąć i odsłuchać w odpowiadającej porze... :]

Dzięki za informację.

Szy.

_________________
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
www.znajkraj.pl


Na górę
Post: 01-12-2009 22:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
"Zjednoczona Europa to cygańska idea..." :D Wysłuchałem i dziękuję Darek za informację. Gdyby nie ona to, mimo że na ogół słucham głównie Trójki, nie wiedziałbym nic. Fajna audycja, z klimatem, rzekłbym. Dziękuję i polecam odsłuchać(kto nie słuchał), jeśli to tylko okaże się rzeczywiście możliwe, jak pisze Szy.

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 02-12-2009 14:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-03-2009 09:14
Posty: 277
Lokalizacja: Gdańsk
Proszę:

-> http://www.polskieradio.pl/_files/20070 ... 465132.mp3

Szy.

_________________
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
www.znajkraj.pl


Na górę
Post: 02-12-2009 18:54 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 18:46
Posty: 37
Lokalizacja: Krosno
Szy, jesteś wielki :D Zagapiłam się i słuchałam od połowy :? a dzięki Tobie mogłam nadrobić zaległości. Pozdrawiam!


Na górę
Post: 02-12-2009 20:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2007 02:46
Posty: 77
zapewne wracali przez Ożenną ;)
co do reportażu to IMO z muzyką się nie wstrzelili.
A wystarczyłoby moim zdaniem..
http://v0jciech.wrzuta.pl/audio/7bUfGzf ... le_mychale

_________________
Coście .... uczynili z ta krainą? /Staszewski/


Na górę
Post: 08-12-2009 22:20 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Też słuchałem tej audycji. Zastanawia mnie którędy wracali z wypadu na Słowację. Wjeżdżali przez Konieczną i dalej przez Zborov do Bardejova. Redaktor wspominał, że w drodze powrotnej kilkakrotnie forsowali strumienie. Czyżby wracali przez Smilno, Niżną Poliankę, Grab, Rostajne, Nieznajową mocząc koła w Wisłoce w drodze do Czarnego i przez Jasionkę, Krzywą, Banicę zjechali do Wołowca? Bo nie wydaje mi się możliwe obieranie w Nieznajowej azymutu na Wołowiec. Jeden bród na Zawoi-miom zdaniem-nie do przejechania nawet "terenówką". A swoją drogą szkoda, że Stasiuk nie podreptał z redaktorem z Wołowca do Nieznajowej. Może czasu brakło...


Na górę
Post: 26-01-2010 20:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Właśnie zacząłem czytać "Taksim" i teraz rozumiem czemu oni tak z tym redaktorkiem wtedy jeździli, ale na Twoje pytanie Zakapiorze nie odpowiem, bo nie potrafię.
Wczoraj w TVP Kultura też był Stasiuk i szanuję gościa jeszcze bardziej po tej audycji. Nie ma w nim gwiazdorstwa, ni silenia się na wszystkowiedzenie....tak przynajmniej go odbierałem. A mówił ciekawie i mądrze, moim zdaniem.

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz

cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 27-01-2010 11:31 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Tyle się natrudziłem i tuż przed zakończeniem "zjadło mi cały post". Ale spróbuję jeszcze raz. Mam nadzieję, że czytałeś "Jadąc do Babadag". Moim zdaniem jest jeszcze lepsza niż "Taksim". Stasiuk czuje jak ja, gdy podróżuje po tych pełnych niesamowitego uroku, tajemniczości, urzekającej i niespotykanej nigdzie indziej atmosfery. To najpiękniejsza część Europy, nie skażona jeszcze kultem pieniądza, wyścigiem szczurów, blichtrem, pod którym nicość, fałsz i obłuda. Sam wielokrotnie w moich podróżach do "byle gdzie" lubię przysiąść na ławeczce przed sklepem w Wyszowadce czy Grabiu, w przydrożnej knajpeczce w Smilnie, Spisskim Podhradiu czy Vrbovie. Zawsze można tam pogadać o wszystkim albo tylko siedzieć i obserwować Szanownych Tubylców", którzy z niezmąconym spokojem sączą "browarek" (na Słowacji wzmacniany slivoviczką) i nie przejmują się, że na giełdzie w Tokio, Nowym Jorku czy Warszawie jakiś indeks (a co to takiego?) spadł. W ub. roku w Hajduborog relaksowaliśmy się w prowincjonalnej knajpeczce, takiej jeszcze bez "plastikowych upiekszeń", i mimo, iż Węgier, którego zaprosiliśmy do naszego stolika (testowaliśmy "Polak-Węgier - dwa bratanki"), nie znał żadnego-poza węgierskim-języka, a my węgierskiego-też, to i tak się dogadaliśmy! O Cyganach, o których Stasiuk pisze z niekłamanym podziwem, nie wspomnę, bo to nacja kosmopolityczna i z nimi da się dogadać, a już z ich najbardziej uroczymi dzieciaczkami szczególnie, bo by wywołać uśmiech na ich twarzyczkach wystarczy trochę cukierków albo lody z przyulicznej budki. Na youtubie można obejrzeć "Człowiek zwany Świnia"-to o Stasiuku. A o przygodach, po obejrzeniu "Wina truskawkowego" na podstawie "Opowieści galicyjskich" już pisałem w stosownym wątku, ale może jeszcze tam coś umieszczę. Pozdrawiam i życzę przyjemnej lektury


Na górę
Post: 27-01-2010 13:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Piszesz "lubię siedzieć i obserwować". No właśnie, jak nie jestem specjalistą od stasiukowej prozy, tak właśnie widzę, że i on tak lubi, uwielbia chyba wręcz, obserwować. Zasysa jakby całym sobą wszystko co widzi z jakimś takim zachwytem, zauroczeniem i jeszcze ciągle ze zdziwieniem. No a potem wyciska to wszystko z siebie na papier i mamy to co mamy.
Nie wiem, nie chcę się wygłupiać udając mądrego, ale on nam ukazuje, co sam wcześniej zobaczy i doceni, że świat nie kończy się na tym co pokaże telewizor, co modne, atrakcyjne, co się nazywa sukces. Że ten świat sięga jeszcze dalej, czasem tam, gdzie zagoniony współczesny człowiek raczej patrzy z niechęcią, a nierzadko wręcz i z pogardą. A tam tyle piękna, inności i jednak normalności przecież. Dzięki niemu i jego książkom nabiera się jakiegoś takiego zdrowego chyba stosunku do rzeczywistości i może nawet łatwiej w niej egzystować....No bo czy naprawdę to co my uważamy za takie ważne, jest aż takie istotne wszystko? Żyjąc tu w Europie jesteśmy poddani pewnej presji i czasem sami nawet nie wiedząc czemu, ulegamy jej, w przekonaniu, że to mus, konieczność, i jedyne z możliwych, spojrzenie na świat. Nie mamy często już nawet czasu, ani umiejętności, by myśleć inaczej o tym co ważne. Czy Staisuk mówi o tym co ważne? Nie koniecznie. On mówi po prostu, że jest jeszcze inaczej, i to jakby pozwala osiągać pewien dystans. Aj, bo zaraz zacznę glupoty pisać..... Uff...., gdybym był Stasiukiem napisałbym to na pewno lepiej :D

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz

cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 26-05-2010 08:33 
Offline

Rejestracja: 24-11-2006 19:28
Posty: 138
Wywiad ze Stasiukiem w Przekroju
http://www.przekroj.pl/ludzie_rozmowy_a ... 698,0.html


Na górę
Post: 26-05-2010 20:34 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
To jakiś stary wywiad o czym świadczą m. in. komentarze z ub. roku pod wywiadem, informacja, że niedawno ukazała się nowa powieść "Taksim"-wszak ukazała się-o ile dobrze pamiętam-w połowie ub. roku oraz zapowiedź, że Stasiuk wybiera się do Stanów. Na spotkaniu z czytelnikami w Gdańsku, na początku października poprzedniego roku, Stasiuk informował, że został zaproszony do USA i niebawem się tam wybiera. Więc chyba już odbył tę podróż. "Przekrój" dawno zszedł na psy o czym świadczy chociażby fakt, że zamieszcza nieświeże wywiady.


Na górę
Post: 27-05-2010 05:42 
Offline

Rejestracja: 24-11-2006 19:28
Posty: 138
No i co , że stary? A czytałeś? Przecież to nie mięso, żeby się zaśmierdział. Przekrój to nie jest jakaś topowa gazeta i podejrzewam, że mało kto, tzn. nikt, nie czytał. Dlatego wkleiłem.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl