Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 11 Następna
Autor Wiadomość
Post: 07-05-2010 14:15 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
"Jak poinformowała pani poseł Beata Bublewicz, 6 maja Sejm RP zdecydowaną większością głosów przegłosował projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym, dotyczący zakazu używania opon z umieszczonymi w nich trwale elementami przeciwślizgowymi. Najistotniejszy jest jednak wyjątek zgodnie z którym zakaz ten nie będzie dotyczył pojazdów biorących udział w rajdach i wyścigach. Dzięki temu zimowe rajdy samochodowe w Polsce będą się mogły odbywać.

Poseł Beata Bublewicz, prywatnie córka wybitnego polskiego kierowcy rajdowego Mariana Bublewicza, zapewnia, że dzięki tym zmianom zimowe rajdy znów wrócą na polskie drogi.

Zmiana ustawy umożliwia organizowanie imprez sportowych w okresie zimowym na nawierzchni pokrytej śniegiem, na drogach stanowiących odcinki specjalne, jak również na drogach dojazdowych."

:):):) no to czekamy na zimowy rajd magurski 2011r :):):)

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 07-05-2010 16:01 
Offline

Rejestracja: 18-04-2010 10:24
Posty: 18
Super- będzie rajd!!!


Na górę
Post: 07-05-2010 16:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-05-2010 21:26
Posty: 5
Super. :!: :D


Na górę
Post: 21-10-2010 15:01 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Będzie Podkarpacki.
http://www.dukla.pl/index.php?aid=569

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 21-10-2010 15:15 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
ale to jest KJS czyli konkursowa jazda samochodem - impreza przeznaczona dla amatorów gdzie każdy kto ma samochód z aktualnym ubezpieczeniem OC i badaniami technicznymi może wystartować po opłaceniu wpisowego. Odcinki specjalne nie mogą przekraczać 1km.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 22-10-2010 07:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
Dokładnie KJS. Ciekawe kiedy organizator dostanie prztyczka w nos od PZM za nadużywanie słowa rajd. Definicja rajdu jest bardzo jasno i precyzyjnie określona w dokumentach PZM. Konkursowa Jazda Samochodem, zabawa dla amatorów, w której z założenia nie mogą startować zawodnicy z licencją jest imprezą motorową jedynie. Nie zaś rajdem. Dokładnie tak jak napisał beskidek próby są parkingowe (pachołkowe) lub drogowe na zamkniętych odcinkach dróg o długości nie przekraczającej 1 km. Oczywiście zgodę na zajęcie fragmentu dróg trzeba uzyskać od właściciela drogi, policji na 30 dni przed imprezą przedstawić plan zabezpieczenia i ew. objazdy.
Trasa imprezy 100 km to przynajmniej w ilości 91 km tzw. dojazdówka, czyli trasa łącząca kolejne próby SZ, którą pokonuje się w NORMALNYM RUCHU DROGOWYM i obowiązują wtedy zasady kodeksu ruchu drogowego.

_________________
Pozdrawiam

Arjano


Na górę
Post: 04-01-2011 15:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Wklejam fragment swojego postu z wątku poświęconego filmowi o Nowicy, który to fragment dotyczy zamieszczonej tam wypowiedzi beskidka, która część brzmi tak:

"Zanim ekomatołki przyjezdni oprotestują każdą wnoszącą coś dla ludzi inicjatywe niech się zastanowią trzy razy co zrobić z ludźmi (bo dla nich raczej nic nie zrobią chyba że zaczną kicać ,wyrosną im piękne potężne rogi lub obrosną liśćmi ) , którzy żyją na tym końcu świata w sercu europy."

"Wiedz też, że mogę wskazać w Nowicy ludzi - tutejszych ludzi, nie przyjezdnych - którzy bardzo dobrze dają sobie radę w zmieniającej się rzeczywistości, więc, patrząc z perspektywy Nowicy, nie mogę się zgodzić że brak pracy i perspektyw. Kto chce ten znajduje pracę tu, a i perspektywy są, a pozostaje to bez związku z "ekomatołkami" - jak łaskaw byłeś określić ludzi, których stosunek do przyrody ci nie odpowiada... wyobraź zatem sobie, że wśród owych "ekomatołków" są w Nowicy nie tylko "przyjezdni" osiedleńcy, ale i miejscowi...
[...]
Nie trudno wyczuć, że pisząc o "oprotestowywaniu" masz na myśli rajdy między innymi... czy mam pisać: rajdy "motomatołków" :?:... przykłady owego "motomatolstwa" zostały wielokrotnie na tym forum opisane..., mało tego, sam nie raz przyznałeś, nie tylko mi, rację w tej materii."

Po co beskidek znowu zaczynasz od obrażania ludzi :?:
Miałem tylko wrażenie, że jednak potrafisz argumentować :?: , a nie tylko obrażać :?:

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 04-01-2011 15:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Owszem są "motomatołkami". ci którzy nie potrafią rajdu dobrze zorganizować ani przestrzegać prawa, nie zaś wszyscy uczestnicy czy fani imprez samochodowych czy motorowych w ogóle.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 07-02-2011 18:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... nosci%2Feq
Będzie Rajd
"Rajd Magurski ClassicAuto"

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 15-12-2011 12:23 
Offline

Rejestracja: 23-11-2010 20:26
Posty: 75
Dwno tu nie zaglądałem a tutaj Szymon mnie albo źle zrozumiał ,albo Go trochę poniosło (co się już nie raz zdarzało) w interpretacji mojej wypowiedzi.

To że protestowaliście przeciw rajdowi nie czyni z Ciebie w moich oczach ekomatołka. Napisałem przyjezdni bo w Nowicy raczej nie ma ludzi o których mógł bym powiedzieć ekomatołki. Ekomatołki którzy przykuwają sie do drzew ,krzaków w obronie świstaków czy krajobrazów przeważnie są przyjezdni, ale na tą jedną akcje, demonstracje a nie na takiej zasadzie ja Ty Szymonie przyjechałeś do Nowicy więc nie łączmy jednego z drugim bo choćbyś chciał z czystej do mnie nie chęci się z typowym ekomatołkiem utorzsamiać to i tak się nie nabiorę. Protestowaliście przeciwko rajdowi używającargumentów zdecydowanie nie ekologicznych a przynajmniej nie pamiętam aby chodziło o zwierzynę czy roślinnosć. Generalnie Tobie chodziło o szaleńców przed rajdowych (nielegalne zapoznanie z trasą) , utrudnienia w dojeździe do domu , syf pozostawiony przez kibiców i coś jeszcze było o tym że rajdowcy celowo niszczyli jakiś nagrobek na cmentarzu w Nowicy - co się okazało wierutną bzdurą bo krowa rajdowcem nie jest. Główna prowodyrka protestu natomiast używała już nawet nie pamiętam jakich argumentów ,ale generalnie chodziło jej o kasę bo goście jej agroturystyki przyjeżdżali jak do skansenu a tu rajd i ciszy brak - szkoda że nie wzieła pod uwagę tego ze rajd magurski był najlepszym wekendem w utargach agroturystycznych w całym regionie - no ale każdy dba o swoje tak więc jej też do ekomatołków nie zaliczam - a raczej nowoczesną bezwzględną ale jednak nie udolną biznesłumen.

Ateraz - dlaczego tu zajrzałem :)

Ano zajrzałem bo mam dobre wieści. Motorsport w 2012r najprawdopodobniej wróci w BN i to znowu na bardzo wysokim poziomie co będzie nie lada gratką dla kibiców i nie tylko. Narazie więcej nie napiszę aby nie zapeszać.

PS. Szymon znowu będziesz miał utrudniony dojazd do Nowicy - ale nie tak bardzo :)


Na górę
Post: 04-03-2013 11:21 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Czy znów szykuje się jakiś rajd samochodowy w BN??? Wczoraj po 14 przejeżdżałęm z Radocyny do Zdyni i na szczycie za Lipną sali chłopcy w kamizelkach z pachołkami i mówili, że trzeba się zatrzymać, bo trening przed rajdem. Noż kuna mać. Co prawa okazało się że skończyli i można jechać. Na dole były lawety i min. 2 sporowe autka. Fachowy "serwis", nie ma co. Impreza gorliczan (KGR) i przemyślan najwyraźniej. Ktoś coś wie? Mieli chłopcy zezwolenia od LP? Tam jest ograniczenie do 20. Musieli nieźle trenować, bo koleiny zrobili zacne. A jak łaziłem po Lipnej kilka godzin wcześniej, to wydawało mi się, że piły pracują.. w niedzielę?


Na górę
Post: 04-03-2013 11:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Coś może być na rzeczy Rysiek. Minęliśmy się tam wczoraj najwyraźniej, choć nie dosłownie. Zamierzam sprawdzić w nadleśnictwie czy mieli pozwolenie. Mam nr rejestracyjne. O rajdzie jakimkolwiek nic nie wiem jednak.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 04-03-2013 13:57 
Offline

Rejestracja: 23-11-2010 20:26
Posty: 75
Piszcie donosy - to bardzo ważna sprawa jest :):) Koleiny zrobili i głośne silniki mieli :) Skandal jak ze związkami partnerskimi. Mroczne czasy donosów na byle kogo za byle co dawno minęły , ale widać nie wszyscy się z tym pogodzili. Zupełnie nie znam sprawy ,ale mam wielką nadzieje że nic nie wskóracie ani w lasach ani nigdzie indziej. Jedyne wytłumaczenie logiczne waszego działania dla mnie to poczucie satysfakcji w robieniu komuś pod górkę i na złość bo to też takie oczywiste i klasyczne zachowanie z mrocznych czasów PRL.
Podejrzewam ze jeśli były pachołki i kamizelki to trening był dobrze zabezpieczony wszystko było załatwione tak jak ma być z leśniczym, ale jak nie doniesiecie to sie nie przekonacie - życzę abyście na swojej drodze nie spotkali takich nadgorliwców jakimi sami jesteście. Jak już napiszecie donos to machnijcie od razu drugi bo chyba Wam umknęło że trenował w BN Maciek Oleksowicz. Głośny silnik był i koleiny też pewnie powstały więc do boju , pióra i telefony w dłoń.
Dla ułatwienia poniżej szczegóły z portalu branżowego.
http://rallyonline.pl/testy-po-odcinkac ... 39147.html


Na górę
Post: 04-03-2013 14:43 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Dziękujemy Towarzyszu -beskidek-! Twój donos na sprawców tego wrogiego czynu Dzięki Tobie zostaną zapewne przykładnie ukarani. Chwała Ci za to.

A tak na poważnie -beskidek- to dla Ciebie jest ok, że ktoś chce sobie "potrenować" i na publicznie dostępnych drogach jeździ sobie w weekend, bez żadnej zapowiedzi zamykając odcinki otwarte dla ruchu drogowego? No jasne, lepiej, że zamykali, a nie po prostu sobie panowie Maciek i Michał zapylali po stokóweczce nie bacząc na innych użytkowników. Rozumiem, że te 300 km to po różnych drogach w "okolicach" Gorlic? A za tydzień co? Będą trenować panowie Stefan i Zbyszek, a za dwa Roman i Eugeniusz? Tow. -beskidek- wyluzuj. Mnie akurat wkurza, jak ktoś tak ot robi sobie prywatę i w środku lasu (jeszcze lasu) przez dwa dni trenuje na "wysokoich obrotach". Moim zdaniem to pięknie wskazuje na uboczne skutki środowiskowe tego zacnego sportu w naszych PL realiach. Dziwi cię chęć zapytania administratora terenu o to czy tego typu praktyki są z nim uzgodnione? To jest donoszenie?


Na górę
Post: 04-03-2013 15:44 
Offline

Rejestracja: 23-11-2010 20:26
Posty: 75
Rysiek - rajdów samochodowych nie zlikwidujesz. Jest bardzo wielu zapaleńców, którzy kochają ten sport i chcą go uprawiać tak jak inni narty biegowe czy zjazdowe. Zamiast krytykować i dopytywać czy donosić może mając na uwadzę dobro przyrody zaproponować miejsce gdzie Ci ludzie mogą trenować? Na 99% droga nie jest zamknięta na amen podczas takiego treningu - jest tylko zabezpieczona więc gdybyś nadjechał w czasie treningu musiałbyś chwilę dosłownie kilka minut zaczekać aż kierowca zostałby poinformowany że jest przerwa bo ktoś jedzie. Zwykle zamyka się odcinki 3 do 5km więc oczekiwanie naprawde nie trwało by długo. Na takim treningu osoby zabezpieczające mają ze sobą łączność więc zatrzymanie takiej rajdówki trwało by około 4-5 minut. Powiedz gdzie znaleźć odpowiednie miejsce? Odpowiednie tzn zbliżone warunkami do rajdu , jak najmniej zamieszkane aby ludziom życia nie utrudniać i aby nie było problemów z zabezpieczeniem ( zeby ktoś z pod domu nie wjechał na trase) , żeby było trochę zakrętów no gdzie ? Tory odpadają bo to wyscigi a nie rajdy. Kierowcy rajdowi trenują więc w Kotlinie Kłodzkiej , Bieszczadach , na Mazurach i czasem w BN. Ja wiem ze okoliczne zwierzaki nie są najszczęśliwsze z tego powodu,ale coś mi się wydaje że nie jest to ich największy problem w życiu codziennym. Trochę wyrozumiałości i tolerancji dla innych. Nic więcej.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 11 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl