Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 23:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 10 11 Następna
Autor Wiadomość
Post: 23-03-2010 15:15 
Offline

Rejestracja: 14-11-2008 07:44
Posty: 14
zapomniałem dać buźki przy tym stwierdzeniu Szy ;)


Na górę
Post: 23-03-2010 15:16 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Figmar gdyby było tak jak piszesz to każdy rajd wygrywał by inny kierowca a tym czasem od 3 lat na naszym podwórku jak i w światowym czempionacie mistrzostwo zdobywają ci sami ludzie (obaj są Francuzami) a samochodami takimi samymi jak oni startuje przynajmniej 15 konkurentów. Umiejętności zdecydowanie są najważniejsze ,ale bezawaryjność samochodu także ma duże znaczenie.

Co do ryzyka rzeczywiście jest wpisane w ten sport , ale wypadki śmiertelne (biorąc pod uwagę liczbę imprez rozgrywanych i startujących ) zdarzają się naprawdę bardzo bardzo rzadko. W mistrzostwach świata przez ostatnie 10 lat zginął chyba jeden pilot podobnie w mistrzostwach Polski.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie i bezpieczeństwo publiczności to zwróć uwagę że filmik ten pochodzi z przed 12 lat i w tej kwestii zmieniło się bardzo bardzo dużo i na takie oglądanie rajdów jak na tym filmie w dzisiejszych czasach nie ma szans. Wypadki się jednak zdażają bo niektórym wydaje się że są nieśmiertelni i kibicują często na tzw. wypadkowej a upilnować każdego się nie da. Biorąc jednak pod uwagę liczbę kibiców przy trasach (przykładowo Rajd Polski 2009 - około 150 tyś ludzi ) to zdecydowanie niebezpieczniej jest podrózować PKSem.

Masz pełne prawo uważać tych ludzi za nie normalnych - ciekawe czy to samo myślisz np o Himalaistach ??

PS
"Są tylko 3 prawdziwe sporty: walki byków, alpinizm, automobilizm. Reszta to tylko gry..." E.Hemingway

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 23-03-2010 19:59 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010 14:15
Posty: 12
Lokalizacja: Łańcut
ojjjjjjj Ludziska... czytam i czytam no i przyznam racje hatkowemu -> ciekwa lektura.
Szczerze sie przyznam, że moja pierwsza stycznośc z beskidem była właśnie podczas rajdu magurskiego...
Moim zdaniem imprezy tam organizowane były jednymi z najlepszych w "poWuRCowych" latach // piekne tereny, trasy, no i ten klimat! ufff :D
Mogę obiecac, że jeżeli rajd wróci kiedyś do RSMP to ja zrobię wszystko, żeby tam przyjechac...

Mój post bedzie troche mało obiektywny, ponieważ nie opowiem się po żadnej ze stron tutaj występujących :!:
W pełni potrafię zrozumiec wszystkich dla których ten rajd jest zmorą :!: Szlak mnie trafiał jak widziałem zgraje cepów (bo inaczej nie powiem!) jak siedzieli w kapliczce w Przysłupiu i walili wódkę... reszty opisywał nie będę bo żal:/
Wydaje mi się, że wielu tu obecnych pasnojatów rajowych doładnie wie jak jest na takich imprezach :arrow: masy ludzi jedzie po to żeby poczuc tą wyjątkową atmosferę, niestety poza nimi są też amatorzy innych doznań :!:

Dla mnie ten rajd jest wyjątkowy! To on tak bardzo poszerzył moje horyzonty i to dzięki niemu odkryłem miejsce w które uciekam zawsze jak jest mi zle...


Na górę
Post: 23-03-2010 22:10 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
beskidek pisze:
Masz pełne prawo uważać tych ludzi za nie normalnych


Beskidku pozwól ,że ja z tego Twojego prawa nie skorzystam. Ponieważ ludzi nie normalnych po prostu na nie ma na tym świecie. Są natomiast zjawiska i zachowania odbiegające od normalności, które należy do niej korygować. Zatem błędnie z doróbką i nieco złośliwie potraktowałeś moje odwołanie się do normalności.
Może i wygrywają ci sami, bo mogą mieć lepszy serwis większe doświadczenie i dodatkowe szczególiki w pozornie takich samych samochodach itp. Jeżeli chodzi o rolę umiejętności to pozostaje przy swoim zdaniu.Te kilkanaście trików to każdy rajdowiec ma w jednym palcu.
E.Hemingway tak, On w swoim literackim świecie mógł inaczej tworzyć, zmieniać, ustalać, klasyfikować itp, gdyż to inaczej jest ciekawe, inne i robi wrażenie . Podobnie jak On i inni tej rangi pisarze swoim piórem mogli i mogą wiele ,bo ich lubimy, ale czytelników obowiązują realia tego świata...samo życie. Tak więc, wg mnie, jeżeli walki byków, alpinizm i automobilizm są tzw.prawdziwym sportem , to może dlatego, bo rywalem jest tylko śmierć. Ale przecież nie to jest celem do którego dąży sportowiec. Sport w znaczeniu ogólnym to rywalizacja wielu przeciwników [ nie tylko z kostuchą] i walczy się nie tylko o złoty medal.


Na górę
Post: 27-03-2010 08:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-01-2010 16:26
Posty: 33
Lokalizacja: PRZYSŁUP,/NOWICA
WITAM WSZYSTKICH. ZNOWU JESTEM ODBLOKOWANY. CIEKAWE JAK DŁUGO...A ZBANOWANY BYŁEM PONOWNIE TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA PISANIE caps lockiem.

_________________
CZTERY PORY ROKU. ZIMA


Na górę
Post: 27-03-2010 09:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-01-2010 16:26
Posty: 33
Lokalizacja: PRZYSŁUP,/NOWICA
MAM PYTANIE: DLACZEGÓŻ TO WYRAZ "HURRRRRAAA" W WĄTKU O RAJDZIE MAGURSKIM,JEST NAPISANY CAPS LOCKIEM??? CZYŻBY BYLI RÓWNI I RÓWNIEJSI??? hm. HM hm HM

_________________
CZTERY PORY ROKU. ZIMA


Na górę
Post: 27-03-2010 09:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-01-2010 16:26
Posty: 33
Lokalizacja: PRZYSŁUP,/NOWICA
Posłuchaj Pawle nie wypada pisać Caps Lockiem bo to faux pas!! Uniż się Synu i uczyń chapeau bas!!

_________________
CZTERY PORY ROKU. ZIMA


Na górę
Post: 28-03-2010 21:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
beskidek pisze:
(...)popatrzcie co potrafi zrobić wspaniały kierowca w super samochodzie na rajdowym odcinku specjalnym (...)


Miło się patrzy na umiejętności kierującego, którym jest Mistrz Europy w swej klasie Simon Jean-Joseph. Impreza odbyła się jednak 13 lat temu. Dzisiaj zdajemy sobie sprawę, że w aktualnym cyklu rajdów z wizami PZM taki odcinek nie miałby szansy zostać uruchomiony. Procedury bezpieczeństwa zmieniły się diametralnie, jak się patrzy na takie zdjęcia to się włos jeży na głowie... Ale tak dawniej bywało...

P.S. Zimowy rajd, jakim był Magurski ma nikłe szanse powrotu na teren Beskidu. I nie chodzi tu o "upolitycznione " kolce. Trwają prace nad zorganizowaniem zimowego rajdu śniegowego w Bieszczadach. I podobnie jak w Beskidzie Niskim - nie na terenie Parku Narodowego. To, że jedna z lepiej przygotowanych imprez PZM nie będzie się w BN (jak na razie) odbywać nie uchroni niestety tego miejsca od lokowania tu wielu podrzędnych, gorzej, jeżeli nie wręcz kiepsko przygotowanych imprez, a często nielegalnych i amatorskich.

_________________
Pozdrawiam

Arjano


Na górę
Post: 28-03-2010 21:46 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Arjano to przypomnij sobie co się działo jeszcze 10 lat wcześniej np w Portugalii....

http://www.youtube.com/watch?v=NAbsLE885nw

okolice 2 min filmu

Zabezpieczenie dramatyczne , albo jego całkowity brak - ale legendarne potwory z grupy "B".... piękne maszyny.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 29-03-2010 09:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Arjano pisze:
To, że jedna z lepiej przygotowanych imprez PZM nie będzie się w BN (jak na razie) odbywać...

Jeśli rajd, o którym piszesz, był jedną z lepiej przygotowanych imprez, to niech PZM organizuje potańcówy lepiej... Rzadko mam okazję brać udział w imprezach masowych. W tej byłem zmuszony brać udział pośrednio z racji miejsca zamieszkania i włos się jeżył, z nieco innych powodów (nie będę ich ponownie wymieniał) niż te. o których piszecie wyżej, ale się jeżył..., a teraz chcą to samo Bieszczadom zafundować... eh

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 29-03-2010 11:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
szymon NGK Magurycz pisze:
Jeśli rajd, o którym piszesz, był jedną z lepiej przygotowanych imprez, to niech PZM organizuje potańcówy lepiej...


Przekażę, a nie wejdziemy w kompetencje? :-/ PZM nie był organizatorem tej imprezy. Jest to instytucja zrzeszająca kluby motorowe i wyznaczająca standardy organizacji. Magurski dostał b. wysokie noty za organizację. Ale i tak tego niektórzy nie zrozumieją, bo dla nich "rajdowcy" to jedna banda i wszystko wrzucają do jednego worka, mając raczej na uwadze nękające ich "okołorajdowe" wydarzenia i wyczyny pseudo-zdobywców parkowych połonin oraz szaleństwa pijanego Józka na drodze starym golfem.

Ciężko im zrozumieć, że polscy organizatorzy są doceniani w Europie i na świecie właśnie ze względu na wysoki poziom działania. Przekazanie prawa do organizacji kilku naszym klubom Mistrzostw Europy i Świata przez FIA o czymś świadczy. Szkolenie się sędziów, zdobywanie licencji, liczne egzaminy, praktyki, wprowadzenie monitoringu załóg, zabezpieczenia medycznego i stałe podnoszenie jakości organizacji - to takie banalne przecież, prawda? Po co to doceniać tych pasjonatów, jak my mamy swoje pasje i tu jesteśmy królami życia, a reszta to fuuuu...

Na szczęście mamy prawo do korzystania z dróg gminnych takie samo jak wszyscy. Legalnie. I mamy prawo otrzymać zgodę na wykorzystanie ich w sposób szczególny. I nie jest to nasze widzimisię. A przeciwnicy mają prawo tego nie lubić. Ja np. nie lubię psich kup na chodnikach, choć to sama natura!

Żałuję, że znowu dałem się sprowokować do dyskusji na ten temat na tej stronie. Nie warto... Więc niech każdy robi swoje!

EOT

_________________
Pozdrawiam

Arjano


Na górę
Post: 29-03-2010 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
"PZM nie był organizatorem tej imprezy."

Rozumiem, "że jedna z lepiej przygotowanych imprez PZM" nie oznacza, że PZM jest organizatorem. To jasne, że nie musi być organizatorem, ale skoro "podpisuje się pod tym", to siłą rzeczy bierze odpowiedzialność w jakimś sensie, czemu sam dałeś wyraz.

"Magurski dostał b. wysokie noty za organizację."

Świetnie, tyko powstaje pytanie kogo pytano :?: Istotne pytanie, bo pytając wybiórczo-selektywnie zawsze można uzyskać dobre noty.

"Ale i tak tego niektórzy nie zrozumieją, bo dla nich "rajdowcy" to jedna banda..."

Już kiedyś wspominałem tu Arjano, że wśród moich znajomych są rajdowcy, z którymi mam normalne relacje.

"... mając raczej na uwadze nękające ich "okołorajdowe" wydarzenia...
... polscy organizatorzy są doceniani w Europie i na świecie właśnie ze względu na wysoki poziom działania. Przekazanie prawa do organizacji kilku naszym klubom Mistrzostw Europy i Świata przez FIA o czymś świadczy. Szkolenie się sędziów, zdobywanie licencji, liczne egzaminy, praktyki..."

Świetnie, tylko jaki to ma wpływ na jakość organizacji, a raczej jej aspekty, które dotykają ludzi przymusowo związanych z rajdem.

"... wprowadzenie monitoringu załóg..."

Nie bardzo wiem, co to znaczy, ale pisałem tu, że zatrzymana podczas "zapoznawania się z trasą" przez policję w mojej obecności autentyczna załoga, która łamała przepisy, nie była w stanie albo nie chciała okazać stosownej karty rajdowej (czegoś co mniej więcej tak się nazywa chyba, może "startowej" :?: ) ....

"Po co to doceniać tych pasjonatów, jak my mamy swoje pasje i tu jesteśmy królami życia, a reszta to fuuuu..."

Owszem Arjano, nikogo nie interesuje (poza fachowcami czy na przykład konserwatorem i uczestnikami działań Magurycza), że zacząłem używać nowego, lepszego kleju do kamienia. Dla odbiorcy liczy się efekt. Nie ma powodu żeby wszystkich pasjonowało remontowanie cmentarzy, co nie zmienia faktu, że śmieci choćby po naszej obecności na cmentarzu nie znajdziesz...

"Ja np. nie lubię psich kup na chodnikach, choć to sama natura!"

Ta kpina jest kiepska, też nie lubię kup na chodnikach i wszystko mi jedno czy zrobił je czempion wystawy światowej psów rasy jakiejś czy Reksio pani Kowalskiej. Kupa to kupa i wszystko mi jedno także czy ów czempion ma piękną sierść, wysoko skacze, aportuje i głośno szczeka..., bo każda kupa śmierdzi.

Siła spokoju, nie musimy dyskutować, dawno wiemy co kto myśli.

I owszem, lepiej robić swoje, byle dobrze.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 27-04-2010 19:06 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Praktycznie to kto chciał to się wypowiedział i jak należało oczekiwać, nie ma zgodności, ale jest nadzieja ,że nie będzie upokorzonych.


Na górę
Post: 07-05-2010 09:02 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Chodzą słuchy że jest duża szansa na wyścig górski w 2011 roku do Przełęczy Małastowskiej jako eliminaca Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Będzie się to wiązało z poprawą nawirzchni na drodze wyścigu i budowie balustrad na całej długości trasy co napewno wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo na tej drodze.

Rajd Magurski też ma duże szanse powrotu do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - ale to jeszcze nic pewnego.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 07-05-2010 09:09 
Offline

Rejestracja: 30-05-2007 08:49
Posty: 89
Lokalizacja: Krzywa
Ja tam bym optował za przeniesieniem tych eliminacji na odcinek Czarne (cmentarz) - Nieznajowa - Wołowiec. Poprawiono by nawierzchnię (ciężko tam się przecież jeździ) i zamontowano by balustrady, co by znacząco poprawiło bezpieczeństwo przejazdu...

Z tego, co pamiętam odcinek asfaltu od Małastowa do Gładyszowa jest w całkiem dobrym stanie, więc rajd nie przyniesie tam wielu korzyści, wpływających na bezpieczeństwo...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 10 11 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl