Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 08:38

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-06-2008 18:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
przyrodzie.
Jest czasem tak, szczególnie w porze letniej, kiedy nagle nogi przestają człowieka nieść. Powietrze stoi w miejscu, a koszula tak oblepia ciało, że chciałoby się ją zrzucić razem ze skórą. W manierce nie ma już ani kropli wody, a towarzyszący nam osobnik / lub osobniczka/ patrzą na nas takim wzrokiem, ze nagle dociera do nas , kim dla niego lub dla niej jesteśmy /brrr nigdy wiecej/. I nagle...pierwsze krople deszczu. :lol:
A w chwilę potem ulewa. Raz po raz, niebo rozjaśnia się błyskawicami
i odrobinę później huk. Fascynujące spektakle potrafi zaoferować beskidzka przyroda :lol: i zachowując podstawowe środki ostrożności - można się z tym zjawiskiem oswoić, co jeszcze - można to polubić.
Podobno zupełnie niegroźne a równie intrygujące, jest zjawisko piorunów kulistych. Jedna z mieszkanek Beskidu opowiadała to tak..." przez otwarte okno, wpadła do domu niewielka okrągła kula. Zatrzymała się przy niej, jakby była żywą, myślącą istotą . Okrążyła ją i następnie cały pokój, a w chwilę później odeszła tą samą drogą. Przez okno..."
I pomyśleć, że uważa się te zjawiska za takie groźne.....(?)

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny
ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-06-2008 09:36 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
mieszkanka beskidu ma bardzo bujną wyobraźnie albo doświadczyła naprawde niesamowitego wydarzenia . W domu mojego teścia piorun kulisty wpadł przez komin wraz ze sporym hukiem jak by eksplozją . Komin trzeba było na dachu budować od nowa bo się rozsypał urządzenia elektryczne w całym domu zostały całkowicie zniszczone , łącznie z dvd telewizorem, komputerem i piecem elektrycznym do grzania . generalnie wszystko co było podpięte do gniazdek zostało uszkodzone lub zniszczone . Może to i piękne zjawisko , ale największemu wrogowi nie życzę takich atrakcji w domu ani nigdzie indziej .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 25-06-2008 20:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
No właśnie :) też byłam tak sceptycznie nastawiona do tego
kulistego / w dodatku pioruna/ ale ta kobieta przysięgała, ze to prawda.
A może są różnego rodzaju wyładowania.
Też gdzieś tam czytałam, że właśnie takie pioruny są groźne, ale nie mam podstaw do tego, zeby nie wierzyć tej beskidniance / dobrze napisałam ? / .
No bo pomyśl, dlaczego miałaby kłamać?
Pod wpływem też nie była, na to jestem uczulona
rozpoznam od razu. :)

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny

ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl