Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 12:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 811 Następna
Autor Wiadomość
Post: 01-02-2010 14:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31-05-2007 16:55
Posty: 642
Lokalizacja: Gdańsk
beskidek, weź odpowiedzialność za to, co piszesz. A piszesz, że:
beskidek pisze:
wiem też z dobrego źródła ze Jasło bardzo chętnie przejęło by rajd od Gorlic gdyby pojawiła się taka możliwość.

A zatem, jeśli pojawi się taka możliwość, to trasa Rajdu chyba nie poprowadzi ulicami Jasła, ale np. doliną Ciechani (co rzecz jasna jest tylko kuriozalną fantazją, z wielu powodów, ale gdzie ma przebiegać trasa Rajdu, jeśli większość obszaru jasielskiego BN, to tereny MPN?).

_________________
"Swięty Mikołaju, opowiedz jak to było, jakie pieśni śpiewano, gdzie się pasły konie"


Na górę
Post: 01-02-2010 14:44 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
as - Jasło jest tylko hipotetyczną bazą rajdu. Na rajd płaski składają się poza odcinkami specjalnymi (OS) gdzie mierzony jest czas także odcinki dojazdowe , które odbywają się w normalnym ruchu. Odcinki dojazdowe mają to do siebie że mogą być dłuższe lub krótsze i tak np w tegorocznym rajdzie Monte Carlo odcinki specjalne przebiegały w odległości około 400 km od bazy rajdu więc uwierz mi że jeśli nawet zmieniła by się kiedyś baza Rajdu Magurskiego to trasy wcale nie muszą się zmieniać , albo mogą przebiegać w okolicy Dynowa lub Ustrzyk Górnych. Wszystko zależy od koncepcji organizatora , charakterystyki tras i wielu innych spraw , ale długość "dojazdówek" od bazy rajdu na "OS'y" nie jest w tym przypadku problemem , który skazywał by organizatora na ściganie się w jakimkolwiek parku.

Często prologi rajdów rozgrywane są w centrum miast i cieszą się wielką popularnością wśród miejscowej publiczności. Przykładem jest Rajd Rzeszowski i prolog na Podpromiu.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 01-02-2010 15:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31-05-2007 16:55
Posty: 642
Lokalizacja: Gdańsk
dzięki za rzeczowe wyjaśnienie, uspokoiłeś mnie nim :D .

_________________
"Swięty Mikołaju, opowiedz jak to było, jakie pieśni śpiewano, gdzie się pasły konie"


Na górę
Post: 01-02-2010 15:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-01-2010 16:26
Posty: 33
Lokalizacja: PRZYSŁUP,/NOWICA
Arjano, z całym szacunkiem-proszę nie ucz mnie myśleć. Z góry dziękuję. Ja krzyczę po cichu. Dlatego że jestem nowy na forum, to będzie mnie ktoś pouczał? Nie ma takiej opcji. Co nie którzy wychodzą na redutę z 'hasłem' Sercu Bliski Beskid Niski...czyżby???. Panie i panowie troszkę więcej duchowości,a nie tylko zawistnego nacjonalizmu lokalnego i krasomówstwa -ostatni będą pierwszymi..chyba że ktoś dalej chce być czatowym proletariatem lingwistycznym! (to nie wulgaryzm).

_________________
CZTERY PORY ROKU. ZIMA


Na górę
Post: 01-02-2010 15:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31-05-2007 16:55
Posty: 642
Lokalizacja: Gdańsk
Paweł - z całym szacunkiem - może jak byś zmienił avatar, to byłbyś inaczej postrzegany, a krzyk Twój słyszany byłby jako szept :lol:

_________________
"Swięty Mikołaju, opowiedz jak to było, jakie pieśni śpiewano, gdzie się pasły konie"


Na górę
Post: 01-02-2010 15:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
beskidek, wiem, że moje odczucia cię nie wzruszą, ale przyznaję, że podobają mi się rzeczowe twoje wypowiedzi (w odróżnieniu od dawniejszych) i jakkolwiek dzieli nas barykada, tudzież fascynacje i zapatrywania na świat i jego rozwój, to przynajmniej czegoś się dowiedziałem. Mojego stosunku do rajdów i innych form marnowania ludzkich możliwości i czasu to nie zmieni, ale przynajmniej przyszło mi do głowy, że to ty - świadom różnych trudności związanych z organizacją rajdów - powinieneś być ich organizatorem. Wiem, że to nie takie proste, ale może - w odróżnieniu od ludzi z daleka - byłbyś w stanie zwrócić uwagę na kwestie, o których tu wielokrotnie pisałem.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 01-02-2010 16:03 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
dzięki Szymon

niestety doba jest za krótka - to po pierwsze

a po drugie - chyba jestem zbyt zapalonym kibicem , za bardzo lubię te rajdowe wypady w miejsca w które przy żadnej innej okazji bym nie trafił, wędrowanie po odcinkach specjalnych do wcześniej upatrzonego miejsca oglądania zmagań kierowców ( na Rajdzie Polski przeszliśmy jednego dnia prawie 20km aby dojsć na największą w rajdzie hope) , poznawania nowych ludzi a nawet nowych kultur ( wędrowałem po wioskach Szwecji , Grecji , Węgier , Czech, Słowacji no i oczywiście naszego pięknego kraju) przy okazji rajdów , lubię to całe planowanie takiego wypadu z grupą znajomych zapaleńców , po prostu bardzo lubię tą całą około rajdową atmosferę z ogniskiem ,grilem kiełbaską i przede wszystkim uwielbiam na żywo i z bezpiecznego bliska oglądać rywalizacje kierowców. Jak sam napisałeś dzieli nas barykada i pewnie trudno będzie Ci zrozumieć że te przyjemnosci czerpie akurat przy okazji rajdów bo przecież wędrować planować i smażyć kiełbaskę można bez rajdów , ale tak właśnie mam :)

Dlatego jak mogę to przed i po rajdzie pomogę - ale w czasie rajdu musiałbym być w terenie na rajdowym pikniku a takich pomocników żadnemu organizatorowi raczej nie potrzeba :)

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 01-02-2010 16:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-01-2010 16:26
Posty: 33
Lokalizacja: PRZYSŁUP,/NOWICA
No właśnie Beskidek parafrazując to co prawisz, każdy z nas ma ' to' tylko inaczej. Panie Beskidek spróbuj to zaakceptować i wyjść na przeciw autolizie rajdu. Pozdrawiam. Wspaniałe to forum- prawie jak rynek, targ,ale nie romanum. czekaj łołku aż kobyła zdochne-bez cyrylicy.A sens ten sam( nie pisałem bukwami bo wielu nie-łemków by nie zrozumiało.) Nie ma jak przysłowie łemkowskie...... beskitu.....A tak na marginesie,wspominałem że uradowany jestem że rajdu nie będzie???? Bodaj sczezł rajd!!!!!!! Bez archaizmów rajdowych Beskidek. Pozdrawiam wielbicieli rajdu. R.I.P

_________________
CZTERY PORY ROKU. ZIMA


Na górę
Post: 01-02-2010 17:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-01-2010 16:26
Posty: 33
Lokalizacja: PRZYSŁUP,/NOWICA
Po kropce , pisze się wielką literą. wiadomo-do kogo. Składam myśli bez caps locka ale po cichu...

_________________
CZTERY PORY ROKU. ZIMA


Na górę
Post: 25-02-2010 10:32 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
:):):)

http://rallyonline.pl:84/index.php?1&mo ... s&&s=26681

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 11-03-2010 17:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-01-2010 16:26
Posty: 33
Lokalizacja: PRZYSŁUP,/NOWICA
NIEDOBITKI PSEUDORAJDOWCÓW POKROJU POREMBY ZNOWU URZĄDZAJĄ SOBIE RAJDY PRZEZ NOWICĘ CHCĄC KOGOŚ ZABIĆ . JAK CHOCIAŻBY W OSTATNIĄ NIEDZIELĘ....

_________________
CZTERY PORY ROKU. ZIMA


Na górę
Post: 11-03-2010 17:44 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Wyłącz caps locka.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 11-03-2010 19:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Niestety Paweł ma rację :!: To jest właśnie pokłosie rajdów. Zablokowali drogę na przełęczy i wio :!: Wezwana policja nie zdążyła ich złapać, są bystrzy i ich czujka w mojej obecności dała im znać, że nadjeżdża patrol... a panowie zatrzymali się przy nas, bo chwilę wcześniej, kiedy zwróciłem im uwagę, zaczęli nam grozić (sic :!: ) na różne sposoby. Miłe chłopaki w sumie, ale zachowują się debilnie i pytają gdzie mają "ćwiczyć" i jakoś nie trafia do nich, że to droga publiczna... i że po prostu nie mają prawa czegoś podobnego robić :!:

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 11-03-2010 21:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-01-2010 16:26
Posty: 33
Lokalizacja: PRZYSŁUP,/NOWICA
SZYMON, NIESTETY TO NIE SĄ 'MIŁE CHŁOPAKI" TYLKO CWANIAKI BO ICH ZNAM.A PÓKI CO ŻYJEMY W POLICYJNYM,DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWIE PRAWA TO GROŹBY SĄ KARALNE HEHE. NO!! W OSTATNIĄ NIEDZIELĘ ZOSTAŁBYM PRZEJECHANY(ŻEBY NIE UJĄĆ TEGO INACZEJ) KOŁO WŁASNEGO DOMU,A Z SAMOCHODU MONTERÓW TP. KTÓRZY AKURAT U MNIE BYLI,NIEWIELE BY ZOSTAŁO. NIE WSPOMINAJĄC JUŻ O DZIECIACH NA DRODZE. TAK BYĆ NIE MOŻE.

_________________
CZTERY PORY ROKU. ZIMA


Na górę
Post: 11-03-2010 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-01-2010 16:26
Posty: 33
Lokalizacja: PRZYSŁUP,/NOWICA
ODNOŚNIE TEGO CAPS LOCKA... TO GROŹBA?????

_________________
CZTERY PORY ROKU. ZIMA


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 811 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl