Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 21:33

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 511 Następna
Autor Wiadomość
Post: 03-11-2008 10:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Myślę, że wiele osób się ucieszy... ja na pewno !!

http://www.sportowefakty.pl/moto/2008/1 ... rsmp-2009/

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-11-2008 11:18 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
to jeszcze nie jest w 100 % pewna informacja ale bardzo prawdopodobna - jasne jest to że to bardzo zła informacja dla rozwoju całego regionu i bardzo dobra dla tych którzy chcą z Beskidu Niskiego zrobić muzeum a ludność tam zamieszkującą oglądać jako eksponaty z minionej epoki , ale nadzieja w tych którzy chcą coś naprawde dobrego zrobić dla BN że uda im się jednak zmienić decyzje osób niechętnych rajdowi magurskiemu .

Słowacy bardzo chętnie przyjmą rajd w swoich górach bo potrafią liczyć i wiedzą że to duża szansa dla każdej miejscowości przez którą rajd przebiega mimo że są i minusy takie jak zamknięcie na kilka godzin dróg i śmiecenie częsci źle wychowanych kibiców .

Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki aby te informacje ostatecznie się nie potwierdziły .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-11-2008 11:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
RAAAAAAAADOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOŚĆ

BEZ KITU, RADOŚĆ WIELKA, BREDZISZ KOLEGO "BESKIDKU", PISZĄC O JAKIMŚ ROZWOJU, TEN ROZWÓJ TO - WEDLE CIEBIE - ZNISZCZONA DROGA, ŚMIECI, KTÓRE - ZDAJE SIĘ PROPONOWAŁEM CI PODRZUCIĆ - I CAŁKIEM ZBĘDNE POTYCZKI Z BUCAMI, ROZWINIEMY SIĘ BEZ TEGO HAŁASU, NIECH GŁOWA O TO NIE BOLI!
BESKID NISKI - SAM W SOBIE - PEŁEN JEST WARTOŚCI, KTÓRE SĄ WYSTARCZAJĄCO CENNE (NA CO DOWODEM JEST CHOĆBY TA STRONA INTERNETOWA), NIE TRZEBA NAM POMOCY KRETYNÓW, KTÓRZY ŁAMIĄ PRAWO, TO IM WYDAJE SIĘ, ŻE SĄ W SKANSENIE.
DAMY RADĘ! :)

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-11-2008 12:14 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
a jeden jak to powiedziałeś kretyn demokratycznie wybrany na wójta uścia gorlickiego położył asfalt na jednej z drug secjalnie pod rajd , kolejni kretyni w postaci leśników i wójtów chętnie wydali zezwolenia na przeprowadzenie rajdu bo dostrzegają jak najbardziej wymierne korzyści z rajdu , wszystkie agroturystyki w BN z jednym wyjątkiem chętnie przyjmowały kretynów którzy chcieli rajd oglądać w swoich domostwach na nocleg więc też kretynami być muszą , w większości sklepów i retsauracji w czasie rajdu brakowało towarów i przysmaków bo kretyni kretynom sprzedawali zarabiając i oby żadna złotówka pochodząca z zysków z rajdu magurskiego nie trafiła do Twojej zacnej ( bez ironii ) organizacji bo dopiero Ty sie chłopie KRETYNEM okazać wtedy będziesz musiał.

jak ja się cieszę że jestem przez Ciebie nazywany BUCEM - wspaniały komplement w Twoich ustach , dziękuję Ci za to i proszę o więcej , niestety nie odpowiem Ci tym samym.

Wspaniałą chłopie prowadzisz działalność i chwała Ci za to ale pozatym .... dramatyczne głupoty wypisujesz .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-11-2008 12:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
szymon NGK Magurycz pisze:
RAAAAAAAADOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOŚĆ



Szymon, capslock Ci się zaciął. I klawiatura szwankuje... To tak na marginesie, gdybyś nie zauważył z powodu rozradowania...

_________________
Pozdrawiam

Arjano


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-11-2008 13:18 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
a i jak się będziecie rozwijać w takim tępie jak przez ostatnie 10-20 lat i to tego ślimaczego tempa chcesz tak bronić to gratuluje dobrego samo poczucia. Wiele cmentarzy wygląda dzięki Tobie pięknie , ale poza tym nic się nie dzieje totalnie NIC . No chyba że za miernik rozwoju przyjmiemy masową wyprzedaż pięknych działek często o wielkości kilku hektarów przybyszom z tzw. warszawki - to fakt rozwój idzie pełną parą tylko nie zrozumiałe jest wtedy utyskiwanie na to ze ktoś jak sobie kupił działke chce płot postawić w radocynie czy gdziekolwiek indziej i skoro tak dobrze się wszystim powodzie w czasach tego Twojego rozwoju to dlaczego pozbywają się ojcowizny ?? Czy przypadkiem nie z biedy i chęci poprawy swojej stopy życiowej ??

Mam nadzieję że Beskid Niski stanie się za kilka - kilkanaście lat znanym w Polsce i nie tylko ośrodkiem turystycznym i będą z jego uroków mogli korzystać wszysyc a nie garstka zapaleńców którzy chcą za wszelką cenę utrzymać w zapomnieniu to tętniące kiedyś życiem miejsce .

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem pielęgnowania efektów akcji Wisła, bo tak trzeba nazwać postawę kilku osób na tym forum chcących stworzyć rezerwat na wzór tych z USA w BN .

Kolejnym dla Was dramatem zapewnę będzie to że stok na Magurze Małastowskiej ma trafić w prywtne ręce zostanie wybudowane krzesełko i zwiększy się przepustowość. Zatrudnienie znajdzie pewnie wielu miejscowych i pewnie będzie się kilkudziesięciu rodzinom jeszcze lepiej żyło - zacznijcie już powoli protestować !!!

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-11-2008 17:14 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Mieszasz beskidek wszystko ze wszystkim – poprawę życia mieszkańców na dłuższą metę moim zdaniem mogą zapewnić tylko:
a) rozwój stałych dobrze płatnych miejsc pracy,
b) rozwój infrastruktury realizowany przez :
- poprawę przejezdności dróg (niekoniecznie budowę nowych gdyż do każdej niemalże miejscowości taka droga jest, sęk w tym, że częstokroć praktycznie nieprzejezdna,
- budowę w miarę możliwości sieci – wodociągów, gazu, kanalizacji i odprowadzenia ścieków,
c) ochrona środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniem i degradacją,
abc - realizowane łącznie.
Rajd Magurski żadnego z tych celów nie realizuje. Nie przeceniajmy wpływu Rajdu na globalną gospodarkę BN czy nawet okolicy Gorlic... Jest to tylko jedna z imprez bez których ludzie w BN sobie do niedawna radzili i także po jej zniknięciu będą radzić dalej.

Przywołany stok narciarski realizuje przynajmniej punkt a) w dużej części (sezon), punkt b) poprzez „wymuszenie” budowy i poprawy infrastruktury. Punktu c) nie realizuje (nie można mieć wszystkiego). Tak więc wyciąg narciarski ze stokiem czy nawet kolejkę krzesełkową oceniam w świetle w/w czynników pozytywnie (z małym marudzeniem) jednocześnie uważając, że RM jest potrzebny BN jak kotu piąta noga.

Zastanówmy się na marginesie tej dyskusji o RM co jest „specyficznym towarem” Beskidu Niskiego. To znaczy co przyciąga tutaj turystów i co byśmy chcieli żeby dalej przyciągało... Specyficzne "pogranicze kultur" - na pewno tak. Kontakt z przyrodą nieograniczony płotami i tablicami „teren prywatny” – moim zdaniem tak. Cisza i spokój – moim zdaniem tak. Czyste powietrze – też tak. Czy rajd samochodowy może co do swej natury promować którąś z tych wartości. Moim zdaniem nie.

A że charakter BN jest właśnie taki a nie inny to faktycznie w głównej mierze efekt Akcji Wisła i tu masz rację, choć akurat nie chce mi się wierzyć, że podniosłeś ten argument w dobrej wierze czyli aby uczcić pamięć byłych mieszkańców – Łemków.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-11-2008 17:47 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
oczywistym jest że rajd magurski nie jest cudownym środkiem na wszelkie bolączki ludności zamieszkującej BN. Rajd jednak ma zasięg ogólnopolski i sciąga tutaj wielu ludzi - kibiców którzy jednocześnie są turystami jak Arjano który pomagał w organizacj RM czy inwestorami jak Sobiesław Zasada który inwestuje w Wysowej i prawdopodobnie w odnowie stoku na magurze też będzie uczestniczył . Zgadzam się że najważniejsza jest dobra i pewna praca dla mieszkańców bo jak będą mieć ludzie więcej pieniędzy będą chętniej inwestować , gminy będą mieć więcej podatków co otworzy możlwiości tak jak napisałeś ciągnięcia gazu i kanalizacji .

Według mnie rajd jest jedną z wielu szans dla tego regionu którą trzeba wykorzystać i ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów .

Wiem kto zamieszkiwał od dawien dawna BN , wiem że Łemkowie nie słusznie byli wypędzeni i wiem że Łemkowie mieszkają w BN do dzisiaj i całkowicie świadomie pisząc o rozwoju regionu mam nadzieje na poprawę dla WSZYSTKICH.

PS. wystawiono na sprzedaż hotel Margot w Gorlicach bo.... na siebie nie zarabiał .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-11-2008 20:54 
Offline

Rejestracja: 30-05-2007 08:49
Posty: 89
Lokalizacja: Krzywa
Cytuj:
wystawiono na sprzedaż hotel Margot w Gorlicach bo.... na siebie nie zarabiał


Nie zarabiał, bo niczym szczególnym nie przyciągał. Ciemny, ponury i bez wyrazu. Inny hotel w Gorlicach, mimo znacznie mniejszej ilości pokoi zarabia. I to całkiem nieźle, ale atmosfera tam jest zgoła inna.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-11-2008 20:57 
Offline

Rejestracja: 30-05-2007 08:49
Posty: 89
Lokalizacja: Krzywa
A dlaczego rajd samochodowy, a nie na przykład rowerowy, tudzież narciarski?
Jako pół - mieszkaniec BN wyrażam również ogromną radość z powodu rezygnacji z organizacji rajdu. Niech jeżdżą na Słowacji.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-11-2008 09:11 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
nie wiem co było ciemnego i ponurego w Margocie ale... niech będzie ze to przez kolory ludzie do niego nie przyjeżdżali.

Rajd rowerowy jak najbardziej ktoś kto się tym sportem interesuje musiałbny sie tym zająć aby przyciągnąć w BN mistrzostwa Polski w MTB i ic organizatora Czesława Langa - tego typu impreza zapewnia także bardzo dobrą promocję pięknego regionu jakim jest BN.

Wyrażam ogromne ubolewanie że ludzie mieniący się miłośnikami BN nie chcą dać mu szansy powrotu do dawnej świetności poprzez promocję ogólnopolską jaką jest organizacja imprezy o randze mistrzostw Polski .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-11-2008 10:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
NIE ZAJMUJCIE SIĘ TYM, CO MYŚLĄ GŁUPCY, BO NIE STARCZY WAM CZASU NA TO, O CZYM MYŚLĄ LUDZIE MĄDRZY... :)

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-11-2008 11:45 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
"... był las nie było was, będzie las nie będzie was..."

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-11-2008 14:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Nie zrozumiesz beskidek, że rozwój nie wszędzie musi wyglądać tak samo i może mieć różne podstawy, trudno, ja nie zrozumiem dlaczego wszędzie ma być tak samo...
Aha, obraziłeś mnie tu, to nie przystoi urwipołciu :) ale luz, dam radę :D

TO TAK DLA SMAKU, UPORAJ SIĘ Z NASTĘPUJĄCYMI, ROZWOJOWYMI KWESTIAMI:
- GMINA UŚCIE ZA NAPRAWĘ DRÓG PO RAJDZIE ZAPŁACIŁA SAMA (BYŁEM NA ZEBRANIU WIEJSKIM, WYSŁUCHAŁEM CIERPLIWIE) :evil:
- STAŁO SIĘ TAK DLATEGO, ŻE UBEZPIECZYCIEL RAJDU DO DZIŚ DNIA BODAJ, NIE WYPŁACIŁ NALEŻNYCH Z TEGO TYTUŁU KWOT!!! :evil:
- WIELE WSKAZUJE NA TO, ŻE ORGANIZATORZY CELOWO POSTARALI SIĘ O TO, ŻEBY ZAPŁACIĆ MNIEJSZĄ STAWKĘ... :evil:

Z TEGO WNIOSEK, ŻE DOKŁADAMY...

CZY NIE MOŻNA DZIAŁAĆ W ZGODZIE Z PRAWEM, HĘ? ZAWSZE TRZEBA JE ŁAMAĆ, PRZYKŁADY PODAWAŁEM W LUTYM, NIE BĘDĘ ICH POWTARZAŁ :evil:
DO CISZY

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-11-2008 09:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
No i oficjalnie.
Za RK przekazuje co słyszałem:

Jest już oficjalny kalendarz rajdów na 2009r. i Magurskiego w nim nie ma!
Powód wycofania imprezy, to zakaz stosowania opon z kolcami w RP. A bez kolców podobno nie da rady... Oświećcie mnie - zmieniło się nagle prawo, czy poprzednie edycje były nielegalne??? Czy może jeżdzili bez kolców? szczególnie trzy i cztery lata temu to mogło by być na prawde świetne, choć przykrótkawe widowisko..... :twisted:
Powód drugi, prozaiczny jak cholera, po prostu niska ocena rajdu w środowisku rajdowym.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 511 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl