Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 27-04-2024 11:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03-09-2009 12:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Wielbiciele Beskidu Niskiego, Łemkowszczyzny niegdysiejszej i dzisiejszej, ciszy, pustki pozornej, przeszłości i postępu w materiach trudnych, czyli na ten przykład cmentarnych!
Mam takich przemyśleń parę, to dzielę się nimi i czekam waszej reakcji!

- czy lepiej jest coś zrobić na jakimkolwiek cmentarzu dobrze nielegalnie? czy lepiej tolerować chałę wykonaną w majestacie prawa, pozwoleń, zezwoleń i innych nihil obstat? (vide "naprawa" nagrobków w Ciechani i Żydowskiem na przykład, 12 lat temu, której skutek jest fatalny...)

- czy piętnowanie tej chały to wszystko co można zrobić? czy może lepiej zebrać się i naprawić, co źle zrobione?

- czy system, który nas ogarnia nie jest aby na tyle niewydolny, że lepiej zrobić coś samemu, niż tylko piętnować i zabiegać o zezwolenia?

- zapytacie skąd pewność, że nie robi się czegoś złego? a to jest kwestia konstrukcji, axis i imago mundi, znaczy czy chcemy siebie zadowolić? czy może oddać to co było? innymi słowy nie tworzyć niczego nowego...

- czas się kurczy dla tych pełnych energii, dla urzędników jest racją bytu...

- a ja nie chcę żeby oni dawali nam prawo albo nie, papierem nagrobka się nie podeprze...

- a to wszystko także stąd, że są tacy, co nic nie robią, ale mają wiele do powiedzenia i rozumiałbym ich gdyby torpedowali jakieś kretyńskie działania (sam bym to robił, a nawet robię), ale ci tajemniczy "oni" torpedują to, czego sami nie są w stanie zrobić, wiedząc o tych co "robią", że nie mają złych zamiarów... i wiedzą co robią...

- to w końcu co jest lepsze?

- wiem, że wielu chce dobrze a finalnie robią źle, ale co z tymi co chcą dobrze i robią dobrze?

- wiem, nie każdemu łatwo ich odróżnić...

- i nie chodzi mi o żadną gloryfikację, ale pojęcie o wyobrażeniu, czyli... czy nie jest czasami tak, że owymi "onymi" powoduje zazdrość zwykła?

- no to jak to ma być?

- taki Magurycz, i nie tylko, trochę zrobił i są tacy co to doceniają, ale są i tacy co szukają kontekstu finansowego, kuriozalnego w przypadku ludzi Magurycza...

- no to niewydolne prawo górą? czy społeczna inicjatywa?

- wiem, że można wskazać społeczne przedsięwzięcia, którym nie udało się..., ale to nie jest zawsze norma...

- Maguryczowi też błędy dały w kość, ale poprawiamy je, sami z siebie...

- i co jest w końcu ważniejsze? podpis jakiegoś urzędnika? czy realne działanie?

- dla przykładu: Magurski Park Narodowy nie wystawił nam na piśmie żadnego zezwolenia na działania na terenie parku, ale też widząc, co robimy nie protestuje...

- no to gdzie ta granica...

- przyznaję, że pisząc to, mam za sobą wiele doświadczeń cmentarnych...

- ale też pytam: jak nie my, zwykli ludzie, to kto ma to zrobić?

- jakiś urzędnik? znajdzie na to kasę? zatrudni kogo trzeba? wolne żarty...

Pozdrawiam wszystkich prosząc o wsparcie dla działań sensownych i weryfikowalnych w terenie...

Szymon

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 03-09-2009 19:23 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Jeśli uważasz, że jesteś w swym działaniu nieomylny to możesz nie zwracać uwagi nie tylko na zezwolenia ale i na opinie itp. na zasadzie "psy szczekają - karawana idzie dalej" - z tym że "psy" to zawsze "oni" :lol:
Odczytuję z twojej wypowiedzi, że o cmentarzach, nagrobkach itp. wiesz wszystko a każdy kto ma inne zdanie poparte argumentami i do tego śmie je wyrażac głośno to szkodnik ?

Cytuj:
wiem, że wielu chce dobrze a finalnie robią źle, ale co z tymi co chcą dobrze i robią dobrze?

Przekonany jesteś że ty do nich należysz ? Na 100% ? Zwłaszcza w kontekście cmentarzy wojennych ? A co na przykład z tablicą którą zamontowałeś byłeś na murze cmentarza nr 59 i przy której machnąłeś sobie fotke publikowaną w Internecie? Największej, najbardziej ohydnej i być może najbardzej szpecącej architekturę tablicy informacyjnej zamontownej na cmentarzach wojennych ? A może gdzie drwa rąbia tam wióry muszą lecieć ? Posprzątanie wnętrza za zohydzenie zewnętrza... Taki układ... A na układy jak widomo nie ma rady...

Cytuj:
czy piętnowanie tej chały to wszystko co można zrobić? czy może lepiej zebrać się i naprawić, co źle zrobione?

Niekoniecznie fizycznie trzeba to robić. Niekoniecznie muszę ułożyć ponownie tych kilka kostek brukowych które mi źle za moje pieniądze na chodniku pod blokiem ułożyli. Mogę zwrócić uwagę komu trzeba i wodpowiedniej formie - przyjdą ci co to zrobili i poprawią. Następnym razem jest nadzieja, że ułożą dobrze :wink: :lol:

Co więc Szymon z tymi co są jak te wielbłądy w karawanie przekonane o swej racji i nie podejmuja żadnej dyskusji z "psami". Jak z takimi gadać ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 03-09-2009 20:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Zamontowałem to co powstało nie z mojej inwencji. Żadnej fotografii sobie nie zrobiłem, a zrobiono ją mi, a że opublikowano to nie moja wina, a kwestię tablicy już tu tłumaczyłem Mirosławie, ale widać pamięć masz krótką!
Napisałem, że nie o gloryfikację chodzi (czytaj nieomylność), sam do omylności się przyznałem Mirosławie. Ty nie popełniasz błędów, bo nic nie robisz...
Czytaj ze zrozumieniem zazdrośniku, bo gula ci skacze wyżej mózgu.
co ty pieprzysz o jakichś układach, ty masz chyba jakiś układ w głowie przepalony, wszystkich o wszystko podejrzewasz, ty do wywiadu się nadajesz.
Za jakie twoje pieniądze? Mirosławie, 99 % tego co zrobił Magurycz sfinansowały ciała poza rządowe, żadna twoja kasa tam nie trafiła...
Dbaj o formę, bo ośmieszasz się!
Wierz mi, nie odpowiem więcej, bo... dłuta ostrzę, szczotki czyszczę, zdjęcia podpisuję, olej w agregacie wymieniam, kleję jakieś zwłoki krzyża... etc. etc.
Baw się dobrze leniuchu!
Napisałem spokojny tekst, a ty doszukałeś się czego chciałeś. Masz ciężkie życie tak grzebiąc nie tam gdzie trzeba
Pozdrawiam podziwiając wiedzę i nie podziwiając reszty.
Wracam do pracy...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 03-09-2009 21:51 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Zamontowałem to co powstało nie z mojej inwencji.

Blaszanego muchomora na cmentarzu wojennym też byś zamontował ?! Albo krasnala ? Zależy pewnie od zleceniodawcy, co ?

Cytuj:
Ty nie popełniasz błędów, bo nic nie robisz...


Zdaje ci się. Nie uprawiam chwalidupstwa. Powszechna reklama mi mało potrzebna.

Cytuj:
...zazdrośniku, bo gula ci skacze wyżej mózgu.


Wymień choć jedną rzecz której miałbym ci zazdrościć :mrgreen:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 04-09-2009 05:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
:lol: :lol: :lol:

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 04-09-2009 21:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Ja niestety nie mogę powiedzieć, że rozumiem i czuję jakoś specjalnie to co robi Szymon, ale Go podziwiam. Naprawdę, szczerze i autentycznie! Ma facet pasje i coś robi. Nie siedzi, nie marudzi, nie narzeka, nie krytykuje( noo, czasem :D ) ale coś robi. Lubię ludzi, którzy mają pasję.
Szymon, pamiętaj, że kiedy robi się coś naprawdę dobrego, bywa, że trzeba się nie raz wtedy czuć jakby się robiło coś okropnie złego. Powinieneś to już wiedzieć, ale taki właśnie jest ten nasz zakichany świat. Rób, co uważasz za słuszne i nie oczekuj za to innych nagród jak jedynie swoją satysfakcję, i jak chce Herbert:
"a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku"

Przy okazji chciałem tu wyrazić swoje wielkie uznanie także dla Bartka Wadasa. Jego zdjęcia, które wczoraj bodaj przez dwie godziny oglądałem z przyjacielem, to po prostu poezja. Czytając komentarze pod nimi dało się zauważyć i wzruszenie i zachwyt bardzo wielu ogladających . Można wzruszać poezją, prozą, muzyką, malarstwem, ale można i fotografią. Byłem wzruszony i ja, dziękuję Ci Bartku w imieniu swoim, tych wszystkich, których wzruszałeś i mojego przyjaciela. Warto coś robić, jeśli ma się tę pasję.

A jutro pójdę się jeszcze powzruszać przyrodą, samotnością i ciszą na trasie: Bartne- Folusz- Magura Wątkowska- Bartne. Nawet niech leje, pójdę. Gdyby ktoś tam gdzieś był, to chętnie się spotkam....a może piwko wspólne na Foluszu...

Szymon głowa do góry :!:

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 04-09-2009 21:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Dzięki Samotniczku, rzecz jasna nie dla nagród to robimy, a dla satysfakcji i przede wszystkim żeby kamienie trwały i mówiły, a pamiętać trzeba, że r o b i m y, nie ja sam robię, DAMY RADĘ :) POZDRAWIAMY

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 04-09-2009 22:16 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Elektrospiro kontra Zanzara.
Bardzo trudny temat zapodałeś Szymonie!
Niestety nie ma prostej, łatwej i jednoznacznej odpowiedzi.
W skrócie moje zdanie:
- na Twoim miejscu zależało by mi aby Magurycz działał zgodnie z przepisami prawa, zawsze się znajdą jacyś szczekacze i ci co brużdżą. Ale jeśli nie naprawi się teraz, to potem nie będzie do czego wracać. Kolejny cmentarz zniknie w zapomnieniu. Lepiej robić..
- całkowicie popieram prace Magurycza, również te nie do końca formalnie uregulowane. Ale istnieje niebezpieczeństwo, że jakaś nawiedzona banda skautów spróbuje was naśladować i nieszczęście gotowe. Choć jestem przekonany, że zorganizowana banda skautów miałaby gotowe wszystkie wymagane papiery na czas...
- krytycy zawsze się znajdą, połóż na nich lagę.
- dobrze że jesteście, jak nie Wy to kto: "Dzik"?
- jednym słowem tak trzymać.

I jeśli mogę to słowo do Urulokiego. Wy też robicie dobrą robotę i wszyscy Was cenią. Ale uderz się w pierś i powiedz: zawsze na cmentarzach działaliście zgodnie z prawem i mając wszystkie decyzje i pozwolenia? Nie było uchybień: na przykład pewnych opłat, które zapomnieliście uiścić?

Pozdrawiam.


Na górę
Post: 05-09-2009 06:32 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Nie było uchybień: na przykład pewnych opłat, które zapomnieliście uiścić?

Mianowicie jakie by to miały być ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 05-09-2009 07:20 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Choć jestem przekonany, że zorganizowana banda skautów miałaby gotowe wszystkie wymagane papiery na czas...

Dobre. Słodko - kwaśne :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 05-09-2009 07:22 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Zadałem dwa proste pytania, na które mozna odpowiedzieć: tak lub nie. Nie sugeruję (jeszcze) że coś było teges. Pytam.
I pozdrawiam.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl